• 0
Johnny_Bravo

Neverwinter Nights 2 - oficjalny temat pomocy technicznej

Pytanie

Witam,

Temat ten został założony z myślą o osobach, które mają problemy z instalacją, uruchomieniem lub działaniem gry Neverwinter Nights 2.

Przed napisaniem posta prosiłbym o sprawdzenie, czy problem nie został już rozwiązany na jednej z poprzednich stron tego tematu lub w naszej bazie pomocy technicznej: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=671

Osoby, które chcą podyskutować o samej grze lub mają problemy z przejściem jakiejś misji zapraszam do tematu "Neverwinter Nights 2": http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&u=1510

Z góry informuję, iż wszystkie posty niezwiązane z problemami technicznymi będą usuwane, a użytkownicy je publikujący po otrzymaniu ostrzeżenia zostaną zdegradowani.

Wątek ten będzie wątkiem przypiętym przez tydzień, po tej dacie zostanie on uwolniony. Proszę więc osoby, które nie chcą by temat ten widniał u nich jako podpięty o przetrzymanie tego tygodnia i powstrzymanie się od narzekania:P.

Najnowszy patch do polskiej wersji językowej jest już dostępny i można go pobrać przez aktualizator gry. [M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2227 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Mam pytanie.Otóż mam NWN2 w angielskiej wersji,dostałem wraz z kartą.Sciągnąłem spolszczenie,wszystko działa ok.I teraz mam pytanie: Czy na tej wersji będzie się dało grać w dodatek? Czy może nie są ze sobą kompatybilne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie zainstaluje się, poza tym modyfikacja plików gry czyli także instalacja spolszczenia jest złamaniem licencji oprogramowania która akceptowałeś podczas instalacji gry, na takie modyfikacje nie zgadza się Obsidian - producent gry, ze względu iż produkt jest lokalizowany w każdym państwie osobno, i na każdy kraj jest oddzielna licencja.

Reasumując jeżeli nie masz zezwolenia na takie modyfikacje od Obsidainu a on Takich pozwoleń użytkownikom nie wydaje, to twoja wersja gry jest traktowana jako piracka ze względu na złamanie EULA

Odnośnie samego pytania zawsze dodatek i podstawka muszą być w tym samym języku, wydania gier nie tylko różnią się plikami językowymi ale także nazwami plików oraz ich wielkościami przez co weryfikacja zainstalowanej gry nie przebiegnie poprawnie w momencie instalacji innej wersji językowej dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.02.2008 o 08:10, Don Zorro napisał:

> No dobra to miło by było gdyby ktoś odpowiedział też na moje pytanie.
> No chyba szybkie sprawdzenie tego u was dużo wam czasu nie zajmie....

Ty to masz problemy...

Ty to masz problemy?
Człowieku pogrzało cię czy co? Przeczytaj sobie jeszcze raz tytuł tematu i oszczędź sobie głupawych odzywek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak ponieważ jest to niedozwolona modyfikacja kodu gry. Poza tym musialbyś mieć wszystkie pliki + wpisy rejestru z polskiej edycji czyli najprościej mówiąc zainstalowaną polską wersje gry.
Poza tym musiałbyś posiadać w swojej wersji gry od razu te plik w momencie kiedy podmieniasz pliki z innej wersji jest to traktowane identycznie jak wrzucenie crak''a do gry.

W EULA którą miałeś na początku instalacji opisane jest wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.02.2008 o 20:54, Don Zorro napisał:

I jeszcze 3, naprawdę ostatnie:
3.Czy do jutra do 11 dostanę odpowiedź



jasne, że nie dostaniesz jej nigdy, nawet "nie wiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

1. Nie da się. Należy wczytać wcześniejszy. QuickSave jest dlatego zdradliwy, bo można stracić wiele godzin gry - do ostatniego Autosave''a.
2. Nie ma w rejestrze. Pliki te znajdują się w Save gry i należy mieć specjalny edytor, aby go modyfikować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.02.2008 o 18:46, GNIEWACZ napisał:

Jakie macie gry ??

ja mam WARLORDS BATTECRY 3 itp.


itp. ach żal myśleć co masz na myśli...
i właśnie TO temat NWN 2 A NIE jakichś staroci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam taki problem:
Pierwszy raz wszedłem do karczmy Duncana, pogadałem z nim i tym magiem co przyszedł, otrzymałem questa itp. Wszystko pięknie i ładnie, ale gdy chcę wyjść z karczmy klikam na drzwi i wyskakuje te okienko z wybraniem drużyny. Wybrałem 3 towarzyszy ( Neeshkę, Khelgara i Elanne ) i dałem "zatwierdź drużynę" i... nic się nie stało, jedynie okienko znikło. Próbowałem potem różnych sposobów - starałem się wyjść sam, z tylko jednym twoarzyszem, z dwoma, z wszystkimi i NIC! Nie potrafię wyjść ;/ Jakby ktoś mógłby mi szybko pomóc...
Będę bardzo wdzięczny.


EDIT: Gram na laptopie z Core 2 Duo, 1 GB Ramu i wystarczającą kartą graficzną ( bodajże GeForce 7400 czy coś podobnego ). Gram na średnich detalach. Mam również zainstalowany dodatek "Maska Zdrajcy". NwN 2 mam z Platynowej Kolekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja taki(problem:)
Przeinstalowałem grę i mi stare sejwy nie chodzą.Co robić?
(nie chcą się wczytać, a patch sie nie chce zainstalować )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dobra, poprzedni post nie ważny już, ale znowu problem:
Usuwałm i wklejałem pliki ROS i teraz qaro ma tyko 6 poziom, a inni ok 13
Co robić?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.02.2008 o 13:43, Don Zorro napisał:

...a dwie dbroje nagle dostały 0 ochrony...


Jeśli modyfikujesz pliki ROS, które odpowiedzialne są za poszczególnych bohaterów gry, to możesz zrobić dużo różnych rzeczy...
Zatem trudno tutaj o jednoznaczne rozwiązanie. Jeśli przeniosłeś plik ROS kogoś kto miał 6 Lvl to do następnego Lvl pewnie będzie miał 6, a później być może wskoczy na właściwy, jeśli plik ROS jest OK.

Co do instalacji, to antywirus przede wszystkim. A dodatkowo pliki ustawień gry z moich dokumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.02.2008 o 13:54, RobeN napisał:

> ...a dwie dbroje nagle dostały 0 ochrony...

Jeśli modyfikujesz pliki ROS, które odpowiedzialne są za poszczególnych bohaterów gry,
to możesz zrobić dużo różnych rzeczy...
Zatem trudno tutaj o jednoznaczne rozwiązanie. Jeśli przeniosłeś plik ROS kogoś kto miał
6 Lvl to do następnego Lvl pewnie będzie miał 6, a później być może wskoczy na właściwy,
jeśli plik ROS jest OK.

Co do instalacji, to antywirus przede wszystkim. A dodatkowo pliki ustawień gry z moich
dokumenA


A co ze zbrojami?Jedna to płytowa +2, trudno dostępna...a taraz ma 0
A przedmioty, przynajmniej częś da się odzyska?(tej z 6lvl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Właśnie - wszytkie zbroje, nawet u kupca w warowni na rozstajach dostały 0 ochrony...help!!!!!!!!!!
Albo może ktoś kody zna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się