Zaloguj się, aby obserwować  
Marko_Pele

Kącik entuzjastów overclockingu

2280 postów w tym temacie

Nie znam się zupełnie na overclockingu, możecie mi coś powiedzieć na temat tych ustawień? Dałbym zdjęcie ale mi się system pieprzy, zdjęcie wyszło niewyraźne podam co odczytam
To są rzeczy, których nie mogę zmienić
Cpu Clock: 2.22 Ghz
FSB Multiplifier: 11x
Concept Memory Speed: 533 Mhz
Cpu voltage: 1.232 V
To da się zmienić
Cool'' n'' quiet: Enabled
Adjust Extra CPU Voltage: default
CPU frequency (Mhz): 200.0
Cpu dynamic Overclocking: Disabled
Cpu frequency configuration Press enter
-------------------------------------------------------------
Dalej już nie wyczytam ;P
Model płyty głównej MSI K9N platinium
Proc: AMD Athlon 64 X2 4400+ 2.2Ghz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
CPI Frequency - odpowiada za podkręcenie procka. Zmienia się klawiszami + i -, page up, page down itp. itd. (różni producenci stosują różne klawisze). Proponuję robić niewielkie skoki - tak o 5-10 MHz-ów. Jak bawiłem się ze swoim Athlonem X2 3800+ na drugim kompie, to wytrzymywał stabilnie max. 231, 235 kończyło się zwisem sprzętu.
Tylko dobra rada - zmniejsz też taktowanie pamięci RAM o 1 wartość - jak było 800 MHz, to zamień na 667 (chyba, że RAM też chcesz podkręcać :P). Zmniejsz też mnożnik HT o jedną wartość (teraz masz bodajże x5).

A najlepiej to przeczytaj to (poza timingami pamięci wszystko jest w miarę aktualne):
http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=177-4

Eeee, czy ja poza tym dobrze widzę, ze ty masz pamięci 533 MHz? A to O/C w zasadzie odpada (zmniejszać do 400 nie chcesz, wierz mi), komp i tak na takich RAM-ach będzie działać jak żółw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2009 o 19:39, faraoneek23 napisał:

eh, właśnie w tym problem bo 1gb(pierwotna pamięć) mam 533 Mhz a 2gb mam 800Mhz


Proponuję to 1 GB 533 MHz po prostu wyrzucić z kompa, tylko spowalnia resztę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie. Chciałbym podkręcić procesor ale nie wiem jak?

procesor to Intel(R) Pentium(R) D CPU 2.80GHz

płyta główna:ASUS P5VD2-MX P4M890 SATA2 LAN RAID VGA uATX

Dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2009 o 11:21, misiu1964 napisał:

Witam, mam pytanie. Chciałbym podkręcić procesor ale nie wiem jak?

procesor to Intel(R) Pentium(R) D CPU 2.80GHz

płyta główna:ASUS P5VD2-MX P4M890 SATA2 LAN RAID VGA uATX

Dziękuję za pomoc.

Misquamaqus co prawda odpowiedział, ale dodam od siebie kilka faktów:
a) Upewnij się, że zasilacz i RAM mają zapas mocy. O ile masz jakieś DDR2 533 MHz, to odpuść sobie O/C.
b) Podkręcanie Pentium D zazwyczaj zamiast widocznego wzrostu wydajności daje wzrost temperatury w pokoju do poziomu wystarczającego wyłączyć kaloryfery zimą.
c) Realna temperatura, w jakiej Pentium D może stabilnie pracować to max. 69.8 stopnia. Potem zaczyna działać coraz wolniej, aby nie doszło do uszkodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam duży problem... Otóż pod windowsem XP mój E2180 śmigał bez problemu na 3ghz, za to pod vistą... za nic w świecie nie mogę podnieść jego taktowania powyżej 2ghz! Niby w biosie wszystko jest ustawione tak jak trzeba, ale w systemie i tak jest tylko 2ghz. Napięcie proca się zgadza z tym w biosie (uwzględniając oczywiście Vdropa), timingi pamięci też, ale taktowanie procka jak stało w miejscu, tak nadal stoi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 13:38, Kreeg napisał:

Mam duży problem... Otóż pod windowsem XP mój E2180 śmigał bez problemu na 3ghz, za to
pod vistą... za nic w świecie nie mogę podnieść jego taktowania powyżej 2ghz! Niby w
biosie wszystko jest ustawione tak jak trzeba, ale w systemie i tak jest tylko 2ghz.
Napięcie proca się zgadza z tym w biosie (uwzględniając oczywiście Vdropa), timingi pamięci
też, ale taktowanie procka jak stało w miejscu, tak nadal stoi...


Jak w biosie proc jest widoczny ?.
Jak jest taktowany 3.0 ghz, to tak jest w zeczywistosci. System moze zle odczytywac ustawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W biosie taktowanie widoczne było normalnie, tj. 3.0ghz. Dopiero później zauważyłem że test POST wykrywał taktowanie normalne (2.0Ghz), mimo że ustawienia w biosie były oczywiście zapisane. Wszystkie możliwe programy pod systemem odczytywały 2.0ghz, i tak niestety było w rzeczywistości (łatwo można to było poznać po włączeniu GTA 4... do tej gry z niepodkręconym Pentiumem DC to nawet nie ma co podchodzić, bo pokaz slajdów jest. po O/C jest o wiele lepiej.).

Luk4s

Tak, nawet pod obciążeniem było 2.0Ghz. Wyłączyłem również wszystkie możliwe systemy oszczędzania energii (zarówno te w biosie jak i samym systemie), i nic się w tej kwestii nie zmieniło.

Dużo czasu się z kompem siłowałem, i niestety nie znalazłem normalnego rozwiązania tego problemu. Więc zdecydowałem się na... powrót do Windowsa XP. Proc podkręca się jak dawniej (czyli bez problemu), programy w systemie również widzą odpowiednie taktowanie, tak samo jak POST. Gry chodzą jak powinny, czyli tak jak po podkręceniu do 3ghz :) Nie wiem na czym ten problem polegał (vista blokowała mi część opcji biosu, czy co?), ale baaardzo zniechęciło do ewentualnego przejścia na windowsa 7 w przyszłości (przynajmniej na tej płycie głównej, bo to zapewne ona, oprócz samego systemu, była winna temu problemowi z O/C).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bios mam najnowszy (bodajże z czerwca tego roku), jego aktualizacja to pierwsza rzecz jaka przyszła mi do głowy :) Szkoda tylko że nic to nie zmieniło. Skorzystam jednak z twojej rady, i zainstaluje sobie windowsa 7 na drugim, a raczej trzecim dysku (stary samsung 80gb od pewnego czasu sobie leży sobie pusty i nie używany, od kiedy na jego miejsce wszedł seagate 750gb...) i przetestuje. Mam nadzieję że wszystko będzie ok, bo nie uśmiecha mi się przez jeszcze następne 3, 4 lata siedzieć nadal na XP :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 14:48, Kreeg napisał:

Bios mam najnowszy (bodajże z czerwca tego roku), jego aktualizacja to pierwsza rzecz
jaka przyszła mi do głowy :) Szkoda tylko że nic to nie zmieniło. Skorzystam jednak z
twojej rady, i zainstaluje sobie windowsa 7 na drugim, a raczej trzecim dysku (stary
samsung 80gb od pewnego czasu sobie leży sobie pusty i nie używany, od kiedy na jego
miejsce wszedł seagate 750gb...) i przetestuje. Mam nadzieję że wszystko będzie ok, bo
nie uśmiecha mi się przez jeszcze następne 3, 4 lata siedzieć nadal na XP :)


Bardzo madra decyzja. Win 7 jest darmowy, bo testowy, ale do kwietnia 2010 jest do uzytku. Jak Ci sie spodoba i bedzie na nim wszystko smigac w co nie watpie, to kto wie czy nie przejdziesz na niego :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W to że mi się spodoba to nie wątpię, bo już ta strasznie bluzgana przez wszystkich vista w sumie mi się spodobała, i gdyby nie te problemy techniczne (oprócz tego z OC, bardzo często miałem też blue screeny o treści "BAD_POOL_CALLER", który pojawiał się kiedy miałem duże zużycie pamięci. chyba muszę w końcu porządnie przetestować pamięci memtestem, bo od samego początku mam wrażenie że jedna kość jest uwalona) to z chęcią bym przy niej jeszcze trochę posiedział :) Powiem wręcz, że po viście, XP wydaje mi się być dość słabym i przestarzałym systemem. Ciekawe czy po instalacji siódemki będę w taki sposób myślał o viście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 16:10, Kreeg napisał:

W to że mi się spodoba to nie wątpię, bo już ta strasznie bluzgana przez wszystkich vista
w sumie mi się spodobała, i gdyby nie te problemy techniczne (oprócz tego z OC, bardzo
często miałem też blue screeny o treści "BAD_POOL_CALLER", który pojawiał się kiedy miałem
duże zużycie pamięci. chyba muszę w końcu porządnie przetestować pamięci memtestem, bo
od samego początku mam wrażenie że jedna kość jest uwalona) to z chęcią bym przy niej
jeszcze trochę posiedział :) Powiem wręcz, że po viście, XP wydaje mi się być dość słabym
i przestarzałym systemem. Ciekawe czy po instalacji siódemki będę w taki sposób myślał
o viście :)


Zamiast spekulowac, sciagnij bete win 7 64 bit i zrob OC procesora.
Jak chcesz cos wiecej wiedziec na temat win 7, to szukaj tego tematu w google. Jest tego mnostwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słusznie, zamiast spekulować lepiej się zwyczajnie zabiorę za ściąganie (miałem już wcześniej ściągnięte, ale gdzieś mi wcięło...). Po instalacji się zobaczy jak będzie wyglądać O/C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.
Obecnie jestem zajarany nowym zakupem Chieftec 450W.
Posiadam E2160 i boxowe chłodzenie. Do ilu mogę podkręcić proca? :Djest na standard 1.8Ghz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 17:46, Akoss-94 napisał:

Witam wszystkich.
Obecnie jestem zajarany nowym zakupem Chieftec 450W.
Posiadam E2160 i boxowe chłodzenie. Do ilu mogę podkręcić proca? :Djest na standard 1.8Ghz.


Do ilu sie da.
Tego nie da sie okreslic. Kazdy procesor kreci sie inaczej.
Od owerlockera tez duzo zalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować