Zaloguj się, aby obserwować  
Marko_Pele

Kącik entuzjastów overclockingu

2280 postów w tym temacie

Dnia 19.08.2009 o 17:51, Akoss-94 napisał:

źle określiłem "do ilu"

Chodzi o temperature pingi itp.


Jakie pingi ?. Co to jest ?

Temperatura graniczna jest okreslona w wlasciwosciach tego procesora. Poszukaj na googlach cos na temat swojego procesora. Intel podaje graniczna temperature, przy ktorej procesor sie wylancza.
Ja nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 17:54, Misquamaqus napisał:

> źle określiłem "do ilu"
>
> Chodzi o temperature pingi itp.

Jakie pingi ?. Co to jest ?

Temperatura graniczna jest okreslona w wlasciwosciach tego procesora. Poszukaj na googlach
cos na temat swojego procesora. Intel podaje graniczna temperature, przy ktorej procesor
sie wylancza.
Ja nie wiem.



pingi to ram zapomniałęm XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

póki co 2250Mhz

Temp w max wysiłku od 10 minut 61 stopni, a na 2 rdzeniu 71 o_O.
moze i krótki test ale jestem gotowy na 2.5Ghz... Wytrzyma czy nie? trochę jak rosyjska ruletka xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 18:30, Akoss-94 napisał:

póki co 2250Mhz

Temp w max wysiłku od 10 minut 61 stopni, a na 2 rdzeniu 71 o_O.
moze i krótki test ale jestem gotowy na 2.5Ghz... Wytrzyma czy nie? trochę jak rosyjska
ruletka xD


Krecisz na wlasne ryzyko.
Tak po prawdzie nic nie powinno sie stac z powodu zbyt wysokiej temperatury.
Mowa o krotkim tescie a nie o ciaglej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, za twoją namową zainstalowałem w końcu tego windowsa 7 do przetestowania :) I powiem że... Ten system jest świetny, aż mi się do XP nie chce wracać ;) A jeśli chodzi o o/c, to jest dokładnie tak jak na XP, czyli procek śmiga mi w 3Ghz bez najmniejszego problemu, nie to co na viście... Dzięki że przekonałeś mnie do siódemki, bo bym się pewnie czaił z instalacją tego systemu co najmniej do świąt :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wejdź do Catalyst Control Center do zakładki ATI Overdrive i wciśnij tam taką małą kłódeczkę na czerwonym tle, a będziesz miał odblokowane zegary i ustawienia turbinki karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 20:07, Kreeg napisał:

Ok, za twoją namową zainstalowałem w końcu tego windowsa 7 do przetestowania :) I powiem
że... Ten system jest świetny, aż mi się do XP nie chce wracać ;) A jeśli chodzi o o/c,
to jest dokładnie tak jak na XP, czyli procek śmiga mi w 3Ghz bez najmniejszego problemu,
nie to co na viście... Dzięki że przekonałeś mnie do siódemki, bo bym się pewnie czaił
z instalacją tego systemu co najmniej do świąt :D


No...wujek mirek cieszyc sie :))))).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam C2D E4300 oraz Radka 4850. Powiadaja mi ludzie, że mam za słabego procka do tej grafiki.
Tylko obawiam się, że moja płyta nie nadale się do podkręcania. jest to jakiś INTEL BLKD965LTCK lub jakoś tak, mogłem pomieszać jakieś literki. Są jakieś szanse na podkręcenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2009 o 23:10, Citkowsky napisał:

Mam C2D E4300 oraz Radka 4850. Powiadaja mi ludzie, że mam za słabego procka do tej grafiki.
Tylko obawiam się, że moja płyta nie nadale się do podkręcania. jest to jakiś INTEL BLKD965LTCK
lub jakoś tak, mogłem pomieszać jakieś literki. Są jakieś szanse na podkręcenie?


To zalezy od biosu. Jak sa opcje do OC, to bedzie mozliwosc. Sprawdz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2009 o 23:36, Citkowsky napisał:

A gdzie to się sprawdza? Jestem kompletnie zielony jezeli o to chodzi.

To googluj. Podkręcanie jest GŁUPOTĄ jeśli się człowiek nie zna, bo w takim wypadku można łatwo uszkodzić (trwale) sprzęt. Najpierw musisz się porządnie wyedukować, zanim się zabierzesz za jakiekolwiek OC.

Co do twojego pytania - w BIOS wchodzi się zazwyczaj naciskając DEL przy starcie systemu (w trakcie ''tabelki''). Co do następnych pytań - książeczka obsługi do mobo w łapę i czytamy od deski do deski. Później google + doświadczony kolega (w podkręcaniu - rzecz jasna) :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W biosie w jednym z działów (Advanced Chipset Features albo coś w tym stylu, nazwa zalezy od producenta biosu) powinna być opcja do zmiany prędkości magistrali FSB, jeśli takowa jest to można proca podkręcić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2009 o 00:03, szypek26 napisał:

>>>...............


Książeczki od mobo się nie posiada bo nie było z tego co pamiętam.
A ja myślałem, że to wystarczy kilka parametrów w biosie zmienić i gotowe. Tak przynajmniej gdzies wyczytałem. Nie chce zmieniać proca na nowego jeżeli da się podkręcić ten który mam teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować