Zaloguj się, aby obserwować  
hanas

Najlepsza gra strategiczna

93 postów w tym temacie

Dwie kwestie może na początek...
Czy chodzi Wam o realistyczną strategię, czy o zwyczajnego RTS''a? :)

Jeśli realia na "full wypas", to tylko Close Combat i Combat Mission i nie ma innych równie realistycznych gier.
Ale to tylko skala taktyczna.
W skali strategicznej, oczywiście nic nie pokona Panzer General i Hearts Of Iron II. :)

Natomiast strategie czysto rozrywkowe, czyli RTS, to tylko i Wyłącznie Company Of Heroes i Blitzkrieg. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strategia czy RTS ?
RTS to:
- Age of Empires 2
-Warhammer 40k DOW
-Company of Heroes
Strategia tak typowa taka mogąca ciągnąć sie w... kupe czasu...
- Heroes III
-Heroes V
- CiV IV
-Defcon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Close Combat - cała seria. Genialny realizm, łatwy do opanowania interface. Cud, miód, powidło.
2. Panzer Generał I (2D) - Dla mnie po prostu miks RPG ze strategią - twoje oddziały doświadczają się, są skuteczniejsze w boju. W tej grze trzeba przemyśleć każdy ruch i jego skutki.
3. Hearts of Iron I i II - świetna gra strat./ekonom. Możesz podbić cały świat kim chcesz i jak chcesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Company of Heroes-trzeba zagrać w multi ;)
Defcon-liczy się tylko zmysł taktyczny
Warhammer 40.000-nie wiem dlaczego ale gra wymiata ;)
Seria Total War-za realizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuje temat przemianować na kącik RTSmaniaków/strategów. Z racji, że nie ma takiego topicu, a fanów gatunku jest dużo, a i tematów do dyskusji znalazło by się nie mniej.

Więc może zacznę na początek wstrząsający fakt jaki wywołał na mnie nowy numer Cybermychy (?) do środka dodają RTSa, który nie dawno miał swoją premierę światową - ParaWorld. Taka okazja za dychę? Szczególnie, że gra źle nie wyszła w oczach recenzantów oceny są wysokie.

Zapowiedź numeru: http://markolf.pl/forum/viewtopic.php?p=151626#151626
Recenzja gry: http://www.gry-online.pl/s016.asp?ID=2412

20080408124737

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do strategii jestem dość wybredny, czuję się nieswojo w tym gatunku gdyż zazwyczaj nie starcza mi do niego cierpliwości. Aczkolwiek jest parę tytułów w które gra mi się naprawdę miło, czy to rozgrywając kompanię, potyczkę z komputerowym przeciwnikiem lub z żywym graczem. Pierwszą grą z tego gatunku, która całkowicie mnie omamiła był Red Alert i Red Alert 2 :) Szczerze mówiąc to chyba jedyna strategia, którą przeszedłem od deski do deski :P Później nastała era Anno 1602 - choć nacisk nałożony był bardziej na część ekonomiczną bardzo miło i długo mi się grało w tą grę. Przewinęły mi się również takie tytuły jak Alien Nations II, Warcraft II i III, Dune 2000, Age of Empires, Earth 2150, Spellforce - wszystkie te tytuły bardzo miło wspominam. Z nowych tytułów jak na razie uwagę przyciągnął tylko świetny Company of Heroes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez kolejności.

Heroes of Might and Magic III i V z dodatkami do obu części, Disciples, Disciples 2 ze wszystkimi dodatkami, Tzar: Ciężar Korony, Kroniki Czarnego Księżyca, Spellforce wraz z dodatkami, Warcraft III, Command & Conquer: Tiberian Sun, Age of Empires II z dodatkami, Blitzkierg, wszystkie części Codename: Panzers. Trochę się uzbierało ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować