Zaloguj się, aby obserwować  
Minsc_i_Boo

Nie tylko na PC. Gry planszowe, logiczne, systemy bitewne, karcianki. W co graliście i co polecacie?

772 postów w tym temacie

Szukam gry planszowej z kategorii; Strategia/Ekonomia. Żeby nie za wiele losowości było (dodaje to grze smaczku jednak czasami denerwuje...) dla 2 i więcej graczy. No i oczywiście żeby się nie nudziała (z uwagi na fakt iż żadko mam 3 i więcej graczy zależy mi bi można było się bawić już przy 2 osobach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 09:47, 88Bonzo napisał:

Potrzebuję porady :) chcę kupić sobie jakąś ciekawą planszówkę i oto moje wymagania:
*w całości po PL
*dla mniejszej liczby graczy - tak żeby we 2-3 grało się niezwykle ciekawie
*żeby wciągała jak bajoro

To tak z grubsza :)

Ostatnio będąc na wsi zagrywałem się z rodzeństwem w "Biznes" - coś jak eurobiznes :)
i wpadłem na wiele godzin po uszy :D I stąd chęć zakupu gry planszowej. Oczywiście tematyka
może być inna.


Aneks do mojego poprzedniego posta do Ciebie

Również tylko na Allegro

Srebrna Flota
Wojna o pierścień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 18:29, player000 napisał:

Szukam gry planszowej z kategorii; Strategia/Ekonomia. Żeby nie za wiele losowości było
(dodaje to grze smaczku jednak czasami denerwuje...) dla 2 i więcej graczy. No i oczywiście
żeby się nie nudziała (z uwagi na fakt iż żadko mam 3 i więcej graczy zależy mi bi można
było się bawić już przy 2 osobach)


Opisy gier na www.rebel.pl

Na Allegro można kupić wymienione gry taniej

Ryzyko (Risk) dla 2-3 osób i więcej

Ryzyko - Równowaga Sił dla 2-3 osób i więcej

Diplomacy dla 2-3 osób i więcej

Monopoly dla 2-3 osób i więcej

Hotel dla 2-3 osób i więcej

Bitwy II Wojny Światowej 1942-45 dla 2-3 osób i więcej

Stalingrad 1942-43

Ardeny 1944

Falaise 1944

Stirling 1297

Śląsk 1939

Arnhem 1944

Warszawa 1944

Pantery w akcji (Kaniów 1943)

Czerwony Huragan (Budziszyn 1945)

Mława

Suwalszczyzna 1939

Piotrków 1939

Tygrysy w Śniegu

Normandia 1944

Ostrołęka 1831

Afrika Korps

Kraśnik 1914

Kosowe Pole 1389

Mława 1939

Allegro:

Grunwald 1410

Srebrna flota - dla 2-3 osób i więcej

Bitwa pod Austerliz

ARDENY 1944

Haniball Ante Portas - polska gra - dla 2 osób

Sukcesorzy Aleksandra Wielkiego - polska gra - dla 2-3 osób

Top - gun - dla 2 osób

Bitwa na morzu wiatrów - dla 2 osób

Mag, Potyczka - dla 2 -3 osób i więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA DLA WSZYTKICH PLANUJĄCYCH ZAKUP GRY PLANSZOWEJ:

Pod adresem:

http://forum.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?f=1&t=6212

znajdziecie dobry przewodnik - co brać pod uwagę przy zakupie, gdzie i jak kupić grę, jaki tytuł wybrać.

Lektury jest trochę, ale NAPRAWDĘ warto się zapoznać z tym tekstem - może Wam oszczędzić rozczarowania i pomóc uniknąć wyrzucenia pieniędzy na słabą czy nudną grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 13:59, MsbS napisał:

UWAGA DLA WSZYTKICH PLANUJĄCYCH ZAKUP GRY PLANSZOWEJ:

Pod adresem:

http://forum.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?f=1&t=6212

znajdziecie dobry przewodnik - co brać pod uwagę przy zakupie, gdzie i jak kupić grę,
jaki tytuł wybrać.

Lektury jest trochę, ale NAPRAWDĘ warto się zapoznać z tym tekstem - może Wam oszczędzić
rozczarowania i pomóc uniknąć wyrzucenia pieniędzy na słabą czy nudną grę.


Potwierdzam tekst nie tyle warty przeczytania ALE WRĘCZ LEKTURA OBOWIĄZKOWA PRZED KUPNEM GRY PLANSZOWEJ .
Jedyna rzecz do której mogę się przyczepić to za mała lista stron zawartych w artykule o grach planszowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 18:29, player000 napisał:

Szukam gry planszowej z kategorii; Strategia/Ekonomia. Żeby nie za wiele losowości było
(dodaje to grze smaczku jednak czasami denerwuje...) dla 2 i więcej graczy. No i oczywiście
żeby się nie nudziała (z uwagi na fakt iż żadko mam 3 i więcej graczy zależy mi bi można
było się bawić już przy 2 osobach)


wypiszę same polskojęzyczne, współczesne gry ekonomiczne warte uwagi

AGRICOLA (w ciągu kilku tygodni od premiery zajęła pierwsze miejsce na boardgamegeek.com)
http://www.rebel.pl/product.php/1,303/11960/Agricola.html?aff=958

WYSOKIE NAPIĘCIE (gra roku 2007)
http://www.rebel.pl/product.php/1,303/9284/Wysokie-Napiecie-Power-Grid-.html?aff=958

PUERTO RICO (bardzo dlugo zajmowala 1 miejsce na BGG)
http://www.rebel.pl/product.php/1,303/11520/Puerto-Rico.html?aff=958

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, od pewnego czasu nosi mnie myśl- zacznij grać w RPG albo w karcianki. Chciałbym się zapytać was, co moglibyście mi polecić na początek mojej przygody z tymi rodzajami gier. Jutro mam zamiar wybrać się to takiego sklepu Wargamer u mnie w Radomiu, gdzie pewnie też dostanę jakąś poradę od czego zacząć. Ale teraz to wy mi doradźcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do karcianek, to zupełnie wypadłem z tego rynku już pod koniec lat 90tych, więc nic nie poradzę.

Natomiast mogę doradzić coś w sprawie gier fabularnych, z czego nawet bardziej je polecam niż karcianki, w które nie małą sumę trzeba władować by się dobrze bawić.

Podstawa w RPG, to ludzie do zabawy.
Jeśli nie masz wśród znajomych przynajmniej jednej osoby mającej dużą wyobraźnię i chęć zabawy w coś takiego lub tez nie masz możliwości poznać takich ludzi spoza kręgu znajomych, to niestety w grach fabularnych nic nie zdziałasz.

Druga kwestia jest, jako kto chcesz się bawić?
Czy jako "twórca" gry czyli Mistrz Gry, którego zadaniem jest przygotowanie gry dla graczy i jej "sędziowanie"; czy jako zwykły gracz?

No i ostateczną kwestia jest, jaki rodzaj (gatunek) gier Ciebie interesuje?
Fantasy, Horror czy SF?

Nie mniej ważną kwestią w przypadku naszych realiów jest też czy znajomość języka Angielskiego nie jest Ci obca, bowiem wybór dostępnych gier w języku Polskim jest obecnie mocno ograniczony niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 18:03, zamber1 napisał:

Podstawa w RPG, to ludzie do zabawy.
Jeśli nie masz wśród znajomych przynajmniej jednej osoby mającej dużą wyobraźnię i chęć
zabawy w coś takiego lub tez nie masz możliwości poznać takich ludzi spoza kręgu znajomych,
to niestety w grach fabularnych nic nie zdziałasz.


Mam znajomego, który jest chętny do takiej zabawy,a w tym sklepie też są miejsca do grania i ludzie, więc z tym nie ma problemu.

Dnia 25.01.2009 o 18:03, zamber1 napisał:

Druga kwestia jest, jako kto chcesz się bawić?
Czy jako "twórca" gry czyli Mistrz Gry, którego zadaniem jest przygotowanie gry dla graczy
i jej "sędziowanie"; czy jako zwykły gracz?


Na początku raczej chciałbym być zwykłym graczem,a później, po nabraniu doświadczenia, mistrzem gry. Pewnie każdy zaczynał mniej więcej w ten sposób.

Dnia 25.01.2009 o 18:03, zamber1 napisał:

No i ostateczną kwestia jest, jaki rodzaj (gatunek) gier Ciebie interesuje?
Fantasy, Horror czy SF?


Zdecydowanie fantasy. SF mnie nie kręci jako gatunek gry RPG, a horror odpada całkowicie, bo nie lubię.

Dnia 25.01.2009 o 18:03, zamber1 napisał:

Nie mniej ważną kwestią w przypadku naszych realiów jest też czy znajomość języka Angielskiego
nie jest Ci obca, bowiem wybór dostępnych gier w języku Polskim jest obecnie mocno ograniczony
niestety.


Angielski jest u mnie cały czas szlifowany, lecz nie znam go jeszcze na tyle, żeby grać w grę RPG po angielsku. Chociaż z tego co mi wiadomo, to dostępne są na polskim rynku poradniki do Forgotten Realms czy D&D po polsku. Znajomość tych systemów jest u mnie dostateczna, bo mam doświadczenie w grach komputerowych tego gatunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 18:35, trombocylek napisał:

Angielski jest u mnie cały czas szlifowany, lecz nie znam go jeszcze na tyle, żeby grać
w grę RPG po angielsku. Chociaż z tego co mi wiadomo, to dostępne są na polskim rynku
poradniki do Forgotten Realms czy D&D po polsku. Znajomość tych systemów jest u mnie
dostateczna, bo mam doświadczenie w grach komputerowych tego gatunku.


Gwoli ścisłości nie chodziło mi o granie, porozumiewając się przy tym w języku Angielskim tylko o nabywanie pozycji w tymże języku. ;)

Natomiast znajomość gier komputerowych, nijak się ma do gier fabularnych, bowiem to coś zupełnie innego.
Znasz tylko podstawy kryjące się za oznaczeniami systemu D&D, ale dobre i to. ;)

A w nawiązaniu do pozostałej części tekstu, to chyba najlepszym dla Ciebie wyborem na początek będzie zakup Podręcznika Gracza do Dungeons & Dragons właśnie. :)
Zwróć tylko konkretnie uwagę na wydanie dostępne w sklepie, by sprzedawca nie wcisnął Tobie wersji 3.0.

Ta pozycja jest, myślę, wystarczająca dla Ciebie jak na początek. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 17:27, trombocylek napisał:

Witam, od pewnego czasu nosi mnie myśl- zacznij grać w RPG


Z systemów rpg polecam Dzikie Pola , Cyberpunk 2020 , Oko Yrrhedesa prosty system rpg wymyślony przez Andrzeja Sapkowskiego ewentualnie Deadlands.

>albo w karcianki. Chciałbym

Dnia 25.01.2009 o 17:27, trombocylek napisał:

się zapytać was, co moglibyście mi polecić na początek mojej przygody z tymi rodzajami
gier. Jutro mam zamiar wybrać się to takiego sklepu Wargamer u mnie w Radomiu, gdzie
pewnie też dostanę jakąś poradę od czego zacząć. Ale teraz to wy mi doradźcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2009 o 17:07, kerkas napisał:

Z systemów rpg polecam Dzikie Pola , Cyberpunk 2020 , Oko Yrrhedesa prosty
system rpg wymyślony przez Andrzeja Sapkowskiego ewentualnie Deadlands.


Problem w tym, że to co polecasz jest niezmiernie ciężko dostępne, bowiem są to systemy juz nie wydawane, z czego Oko Yrrhedesa potrafi ładne ceny osiągać.
Jedynie Dzikie Pola są dostępne dzięki nowemu wydawcy, ale pomimo że to dość ciekawy system, to nie jest na tyle uniwersalny co D&D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2009 o 17:11, zamber1 napisał:

> Z systemów rpg polecam Dzikie Pola , Cyberpunk 2020 , Oko Yrrhedesa prosty

> system rpg wymyślony przez Andrzeja Sapkowskiego ewentualnie Deadlands.


Allegro sprawdziłem przed chwilą:
Oko Yrrhedesa 38zł
Cyberpunk 2020 na razie 20zł
Deadlands w zakończonych znalazłem podręczniki w cenie 60zł cena końcowa

Dnia 28.01.2009 o 17:11, zamber1 napisał:

Problem w tym, że to co polecasz jest niezmiernie ciężko dostępne, bowiem są to systemy
juz nie wydawane, z czego Oko Yrrhedesa potrafi ładne ceny osiągać.
Jedynie Dzikie Pola są dostępne dzięki nowemu wydawcy, ale pomimo że to dość ciekawy
system, to nie jest na tyle uniwersalny co D&D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że czasami trafiają te pozycje.
Podręcznik do CP2020 jest nawet dość unikatowy, bo to pierwsze Polskie wydanie, jednak jego stan pozostawia wiele do życzenia.

Mimo wszystko autor pytania chciał Fantasy, a nie Cyberpunk. ;)

Co do "Oka", to nawet bym się nie zastanawiał tylko brał od razu, bo to dość cenna pozycja i widziałem już jak zeszła za 100zł raz. :D
Ta gra już bardziej pasuje, bo to typowe Fantasy, ale mimo wszystko zbyt proste nawet jak na początek z grami fabularnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam grę karcianą Magic: The Gathering. Świetna gra, sam nie rozgryzłem jeszcze wszystkich atutów gry (ba, nawet dobrze grać w nią nie umiem;P) ale niedlugo to zrobie;)
Na forum istnieje już wątek tej gry lecz dla bardziej "zaawansowanych graczy" (chodzi mi o wyrazy tam wypowiadane;]).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2009 o 17:45, zamber1 napisał:

Co do "Oka", to nawet bym się nie zastanawiał tylko brał od razu, bo to dość cenna pozycja
i widziałem już jak zeszła za 100zł raz. :D
Ta gra już bardziej pasuje, bo to typowe Fantasy, ale mimo wszystko zbyt proste nawet
jak na początek z grami fabularnymi.


System stwarza duże pole do popisu dla wyobraźni i inwencji twórczej MG to od niego dużo zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2009 o 17:54, kerkas napisał:

System stwarza duże pole do popisu dla wyobraźni i inwencji twórczej MG to od niego dużo
zależy.


Nie bardzo stwarza, bo ilość wiadomości w nim zawarta jest niezwykle minimalna.
Tym bardziej gdy osoba nigdy wcześniej nie miała do czyniania z grami fabularnymi i nie bardzo wie "o co kaman" i dla takiej osoby, najlepsza jest gra, która dość obszernie pokazuje właściwości i główne cechy RPG.
Na tym polu D&D nie ma sobie zwyczajnie równych. :)

Ale odbiegamy od tematu i offtopujemy już teraz, a od takich rozmów jest już odpowiedni temat na forum. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2009 o 17:59, zamber1 napisał:

> System stwarza duże pole do popisu dla wyobraźni i inwencji twórczej MG to od niego
dużo
> zależy.
>

Nie bardzo stwarza, bo ilość wiadomości w nim zawarta jest niezwykle minimalna.
Tym bardziej gdy osoba nigdy wcześniej nie miała do czyniania z grami fabularnymi i nie
bardzo wie "o co kaman" i dla takiej osoby, najlepsza jest gra, która dość obszernie
pokazuje właściwości i główne cechy RPG.
Na tym polu D&D nie ma sobie zwyczajnie równych. :)

Ale odbiegamy od tematu i offtopujemy już teraz, a od takich rozmów jest już odpowiedni
temat na forum. :)


Kończąc temat faktycznie Jesteś twardym argumentatorem.
Ps. Jak brzmi nazwa tego odpowiedniego tematu na forum?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować