Zaloguj się, aby obserwować  
Minsc_i_Boo

Nie tylko na PC. Gry planszowe, logiczne, systemy bitewne, karcianki. W co graliście i co polecacie?

772 postów w tym temacie

Ja mam problem z pewnym „gościem”. Dostałem go kiedyś od babci i tak stał na biurku te 5 lat. W pamięci kołacze mi się wspomnienie jak babcia rozkładała go przymnie (teraz mówi że tego nie pamięta – nie dziwie się jej :) ) Przez ostatnie 3 dni próbuje go rozłożyć ale nie mam pojęcia jak. Nie jestem pewny czy to jest zrobione jako łamigłówka czy po to tylko by stało w każdym razie jakoś to musiało być złożone. Może ktoś z was pozna dziada ze zdjęcia i powie mi jak to rozłożyć albo przynajmniej od czego zacząć.

20090619132205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dziś do mnie kurier przyjechał z paczuszką zawierającą grę planszową Memoir ''44.
Jestem już po pierwszej partyjce i muszę przyznać: jest to zajefajna gra strategiczna!
Jeden gracz wciela się w aliantów, a drugi w Niemców. Walka rozgrywa się na sporej planszy podzielonej na heksy. Na jednej stronie planszy jest normalna trawka, na odwrocie wybrzeże (plaża). W zależności od rozgrywanego scenariusza układa się odpowiednią planszę. Wraz z instrukcją jest 16 różnych scenariuszy odpowiadających bitwom które naprawdę miały miejsce w czasie drugiej wojny światowej :) A w internecie można znaleźć całą masę innych scenariuszy! Poza tym można dokupić różne dodatki, wprowadzających nowe armie, tereny, specjalne zasady, samoloty, jednostki itp ... ogólnie czuję, że gra będzie starczyć na dłuuuuugi czas. Nic dziwnego, że zgarneła wiele nagród dla najlepszej gry strategicznej/dla dwóch osób/planszowej itp.

Na razie tak tylko w dużym skrócie, jak pogram więcej to coś mogę coś jeszcze napisać. Jak coś i tak można znaleźć opinie o tej grze w necie. Ja szczerze polecam i spytam się:
grał ktoś z forum może w tę grę ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oh, temat traktujący o grach planszowych ^^ W takim razie mój blog dla państwa [ http://matiok.blogspot.com/] na którym zamieszczam wszystkie swoje autorskie gry, oraz moje najnowsze dzieło, Survive THIS! do pobrania z instrukcją i elementami do wydruku. Serdecznie zapraszam ;]

http://www.sendspace.com/file/ptylsl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 20:15, kerkas napisał:

Twój awatar to ilustracja z podręcznika "Cyberpunk 2020" tak ?.


Yup.
Ze strony tytułowej podręcznika podstawowego. ;]

20090728203603

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę spróbować wejść z rodzeństwem w jakąś planszówkę, ale nie mogę się zdecydować. Głównie przeglądam ofertę na rebel.pl i czytam komentarze. Może sprecyzuję - gra powinna być w klimatach fantasy. I najlepiej żeby czerpać dużą przyjemność podczas gry, z samego klimatu jak i rozgrywki. Dobrze by było gdyby gra była spolszczona, ale to nie jest priorytet. Ważny jest klimat. Rozgrywka również nie musi być zbyt długa. Zaciekawiły mnie takie tytuły jak Shadows over Camelot oraz Talisman. Szukałem czegoś ciekawego związanego ze Śródziemiem, ale komentarze nie są zachęcające, chyba że ktoś z Was grał i szczerze może polecić np. War of the Ring. Nie chcę Warcraftów, BattleLorów itp. I oby gra nie znudziła się po dwóch czy trzech partiach. Wiem że pewnie wymagam ideału, a takich nie ma, ale może ktoś mi coś poleci? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2009 o 19:15, Galadin napisał:

Chcę spróbować wejść z rodzeństwem w jakąś planszówkę, ale nie mogę się zdecydować. Głównie
przeglądam ofertę na rebel.pl i czytam komentarze. Może sprecyzuję - gra powinna być
w klimatach fantasy. I najlepiej żeby czerpać dużą przyjemność podczas gry, z samego
klimatu jak i rozgrywki. Dobrze by było gdyby gra była spolszczona, ale to nie jest priorytet.
Ważny jest klimat. Rozgrywka również nie musi być zbyt długa. Zaciekawiły mnie takie
tytuły jak Shadows over Camelot oraz Talisman. Szukałem czegoś ciekawego związanego ze
Śródziemiem, ale komentarze nie są zachęcające, chyba że ktoś z Was grał i szczerze może
polecić np. War of the Ring. Nie chcę Warcraftów, BattleLorów itp. I oby gra nie znudziła
się po dwóch czy trzech partiach. Wiem że pewnie wymagam ideału, a takich nie ma, ale
może ktoś mi coś poleci? :)


Talisman to stara dobra Magia i Miecz spełnia wymogi które postawiłeś jako warunki brzegowe chcesz wiedzieć więcej o Magii i Mieczu przeczytaj poprzednie posty w tym temacie.

Poza tym polecam dostępne tylko na Allegro "Mag" i "Potyczka" firmy Sfera.

Ps. Na razie tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2009 o 23:06, kerkas napisał:

> Chcę spróbować wejść z rodzeństwem w jakąś planszówkę, ale nie mogę się zdecydować.
Głównie
> przeglądam ofertę na rebel.pl i czytam komentarze. Może sprecyzuję - gra powinna
być
> w klimatach fantasy. I najlepiej żeby czerpać dużą przyjemność podczas gry, z samego

> klimatu jak i rozgrywki. Dobrze by było gdyby gra była spolszczona, ale to nie jest
priorytet.
> Ważny jest klimat. Rozgrywka również nie musi być zbyt długa. Zaciekawiły mnie takie

> tytuły jak Shadows over Camelot oraz Talisman. Szukałem czegoś ciekawego związanego
ze
> Śródziemiem, ale komentarze nie są zachęcające, chyba że ktoś z Was grał i szczerze
może
> polecić np. War of the Ring. Nie chcę Warcraftów, BattleLorów itp. I oby gra nie
znudziła
> się po dwóch czy trzech partiach. Wiem że pewnie wymagam ideału, a takich nie ma,
ale
> może ktoś mi coś poleci? :)




Talisman to stara dobra Magia i Miecz spełnia wymogi które postawiłeś jako warunki brzegowe
chcesz wiedzieć więcej o Magii i Mieczu przeczytaj poprzednie posty w tym temacie.

Poza tym polecam dostępne tylko na Allegro "Mag" i "Potyczka" firmy Sfera.

Ps. Na razie tyle.

AHA PORÓWNUJ CENY MOŻNA SIĘ NIEŹLE NACIĄĆ NA CENACH TASLISMANU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2009 o 10:25, Bodzio-gracz napisał:

JA TAM MAM WIELE GIER STRATEGICZNYCH!!!!!!!!!!
NA PRZYKŁAD POLECAM!!
-BIZNES PO POLSKU
-EUROBIZNES
-GRA W ZYCIE
-KARTEL
-FINANSE GAME
-MONOPOL ŚWIAT


Poza Grą w życie reszta to klony Monopoly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2009 o 10:25, Bodzio-gracz napisał:

JA TAM MAM WIELE GIER STRATEGICZNYCH!!!!!!!!!!
NA PRZYKŁAD POLECAM!!
-BIZNES PO POLSKU
-EUROBIZNES
-GRA W ZYCIE
-KARTEL
-FINANSE GAME
-MONOPOL ŚWIAT


bez obrazy, ale to bardzo słabe gry - wręcz samo DNO, poza tym to są gry "ekonomiczne" (chociaż nawet na takie miano nie zasługują) a nie strategiczne - ale jeśli się dobrze przy tym bawisz oraz Twoi współgracze to OK, zabawa jest najważniejsza

jednak proponowałbym zmienić repertuar... może na początek (patrząć na Twoje upodobania) poleciłbym Osadników z Catanu: http://www.rebel.pl/product.php/1,303/6338/Osadnicy-z-Catanu-Settlers-of-Catan-.html?aff=958


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2009 o 19:15, Galadin napisał:

może ktoś mi coś poleci? :)


z Twoich wytycznych to wyłapałem:
- fantasy
- przygodowa
- w całości PL

czyli albo Talisman albo Runebound.
Talisman jest obecnie niedostępny - ale już szykowany jest dodruk PL. Sentyment do Magii i Miecza spowodował, że gra rozchodzi się jak ciepłe bułki. Możesz spróbować Runebounda: http://www.rebel.pl/product.php/1,371/8847/Runebound-edycja-polska-.html?aff=958

- jak dla mnie nieco ciekawszy niż Talisman, rozbudowany system walk, dowolność na planszy (nie tylko lewo / prawo tak jak w Talismanie). Minus Runebounda - to czas. U mnie rozgrywka zawsze trwa ok. 4h.

Jeszcze możesz się przyjrzeć Dungeoneer ''om - ale w to nigdy nie grałem - poczytaj komentarze na rebelu: http://www.rebel.pl/product.php/1,371/8098/Dungeoneer-Grobowiec-Krola-Nieumarlych.html?aff=958

edit: napisz, czy oczekujesz w grze głównie przygody, czy może bardziej strategiczne zacięcie.
i na ile osób ma być gra, wiek graczy oraz czas rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2009 o 19:15, Galadin napisał:

Chcę spróbować wejść z rodzeństwem w jakąś planszówkę, ale nie mogę się zdecydować. Głównie
przeglądam ofertę na rebel.pl i czytam komentarze. Może sprecyzuję - gra powinna być
w klimatach fantasy. I najlepiej żeby czerpać dużą przyjemność podczas gry, z samego
klimatu jak i rozgrywki. Dobrze by było gdyby gra była spolszczona, ale to nie jest priorytet.
Ważny jest klimat. Rozgrywka również nie musi być zbyt długa. Zaciekawiły mnie takie
tytuły jak Shadows over Camelot oraz Talisman. Szukałem czegoś ciekawego związanego ze
Śródziemiem, ale komentarze nie są zachęcające, chyba że ktoś z Was grał i szczerze może
polecić np. War of the Ring. Nie chcę Warcraftów, BattleLorów itp. I oby gra nie znudziła
się po dwóch czy trzech partiach. Wiem że pewnie wymagam ideału, a takich nie ma, ale
może ktoś mi coś poleci? :)



http://www.rebel.pl/product.php/1,302/1999/Game-of-Thrones-Gra-o-Tron-.html
Gra o tron to jedyna gra, która może spełniać te kryteria (moim zdaniem).

Zdrada jest po prostu wspaniale widoczna dopiero pod koniec 10 tury. Wszystkie sojusze są zrywane, po prosty wspaniałe uczucie. W tej grze nie ufa się nikomu. Prawie nie występuje w niej losowość więc jest "easy to learn hard to master"

Jedyny problem jest taki że ta gra na 3 graczy jest średnia, na 4 świetna, na 5 zaj*bista. Mam też dwa egzemplarze to ci mogę (prawie) nieużywany za 100 zł + przesyłka sprzedać.

Mam kontakt na gramsajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2009 o 21:43, I_am_S napisał:

Jedyny problem jest taki że ta gra na 3 graczy jest średnia, na 4 świetna, na 5 zaj*bista.
Mam też dwa egzemplarze to ci mogę (prawie) nieużywany za 100 zł + przesyłka sprzedać.


Tak sobie myślę i doszedłem do wniosku że na początek wezmę coś łatwiejszego - Cytadela, Dominion, Osadnicy z Catanu albo Szogun. Mimo że mam czwórkę rodzeństwa to nie chcę ryzykować Gry o Tron ponieważ do dobrej zabawy jest potrzebne 4-5 osób a nie koniecznie moje rodzeństwo będzie chciało grać. Muszę ich zarazić prostszą grą i dopiero później pomyślę o czymś bardziej rozbudowanym. :)
Długość gry mi nie przeszkadza, ponieważ planuję z rodzeństwem zrezygnowanie z grania na ekranie. Tak, nie dość że wreszcie unikniemy konfliktów z rodzicami to na zdrowie nam wyjdzie a i ze znajomymi na pewno w planszówkę się zagra. Mam dość kolejnych komputerowych gier-gniotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2009 o 19:15, Galadin napisał:

Chcę spróbować wejść z rodzeństwem w jakąś planszówkę, ale nie mogę się zdecydować. Może sprecyzuję - gra powinna być
w klimatach fantasy. /....../ Nie chcę Warcraftów, BattleLorów itp. I oby gra nie znudziła
się po dwóch czy trzech partiach. Wiem że pewnie wymagam ideału, a takich nie ma, ale
może ktoś mi coś poleci? :)


Aha. Czemu odrzucasz właśnie jedne z tych lepszych planszówek z tego rodzaju? W Warcrafta namiętnie grywam z kumplami, BattleLore jest fantastyczną odmianą Memoir ''44 w którą też często grywam i mogę przyznać z czystym sumieniem, że obie gry są zajefajne i starczą na masę godzin wspaniałej zabawy.
No ale skoro nie chcesz...
A Rebela polecam, solidny sklep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A grał ktoś z Was w Carcassonne ( jak przekręciłem literkę to poprawcie mnie:))? Bardzo fajna strategia planszowa, dla całej rodzinki. Nie nudzi się szybko i można dokupić do podstawki sporo dodatków. Świetna zabawa gwarantowana:D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 00:59, Bezi32 napisał:

A grał ktoś z Was w Carcassonne ( jak przekręciłem literkę to poprawcie mnie:))? Bardzo
fajna strategia planszowa, dla całej rodzinki. Nie nudzi się szybko i można dokupić do
podstawki sporo dodatków. Świetna zabawa gwarantowana:D.


ja grałem, taka prosta familijna gra z mnóstwem dodatków - niestety nieco droga i za tę cenę można kupić lepsze gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować