Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 04.07.2010 o 15:48, Isildur napisał:

Jaką rasę i klasę polecacie dla początkującego? Ja się zastanawiam nad Khajiitem złodziejem,
czy nie będzie gra zbyt trudna tą postacią?


sam teraz gram złodziejem (skrytobójca, łucznik, coś koło tego) i jest przyjemnie, choć strasznie powoli (nie mogę wbiec do lochu i wybić wszystkiego mieczem, muszę się skradać itd - dodatkowo, bez odpowiedniego moda skradanie się i tzw Sneak Attacki są kompletnie bezużyteczne, bo po jednej wystrzelonej strzale wszyscy przeciwnicy doskonale wiedzą, gdzie się znajdujesz i i tak trzeba wyciągać miecz).
ja pierwszy raz grałem ciężkozbrojnym wojownikiem - gra była miodna i bezproblemowa, tobie też polecam (szczególnie, jak masz mocnego kompa i możesz cieszyć się płynnością rozgrywki - wtedy walka wręcz jest cudna ;))
rasa: nord, skille główne: akrobatyka, atletyka, ostrze, płatnerz, ciężka zbroja. dorzuć gdzieś blok i jest miodzio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 15:48, Isildur napisał:

Jaką rasę i klasę polecacie dla początkującego? Ja się zastanawiam nad Khajiitem złodziejem,
czy nie będzie gra zbyt trudna tą postacią?

Wszystko zależy od tego jak lubisz grać. Dla mnie jedynym sensownym połączeniem jest Elf Wysokiego Rodu z magiem. Inni zwracają się do mnie z szacunkiem (może ktoś pamięta jak było się magiem w Gothic 2? ;) ) a przyjemnie jest sobie też pomagać czarami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 17:04, Los_Emilos napisał:

> Jaką rasę i klasę polecacie dla początkującego? Ja się zastanawiam nad Khajiitem
złodziejem,
> czy nie będzie gra zbyt trudna tą postacią?
Wszystko zależy od tego jak lubisz grać. Dla mnie jedynym sensownym połączeniem jest
Elf Wysokiego Rodu z magiem. Inni zwracają się do mnie z szacunkiem (może ktoś pamięta
jak było się magiem w Gothic 2? ;) ) a przyjemnie jest sobie też pomagać czarami.


heh za to ja wolę leśny elf łucznik, ponad 500h na nim mam :D Co kto lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 17:48, Bezi_113 napisał:

Bry.
jak jestem wampirem to jak mam się pożywiać krwią ?

podchodzisz do śpiącej osoby i aktywujesz ją spacją :)
(czasami chyba może się obudzić po Posiłku, ale to raczej rzadkie przypadki). najłatwiej pożywiać się śpiącymi żebrakami albo ludźmi w gildiach magów/wojowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 17:50, Daelor napisał:

> Bry.
> jak jestem wampirem to jak mam się pożywiać krwią ?
>
podchodzisz do śpiącej osoby i aktywujesz ją spacją :)
(czasami chyba może się obudzić po Posiłku, ale to raczej rzadkie przypadki). najłatwiej
pożywiać się śpiącymi żebrakami albo ludźmi w gildiach magów/wojowników.

A jakie ogólnie są wady i zalety, tego że jestem wampirem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.07.2010 o 17:50, Bezi_113 napisał:

> pożywiać się śpiącymi żebrakami albo ludźmi w gildiach magów/wojowników.
A jakie ogólnie są wady i zalety, tego że jestem wampirem ?


dostajesz premie do atrybutów (siła i zręczność na pewno), dodatkowo, wraz z upływającym bez posiłków czasem, jakieś czary.
minusów jest więcej, bo ludzie zaczynają się ciebie bać, dodatkowo wychodząc na światło słoneczne otrzymujesz obrażenia, co jest niezwykle irytujące (zaczyna się to chyba po dwóch dniach bez posiłku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 17:50, Bezi_113 napisał:

A jakie ogólnie są wady i zalety, tego że jestem wampirem ?

Jeśli chodzi o zalety to są to głównie bonusy do statystyk Twojej postaci. Wady jak sam zauważyłeś też są, bo wampiry nie są zbyt lubiane przez "normalne" osoby no i musisz unikać słońca, bo jest ono dla wampirów zabójcze. Generalnie najlepiej w takim przypadku przemieszczać się w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 15:54, Daelor napisał:

sam teraz gram złodziejem (skrytobójca, łucznik, coś koło tego) i jest przyjemnie, choć
strasznie powoli (nie mogę wbiec do lochu i wybić wszystkiego mieczem, muszę się skradać
itd - dodatkowo, bez odpowiedniego moda skradanie się i tzw Sneak Attacki są kompletnie
bezużyteczne, bo po jednej wystrzelonej strzale wszyscy przeciwnicy doskonale wiedzą,
gdzie się znajdujesz i i tak trzeba wyciągać miecz).


Zależy jak dobry jesteś w skradaniu się, bo ja jak miałem tą umiejętność już na poziomie około 90 to w ciemniejszych lochach mogłem strzelać do wroga z kilku metrów, a i tak mnie nie widział, zaraz po trafieniu robił 2-3 kroki do przodu i znowu stawał zdezorientowany. Tak więc można spokojnie sobie poradzić bez moda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajdę kolesia od spłacania długów - Armanda Christophe - po ukończeniu wszystkich misji dla G. Złodziei? Do S''krivvy nie mogę iść bo ta znajduje się w mieście...dla mnie totalny bezsens bo przecież chcąc wejść do miasta zostanę zauważony przez strażników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 18:18, Sarturias napisał:

Gdzie znajdę kolesia od spłacania długów - Armanda Christophe - po ukończeniu wszystkich
misji dla G. Złodziei? Do S''krivvy nie mogę iść bo ta znajduje się w mieście...dla mnie
totalny bezsens bo przecież chcąc wejść do miasta zostanę zauważony przez strażników.


Jak zapewne wiesz Armand Christophe to Szary Lis we własnej osobie, zanim to nam przypadł ten tytuł.
Z tego co kojarzę to siedzi on teraz na tronie w zamku w Anwil obok swojej żony, ale też raz przypadkiem spotkałem go gdzieś "na boku", chyba w Dzielnicy Nadbrzeżnej, chodź tego nie jestem pewien. Ale czy nie ma czasem innych postaci od spłacania długów, powinieneś znaleźć jeszcze kogoś, jeśli dobrze poszukasz ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba coś pomyliłeś, Armand Christophe to wysoko postawiony członek gildii od spłacania grzywien ;]

Sarturias, znajdziesz go w siedzibie gildii, przed wejściem do pokoju guildmastera, albo około północy w stałym miejscu w porcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 20:30, Wszystkozajete napisał:

Jak zapewne wiesz Armand Christophe to Szary Lis we własnej osobie, zanim to nam przypadł
ten tytuł.

Ej chyba coś Ci się pomyliło - Christophe miał ciemną karnację a osoba, którą w rzeczywistości był Lis była jasnej karnacji i w ogóle inna z twarzy...

Dnia 05.07.2010 o 20:30, Wszystkozajete napisał:

Z tego co kojarzę to siedzi on teraz na tronie w zamku w Anwil obok swojej żony, ale
też raz przypadkiem spotkałem go gdzieś "na boku", chyba w Dzielnicy Nadbrzeżnej, chodź
tego nie jestem pewien. Ale czy nie ma czasem innych postaci od spłacania długów, powinieneś
znaleźć jeszcze kogoś, jeśli dobrze poszukasz ;]


Jeśli tak by było to już dawno bym go znalazł, ale tak raczej nie jest :P


@Daelor>>

W pokoju mistrza gildii sprawdzałem i nic, a o północy też ani widu ani słychu :) Muszę chyba czekać całą dobę w tym pokoju aż tam w końcu przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Dzisiaj dotarła moja paczka z grą i mam pytanie dotyczące instalacji dodatku Knights of the Nine wraz z tymi pluginami. jest tam instrukcja, ale ja coś nie kumam jej, a to dlatego, że tam pisze bym zainstalował poprawkę 1.1 przed instalacją tego dodatku, ale ja grę mam spatchowaną do wersji 1.2 i tutaj moje pytanie czy mam instalować te poprawkę 1.1 by te pluginy działały czy jeśli zainstaluje to na wersję 1.2 będzie wszystko ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Daelor & Sarturias

Dziwne jakoś żyłem w przekonaniu że Szary Lis to Armand Christophe, w sumie to Gildie Złodziei dość dawno skończyłem, ale pamiętam że byłem zdziwiony jak Szary Lis odkrył swój kaptur i zobaczyłem znajomą twarz Armanda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sesja za mną i mam starego, dobrego Obliviona w domu i chyba go zainstaluję. Czy są jakieś mody/dodatki (oficjalne) darmowe/płatne - które są warte uwagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2010 o 13:15, SiDi napisał:

Sesja za mną i mam starego, dobrego Obliviona w domu i chyba go zainstaluję. Czy są jakieś
mody/dodatki (oficjalne) darmowe/płatne - które są warte uwagi?


obowiązkowo Oscuro''s Oblivion Overhaul ;]
ja mam The Lost Spires (gildia alchemików, bardzo rozbudowany i świetnie, z wyjątkiem dubbingu, zrobiony wątek poboczny), Streamline, Black Screen Fix (oba dla poprawy wydajności i zapobieżenia błędom), No-Glo (żeby przedmioty się nie błyszczały jak psu), Crime & stealth rebalance (poprawia skradanie się) i Bag of Holding (użyteczny gadżet znany z D&D). a, i jeszcze Map Markers Overhaul (BARDZO poprawia wygląd mapy i ekwipunku).

jakby co:
http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Must_Have_Mods

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować