• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

ciach/ciach

Dnia 20.01.2008 o 21:59, Kojdeś napisał:


Tyle że mój sprzęt to:
AMD Atholon 5000+
GeForce 8800 GTS
2 GB Ram
więc raczej słabym sprzętem nazwać nie można.

fachowcem nie jestem, ale słyszałem, że vista ssie na wieśmaku... Możesz mieć konflikt jakiś (np grafa a płyta, ramy się gryzą itp.). Sprzęt masz bardzo podobny do mojego, a u mnie śmiga na XP Home... Może zdejmij nieco AA... Trawy wywal... Pokombinuj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.01.2008 o 22:54, Kai Man napisał:

ciach/ciach
>
> Tyle że mój sprzęt to:
> AMD Atholon 5000+
> GeForce 8800 GTS
> 2 GB Ram
> więc raczej słabym sprzętem nazwać nie można.
fachowcem nie jestem, ale słyszałem, że vista ssie na wieśmaku... Możesz mieć konflikt jakiś
(np grafa a płyta, ramy się gryzą itp.). Sprzęt masz bardzo podobny do mojego, a u mnie śmiga
na XP Home... Może zdejmij nieco AA... Trawy wywal... Pokombinuj...



Ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.01.2008 o 17:28, DzinKsPL napisał:

> Kompik w takiej konfiguracji i w trakcie gry lub oglądania intro, zawiesza się
>
> AMD Athlon X2 4000+
> Ram 2x1024GB 800MHz
> Dysk 2 partycje po 80GB
> Grafika PCIE GF 7300GT 512MB, zainstalowane najnowsze sterowniki z oficjalnej strony
> Winda XP SP2 świeżutki
> Gra oryginalna, doinstalowana poprawka 1.2
>
> Dlaczego się wiesza?

Zwiększałeś pamięć wirtualną? Jak nie to zrób to.


Proszę tylko o podpowiedź jak ją zwiększyć i na ile. Winda XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.01.2008 o 11:22, borejek napisał:

> > Kompik w takiej konfiguracji i w trakcie gry lub oglądania intro, zawiesza się
> >
> > AMD Athlon X2 4000+
> > Ram 2x1024GB 800MHz
> > Dysk 2 partycje po 80GB
> > Grafika PCIE GF 7300GT 512MB, zainstalowane najnowsze sterowniki z oficjalnej strony

> > Winda XP SP2 świeżutki
> > Gra oryginalna, doinstalowana poprawka 1.2
> >
> > Dlaczego się wiesza?
>
> Zwiększałeś pamięć wirtualną? Jak nie to zrób to.

Proszę tylko o podpowiedź jak ją zwiększyć i na ile. Winda XP.


Już pisałem wcześniej na forum jak to zrobić, zresztą nie tylko ja.
Jako wartość minimalną ustaw połowę Twojej pamięci RAM, a wartość końcową całość pamięci RAM.
Poradnik - http://www.gram.pl/pomoc_poradnik.asp?p=734

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.01.2008 o 12:58, VeQtor napisał:

Proszę, oto dwa screeny.

Jeśli to są artefakty to niezbyt podoba mi się taki pomysł twórców...:] Wg tego programu temperaturę
bebechów mam w normie... I jeszcze jedno: po zminimalizowaniu i powrocie do gry wszytko wraca
do normy. Tyle, że na chwilę - a często tracę przez to większość z prowadzonej rozmowy co mi
średnio pasuje... Ktoś potrafi pomóc?...


Spróbuj pobawić się opcjami grafiki i zmniejszyć jakość tekstur na minimalne albo tym podobnych.


>kamil8844
>Mam problem w 4 akcie.
>Gdy wchodzę do Chaty Piekarza, wyskakuje mi błąd windowsa i wywala na pulpit.
>(Myślałem że to jakiś przypadkowy błąd, ale próbowałem już 3 razy i z każdą próbą... błąd)
>Czy wie ktoś co może być tego przyczyną, lub czy jest jakaś łatka?

Zmniejsz może jakość grafiki / zwiększ plik wymiany, może to coś pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam karte graficzną w laptopie 384MB GMA X3100 I nie jestem pewien czy Wiedźmin mi będzie chodził na takiej grafice. Co do procka nie mam wątpliwości. Z góry thx XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.01.2008 o 21:08, jajcón napisał:

Mam karte graficzną w laptopie 384MB GMA X3100 I nie jestem pewien czy Wiedźmin mi będzie chodził
na takiej grafice. Co do procka nie mam wątpliwości. Z góry thx XD

najlepiej sprawdzić na demie, bo karty w laptopach są generalnie dość mało wydajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem... Otóż jestem pod koniec 2 rozdziału i gdy chcę wrócić z bagien,to podczas wczytywania wywala mnie na pulpit. ;/ I to za każdym razem.Miałem formata i zachowałem tylko ten save... Da się to jakoś naprawić?
Dokładnie to wygląda tak: Wczytam zapis gry i idę do przewoźnika.Odgrywa się sekwencja filmowa jak płyniemy tą łódką.Pojawia się ekran wczytywania i za każdym razem w tym samym miejscu wyrzuca mnie na pulpit...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.01.2008 o 22:40, jaceloth napisał:

> Mam karte graficzną w laptopie 384MB GMA X3100 I nie jestem pewien czy Wiedźmin mi będzie
chodził
> na takiej grafice. Co do procka nie mam wątpliwości. Z góry thx XD
najlepiej sprawdzić na demie, bo karty w laptopach są generalnie dość mało wydajne.


A co to ten DEM?? Za bardzo sie nie znam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.01.2008 o 01:11, jajcón napisał:

> > Mam karte graficzną w laptopie 384MB GMA X3100 I nie jestem pewien czy Wiedźmin mi
będzie
> chodził
> > na takiej grafice. Co do procka nie mam wątpliwości. Z góry thx XD
> najlepiej sprawdzić na demie, bo karty w laptopach są generalnie dość mało wydajne.

A co to ten DEM?? Za bardzo sie nie znam....

DEMO inaczej wersja demonstracyjna to darmowa wersja jakiejś gry demonstrująca o co chodzi pełnej zawiera mniej poziomów broni i w ogóle jest mniej rowinięta niż pełna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam dwa pytania. Mam komputer
Intel Core 2 Duo 4300
2 GB RAM 667 Mhz
oraz Geforce 7600 GT -
Gra na najwyższych detalach i roździelczości bodajże 1680x1050 czasem mi przycina.
Zamówiłem sobie kartę graficzną ASUS Geforce 8600 GTS DDR3 i dodatkowe 2 GB RAMu więc w sumie będzie 4 GB.
Czy to już wystarczający sprzęt, żeby w pełni cieszyć się Wiedźminem bez przycięć?

Drugie pytanie dotyczy DirectX 10 i Visty. Czy Wiedźmin obsługuje DX10? Jeśli tak to czy są widoczne efekty tej zmiany i czy nie spadnie mi wydajność gry na Viście.

Wiem, że może pytania są niczym pytania noob`a, ale będę wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.01.2008 o 10:12, Walfire napisał:

Mam dwa pytania. Mam komputer
Intel Core 2 Duo 4300
2 GB RAM 667 Mhz
oraz Geforce 7600 GT -
Gra na najwyższych detalach i roździelczości bodajże 1680x1050 czasem mi przycina.
Zamówiłem sobie kartę graficzną ASUS Geforce 8600 GTS DDR3 i dodatkowe 2 GB RAMu więc w sumie
będzie 4 GB.
Czy to już wystarczający sprzęt, żeby w pełni cieszyć się Wiedźminem bez przycięć?

Drugie pytanie dotyczy DirectX 10 i Visty. Czy Wiedźmin obsługuje DX10? Jeśli tak to czy są
widoczne efekty tej zmiany i czy nie spadnie mi wydajność gry na Viście.

Wiem, że może pytania są niczym pytania noob`a, ale będę wdzięczny za odpowiedź.



Wiedźmin na 90% pójdzie bez zacinki, a co do drugiego pytania na 99% wiesio nie obsługuje dx 10 ale można na mim grać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.01.2008 o 10:12, Walfire napisał:

Intel Core 2 Duo 4300
2 GB RAM 667 Mhz
oraz Geforce 7600 GT -
Gra na najwyższych detalach i roździelczości bodajże 1680x1050 czasem mi przycina.
Zamówiłem sobie kartę graficzną ASUS Geforce 8600 GTS DDR3 i dodatkowe 2 GB RAMu więc w sumie
będzie 4 GB.
Czy to już wystarczający sprzęt, żeby w pełni cieszyć się Wiedźminem bez przycięć?

Przycięcia będą nawet na najlepszym sprzęcie, zwłaszcza w Wyzimie Handlowej i w V akcie, gra jest po prostu słabo zoptymalizowana. A ta karta to słaba jest, nie lepiej było kupić coś z serii 3850, albo poczekać trochę na 8800GS/9600GT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.01.2008 o 11:11, Zebius napisał:

Przycięcia będą nawet na najlepszym sprzęcie, zwłaszcza w Wyzimie Handlowej i w V akcie, gra
jest po prostu słabo zoptymalizowana. A ta karta to słaba jest, nie lepiej było kupić coś z
serii 3850, albo poczekać trochę na 8800GS/9600GT?


Dzięki za odpowiedź.
Jak 8800 stanieje to zapewne zakupię. Dziś przychodzi sprzęt to napiszę jak hula na tej konfiguracji.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.01.2008 o 10:12, Walfire napisał:

Mam dwa pytania. Mam komputer
Intel Core 2 Duo 4300
2 GB RAM 667 Mhz
oraz Geforce 7600 GT -
Gra na najwyższych detalach i roździelczości bodajże 1680x1050 czasem mi przycina.
Zamówiłem sobie kartę graficzną ASUS Geforce 8600 GTS DDR3 i dodatkowe 2 GB RAMu więc w sumie
będzie 4 GB.
Czy to już wystarczający sprzęt, żeby w pełni cieszyć się Wiedźminem bez przycięć?

Drugie pytanie dotyczy DirectX 10 i Visty. Czy Wiedźmin obsługuje DX10? Jeśli tak to czy są
widoczne efekty tej zmiany i czy nie spadnie mi wydajność gry na Viście.

Wiem, że może pytania są niczym pytania noob`a, ale będę wdzięczny za odpowiedź.


Sprzęt niezły, tylko problemy możesz mieć na systemie VISTY, który według mnie i wielu innych nie nadaje się do gier. Lepiej zostać przy XP SP2 z DX9, niż później męczyć się z odpaleniem jakiejś gry na VISCIE.

CO do dema to możesz go sobie ściągnąć z działu DEMA, zajmuje chyba 2GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.01.2008 o 11:38, DzinKsPL napisał:

Sprzęt niezły, tylko problemy możesz mieć na systemie VISTY, który według mnie i wielu innych
nie nadaje się do gier. Lepiej zostać przy XP SP2 z DX9, niż później męczyć się z odpaleniem
jakiejś gry na VISCIE.

CO do dema to możesz go sobie ściągnąć z działu DEMA, zajmuje chyba 2GB.


Też jestem przeciwnikiem Visty. Zainstalowałbym ją gdyby Wiedźmin obsługiwał DX10. Tak to nie ma sensu. Mam Wiedźminka kupionego także dema nie potrzebuje.

Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.01.2008 o 12:17, jajcón napisał:

No ściągam demo wiedźmina 2053.5GB zajmuje.... Przez mozille ściągam. Troche to idzie...


Pobieranie dużych plików z internetu !
Do ściągania takich rzeczy to polecam przez jakiś "wspomagacz". Ja używam Fresh Download''a , który jest darmowy. Trochę przyśpiesza pobieranie plików. Ponadto można przerwać pobieranie i kontynuować je następnego dnia etc. Przerwanie połączenia internetowego nie wymusza pobierania od nowa pliku. : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No ja mam wielki problem z wiedźminem moim, a mianowicie, Kupiłem sobie wiedźmina grałem doszedłem do 4 aktu potem jakoś tak sobie przerwę zrobiłem koło 1 tydzień( w ogóle w niego nie grałem) a kiedy chciałem wrócić do niego to przestało mi widzieć płytkę. Myślę sobie że jest uszkodzona ( sprawdzałem na kompie kolegi to samo mu robiło) i rzeczywiście miała lekkie rysy, skorzystałem z dożywotniej gwarancji - płytki dziś do mnie doszły, uradowany tym faktem chce zainstalować znowu moją ulubioną grę i patrze znowu to robi! W ogóle nie znajduje płytki w napędzie (wkładam płytkę do DVD Samsunga SH-S202N, z początku czyta mi płytkę, czyta i nagle coś jakby się hamulec włączył i zaczyna wydawać dziwne dźwięki co kilka sekund, takie "tyyyy":), komputer mi się lekko zwiesza przy tym i muszę ową płytkę wyciągnąć:( ) Wymieniłem napęd na jakiś ( nie pamiętam w tej chwili jaki dokładnie) inny napę dvd to nadal to robiło, myślałem że to wina pamięci ( czasami tak głupio się "kłócą" ze sobą, ale to też nie to, już nie mam pomysłów co to może być, robiłem nawet wszystko co mieliście napisane na pomocy technicznej (tej poza forum), ale nie pomogło :(
Mój komputer to: Inter core 2 duo 2,66 ghz, geforce 8800gtx 768mb, dwa dyski twarde samsunga 80 gb i 160 gb(jak dotąd nie było z nimi żadnego kłopotu), karta dźwiękowa ( jedna zintegrowana Realtec HD Audio, druga Creative SB Live![ muszę mieć dwie aby działały mi głośniki 5.1 nie wiem czemu :D], i nie mam żadnego programu do emulacji iso(itd.).
Proszę o jak najszybszą pomoc, z góry przepraszam jeżeli ktoś miał taki już problem ale użyłem opcji szukaj i nie znalazłem go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować