• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Witam.
Mam pewien problem z grą.Otóż przy wczytywaniu "Obrzeża Wyzimy",gdy pasek ładowania dojdzie do końca gra powraca do Windows i się wyłącza.Do tej pory nie było tego problemu i wszystko działało płynnie.Bardzo proszę o pomoc,jeśli będzie to potrzebne podam konfigurację komputera.

P.S Instalowałem patcha 1.1 i 1.2,ale nic to nie dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.01.2008 o 12:55, Like ShadOw napisał:

Witam.
Mam pewien problem z grą.Otóż przy wczytywaniu "Obrzeża Wyzimy",gdy pasek ładowania dojdzie
do końca gra powraca do Windows i się wyłącza.Do tej pory nie było tego problemu i wszystko
działało płynnie.Bardzo proszę o pomoc,jeśli będzie to potrzebne podam konfigurację komputera.

P.S Instalowałem patcha 1.1 i 1.2,ale nic to nie dało.



A próbowałeś zainstalować jeszcze raz grę? skopiuj sobie savy, i zainstaluj jeszcze raz może pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.01.2008 o 13:02, kabraxis66 napisał:

> Witam.
> Mam pewien problem z grą.Otóż przy wczytywaniu "Obrzeża Wyzimy",gdy pasek ładowania dojdzie

> do końca gra powraca do Windows i się wyłącza.Do tej pory nie było tego problemu i wszystko

> działało płynnie.Bardzo proszę o pomoc,jeśli będzie to potrzebne podam konfigurację komputera.

>
> P.S Instalowałem patcha 1.1 i 1.2,ale nic to nie dało.


A próbowałeś zainstalować jeszcze raz grę? skopiuj sobie savy, i zainstaluj jeszcze raz może
pomoże.

Reinstalowałem go 3 razy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie śściągałem żadnych aktualizacji.
Gra chodzi płynnie na najwyższych ustawieniach, ale czasami po prostu sie wyłącza! "Program przestał działać".
Może to być wina Antivirusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Raczej nie. Wiedźmin nie ma "systemu" oczyszczania ramu z kolejnych danych. I w pewnym momencie może po prostu zabraknąć pamięci i wywala do windy. Też tak czasem mam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.01.2008 o 11:34, kabraxis66 napisał:

No ja mam wielki problem z wiedźminem moim, a mianowicie, Kupiłem sobie wiedźmina grałem doszedłem
do 4 aktu potem jakoś tak sobie przerwę zrobiłem koło 1 tydzień( w ogóle w niego nie grałem)
a kiedy chciałem wrócić do niego to przestało mi widzieć płytkę. Myślę sobie że jest uszkodzona
( sprawdzałem na kompie kolegi to samo mu robiło) i rzeczywiście miała lekkie rysy, skorzystałem
z dożywotniej gwarancji - płytki dziś do mnie doszły, uradowany tym faktem chce zainstalować
znowu moją ulubioną grę i patrze znowu to robi! W ogóle nie znajduje płytki w napędzie (wkładam
płytkę do DVD Samsunga SH-S202N, z początku czyta mi płytkę, czyta i nagle coś jakby się hamulec
włączył i zaczyna wydawać dziwne dźwięki co kilka sekund, takie "tyyyy":), komputer mi się
lekko zwiesza przy tym i muszę ową płytkę wyciągnąć:( ) Wymieniłem napęd na jakiś ( nie pamiętam
w tej chwili jaki dokładnie) inny napę dvd to nadal to robiło, myślałem że to wina pamięci
( czasami tak głupio się "kłócą" ze sobą, ale to też nie to, już nie mam pomysłów co to może
być, robiłem nawet wszystko co mieliście napisane na pomocy technicznej (tej poza forum), ale
nie pomogło :(
Mój komputer to: Inter core 2 duo 2,66 ghz, geforce 8800gtx 768mb, dwa dyski twarde samsunga
80 gb i 160 gb(jak dotąd nie było z nimi żadnego kłopotu), karta dźwiękowa ( jedna zintegrowana
Realtec HD Audio, druga Creative SB Live![ muszę mieć dwie aby działały mi głośniki 5.1 nie
wiem czemu :D], i nie mam żadnego programu do emulacji iso(itd.).
Proszę o jak najszybszą pomoc, z góry przepraszam jeżeli ktoś miał taki już problem ale użyłem
opcji szukaj i nie znalazłem go.


Najlepiej skontaktuj się z pomocą techniczną CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.01.2008 o 19:24, 9max7 napisał:

Nie śściągałem żadnych aktualizacji.
Gra chodzi płynnie na najwyższych ustawieniach, ale czasami po prostu sie wyłącza! "Program
przestał działać".
Może to być wina Antivirusa?


Nie, zwiększ pamięć wirtualną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam kilka pytan. Mam karte graficzną radeon 9600 extreme edition która ma 256 Ramu oraz procka 2 Ghz. Gram teraz w wyzimie handlowej i tak sietnie ze az się płakac chce. Powiedzciee co powinienem wymienic. A i cała resztę wymagańa spełnia. a i jeszcze jedno co to ta pamięc wirtualna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.01.2008 o 22:51, kabak5 napisał:

mam kilka pytan. Mam karte graficzną radeon 9600 extreme edition która ma 256 Ramu oraz procka
2 Ghz. Gram teraz w wyzimie handlowej i tak sietnie ze az się płakac chce. Powiedzciee co powinienem
wymienic. A i cała resztę wymagańa spełnia. a i jeszcze jedno co to ta pamięc wirtualna.

A ile masz ramu?? Najlepiej mieć 2 GB. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hłe hłe, ja ostatnio pocinam w Wiedźmina na ubuntu, bracia z winehq pięknie dodali obsługę w dość krótkim czasie, fakt faktem że czasem zeżre jakieś texturki czy spada wydajność ale to i tak nic - grę już ukończyłem na xp ale do czego są różne ścieszki wyboru :) Brawo CDP Red za tak ładny kod gry że przez wine działa, no i Wiedźmin 2 - ma być na OpenGL z portem na linuxa
i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.01.2008 o 09:40, gitarka napisał:

> mam kilka pytan. Mam karte graficzną radeon 9600 extreme edition która ma 256 Ramu oraz
procka
> 2 Ghz. Gram teraz w wyzimie handlowej i tak sietnie ze az się płakac chce. Powiedzciee
co powinienem
> wymienic. A i cała resztę wymagańa spełnia. a i jeszcze jedno co to ta pamięc wirtualna.

A ile masz ramu?? Najlepiej mieć 2 GB. :)

mówię ze wstarcvzająco 1 GB al jak sadzisz co za słabe procek 2 Ghz czy karta graficzna radeon 9600 256MB Ram?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.01.2008 o 22:33, DzinKsPL napisał:

> Nie śściągałem żadnych aktualizacji.
> Gra chodzi płynnie na najwyższych ustawieniach, ale czasami po prostu sie wyłącza! "Program

> przestał działać".
> Może to być wina Antivirusa?

Nie, zwiększ pamięć wirtualną.


Mam 2GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zainstalowałem wczoraj patcha w wersji 1.2 i na początku wydawało mi się że wszystko ładnie będzie działać ale po pół godzinie grania gra mi wyskoczyła na pulpit. Włączyłem grę znowu i po kolejne połówce godziny to samo. Cały czas się tak dzieje i nie wiem co robić. Mój komputer spełnia spokojnie zalecane wymagania gry: Athlon X2 6000+, Radeon x1950pro 512 Mb, 2Gb RAM, Windows XP z dodatkiem Service Pack 2, wszystkie sterowniki mam zaktualizowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

o mam jeszcze jedno pytanie bo musze przeinstalowac windowsa i czy np. moge skopiowac na plyte savy gry i po przeinstalowaniu windowsa i zainstalowaniu witchera do folderu z save;ami wrzucic te ktore byly na płycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.01.2008 o 14:16, kabak5 napisał:

o mam jeszcze jedno pytanie bo musze przeinstalowac windowsa i czy np. moge skopiowac na plyte
savy gry i po przeinstalowaniu windowsa i zainstalowaniu witchera do folderu z save;ami wrzucic
te ktore byly na płycie.

Jeśli masz dysk podzielony na partycję (dysk C, dysk D) to skopiuj save''y tam gdzie nie jest zainstalowany windows. Później skopiujesz i po problemie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.01.2008 o 14:20, gitarka napisał:

> o mam jeszcze jedno pytanie bo musze przeinstalowac windowsa i czy np. moge skopiowac
na plyte
> savy gry i po przeinstalowaniu windowsa i zainstalowaniu witchera do folderu z save;ami
wrzucic
> te ktore byly na płycie.
Jeśli masz dysk podzielony na partycję (dysk C, dysk D) to skopiuj save''y tam gdzie nie jest
zainstalowany windows. Później skopiujesz i po problemie. :)

Tylko jest małe ale ja mam windowsa na dysku ?C a gre na Dysku D a jak bede przereinstalowywał to dysk główny zmieni sie z C na D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.01.2008 o 17:46, DzinKsPL napisał:

> No ściągam demo wiedźmina 2053.5GB zajmuje.... Przez mozille ściągam. Troche to idzie...

>

Pobieranie dużych plików z internetu !
Do ściągania takich rzeczy to polecam przez jakiś "wspomagacz". Ja używam Fresh Download''a
, który jest darmowy. Trochę przyśpiesza pobieranie plików. Ponadto można przerwać pobieranie
i kontynuować je następnego dnia etc. Przerwanie połączenia internetowego nie wymusza pobierania
od nowa pliku. : )

Ok dzięki. Zaraz ściagam ten program. ja ściągalem przez mozille, to 1 procent szedl okolo pol godziny albo wiecej.... Jeszcze taz dzieki.
cya :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pomóżcie. grałem sobie w wiedźmina i czytałem że ta najnowsza łatka likwiduje problem z "czystej" gry że nie można przejść V aktu. No to biorę sprawdź najnowsze aktualizacje i ściągnąłem i przed zainstalowaniem patcha jeszcze sobie na chwilę włączyłem i pograłem w Wieśmaka. No to zainstalowałem i mam problem! Jak włączam ikonkę to nic się nie dzieje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.01.2008 o 14:45, jajcón napisał:

> > No ściągam demo wiedźmina 2053.5GB zajmuje.... Przez mozille ściągam. Troche to idzie...

>
> >
>
> Pobieranie dużych plików z internetu !
> Do ściągania takich rzeczy to polecam przez jakiś "wspomagacz". Ja używam Fresh Download''a

> , który jest darmowy. Trochę przyśpiesza pobieranie plików. Ponadto można przerwać pobieranie

> i kontynuować je następnego dnia etc. Przerwanie połączenia internetowego nie wymusza
pobierania
> od nowa pliku. : )
Ok dzięki. Zaraz ściagam ten program. ja ściągalem przez mozille, to 1 procent szedl okolo
pol godziny albo wiecej.... Jeszcze taz dzieki.
cya :D


Sciąganie naprawdę dużych plików bez "wspomagacza" nie ma sensu.
Twoja szybkość ściągania zależy zapewne od dużego obciążenia servera z którego pobierasz plik / twojej szybkości łącza. Na moim łączu 1Mb/s ( pobieranie około 125kb/s ) pobieranie było szybsze o około 10-30kb/s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować