• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 18.01.2008 o 07:53, x4rd napisał:

Dzisiaj kupuję nową kartę graficzną-GeForce''a 7600 GS.Chciałbym,aby ktoś powiedział mi,czy
na low ustawieniach będę mógł spokojnie pograć na kompie o takiej konfiguracji:
AMD Sempron 2600+ BOX,512 Mb RAM DDR,GeForce 7600 GS 256 Mb
Z góry dzięki za odp :D


Jeśli jeszcze nie masz kupionej gry to polecam ściągnąć demo i sprawdzić żeby się potem nie rozczarować.
Masz słaby sprzęt, który nie spełnia wymagań minimalnych ( Może ruszyć na minimalnych ), a ta karta którą chcesz kupić nic Ci nie pomoże. Polecam tobie min 7600 GT, która jest dużo wydajniejsza od GS''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.01.2008 o 07:53, x4rd napisał:

Dzisiaj kupuję nową kartę graficzną-GeForce''a 7600 GS.Chciałbym,aby ktoś powiedział mi,czy
na low ustawieniach będę mógł spokojnie pograć na kompie o takiej konfiguracji:
AMD Sempron 2600+ BOX,512 Mb RAM DDR,GeForce 7600 GS 256 Mb
Z góry dzięki za odp :D



obowiazkowo doloz 1GB ramu inaczej nie ma szans, ja mialem 512 to mi sie ciela niemilosiernie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.01.2008 o 14:49, ziomeczekityle napisał:

po przejsciu prologu gra mi sie wywala do windows!! prosze o pomoc!! nie mam neta czy
to może byc tym spowodowane?


Z góry przepraszam za post pod postem, ale coś psuje mi się opcja "edytuj"
Zwiększ pamięć wirtualną, opis jak to zrobić jest podany parę stron wcześniej, poszukaj to nie boli.

>zna ktoś rozwiązanie na mój problem otóz po zainstalowaniu patcha 1.2 gra się wiesza i wywala mnie do windowsa >wcześniej z patchem 1.1 nie miałem tego problemu grę usunołem i zainstalowałem z 1.1 i to samo sie dzieje może >jakiś plik na dysku C: siedzi i zawadza proszę o pomoc.

Zrób "backup" save''ów. Usuń wszystkie pozostałe pliki Wiedźmina z dysku, zainstaluj grę, patcha 1.2. Jak to nie pomoże to posprawdzaj temperatury podzespołów czy Ci się może procek nie przegrzewa. Ewentualnie zwiększ pamięć wirtualną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, zamieszczam obrazek na którym widnieje mój błąd. Zdziwiłem się kiedy mi wyskoczył bo gra jest instalowana drugi raz i za pierwszym razem było bez problemu. Gra jest oryginalna a komp spełnia wymagania.

20080118191553

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.01.2008 o 19:15, Stefm123 napisał:

Witam, zamieszczam obrazek na którym widnieje mój błąd. Zdziwiłem się kiedy mi wyskoczył bo
gra jest instalowana drugi raz i za pierwszym razem było bez problemu. Gra jest oryginalna
a komp spełnia wymagania.


Najpierw sprawdź u kogoś innego czy to nie wina płyty chociaż wątpię.
Następnie
1. Wyczyść wszystkie katalogi tymczasowe ( musisz włączyć pliki ukryte w opcjach folderów )
C:\windows\temp i w C:\document and settings\"nazwa twojego konta"\Ustawienia lokalne\Temp
Nie wszystko da się usunąć, ważne żeby wywalić te co się da.

2. Skopiuj całą płytkę na dysk i spróbuj zainstalować z dysku.

3. Włącz obsługę ACPI w BIOS (opcjonalnie)

Teraz problemy ze sprzętem:
1. Sprawdź pamięć programem MemTest ( możesz mieć uszkodzoną jakąś kostkę pamięci)
1b. Sprawdz czy twoje pamięci pracują w tej samej częstotliości ( możliwe, że zresetowałeś bios etc, posprawdzaj to w biosie )
1c. Wymień kość pamięci, lub pozostaw po jednej na przemian w przypadku dwóch.
2. Może też być cos z zasilaczem.

Najbardziej prawdopodobne oczywiście, że masz coś nie tak z pamiecią RAM w komputerze.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.01.2008 o 16:51, albinskia napisał:

Mam problem:Gram w wiedzmina na nowym kompie(spełnia rekomendowane wymagania,system vista)
i po jakimś czasie(raz 5min raz 20) robi się ciemno i wyskakuje: program the wither przestał
działać...(czy coś takiego) co z tym zrobić?? Pomocy


Napiszę tak jak mnie poradzono. Wyłącz rozmycie tła, jeśli nie pomoże to zainstaluj sterowniki beta i zwiększ pamięć wirtualną, bo zakładam, że hotfixa to masz zainstalowanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, przychodzę z problemem i mam szczerą nadzieję, że ktoś tu sprawi, że odejdę z rozwiązaniem:] Mianowicie gram sobie w Wiedźmina i przez jakiś czas wszystko było wporządku, ale po jakimś czasie gra nagle się zacięła (podczas prowadzonej rozmowy jeszcze w pierwszym akcie - głosy leciały dalej) a kiedy sie odblokowała okazało się, że miejscami zamieniły się wszytkie tekstury(np zamiast głowy wilka po lewej na górze tekstura twarzy Geralta, ten z kolei stał się łysy, bohaterowie czarni...albo cały ekran pokryty teksturą deski). I za każdą rozpoczętą rozmową wszystko sie zmieniało ale ciągle nie tak jak powinno. Od tamtej pory zdarza się to nagminnie. Mam Intel Pentium Dual Core 1,6 GHz, 1GB ramu, GeForce 8500 GT 512MB i zainstalowanego Win XP z SP2 (Wiedźmin w wersji 1.2). Ktoś wie o co lata?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.01.2008 o 10:58, VeQtor napisał:

Witam, przychodzę z problemem i mam szczerą nadzieję, że ktoś tu sprawi, że odejdę z rozwiązaniem:]
Mianowicie gram sobie w Wiedźmina i przez jakiś czas wszystko było wporządku, ale po jakimś
czasie gra nagle się zacięła (podczas prowadzonej rozmowy jeszcze w pierwszym akcie - głosy
leciały dalej) a kiedy sie odblokowała okazało się, że miejscami zamieniły się wszytkie tekstury(np
zamiast głowy wilka po lewej na górze tekstura twarzy Geralta, ten z kolei stał się łysy, bohaterowie
czarni...albo cały ekran pokryty teksturą deski). I za każdą rozpoczętą rozmową wszystko sie
zmieniało ale ciągle nie tak jak powinno. Od tamtej pory zdarza się to nagminnie. Mam Intel
Pentium Dual Core 1,6 GHz, 1GB ramu, GeForce 8500 GT 512MB i zainstalowanego Win XP z SP2 (Wiedźmin
w wersji 1.2). Ktoś wie o co lata?...


Mógłbyś wrzucić screen''a ? Bo z opisu można wywnioskować, że to artefakty.
Pobierz darmowy program EVEREST Home Edition 2.20. Graj w Wiedźmina aż do momentu, kiedy pojawi Ci się to na ekranie. Wyjdź z gry, włącz ten programik i zobacz tempetarurę -> opcja czujnik, która pokaże czy przypadkiem nie grzeje Ci się jakiś podzespół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzięki koledzy-rzeczywiście kupiłem nie GF''a 7600 jak pisałem,tylko Radeona 2600 HD 512 Mb.Niestety pamięc i proc znacznie go spowalniają,więc dużo rzeczy mi po prostu muli,kupię jeszcze 512 Mb i zobaczę jak to wyjdzie.
A demo mam-dzięki za radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Proszę, oto dwa screeny.

Jeśli to są artefakty to niezbyt podoba mi się taki pomysł twórców...:] Wg tego programu temperaturę bebechów mam w normie... I jeszcze jedno: po zminimalizowaniu i powrocie do gry wszytko wraca do normy. Tyle, że na chwilę - a często tracę przez to większość z prowadzonej rozmowy co mi średnio pasuje... Ktoś potrafi pomóc?...

20080120125814

20080120125825

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.01.2008 o 12:58, VeQtor napisał:

Proszę, oto dwa screeny.

Jeśli to są artefakty to niezbyt podoba mi się taki pomysł twórców...:] Wg tego programu temperaturę
bebechów mam w normie... I jeszcze jedno: po zminimalizowaniu i powrocie do gry wszytko wraca
do normy. Tyle, że na chwilę - a często tracę przez to większość z prowadzonej rozmowy co mi
średnio pasuje... Ktoś potrafi pomóc?...


Hmmm. Mi to wygląda na problem z kartą graficzną. Spróbuj zainstalować najnowszą wersję sterowników (gdzieś chyba ktoś pisał że do geforców to te w wersji beta)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kompik w takiej konfiguracji i w trakcie gry lub oglądania intro, zawiesza się

AMD Athlon X2 4000+
Ram 2x1024GB 800MHz
Dysk 2 partycje po 80GB
Grafika PCIE GF 7300GT 512MB, zainstalowane najnowsze sterowniki z oficjalnej strony
Winda XP SP2 świeżutki
Gra oryginalna, doinstalowana poprawka 1.2

Dlaczego się wiesza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.01.2008 o 12:58, VeQtor napisał:

Proszę, oto dwa screeny.

Jeśli to są artefakty to niezbyt podoba mi się taki pomysł twórców...:] Wg tego programu temperaturę
bebechów mam w normie... I jeszcze jedno: po zminimalizowaniu i powrocie do gry wszytko wraca
do normy. Tyle, że na chwilę - a często tracę przez to większość z prowadzonej rozmowy co mi
średnio pasuje... Ktoś potrafi pomóc?...


No to nie artefakty, tylko jak wspominał Nufiko błędy jakieś z grafiką. Wejdź na stronkę nVidii i pobierz najnowsze sterowniki do twojej karty. Możesz również po instalacji sterwników zainstalować najnowszy direct, który jest na płycie z Wiedźminem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.01.2008 o 16:42, borejek napisał:

Kompik w takiej konfiguracji i w trakcie gry lub oglądania intro, zawiesza się

AMD Athlon X2 4000+
Ram 2x1024GB 800MHz
Dysk 2 partycje po 80GB
Grafika PCIE GF 7300GT 512MB, zainstalowane najnowsze sterowniki z oficjalnej strony
Winda XP SP2 świeżutki
Gra oryginalna, doinstalowana poprawka 1.2

Dlaczego się wiesza?


Zwiększałeś pamięć wirtualną? Jak nie to zrób to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem w Wiedźminie gdy włączają się dialogi i jest najazd kamery to postać wygląda jakby była zbudowana z małych kwadracików to jest trochę wkurzajace zwłaszcza gdy postać się rusza to wygląda jakbym patrzył przez malutike okienka. Może ktoś pomóc?? A i jeszcze jak pogram mniej więcej powyżej dwóch trzech godzin to przy którymś ładowaniu wyskakuje wystąpił problem z aplikacją Wiedźmin i zostanie ona zamknięta. Pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.01.2008 o 18:07, Kojdeś napisał:

Mam problem w Wiedźminie gdy włączają się dialogi i jest najazd kamery to postać wygląda jakby
była zbudowana z małych kwadracików to jest trochę wkurzajace zwłaszcza gdy postać się rusza
to wygląda jakbym patrzył przez malutike okienka. Może ktoś pomóc?? A i jeszcze jak pogram
mniej więcej powyżej dwóch trzech godzin to przy którymś ładowaniu wyskakuje wystąpił problem
z aplikacją Wiedźmin i zostanie ona zamknięta. Pomocy.

Z tym pierwszym to Ci niestety nie pomogę :(
Co do drugiego problemu to też mi to wyskakiwało, ale po pewnym czasie już nie. Nie wiem od czego to żależy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.01.2008 o 18:07, Kojdeś napisał:

Mam problem w Wiedźminie gdy włączają się dialogi i jest najazd kamery to postać wygląda jakby
była zbudowana z małych kwadracików to jest trochę wkurzajace zwłaszcza gdy postać się rusza
to wygląda jakbym patrzył przez malutike okienka. Może ktoś pomóc?? A i jeszcze jak pogram
mniej więcej powyżej dwóch trzech godzin to przy którymś ładowaniu wyskakuje wystąpił problem
z aplikacją Wiedźmin i zostanie ona zamknięta. Pomocy.

IMO z problemem winieneś dodać konfigurację kompa... Żaden fachowiec ci na oko nie pomoże :) Pixeloza zwykle objawia się przy słabej karcie graficznej + mało Ram...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.01.2008 o 19:43, Kai Man napisał:

> Mam problem w Wiedźminie gdy włączają się dialogi i jest najazd kamery to postać wygląda
jakby
> była zbudowana z małych kwadracików to jest trochę wkurzajace zwłaszcza gdy postać się
rusza
> to wygląda jakbym patrzył przez malutike okienka. Może ktoś pomóc?? A i jeszcze jak pogram

> mniej więcej powyżej dwóch trzech godzin to przy którymś ładowaniu wyskakuje wystąpił
problem
> z aplikacją Wiedźmin i zostanie ona zamknięta. Pomocy.
IMO z problemem winieneś dodać konfigurację kompa... Żaden fachowiec ci na oko nie pomoże :)
Pixeloza zwykle objawia się przy słabej karcie graficznej + mało Ram...



Tyle że mój sprzęt to:
AMD Atholon 5000+
GeForce 8800 GTS
2 GB Ram
więc raczej słabym sprzętem nazwać nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem w 4 akcie.
Gdy wchodzę do Chaty Piekarza, wyskakuje mi błąd windowsa i wywala na pulpit.
(Myślałem że to jakiś przypadkowy błąd, ale próbowałem już 3 razy i z każdą próbą... błąd)
Czy wie ktoś co może być tego przyczyną, lub czy jest jakaś łatka?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować