Zaloguj się, aby obserwować  
MaccCry

Metro 2033: The Last Refuge - temat ogólny

173 postów w tym temacie

Zastanawiam się nad kupnem Metra w promocji na steamie, powiedzcie jak wygląda ta gra w porównaniu ze Stalkerem, szczególnie pod względem klimatu, długości i wymagań?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 23:41, darkwind21 napisał:

Zastanawiam się nad kupnem Metra w promocji na steamie, powiedzcie jak wygląda ta gra
w porównaniu ze Stalkerem, szczególnie pod względem klimatu, długości i wymagań?


Dlamnie Metro 2033 jest odrobinkę bardziej klimatyczne niż Stalker, ma więcej elementów w których można się wystraszyć, chociaż może być to spowodowane faktem że dzieje się przez większość czasu w zamkniętych pomieszczeniach.
Mnie Metro 2033 zajęło około 18-20h ale sprawdzałem większość zakamarków by znaleść odpowiednie rzeczy do achievementów, nie wiem ile zajmuje "normalne" przejście gry.
Optymalizacja gry dosyć kuleje ale wymagania są mocno zależne od ustawień na jakich chcesz grać, ja grałem (przez większość czasu) z wszystkim wymaksowanym i gra działała w miarę dobrze chociaż były momenty w których miałem około 20fps mimo że mam nienajgorszy sprzęt: Core I5,4GB Ram, Geforce GTX 480 a to wszystko osadzone na MSI P55 GD85.
Najlepiej poszukaj w sieci informacji na jakim sprzęcie da się grać w Metro 2033.
Mi się Metro bardzo podobało także polecam, warto wydać te 7.50 euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 23:41, darkwind21 napisał:

wymagań?


Ja to tak szczerze nie wiem co z tą grą jest nie tak, ale u niektórych chodzi aż miło a u innych się nawet włączyć nie chce -_-''''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra bardzo klimatyczna, a sama historia lepiej przyswajalna niż ta z książki, która okropnie mnie wynudziła i zmęczyła. Udało mi się tak przejść grę, że miałem możliwość obejrzenia obu zakończeń (wybrałem wpierw "dobre", potem sprawdziłem "złe").
Problemów z obciążeniem sprzętu nie miałem, a jedyny błąd jaki się u mnie pojawił to po dostaniu się do Archiwum znikł widok broni mimo, że nadal miałem ją w ekwipunku, oraz cały HUD, nie mogłem też wtedy niczego podnosić. Niestety nie pomagało wczytywanie ostatniego zapisu gry, dopiero rozpoczęcie od nowa całego poziomu spowodowało powrót widoku do normalnego stanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gierka genialna. A ten klimacik. Niesamowity. To wygląda jak dobry film. Pełno świetnych i do tego śmiesznych tekstów. Najbardziej to mnie Ulman rozwalał. Niezły z niego dowcipniś. Jak jechaliśmy z nim drezyną i zatrzymali nas na "przejściu" do stacji Polis to się zapytał koleś nas "A wy kto?" a Ulman na to "to my, źli Niemcy przyjechaliśmy was zaatakować" (trochę inaczej to brzmiało ale jak ktoś grał to wie o co chodzi). Rosyjski dubbing jest świetny. Grafika, dźwięk arcymistrzostwo. Świetna gra. Szkoda że nie ma multiplayera. Za drugim podejściem, miałem dobre zakończenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka wersja jest lepsza? PC czy Xbox360? I czy te różnice w grafice są faktycznie takie duże?

Pytanie kierowane ofc do tych, co grali w obie wersje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie: Czy są do tej gry działające kody? Znalazłem jakieś w sieci (w jednym pliku trzeba podmienić w pliku zdanie z off na on) ale one nie działają. Jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 20:38, Crew_900 napisał:

Nie, gra wymaga aktywacji na steamie.
BTW. Czemu cholerny ?


Gry kupionej z zabezpieczeniem Steam nie mogę już nikomu sprzedać, ani pożyczyć. Jak próbowałem zainstalować Metro 2033, Steam najpierw chciał pobierać całą grę z neta przez 2 dni, bo przy instalacji zaznaczyłem "dodaj skrót Metro 2033 na pulpicie" - jakiś bug steama. Następnie pobierał masę aktualizacji. A najgorsze jest to, że przed instalacją Steama system na starcie pobierał mi 508MB, a po zainstalowaniu jest to prawie 700MB...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2011 o 20:40, Pepego napisał:

Czy na Radeon 5770 dało by się pograć na średnich w full hd?


Nie no bez przesady już skąd ma ci ktoś to wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2011 o 20:40, Pepego napisał:

Czy na Radeon 5770 dało by się pograć na średnich w full hd?

Myślę, że tak... Radeon 5770 stoi wydajnością obok 4850? Obstawiam, że będzie śmigać płynnie. Dla porównania napisze, że na swoim 4890 gra działała płynnie na 1600x900 na DX10 z wszystkimi opcjami poza AA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2011 o 21:53, Pitej napisał:

> Czy na Radeon 5770 dało by się pograć na średnich w full hd?
Myślę, że tak... Radeon 5770 stoi wydajnością obok 4850? Obstawiam, że będzie śmigać
płynnie. Dla porównania napisze, że na swoim 4890 gra działała płynnie na 1600x900 na
DX10 z wszystkimi opcjami poza AA.

Wielkie dzięki, teraz już na pewno kupie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurdę, krótka ta gra, ale za to jaka zarąbista;]

Trochę się nie pokrywa z książką, i miałem inne wyobrażenia nt. postaci, ale cóż, i tak było fajnie, a najbardziej z moim wyobrażeniem pokrywał się Chan.

Szkoda tylko trochę, że na koniec miałem 400 kulek, a wcześniej nie było mnie stać na opancerzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować