Zaloguj się, aby obserwować  
szoszosz

Allo''Allo- mój najlepszy serial telewizyjny.

59 postów w tym temacie

Dnia 03.02.2006 o 19:24, .Darnok napisał:

Nie wydaje mi sie, seria konczyla sie zupełnie innym odcinkiem. Moze nie wykupili całości?


Moim zdaniem poprostu nadal mają żałobę narodową (a miało być tylko 3 dni...), a serię napewno wykupili bo już kiedyś leciała.

Dnia 03.02.2006 o 19:24, .Darnok napisał:

Może w najbliższe wakacje puszczą np. Drużynę A ;-)


Bardzo chętnie bym znów obejrzał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2006 o 20:12, Raylin napisał:

> Nie wydaje mi sie, seria konczyla sie zupełnie innym odcinkiem. Moze nie wykupili całości?


Moim zdaniem poprostu nadal mają żałobę narodową (a miało być tylko 3 dni...), a serię napewno
wykupili bo już kiedyś leciała.

> Może w najbliższe wakacje puszczą np. Drużynę A ;-)

Bardzo chętnie bym znów obejrzał :)

tak drużyna a tez jest the best!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś był emitowany ostatni odcinek. Ehh łezka się w oku kręci jak pomysle ile lat temu ostatni raz go oglądałem. Teraz znów obejrzałem i musze powiedzieć, że serial po tylu latach nie stracił na świeżości. Wyśmiewa po równo nacje nbiorące udział w II Wojnie Światowej. Jest to jeden z najlepszych seriali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nieczytałem poprzednich stron z postami ale muszę się przyznać, że bardzo mi się podoba ten serial. Może dlatego że lubię taki rodzaj humoru oczywiście chodzi o brytyjski :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2006 o 20:11, HumanGhost napisał:

Dziś był emitowany ostatni odcinek. Ehh łezka się w oku kręci jak pomysle ile lat temu ostatni
raz go oglądałem. Teraz znów obejrzałem i musze powiedzieć, że serial po tylu latach nie stracił
na świeżości. Wyśmiewa po równo nacje nbiorące udział w II Wojnie Światowej. Jest to jeden
z najlepszych seriali.


Eh, ostatni odcinek był wypasiony :) Szkoda, że to już koniec... Najbardziej spodobało mi się "Chyba od razu pojedziemy na Paryż", ale ogólnie Alla, allo ma świetne kawałki (całokształt też).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Brytyjski humor jest świetny. Do klasyki już przeszła mowa posterunkowego Krabtri (nie wiem jak się pisze). Humor świetny trzeba przyznać. Podobny humor można odnaleźć zresztą w innym dobrym serialu komediowym - Hotel Zacisze. Pamięta to ktoś? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2006 o 20:11, HumanGhost napisał:

Dziś był emitowany ostatni odcinek.


No fajnie, kochane TVP zrobiło wyjątek i puściło go zamiast o 17.15 to o 13.10, kiedy byłem na zajęciach. Był to jedyny odcinek z serii, którego nie oglądałem :( Może powiesz co było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To streszcze mniej więcej.
Alianci wreszcie lądują na wybrzeżu. Do kawiarni wracają dwaj starzy znajomi - zestrzeleni lotnicy. Gruber i Von Strom nakrywają Rene jak nadaje wiadomość dla Londynu. Żądają oddania obrazu upadłej madonny z wielkim cycem, ten jednak zaginął. Chcą się uciec przez Aliantami i ne zamierzają walczyć do ostatniej kropli krwi. Rene mówi żeby poszli do piwnicy, do dwóch lotników. Niemieccy oficerowie wpadają na pomysł aby sie im poddać. Na skutek niezrozumienia wzajemnego nie wychodzi to i Gruber wpada na pomysł aby ukraść lotnikom ubrania i w nich uciec. Nie udaje się to, gdyż w momencie wychodzenia w przebraniach z piwnicy trafiają an kapitulacje Generała w kawiarni. Ten poznaje swoich oficerów i tak razem ida do niewoli. Tymczasem Her Flick próbuje uciec z Von Cmolhausenem miniaturową łodzią podwodną. Na ich nieszczęscie zamiast do rzeki przebijają się do kawiarni Rene w czasie przyjmowania kapitulacji przez Aliantów. Zostają aresztowani i odesłani wraz z Niemcami do obozu. Alianci zatrzymaliby się dłużej w kawiarni gdyby "żona" Rene nie zaczęła śpiewać.
W tym momencie akcja przenosi się w czasy współczesne. Bogaty Gruber wraz z Helgą, już jako małżeństwo przyjeżdżają do Nówią (nie wiem jak to się pisze). Ich szoferem jest Von Strom. Gruber po wojnie został handlarzem antyków i ma kilkoro dzieci z Helgą. Na rynku stoi pomnik Rene. Gruber i Helga wchodza do kawiarni, gdzie nic się nie zmieniło. Z zaplecza wychodzi młoda wersja Rene. Gruber jednak przekonuje się, że to jednak syn Rene. Sam Rene w tym czasie wychodzi z publicznego pisuaru i siada na swój wózek, który popycha Michelle. Spotykają Von Stroma na rynku, który mówi im o związku Grubera z Helgą. Nie musze mówić o zdziwieniu Rene. :-)
W tym czasie akcja przenosi się na poddasz do pokoju "staruchy". Jej miejsce zajęła córka i tak samo się zachowuje: stukając laską w podłogę krzyczy "Mimi! Mimi!!". Na wiadomośc Mimi o przyjeździe starych znajomych wycodzi ich przywitać. Wszyscy wtedy wychodza na rynek i spotykają Rene. Nadmienie, że Rene nigdy się powtórnie nie ożenił z "tą głupią kobietą" i cały czas ma romans z Michelle. Młodsza wersja Rene jest podrzutkiem niewiadomego pochodzenia. Lecz sądząc po ich podobieństwie Rene obracał nie tylko kelnerki. :-)
No więc. Na rynku wszsycy się witają. Wzruszajca atmosfera i podziwianie pomnika. Niestety Gruber tak się zamachuje laską, że z pomnika odpada ręka. Okazuje się, że była pusta w środku - zawierała portret upadłej madonny z wielkim cycem. oczywiście brakujący cyc miała przy sobie Helga, która go zawsze przy sobie nosiła. Gruber stwierdza, że ten obraz jest wart krocie - wszyscy kierują sie w stronę kawiarni. Wszyscy oprócz Rene i Michelle. Obiecali sobie, że się pobiorą kiedy znajdą ten obraz, więc teraz jest dobra chwila. Wsiadają do mercedesa Grubera i uciekają. Na koniec jest fajna kwestia:
Madame Edith: Rene! Co Ty robisz z tą kelnerką?!
Rene: Ty głupia kobieto! Nie widzisz, że uciekamy do Hiszpanii? :-D
No i to by bylo mniej więcej wszystko. Może nie jest to genialne streszczenie, ale tak to się przedstawiało w zarysie. nie da się oczywiscie "na papierze" oddać humoru i komicznych zdarzeń tego odcinka. To trzeba po prostu obejrzeć. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 19:48, HumanGhost napisał:

To streszcze mniej więcej (...)


Dzięki za tak szczegółowy opis. Z tego co piszesz widzę, że odcinek musiał być naprawdę fajny i naprawdę żałuję że go nie mogłem zobaczyć, ale dzięki tobie przynajmniej potrafię sobie go mniej-więcej wyobrazić :) Już drugi raz oglądałem ten serial; tyle że pierwszy raz nie wszystkie odcinki, a teraz wszystkie oprócz ostatniego. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 20:58, Raylin napisał:

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.


Cała przyjemność po mojej stronie. Cieszę się, że mogłem pomóc i również pozdrawiam. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 21:04, lampak napisał:

A że się tak zapytam, to w ogóle kiedy ten serial leci? Jakoś nigdy na niego nie trafilem :(


Już nie leci. W tym tygodniu był ostatni odcinek niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2006 o 21:48, Smugller napisał:

Tylko że ta Michelle to Ivet :P


A no właśnie. Wiedziałem, że coś mi się pomyliło, ale nie wiedziałem co. Dzięki za poprawę. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem "Allo, allo" kiedy go wypuścili pierwszy raz (nie pamiętam ile lat temu), ale do dziś uważam, że jest, był i będzie wyśmienity. Jak ktoś przegapił obecną reedycję, to może sobie kupić ją na DVD. Jeszcze nie wszystkie wyszły na rynek ale 4 serie już są dostępne.

Z zagranicznych seriali komediowych bardzo mi się jeszcze podobały:
- "Trzecia planeta od słońca " (w Polsce nie wydali ale może się ukazać w TVOkey jak ludzie zagłosują)
- "Latający cyrk Monty Pythona" (w Polsce nie wydali ale może się ukazać w TVOkey jak ludzie zagłosują)
- "Co ludzie powiedzą ?" (swojego czasu można było kupić z TVOkey, co uczyniłem)
- "Czarna żmija" (można kupić całą serię na DVD)
- "Benny Hill" - klasyka (2 pierwsze serie są na DVD, inne w trakcie)

A jeżeli chodzi o Polskie to oczywiście:
"Alternatywy 4" (kiedyś do kupienia z gazetką były), "Zmiennicy", "Świat wg Kiepskich", "Miodowe lata", "Daleko od noszy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować