Zaloguj się, aby obserwować  
strajker

Czy nazistowska swastyka i bolszewicka gwiazda w grach to propagowanie totalitarnych ideologii?

26 postów w tym temacie

Na pardon.pl jest świetny komentarz, z którym w pełni się zgadzam:

http://www.pardon.pl/komentarz/0/6671/1364098
Red Orchestra to akurat gra w której nie użycie siepra i młota oraz swastyki byłoby swoistą profanacja historii i faktów natomiast produkty nie związane z historią sygnowane tego typu emblematami powinny zostać wycofane z użytku albo akazane z powodu propagowania tresci totalitarnych co do red alerta to można się zgodzić gdyż nie odzwieciedla on faktów historycznych

Dokładnie o to chodzi: wszyscy akceptują realia historyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmieszą mnie wszelkie działania dotyczące usuwania tych symboli z gier. Zwłaszcza brak swastyk - wg. mnie jest to po prostu fałszowanie historii, vide bandera Kriegsmarine w Silent Hunter III czy też samoloty niemieckie w IŁ-2 Szturmowik. Wiem, że swastyka to dawny symbol germański i pewnie wszyscy chcą uniknąć kojarzenia go z nazistami - ale to jest właśnie przekłamywanie historii. Czemu ludzkość wstydzi się swojej historii? Sama ją tworzyła!
Tak samo sierp i młot.

Chcecie być w porządku wobec historii? Nie usuwajcie tych symboli, tylko dodajcie informacje co i jak.
Co innego propagowanie szkodliwych ideologii - a co innego próba fałszowania historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy przedstawienie swastyki w książce od historii to propagowanie totalitaryzmu? Na pewno nie. Więc analogicznie jest w stosunku gier. Bo co innego wyjście na ulicę z flagą ze swastyką, a co innego przedstawienie jako fikcja, lub w celach edukacyjnych (filmy, książki, gry itd.). Cenzura raczej na dobre nie wyjdzie, sierp i młot jak i swastyka są częścią historii. Jeżeli zaczęli byśmy cenzurowac gry to musieli byśmy pójść dalej...za daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2008 o 22:37, strajker napisał:

wydaje w/w grę „War Leaders: Clash of Nations" zastępując nazistowską swastykę...
błazeńskim krzyżem bo gdyby wydali grę w której niemieckie czołgi z II w. ś. miały na
bokach swastykę to zdaniem przedstawicieli CD Projektu byłoby to.... propagowanie ideologii
totalitarnej?


Nie bardzo wiem o co robisz aferę. Po pierwsze ten "błazeński krzyż" to oficjalny znak Heer czyli wojsk lądowych wchodzących w skład Wermachtu. Po co więc umieszczać swastykę, skoro "błazeński krzyż" to oficialny znak?
Cały Twój wywód bazuje na niewiedzy i siłą rzeczy jest niewłaściwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 10:30, Rzezim napisał:

> wydaje w/w grę „War Leaders: Clash of Nations" zastępując nazistowską swastykę...
> błazeńskim krzyżem bo gdyby wydali grę w której niemieckie czołgi z II w. ś. miały
na
> bokach swastykę to zdaniem przedstawicieli CD Projektu byłoby to.... propagowanie
ideologii
> totalitarnej?
Nie bardzo wiem o co robisz aferę. Po pierwsze ten "błazeński krzyż" to oficjalny znak
Heer czyli wojsk lądowych wchodzących w skład Wermachtu. Po co więc umieszczać swastykę,
skoro "błazeński krzyż" to oficialny znak?
Cały Twój wywód bazuje na niewiedzy i siłą rzeczy jest niewłaściwy.


1.Niestety to Twój wywód bazuje na niewiedzy i siłą rzeczy jest niewłaściwy – otóż oficjalny znak sił lądowych III Rzeszy (Heer) to prosty krzyż belkowy na białym tle zamknięty czarnymi kreskowanymi obwódkami (vide ilustracja 1 –z tym że nie udało mi się pokazać tych kreskowanych obwódek stąd odsyłam do linku Wikipedii)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wehrmacht

Krzyże zastępujące w Polsce Swastykę (Hakenkreuz) są komiczne/błazeńskie bo.... do niczego nie nawiązujące i różnią się w różnych grach i nie maja... nic wspólnego z znakiem sił Lądowych III Rzeszy (Heer).

2.Domyślam się skąd maniera w Polsce cenzurowania Swastyki w grach choć... prawo polskie... nie zmusza do tego i nie zabrania umieszczania Swastyk np. w grach dot. II w. ś. Gdyż art. 256 kodeksu karnego mówi o propagowaniu totalitarnej ideologii a w Polsce propagowaniem totalitarnej ideologii (nazizmu) nie jest umieszczanie np. fotografii Hitlera czy Swastyki w grach PC..

Otóż „problem” powstaje z powodu „zmowy” wydawców w Polsce – ich „prywatnej inicjatywy” i.... stosowaniu w Polsce rozwiązań... prawnych stosowanych w Niemczech gdyż właśnie w Niemczech (RFN) skojarzono Swastykę ze zbrodniami niemieckiego systemu nazistowskiego, swastyka obecnie uważana jest w RFN za symbol nazistowski i konkretnie jako taki... jest prawnie zabroniona w całości w Niemczech - regulują to przepisy §86 i §86a niemieckiego kodeksu karnego StGB.

Dlatego w Niemczech (RFN) absolutnie nie wolno przedstawiać w grach Swastykę! – a teraz wydawcy w Polsce... małpują ten... niemiecki porządek prawny i stosują go w Polsce mimo że polskie prawo nie zmusza do tego!

3.Swastyka czasami pojawiał się ostatnio w grach wydanych w Polsce – czy ktoś (organy ścigania) zrobił krzywdę Cenedze z tego powodu że w grze „Stalingrad” jest sporo Swastyk (vide ilustracja/screen) 2 w niniejszym poście). Oczywiście że nie bo w Polsce tak prezentowana w grach Swastyka nie jest propagowaniem totalitarnej ideologii (Nazizmu) i ni nie wyczerpuje znamion czynu zabronionego opisanych w art. 256 kodeksu karnego!

20081028140821

20081028140839

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 08:56, Dark Energy napisał:

Dziwne, czytałem inaczej "Największe kontrowersje jednak wzbudził istotnie występujący
w grze sfałszowany rozkaz wydany wojskom niemieckim po tzw. prowokacji gliwickiej."


Taki rozkaz faktycznie sie pojawil w zachodniej edycji tej gry, w polskiej to wycieto. Z tym, zegralismy Niemcami od chwili wybuchu wojny i kampania byla przedstawiona z perspektywy wojsk niemieckich. A wojska niemieckie faktycznie otrzymaly rozkaz ataku na Polske, oficjalny powod to byla wlasnie prowokacja Gliwicka.

Dnia 28.10.2008 o 08:56, Dark Energy napisał:

Niemniej nie grałem w pierwszą część, tylko w drugą, i nie zagrałem już w żadną z serii
bo to syf (wg. mnie)


Ja akurat Codeneme: Panzers bardzo lubie, ale wiadomo, ze kazda gra ma swoich zwolennikow jak i przeciwnikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować