• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
GramForumAdmin

Gram.pl - oficjalny wątek techniczny (tutaj zgłaszamy problemy dot. strony)

Pytanie

Witam wszystkich serdecznie na forum gram.pl!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby serwis gram.pl był wygodny w użytkowaniu i nie nastręczał żadnych problemów naszym użytkownikom. Jednak jak wiadomo, błądzić jest rzeczą ludzką ;), więc jeżeli ktoś z Was napotka na jakiekolwiek bugi / błedy / babole przy korzystaniu z gram.pl (także forum!) to prosimy o umieszczenie ich w tym wątku. Jeśli to tylko możliwe, dołączajcie do każdego posta zrzut ekranu (screenshot) prezentujący dany błąd/błedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5274 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 20.01.2009 o 13:53, Sebat1 napisał:

Ja mam jedno zasadnicze pytanie. Kiedy do ciężkiej cholery, będzie można normalnie korzystać
z gram.pl ?!

Nie chcę być pesymistką, ale... spójrz na mojego posta. Masz te same problemy? Cóż... na moje posty ekipa zareagowała bodaj raz i dowiedziałam się tyle, że te problemy spotykają tylko pewną grupę gramowiczów. Tyle. 0 konkretów.

Dnia 20.01.2009 o 13:53, Sebat1 napisał:

Bo mnie zaraz szlag jasny trafi... co nie kliknę to jestem wylogowany,

Mnie trafił już wczoraj co widać.

Dnia 20.01.2009 o 13:53, Sebat1 napisał:

''''połyka'''' treść postów, nie idzie edytować postów bo naniesione zmiany nie są nanoszone

Ja mam tak, że raz jest zupełnie ok, można płynnie wszystko "załatwiać" (pisać posty, przeglądać gsy) a czasem nie można zrobić kompletnie nic (jak wczoraj). O edycji wtedy nawet nie marzę wtedy, bo co najwyżej spotyka mnie logout.

Dnia 20.01.2009 o 13:53, Sebat1 napisał:

i tak można by było wymieniać i wymieniać.
To już naprawdę jest poniżej krytyki... ;/

Wg mnie poniżej krytyki jest nie tyle to, ze takie błędy są, lecz to, że ekipa w ogóle nie reaguje a jak reaguje to nie mówi nic konkretnego...

@@@rob006

Dnia 20.01.2009 o 13:53, Sebat1 napisał:

BTW: Link do twojego GSa -> http://ja.gram.pl/ma%B3a16 . Zachciało ci się polskich znaków w nicku to teraz > masz ^^

Ok, chodzi mi o to, że mój gramsajt mam zapamiętany (jak wpisuje adres to mi już samo wyskakuje). Kiedyś wchodziłam normalnie, teraz nie mam na to szans. Więc coś się jednak zmieniło i nie jest to tylko kwestia polskich znaków.

@@@KŁEJK
Ale kiedyś wchodziło się bez względu na to, czy wpisałam mała16, czy ten ciąg znaczków. Więc nie wiem czy to tak do końca przez to.

Ekipo!
1. Jest tu ktoś? Będzie jakieś stanowisko w sprawie tych problemów? Czy dalej będzie martwa cisza i tekst, że problem dotyczy grupy userów...
2. Skoro chodzi o te feralne polskie znaki to będzie możliwość zmiany nicka? Jeśli chodzi o mnie to na to chętnie przystanę, jeśli miałoby to pomóc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.01.2009 o 22:29, Podpułkownik napisał:

Ja miałem podobny problem jak KŁEJK lecz wszystko się wyjaśniło :)

No nie do końca wszystko, bo z buttona pod Twoim nickiem nie da się wejść na Twojego gsa. Jak podejrzewam, nie każdemu się będzie chciało u góry znaczki podmieniać i po prostu zamknie stronę. Ale mniejsza o ilość odwiedzin - liczy się błąd. Kiedyś wchodziło się normalnie. Teraz się nie da. To samo jest, jeśli Twój gs jest w top50, albo na tej planetce na stronie głównej gsów. Więc jednak nie wszystko jest ok... A wchodziłeś przez "skocz na mojego gramsajta"? Ja nie mogę. Zresztą... u mnie tak samo ten button nie działa ;] Dalej mój gramsajt jest nieistniejącą stroną... :(

Dnia 20.01.2009 o 22:29, Podpułkownik napisał:

Pozdrawiam :)

Ja też :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.01.2009 o 20:09, mała16 napisał:

2. Skoro chodzi o te feralne polskie znaki to będzie możliwość zmiany nicka? Jeśli chodzi
o mnie to na to chętnie przystanę, jeśli miałoby to pomóc...


Może gram się zlituje. Bo już tyle było próśb i zero odzewu, a jeśli już to na "nie" .

EDIT: Tzn. moich nie aż tyle, ale tej części gramowej społeczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Naturalnie ja także uważam, że problem nie został rozwiązany, a sposób na wejście, który podał Kłejk był już i znany kiedy normalną drogą (czyli po przez klikanie na "Mój gramsat" czy "Przejdź na mój gramsatj"), nie byłem w stanie wejść na swoją stronę. Przez 2 lata wszystko było ok, polskie znaki jakoś nie przeszkadzały, a tu nagle od wczoraj taki babol, sądziłem, że dziś problem zostanie zażegnany, a a na razie widzę, że ekipa w ogóle nie przejęła się tym i siedzi cicho jakby nigdy nic się nie stało. Mam nadzieje, że szybko to zostanie zażegnane, bo mała16 ma całkowitą rację, ten problem wiąże się ze zmniejszoną oglądalnością oraz komu by się chciało, prócz właścicielowi, co chwile wpisywać prawidłowy adres? Cóż...stali userzy mogliby dodać stronę do "ulubionych" ale to i tak mija się z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 20.01.2009 o 20:09, mała16 napisał:

Nie chcę być pesymistką, ale... spójrz na mojego posta. Masz te same problemy? Cóż...
na moje posty ekipa zareagowała bodaj raz i dowiedziałam się tyle, że te problemy spotykają
tylko pewną grupę gramowiczów. Tyle. 0 konkretów.

Pamiętam tamtą sytuację i widocznie ekipa gram.pl doszła do wniosku, że co nie dotyczy szerszej grupy userów można olać... ;/

Dnia 20.01.2009 o 20:09, mała16 napisał:

Mnie trafił już wczoraj co widać.

Mnie trafił już kilka miesięcy temu i trzyma do tej pory, bo praktycznie bez przerwy są jakieś problemy techniczne. xD

Dnia 20.01.2009 o 20:09, mała16 napisał:

Ja mam tak, że raz jest zupełnie ok, można płynnie wszystko "załatwiać" (pisać posty,
przeglądać gsy) a czasem nie można zrobić kompletnie nic (jak wczoraj). O edycji wtedy
nawet nie marzę wtedy, bo co najwyżej spotyka mnie logout.

Przecież Ty podobno w ogóle nie edytujesz swoich postów. ;-)
Ale z tego co widzę, akurat wczoraj nie miałem aż takich problemów za stronką.

Dnia 20.01.2009 o 20:09, mała16 napisał:

Wg mnie poniżej krytyki jest nie tyle to, ze takie błędy są, lecz to, że ekipa w ogóle
nie reaguje a jak reaguje to nie mówi nic konkretnego...

A ja uważam, że obie te rzeczy w pełni na to zasługują. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.01.2009 o 22:52, Gawełek napisał:

Naturalnie ja także uważam, że problem nie został rozwiązany, a sposób na wejście, który
podał Kłejk był już i znany kiedy normalną drogą (czyli po przez klikanie na "Mój gramsat"
czy "Przejdź na mój gramsatj"), nie byłem w stanie wejść na swoją stronę. Przez 2 lata
wszystko było ok, polskie znaki jakoś nie przeszkadzały, a tu nagle od wczoraj taki babol,
sądziłem, że dziś problem zostanie zażegnany, a a na razie widzę, że ekipa w ogóle nie
przejęła się tym i siedzi cicho jakby nigdy nic się nie stało.


Skąd wiesz, że nic nie robi? Widocznie problem jest na tyle poważny, że trzeba poświęcić trochę czasu, ale nie trzeba informować o postępach działania, by co niektórzy userzyszkodnicy nie meczyli programistów by się pośpieszyli...

Dnia 20.01.2009 o 22:52, Gawełek napisał:

Mam nadzieje, że szybko
to zostanie zażegnane, bo mała16 ma całkowitą rację, ten problem wiąże się ze zmniejszoną
oglądalnością oraz komu by się chciało, prócz właścicielowi, co chwile wpisywać prawidłowy
adres? Cóż...stali userzy mogliby dodać stronę do "ulubionych" ale to i tak mija się
z celem.


Coś mi się zdaje, że mogą to zrobić szybko, ale nie chcą fali protestów po szybkim wykonaniu naprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.01.2009 o 23:01, Piterus_Von_Drackus napisał:

Skąd wiesz, że nic nie robi?(...)


Być może masz rację, może programiści coś kombinują od wczoraj aby zażegnać błąd, choć według mnie mała informacja o tym, że coś robią by się przydała, ja bym przynajmniej nie poganiał i czekał cierpliwie, bo wiadomo, że nie wszystko można zrobić od razu. A tak to po prostu wielka niewiadoma, bo może też być szansa, że ekipa nie zauważyła jeszcze tego babola, który się narodził wczoraj i w dodatku nikt tutaj do tego tematu nie zajrzał. Tak więc po prostu trochę się denerwuje po przez brak jakiejkolwiek odpowiedzi od strony panów z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hm ... nie wiem czy ktoś zauważył, ale chyba już uporano się z błędami dotyczącymi userów z polfontami w nicku. Dla przykładu wpisałem w pasku adresu "mała16" zamiast tych "%B3" w miejsce "ł" i działa. To samo zrobiłem z nickiem swoim i Gumisia. Button "skocz na mój sajt" też działają więc chyba powoli wszystko wraca do normy ;-). Bądźmy dobrej myśli ;-D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.01.2009 o 22:52, Sebat1 napisał:

Pamiętam tamtą sytuację i widocznie ekipa gram.pl doszła do wniosku, że co nie dotyczy
szerszej grupy userów można olać... ;/

Nie wiem do jakiego doszli wniosku, ale wg mnie jakiekolwiek konkrety by się przydały. I odpowiedź na nasze posty tutaj. Przecież jeden z ekipy mógłby wpaść, ja nie chcę, by nagle tu wszyscy hurtem wpadali i pisali.

Dnia 20.01.2009 o 22:52, Sebat1 napisał:

Mnie trafił już kilka miesięcy temu i trzyma do tej pory, bo praktycznie bez przerwy
są jakieś problemy techniczne. xD

Jak już wspominałam - nie zgłaszam powyższych problemów pierwszy raz.

Dnia 20.01.2009 o 22:52, Sebat1 napisał:

Przecież Ty podobno w ogóle nie edytujesz swoich postów. ;-)

Czasami mi się zdarza, ale nie jest to opcja, bez której się nie obejdę. Generalnie przeglądam posta przed jego dodaniem a opcja edycji przydaje mi się jedynie wtedy, gdy chcę coś dodać.

Dnia 20.01.2009 o 22:52, Sebat1 napisał:

Ale z tego co widzę, akurat wczoraj nie miałem aż takich problemów za stronką.

Ja raz miałam tak, że jak mnie wylogowało to zalogowałam się... za 27 razem. Więc różnie to bywa ;]

Dnia 20.01.2009 o 22:52, Sebat1 napisał:

A ja uważam, że obie te rzeczy w pełni na to zasługują. ;P

Wiesz jak mam znowu przeczytać, że problem dotyczy tylko pewnej grupy userów to bym pewnie wolała już nic nie czytać...

@@@Piterus_Von_Drackus

Dnia 20.01.2009 o 22:52, Sebat1 napisał:

Skąd wiesz, że nic nie robi? Widocznie problem jest na tyle poważny, że trzeba poświęcić trochę czasu, ale nie >trzeba informować o postępach działania

Owszem, na to potrzeba troszkę czasu, ale wiele osób nie zgłasza np. problemu logoutów po raz pierwszy. Ja za pierwszym razem wypowiedziałam się na ten temat kilka miesięcy temu. Od tamtego czasu można by napisać już coś konkretnego, nie sądzisz?

@@@Gawełek
Podejrzewam, że jakby zajrzeli do tematu to cokolwiek by już napisali jak podejrzewam. Sęk w tym, że pewnie nic konkretnego. Ale brakuje mi rzeczowej reakcji.

@@@KŁEJK
A dziękuję, żeś się pofatygował na mojego gsa ;D Ja też wpisałam, niedługo spróbuję jeszcze przez "skocz na mojego gramsajta", ale pewnie też działa.

@@@wdowiakm

Ja nie tak dawno zmieniałam i było wszystko ok, więc skąd to "w końcu"? Przede wszystkim należy zawalczyć, żeby ktokolwiek z ekipy napisał cokolwiek konkretnego, bo na razie Ty, ja i reszta piszemy tu właściwie jak do ściany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.01.2009 o 19:16, mała16 napisał:

@@@Piterus_Von_Drackus
> Skąd wiesz, że nic nie robi? Widocznie problem jest na tyle poważny, że trzeba poświęcić
trochę czasu, ale nie >trzeba informować o postępach działania
Owszem, na to potrzeba troszkę czasu, ale wiele osób nie zgłasza np. problemu logoutów
po raz pierwszy. Ja za pierwszym razem wypowiedziałam się na ten temat kilka miesięcy
temu. Od tamtego czasu można by napisać już coś konkretnego, nie sądzisz?


Może coś cię ominęło, ale był już konkretny komentarz na ten temat - logouty są spowodowane rozrzuceniem usług po różnych serwerach, a naprawa tego jest dość poważnym przedsięwzięciem, i nie wiadomo kiedy uda się to zrobić, wiadomo tylko że kiedyś się to stanie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.01.2009 o 19:16, mała16 napisał:

@@@wdowiakm
Ja nie tak dawno zmieniałam i było wszystko ok, więc skąd to "w końcu"? Przede wszystkim
należy zawalczyć, żeby ktokolwiek z ekipy napisał cokolwiek konkretnego, bo na razie
Ty, ja i reszta piszemy tu właściwie jak do ściany.


Widzisz miałaś szczęście bo ja na przykład dzisiaj próbowałem zmienić wygląd gramsajta tzn. tło, belki, itp. i niestety wyskakiwało mi, że "wystąpił błąd podczas wyświetlania strony proszę spróbować za kilka minut". Cały czas tak mam. Owszem piszemy jak do ściany i chyba czas napisać maila do ekipy by w końcu zainteresowała się tym wątkiem i problemami jakie występują na serwisie gram.pl

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.01.2009 o 17:24, Crew 900 napisał:

Chyba coś 1le ze statystykami jest :


WoW! Dopiero teraz to zauważyłeś? Awanse Przewodniczących na WT zaczęły się już w Boże Narodzenie,po prostu jest to zwyczajny błąd,nic poza tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przepraszamy za problemy - zdajemy sobie sprawę, że macie kłopoty z gramsajtami i staramy się przywrócić je do porządku. U części z Was problemy już powinne zostać rozwiązane, ale od razu nie damy rady wyeliminować ich u wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować