Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pierwsze sterowniki do Radeonów HD 5800

23 postów w tym temacie

Dnia 25.09.2009 o 15:28, Serafin42 napisał:

ciekawe jak tego dx11 przetestują...


Ponoć w grze Battleforge można już wymusić użycie directx 11.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja poczekam aż powstaną jakieś karty zmodyfikowane przez palit''a, gigabyte''a, shappfire''a (nie wiem czy pisownia ok) i resztę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ojej ależ ci z ati sa łaskawi.... wydali sterowniki...haha :D Radeon zawsze był do tyłu ze sterownikami i wszystko robili od tyłu a 5870 okazała się porażką bo jakoś nie wgniotła gtx 295 w dywan... jest nawet słabsza ;] Odpowiedź NV zmiecie ati z tego padołu łez ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2009 o 16:24, ChupacabraDK napisał:

Ojej ależ ci z ati sa łaskawi.... wydali sterowniki...haha :D Radeon zawsze był do tyłu
ze sterownikami i wszystko robili od tyłu a 5870 okazała się porażką bo jakoś nie wgniotła
gtx 295 w dywan... jest nawet słabsza ;] Odpowiedź NV zmiecie ati z tego padołu łez ;]

Lol. Wiesz chociaż jaka jest różnica między 5870 a 295? Całe GPU i dodatkowe PCB mniej i jak już wiadomo, 295 nie zawsze jest lepszy od 5870.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2009 o 16:24, ChupacabraDK napisał:

Ojej ależ ci z ati sa łaskawi.... wydali sterowniki...haha :D Radeon zawsze był do tyłu
ze sterownikami i wszystko robili od tyłu a 5870 okazała się porażką bo jakoś nie wgniotła
gtx 295 w dywan... jest nawet słabsza ;] Odpowiedź NV zmiecie ati z tego padołu łez ;]


295 to układ DWU RDZENIOWY,a 5870 JEDNO RDZENIOWY - tak więc,rywalizacja pomiędzy tymi kartami jest,trochę nie na miejscu - pogadamy,jak wyjdzie 5870 x2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I się zaczyna poraz kolejny :(.
Nie wiem kto tu jest do tyłu, zobacz testy na tej stronie : http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Radeon_HD5800-2311/strona/6692.html
Nie wiem jaką ma benchmark renome ,ale chyba nie są sponsorowani przez ati w tym teście. A to że drogie cóż. Większość użytkowników nie ma monitorów HD czy nawet 1680x1050 więc HD4000 są i tak są wystarczające szczególnie że ich ceny poszły w duł( http://www.ceneo.pl/Karty_graficzne ). Ja mam monitor 1680 i i HD4850 1gb i obecnie większość gier mi działa na full ( a może po prostu nie potrzebuje kupować każdej nowej gierki zarzynać ją mój komp, obecnie pogrywam w AoC i M&B z BatellSizer na 270+). Jak widać w teście HD5870 pobiera i mniej prądu a wydajność jest porównywalna lub wyższa ( w większości testów). Nie stoję po żadnej stronie ( w kompie miałem kolejno GF 2 ,Rad9600 ,GF 7800 i teraz Rad 4850) ale jak słyszę takie teksty z obu stron to coś mnie zalewa. Poza tym obecna cena gf 295 to ok. 1600- 1900zł w sklepach (proszę mi tu nie mówić o aukcjach allegro). Nie wiem czy Nvidia ma tak ogromną przewagę na rynku i czekam na nowe gf . W tedy będzie można jak rzeczowo pogadać kto jest do tyłu a kto nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pasjonaci którzy od razu 5800 kupią się znajdą, o to być spokojnym. Sam kiedyś takowym byłem, kupiłem GeF 6800GTX Gainwarda i 7800GTX zaraz po premierze w Komputronie jak po ok 2200 były :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie miłośniku kart z zielonym logo nVidia, kiedy twoja kochana firma nie czuła oddechu ATI na plecach, ceny kart graficznych były kosmiczne. Wbij sobie do łepetyny, że konkurencja jest rzeczą pożądaną.
A sterowniki uległy diametralnej poprawie wraz z przejęciem wspomnianej ATI przez AMD.

Nie wspieraj fanatycznie jednej firmy, gdyż do niczego dobrego to nie doprowadzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się dziwię wam wszystkim !!
1) - po co teraz kupować te karty ??? Chyba tylko po to, jeżeli ktoś jest jasnowidzem i wie że ceny pójdą w górę
2) -Skoro teraz da się pracować na Win 7 RC, to chyba do finalnego karta z DX 11 nie będzie zbędna, skoro nawet niektóre karty z obsługą DX 10 poradzą sobie z nielicznymi ( ale zawsze ) funkcjami DX 11
3) Co za kretyn chwali dwurdzeniowe GF ''cy z serii 200 w starciu z HD 5870 ???
Ja i tak radzę poczekać na nowe GF 300 bo mam przeczucie, że i tak pozamiatają :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak radzę poczekać na nowe GF 300 bo mam przeczucie, że i tak pozamiatają :P

Taa a następnie na zime będzie zamiast centranego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I co z tego, że to 1 a to 2 rdzenie? ;] ati jarało się, że pobiją najsilniejszą kartę nvidii i co? I jak zawsze - huczne zapowiedzi i jajco ;] Taaa jeeest... do tego jak zwykle nie ma sterowników ale są karty... gier też nie ma... hahahaa Nvidia natomiast różni się od ati tym, że MYŚLI... bo po co wydawać teraz kartę tylko dlatego, że mogą? Lepiej najpierw zrobić świetne sterowniki i poczekac aż frajerzy z ati zapłacą wielu producentom gier by zaimplementowali DX11 ;] Ati płaci, NV wygrywa - sweeeet ;]
GF 300 zgniecie te śmiechowe batmobilowe radeonki... że o physx nie wspomnę... taki mirrors edge wygląda na ati żałośnie bo brakuje...hmmm... połowy elemtnów otoczenia z racji braku physx aahahaa.
I tak, w praktycznie wszystkich grach GTX295 jest wydajniejszy ;] A teraz widać jak to ati jest przygotowane na premierę... brak normalnych sterowników, brak kart w sklepach i to nie z racji wykupienia... bo będzie mało chętnych na kolejną zwykłą kartę ;]
GF300 jako projektowany od początku (a nie podwój to i tamto jak to w ati) wryje te śmieszne karty amd w dywan ;]
Tyle ode mni... a teraz kolej na wypowiedź bezmózgich fanboyów ati.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2009 o 21:55, ChupacabraDK napisał:

I co z tego, że to 1 a to 2 rdzenie? ;] ati jarało się, że pobiją najsilniejszą kartę
nvidii i co?

I pobili ją, bo nie tylko FPSy się liczą, ale i jakość renderingu. 5 FPSów mniej przy w zasadzie doskonałym mip mapingu to niewielki koszt

Dnia 25.09.2009 o 21:55, ChupacabraDK napisał:

Taaa jeeest... do tego jak zwykle
nie ma sterowników ale są karty

Ależ sterowniki były, tylko jeszcze bez DX11, który jak sam zauważyłeś jest niepotrzebny, bo...

Dnia 25.09.2009 o 21:55, ChupacabraDK napisał:

... gier też nie ma...

Przeuroczo się pogrążasz, prawda?

Dnia 25.09.2009 o 21:55, ChupacabraDK napisał:

hahahaa Nvidia natomiast różni
się od ati tym, że MYŚLI... bo po co wydawać teraz kartę tylko dlatego, że mogą?

Skoro doskonale działa i mogą, to dlaczego nie? Ma leżeć w magazynach? Wiesz jakie to są koszta dziecko?

Dnia 25.09.2009 o 21:55, ChupacabraDK napisał:

Lepiej
najpierw zrobić świetne sterowniki i poczekac aż frajerzy z ati zapłacą wielu producentom
gier by zaimplementowali DX11 ;] Ati płaci, NV wygrywa - sweeeet ;]

Ta - świetna taktyka. NV robi sterowniki, które IMO obecnie już leżą i kwiczą przy nowych catalystach ze względu na kompletny brak wsparcia dla gier starszych niż pół roku. A w tym czasie ATI zarabia na tych frajerach. Nic dodać nic ująć. Dobrze, że nigdzie nie uczą przedsiębiorczości w twoim wydaniu.

Dnia 25.09.2009 o 21:55, ChupacabraDK napisał:

GF 300 zgniecie te śmiechowe batmobilowe radeonki... że o physx nie wspomnę... taki mirrors
edge wygląda na ati żałośnie bo brakuje...hmmm... połowy elemtnów otoczenia z racji braku
physx aahahaa.

Physx idzie w zapomnienie wraz z DX11, gdzie będzie uniwersalny streaming.

Dnia 25.09.2009 o 21:55, ChupacabraDK napisał:

I tak, w praktycznie wszystkich grach GTX295 jest wydajniejszy ;]

To sobie kup. A do niego zasilacz minimum 800W i postaw go sobie w zamrażarce.

Dnia 25.09.2009 o 21:55, ChupacabraDK napisał:

A teraz widać jak to
ati jest przygotowane na premierę... brak normalnych sterowników, brak kart w sklepach
i to nie z racji wykupienia... bo będzie mało chętnych na kolejną zwykłą kartę ;]

LOL. Kupowałeś kiedyś jakąkolwiek kartę zaraz po premierze? Ja zimą 2007 zamówiłem GF8800GT i czekałem 2 tygodnie na pierwszą dostawę, a niby też była wszędzie dostępna.

Dnia 25.09.2009 o 21:55, ChupacabraDK napisał:

GF300 jako projektowany od początku (a nie podwój to i tamto jak to w ati) wryje te śmieszne
karty amd w dywan ;]

Dzisiaj juz się nie projektuje procesorów od zera.

Dnia 25.09.2009 o 21:55, ChupacabraDK napisał:

Tyle ode mni... a teraz kolej na wypowiedź bezmózgich fanboyów ati.

Jak widać mam GF (co obecnie mi juz tak bardzo nie odpowiada) , możesz mi naskoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować