• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Sebuuu98

Dragon Age - temat pomocy technicznej

Pytanie

55 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 25.11.2009 o 10:52, Jagged napisał:

jest to niestety nielegalne, nie rob tego, poniewaz kopia zapasowa z netu zawiera crack...


Słyszałem że można...

No cóż jak na razie nie potrzebuję kopi zapasowej bo wszystkie płyty dzialają ale na przyszłośc będe pamiętał ;]


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam

Mam problem ze ściągnięciem zbroi krwawego smoka. Pologowałem się na stronie EA i BIOWARE, loguję się przy wejsciu do gry, pojawia się informacja w postepach sciągania że proces jest zainnicjowany ale nic się nioe dzieje , dodatek się nie pobiera. Na czerwono pali się że wymagana jest wersja gry 1.0. może to ma znaczenia ?

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.

Mam głupi problem ;/ Grę wszystko ładnie zainstalowałem i włączam. Tu się pojawia mój problem, otóż gra chodzi w przyspieszonym tempie, w menu wszystko jak i w grze jest przyspieszone, także filmiki, że głosy nie mogą nadążać z grą. Komputer mam taki, że na rekomendowanych wymaganiach gra mi chodzi płynnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja z pytaniem, do osób posiadających wersję na PS3. Mam problemy z DLC. Chodzi o to, że jakiś czas temu zmieniłem maila w konsoli; również na tego nowego maila założyłem konto EA/BioWare. Konto założyło bez problemów, zapomniałem jednak, że mój PSN ID jest przypisany do starego konta i maila. Jak gra łączy się z serwerami, to wyskakuje komunikat, że "przy próbie przesłania wiadomości do Twojej skrytki wystąpił błąd serwera", czy jakoś tak. Rozumiem, że to przez to, że nowe konto nie ma przypisanego PSN ID? Nie mogę też pobierać DLC; znaczy się wpisuję kod, łączy się z serwerem i niby jest OK, ale tego DLC nigdzie nie widać; ani w menu, ani w grze (wpisałem kody z zamówienia przedpremierowego, które było w Empiku). Jak wpisuję kod drugi raz, to wyskakuje, że jest błędny. No i czy wpisywać kod z menu konsoli? Tak zrobiłem. Mojej postaci na stronie Bioware Social Network też nie pokazuje. Teraz nie za bardzo wiem co zrobić? Chcę napisać do EA, żeby usunęli mi to stare konto z moim PSN ID i przypisali je do nowego; tylko czy to o to chodzi? Może źle coś robię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wygląda mi to na jakiś sterownikowy problem.
Podaj jaką masz grafike i jaką wersję sterowników - ewentualnie przetestuj najnowsze stery i sprawdź czy to nie pomoże.
Ewentualnie może to być wina procka - choć nikła jest na to szansa, w przypadku starych gier zdarzało się że aplikacja która nie była przewidziana pod wielojajowce chodziła za szybko i trzeba było jej ręcznie koligacje ustawiać, ale DA:O to gra pod 2 i 4 rdzeniowe procki więc tu nie ma raczej mowy o winie procesora.

Jak nie pomoże upgrade sterowników od grafiki a masz procka od amd to zassaj sobie AMD Dual-Core Optimizer, choc DA:O jak juz mówiłem jest pisane pod wielojajowe proce być może coś u ciebie się z nim gryzie i optimizer załatwi problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam!
Niedawno kupiłem Dragon Age i zainstalowałem dodatkową zawartość - Kamienny więzień. Ale nie wiem co zrobić aby był ze mną w drużynie. tzn.Jak zamienić postać z drużyny (np.Stena) na kamiennego więźnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ja ma taki dziwny problem muj sprzęt to procek 3,2 GHZ intel
RAM 2GB
karta graficzna GeForce 8800GS
Mój problem brzmi następująco chodzę sobie np. po wiosce gra działa normalnie gram na ustawieniach wysokich i 8x wygładzenie tekstur we wiosce jest jakiś np. dom do którego można wejść gdy wejdę też nic się nie dzieje lecz gdy z niego wyjdę z powrotem do wioski gra się zacina strasznie spowalnia. Wtedy wchodzę w ustawienia i zmniejszam np. wygładzenie tekstur z 8x do 4x gra wraca do normy. Jeszcze dziwniejsze jest to że gdy zmieniam z powrotem do 8x gra już się nie zacina jak zaradzić temu problemowi abym nie musiał grzebać co chwila w ustawieniach.
Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.12.2009 o 22:34, mcarbox napisał:

Witam!
Niedawno kupiłem Dragon Age i zainstalowałem dodatkową zawartość - Kamienny więzień.
Ale nie wiem co zrobić aby był ze mną w drużynie. tzn.Jak zamienić postać z drużyny (np.Stena)
na kamiennego więźnia.


Spoiler

Musisz iść na przełęcz gdzie znajdziesz kupca który da ci różdzkę. Odblokuje się wioska i musisz wykonać questy. Wtedy przyłączy się do ciebie Shale-Golem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.12.2009 o 16:12, Lucas01 napisał:

> Witam!
> Niedawno kupiłem Dragon Age i zainstalowałem dodatkową zawartość - Kamienny więzień.

> Ale nie wiem co zrobić aby był ze mną w drużynie. tzn.Jak zamienić postać z drużyny
(np.Stena)
> na kamiennego więźnia.

Spoiler

Musisz iść na przełęcz gdzie znajdziesz kupca który da ci różdzkę. Odblokuje się wioska
i musisz wykonać questy. Wtedy przyłączy się do ciebie Shale-Golem.



Spoiler

Gdy dojdziesz na przełęcz musisz pomówić z kupcem on da ci też różdżkę i powie że golema nie ma w pakiecie z różdżką :) musisz więc wybrać się do tej wioski a dalej to pewnie będziesz wiedział co zrobić

jak już odblokujesz golema to u góry jest ikona drużyny tam zmieniasz ją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.12.2009 o 14:01, rosmer napisał:

Wie ktoś jak zaradzić problemowi jaki jest w poście 29


Zainstalować najnowszy patch.
Grać w rozdzielczości takiej jak pulpit [ewentualnie przestawiać pulpit do rozdzielczości jaka ma się w grze ustawioną przed rozpoczęciem grania]

trik z pulpitem polega na tym że DA zawsze wrednie skaluje się do rozmiaru naszego pulpitu - jak te wartości są w grze i w systemie takie same - to dobre 80% problemów z Da odchodzi do lamusa, mi taki zabieg wyleczył losowe crashe i stutteringi na cut scenkach.

Za wysokie AA też dobrze grze nie robi, tak samo za niskie [kompletnie wyłączony AA powoduje spadek fps o 15-25 klatek], dla mnie optymalna wartość to AA x4 [przy wysokiej rozdziałce i tak aa x4 nie różni się wiele od aa x8]

Mozna też wyłączyć w cholerę wszelkie autoupdatey tj : auto robienie screenów, auto update profilu itp sieciowe bzdety które mulą samą rozgrywkę.
Tak samo autosave - ta opcja równiez zamula po jakimś czasie grę, jak równiez operowanie na zbyt dużej ilosci saveów.
Jak miałem bodajże 12-14 zapisów gra mi potrafiła szybko łapać zamułki, wczytywania obszarów trwały kosmicznie długo.
Od kąd operuję na 3-4 saveach gra działa o wiele płynniej.


no i trzeba tez pamiętac że ciagle DA ma błąd z uzyciem procka - uzywa 100% wszystkich rdzeni [tylko niektóre quady mają lepiej bo tam Da uzywa 80% z wszystkich 4, ale to i tak zbyt wiele], do tego gra ma memmory leaki które tez ciągle nie zostały naprawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzięki pomogło
a tak przy okazji to wiecie może jak zdobyć zbroję krwawego smoka wiem że przy lothering jest obóz w którym jest kupiec który sprzedaję tą zbroję

Spoiler

ale nie mogę do niego się dostać ponieważ owa wioska została zniszczona przez plagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.12.2009 o 11:35, rosmer napisał:

Dzięki pomogło
a tak przy okazji to wiecie może jak zdobyć zbroję krwawego smoka wiem że przy lothering
jest obóz w którym jest kupiec który sprzedaję tą zbroję

Spoiler

ale nie mogę do niego się
dostać ponieważ owa wioska została zniszczona przez plagę



Zbroja krwawego smoka jest to przedmiot z dlc nie pamiętam czy można ją kupić w grze. Pamiętam że części takie jak hełm krwawego smoka czy buty ma krasnolud w naszym obozie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dokładnie jak kolega Lucas01 napisał - zbroja jest dostępną dopiero po zassaniu odpowiedniego dlc [kod na zbroję jest za friko w edycji kolekcjonerskiej]
Po zassaniu dlc dostajesz zbroję prosto do ekwipunku [tylko pancerz!] a resztę części musisz kupić od krasnoluda z twojego obozu [ich ceny nie sa takie znowu małe, na starcie gry jej nie kupisz w całości, jeden part bodajże wacha się w cenie od 3 do 5 złotych suwerenów + jakies jeszcze do tego drobne srebrniki, cały brakujący zestaw partów wyjdzie koło chyba 15-18 suwerenów.]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam taki problem. Dokładniej z dodatkami.Kupiłem Dragon Age:™ Początek Cyfrowa edycja specjalna. Dostałem 2 kody jeden gry drugi do dodatków. Te wpisałem gdzie trzeba. Ściągnęło się wszystko pięknie. W między czasie dalej zajmowałem się grą. Wyskoczył komunikat aby ponownie uruchomić grę co zrobiłem.I wszytko ładnie działało aż dopóki nie wyłączyłem komputera. Włączam komputer ponownie i grę i żadnego dodatku nie widać. Zero śladu. Tak więc wchodze ponownie do zawartości pobranej czy jakoś tak i dodatki są niby zainstalowane i aktywne, ale obok, tam gdzie się odznacza, widnieje napis "(Brak dostępu)" A gram i ściągałem dodatki z tego samego konta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

witam, mam problem ze screnshoot''am w grze, robionymi automatycznie jak i przeze mnie, mianowicie zamiast obrazka widzę tylko szare tło. tak samo jest w przypadku menu z wyborem listy save''ów, nie ma zdjęcia przedstawiającego miejsca gdzie zrobiłem save. ma ktoś jakiś pomysł dlaczego tak jest? zamieszczam screeny jak to wygląda

20100122155525

20100122160536

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

cześć, wybrałem postać krasnoluda szlachcica i od razu wbiłem wszystkie kody na dodatkowe przedmioty a przy wygnaniu z miasta wszystko mi odebrali i nie moge wpisać znowu tych kodów. moglibyście coś poradzić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.01.2010 o 13:09, grzesiu22 napisał:

cześć, wybrałem postać krasnoluda szlachcica i od razu wbiłem wszystkie kody na dodatkowe
przedmioty a przy wygnaniu z miasta wszystko mi odebrali i nie moge wpisać znowu tych
kodów. moglibyście coś poradzić??


Zrób save. Wyłącz wszystkie dlc wczytaj grę i znów zrób save. Następnie włącz wszystkie dlc i wczytaj grę. Powinny się znów wszystkie przedmioty pojawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować