Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Metro 2033 - recenzja

84 postów w tym temacie

Dnia 19.03.2010 o 11:46, Tom_pl napisał:

Fajna gra, ale mi jak narazie pozostaje Wrocławskie metro bo mam XP ;)

przeciez ta gra chodzi na xp, sam gralem na winxp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówisz Myszasty, że od połowy gra traci klimat? Może to wina wydawcy poganiającego twórców? Nie znam historii tego tytułu i nie chce mi się szukać za bardzo, ale nie zdziwiłbym się gdyby twórcy chcieli zrobić całą grę taką jak na początku ale wydawca kazał kończyć grę bo zakręci kurek. Ciekawym jak to jest naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czy owak nie zmienia to tego, iż AI jest rzeczywiście tragiczne, wystarczy obejrzeć dla przykładu recenzje na GameTrailers. Jak mam być szczery lepsze AI znajdowało się w grach wydanych 5-8 lat temu więc coś jest nie halo. Czy ktoś grał na PC ? Jak w końcu z tymi wymaganiami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Warto niekiedy zatrzymać się przy rozmawiających BN. To właśnie z tych konwersacji dowiadujemy się najwięcej o metrze i panujących w nim obyczajach. Miodne to niezwykle. "

Myszasty albo wybrałeś głosy angielskie albo znasz dobrze rosyjski... Zapomniałeś napisać, że w tym momencie nie pojawiają się napisy i tak naprawdę nie wiadomo o czym BNowie rozmawiają! Dlaczego o tym nie wspomniałeś? Uważam to za poważną wadę lokalizacji gry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie moge sie powstrzymac:

@Myszasty

dlaczego 7.6/10 a nie 7.4 albo moze 7.9 ? Chcieliscie nowa skale to sie teraz tlumaczcie...

@4ny4

adekwatne do obrazu, D11+3D potrzebuje potwora, ale D9+wysokie juz bez problemu na 2 letniej a nawet starszej maszynie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Waaazuuup --> Klimat, to ona wciąż ma. Zmienia się tylko konwencja. Nie ma praktycznie nawet namiastki swobody, zero skradania się etc. Ot, idziesz lub biegniesz do przodu i walisz z kałasza z przerwami na wstawki fabularne i kilka QTE.

TobiAlex --> Wiesz co? Jakoś nie pomyślałem o tym, że nie każdy jest z mojego pokolenia, które musiało odbębnić swoje z językiem rosyjskim w szkole podstawowej. :) Tak, te wstawki BN nie są tłumaczone w postaci napisów. Nie wiem niestety, jak to wygląda w wersji PC PL. Może ktoś miał już przyjemność i nam powie?

EmperorKaligula --> Ponieważ uważam, że na taką ocenę ta gra zasługuje. Wot wsio. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myszasty akurat należę do Twojego pokolenia :) ale miałem ten język w głębokim poważaniu ;-) W Wersji PC PL nie ma napisów podczas tych niezależnych gadek BN''ów :(((( Dlatego trochę to psuje klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2010 o 13:10, TobiAlex napisał:

Myszasty akurat należę do Twojego pokolenia :) ale miałem ten język w głębokim poważaniu
;-) W Wersji PC PL nie ma napisów podczas tych niezależnych gadek BN''ów :(((( Dlatego
trochę to psuje klimat.


Ja też go wtedy miałem... właśnie tam. Ale coś zostało. Na tyle dużo, by sobie z nim radzić i go rozumieć. ;)
No i szkoda, bo smakowite one są (teksty dzieciaków, czy mąż-pijak), a po rosyjsku brzmią niesamowicie klimatycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2010 o 11:56, ilpalazzo napisał:

> Fajna gra, ale mi jak narazie pozostaje Wrocławskie metro bo mam XP ;)
przeciez ta gra chodzi na xp, sam gralem na winxp


A bo gdzieś czytałem że pod Viste i W7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@myszasty

My wiemy ze uwazasz, ze gra zasluguje na taka ocene jak wystawiles. Z prostego faktu, wystawiles ja.

Glowne pytanie jakie zadajemy to jaki macie ustalony skok skali, czyli czym sie rozni 0,1 od 0,2.

A ze robimy to zlosiliwie i ironicznie pytajac dlaczego nie 7,7 czy 7,5... coz, widac, ze nie macie na to madrej odpowiedzi a to nie najlepiej swiadczy o wprowadzonym przez was podziale na oceny. Naprawde nie mozna bylo zrobic skali 10 stopniowej + polowki albo +/-?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 19.03.2010 o 13:31, Ertai napisał:

A ze robimy to zlosiliwie i ironicznie pytajac dlaczego nie 7,7 czy 7,5...

Widząc grę, która dostanie ciut mnie lub więcej od innej, w którą grałeś (zwłaszcza ocenioną przez tę samą osobę) masz możliwość spodziewać się ciut mniej lub ciut więcej. To ciut może przeważyć przy decyzji zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, i przez ciut mniej ja uwazam + albo - (bo popatrz, idealnie to pasuje pod defniicje, ciut wiecej i ciut mniej prawda?).

Ale czy widzisz roznice pomiedzy 7,6 a 7,7?

Ogolnie uwazam, ze najlepszy system oceniania ma Famitsu, zdaje sobie sprawe ze tutaj to nie ma szans realizacji niestety.

Zeby tez nie bylo, uwazam, ze krok w dobra strone (bo skala 6 stopniowa byla tragiczna), tylko jak dla mnie troche zeszliscie po skosie zamiast isc pelna para do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować