Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Czy ktoś już grał w moda dołączonego do Cd-Action?
Ja właśnie chcę zainstalować go, bo spojrzenie na ten konflikt z drugiej strony mnie jakoś tak pociąga...
A co do przynależności ideowo pasują mi Paladyni. Szlachetni, mądrzy wojownicy...mniam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Poradnikiem nie ma co się sugerować, nie wiem kto go robił...

Podczas instalacji gothica przejrzałem poradnik - na mapie z G1 były źle zaznaczone lokacje, zamienione miejscami zostały: stara kopalnia i nowy obóz!!!
Tak więc poradniki dołączane do płytek nie są IMO dobrym źródłem informacji...

xczar0
Grałem w tego moda - ciekawy, może dostarczyć niezłą rozrywkę, ale ja i tak wolę "klasycznego" gothica: latania orkiem nie za bardzo przypadło mi do gustu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 08:38, xczar0 napisał:

A co do przynależności ideowo pasują mi Paladyni. Szlachetni, mądrzy wojownicy...mniam
:D

Każdy ma swoją ulubioną gildię. Mi bardzo przypadli do gustu Łowcy Smoków. Jednak jeżeli nie miałeś okazji jeszcze zagrać innymi gildiami to naprawdę polecam. Stopień trudności każdej z gildii jest tutaj inny. Najłatwiejsza jest gra Paladynem. Najtrudniejsza i najbardziej skomplikowana jest gra Magiem Ognia. Łowcy Smoków są jakoś pośrodku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 08:56, Grzyb Polny napisał:

/ciach/

Poradnikiem nie ma co się sugerować, nie wiem kto go robił...

Podczas instalacji gothica przejrzałem poradnik - na mapie z G1 były źle zaznaczone lokacje,
zamienione miejscami zostały: stara kopalnia i nowy obóz!!!
Tak więc poradniki dołączane do płytek nie są IMO dobrym źródłem informacji...

Z tym się akurat zgadzam, w poradniku poprzekręcano wiele rzeczy. Źle napisane nazwy własne, fałszywe, zbędne porady... Kto wie, być może dotyczy to także Rady Gorna. Nie jestem jednak do końca pewien, taki błąd w porównaniu z innymi jest... odmienny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2008 o 08:27, sprite39 napisał:

Po namyśle jednak się z tym zgodzę..... A to w zasadzie bez sensu...

Widzisz mówiłem. Gdyby to były krytyczne uderzenia to za każdym razm cios by zadawał ilość obrażeń możliwych zadanych przez broń. Czyli jak miecz zadaje 40 to zadamy 40. A krytycznym uderzeniem zadamy 80. Ale tak nie jest. Bo zadajemy poniżej 40 obrażeń. To wystarczy logicznie pomyśleć. Bo za każdym razem gdy będziemy mieli postać 10 lvl większość stworów i ludzi na hita by było.

Dnia 20.06.2008 o 08:27, sprite39 napisał:

Tylko wtedy jak wytłumaczyć tą Radę Gorna z poradnika? Czyżby twórcy sami nie wiedzieli
co piszą...?

Tak samo jak poradniki różne. W poradniku G3 też jest sporo błędów, w poradniku o Wiedźminie to samo. Czyli albo się machnęli albo nie widzą na jakiej zasadzie stworzyli grę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprawa przedstawia sie tak : wstapilem do strazy , i szukam lepszej zbroji od lekkiej zbroji strazy (prosze mi nie dawac propozycji " zagraj od nowa i sie do najamnikow przylacz lub do magow ognia bo maja lepsze rzeczy ")

i jeszcze kto wedlug was przedaje najlepszy miecz w granicach 0-80 sily paza (dobrym krotkim mieczem ) mam :)

bardziej sie sila czy bron jedroeczna sie bardziej oplaca

(bardzo prosze o nie dawanie propozycji zew zbroja paladyna bo potrzebuje dobrej zbroji troche wczescniej )

wykonalem zadanie 10 dla grega "czlowiek z przepaska na oku" i co zrobic zeby mi pomugl z ty,mi bantytami,piratami dexstera l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2008 o 07:42, orzech76 napisał:

sprawa przedstawia sie tak : wstapilem do strazy , i szukam lepszej zbroji od lekkiej
zbroji strazy (prosze mi nie dawac propozycji " zagraj od nowa i sie do najamnikow przylacz
lub do magow ognia bo maja lepsze rzeczy ")

Idź do górniczej doliny - kwatermistrz może sprzedać ci ciężką zbroję strażnika (taką jak ma Wulfgar)

Dnia 21.06.2008 o 07:42, orzech76 napisał:

i jeszcze kto wedlug was przedaje najlepszy miecz w granicach 0-80 sily paza (dobrym
krotkim mieczem ) mam :)

Można dostać "dobry miecz" (30 wym. siły 35 obrażeń) od Tandora w Górniczej dolinie oraz od Pecka jak nie wydamy lordowi andre że zabawiał się w burdelu.
Spis wszystkich broni z G2:NK możesz znaleźć na tej stronie http://www.gothic.phx.pl/nk/infopage.php?id=13

Dnia 21.06.2008 o 07:42, orzech76 napisał:

bardziej sie sila czy bron jednoręczna sie bardziej opłaca

Najlepiej jedno i drugie:P żeby móc nosić broń musisz mieć siłę, a żeby lepiej ją władać potrzebna jest umiejętność władania bronią :]

Dnia 21.06.2008 o 07:42, orzech76 napisał:

(bardzo prosze o nie dawanie propozycji zew zbroja paladyna bo potrzebuje dobrej zbroji
troche wczescniej )

Nie miałbym nawet takiego zamiaru

Dnia 21.06.2008 o 07:42, orzech76 napisał:

wykonalem zadanie 10 dla grega "czlowiek z przepaska na oku" i co zrobic zeby mi pomugl
z ty,mi bantytami,piratami dexstera l

Musisz zabić ich szefa, wtedy przyjdzie i pomoże (możesz także zaatakować któregokolwiek z bandytów - greg się "wteleportuje" do obozu :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2008 o 07:42, orzech76 napisał:

sprawa przedstawia sie tak : wstapilem do strazy , i szukam lepszej zbroji od lekkiej
zbroji strazy (prosze mi nie dawac propozycji " zagraj od nowa i sie do najamnikow przylacz
lub do magow ognia bo maja lepsze rzeczy ")

A więc chcesz dołączyć się do Paladynów ? Też ich lubię, ale wolę jednak magów, oczywiście twój wybór.

Dnia 21.06.2008 o 07:42, orzech76 napisał:

i jeszcze kto wedlug was przedaje najlepszy miecz w granicach 0-80 sily paza (dobrym
krotkim mieczem ) mam :)

Jeśli poszukasz tego strażnika, który w kuźni jest dostawcą broni, to jeśli nie wygadasz, że poszedł do czerwonej latarni, to dostaniesz miecz, który zadaje chyba 80 obrażeń lub 60 obrażeń :) ( Przebywa w czerwonej latarni, ale najpierw musisz porozmawiać z Lordem Andre )

Dnia 21.06.2008 o 07:42, orzech76 napisał:

bardziej sie sila czy bron jedroeczna sie bardziej oplaca

Najpierw wyszkol się w broni jednoręcznej, a potem wykorzystaj tyle ile masz na siłę

Dnia 21.06.2008 o 07:42, orzech76 napisał:

(bardzo prosze o nie dawanie propozycji zew zbroja paladyna bo potrzebuje dobrej zbroji
troche wczescniej )

Wcześniej dobrej zbroi ? W 2 rozdziale będziesz ją miał za 2500 szt złota

Dnia 21.06.2008 o 07:42, orzech76 napisał:

wykonalem zadanie 10 dla grega "czlowiek z przepaska na oku" i co zrobic zeby mi pomugl
z ty,mi bantytami,piratami dexstera l

Wystarczy, że zaatakujesz dextera, a greg już będzie ubijał wszystkich bandytów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2008 o 12:51, Damian14BO napisał:

Czy jest jakas mapka z oznaczonym polozeniem kamiennych tabliczek, mikstur i wazniejszych
roslin (smoczy korzen, goblinie jagody, szczaw)?

Tak, poszukaj na stronie gothic.phx.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2008 o 12:51, Damian14BO napisał:

Czy jest jakas mapka z oznaczonym polozeniem kamiennych tabliczek, mikstur i wazniejszych
roslin (smoczy korzen, goblinie jagody, szczaw)?

Prosze oto mapki ;] mam nadzieje ,że się przydadzą i ,że pomogłem ;p

20080621134436

20080621134447

20080621134502

20080621134527

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś co to za błąd? Pierwszy raz mam coś takiego po instalacji a później jak chce uruchomić Gothica to moge czekać i czekać ale iatak się nie uruchomi.

20080622105903

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 10:59, Lord Andre 1 napisał:

Wie ktoś co to za błąd? Pierwszy raz mam coś takiego po instalacji a później jak chce
uruchomić Gothica to moge czekać i czekać ale iatak się nie uruchomi.

Pierwszy raz widzę coś takiego.

Pytam więc: w jakim stanie jest twoja płyta? Chodzi o rysy itp. Oczywiście nie wiem czy to ma znaczenie, ale spytać nie zaszkodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 10:59, Lord Andre 1 napisał:

Wie ktoś co to za błąd? Pierwszy raz mam coś takiego po instalacji a później jak chce
uruchomić Gothica to moge czekać i czekać ale iatak się nie uruchomi.


Spróbuj wyłączyć antyvirus i ponownie zainstaluj grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 12:01, Lord Andre 1 napisał:

Zainstalowala się prawie gdy na końcu wyskoczył ten błąd i napis, że zakończy instalcje.

A myślałem że może instalator nie działa bo mój kolega tak miał że nie mógł nic zainstalować i musiał formata robić. Nie widze nic innego poza napisaniem do obsługi techniczej, oni pomogą napewno. Chyba że ktoś tutaj ejszcze wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiecie jak jest zadanie dla magow wody z tymi ornametami otworzylem portal i jestem tam u piratow co trzebna zrobic zeby skip zabral cie do korhnis czy jakos tak kiedy jest te zadanie z strojem bandyty to jest on u grega w domku czy mam dac temu na f. 2tyse czy wystarczy ze sie do grega wroce (wykonsalem zadanie "zlowiek z przpaska na oku" i mi on z dexsterem pomogl)

istnieja jakas mapa tej lokacji w ktorej sa ci piraci dla jasnosci jest tam jack aligator calego tego terenu

ogolnie ile istnieje wejsc i sposobow dostanie sie do gorniczej doliny prosze o najlatwiejszy ale bez kodOw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 15:36, orzech76 napisał:

wiecie jak jest zadanie dla magow wody z tymi ornametami otworzylem portal i jestem
tam u piratow co trzebna zrobic zeby skip zabral cie do korhnis czy jakos tak

On nie może ciebie zabrać z powrotem. Jedynym sposobem, aby wrócić, to ponowne przejście przez portal

Dnia 23.06.2008 o 15:36, orzech76 napisał:

kiedy jest te zadanie z strojem bandyty to jest on u grega w domku czy mam dac temu
na f. 2tyse czy wystarczy ze sie do grega wroce (wykonsalem zadanie "zlowiek z przpaska
na oku" i mi on z dexsterem pomogl)

Musisz oczyścić kanion, żeby móc odebrać Bonesowi ubranie bandyty

Dnia 23.06.2008 o 15:36, orzech76 napisał:

istnieja jakas mapa tej lokacji w ktorej sa ci piraci dla jasnosci jest tam jack
aligator calego tego terenu

O ile się nie mylę, to chyba cronos może sprzedać ci mapę

Dnia 23.06.2008 o 15:36, orzech76 napisał:

ogolnie ile istnieje wejsc i sposobow dostanie sie do gorniczej doliny prosze o najlatwiejszy
ale bez kodOw :)

najlepiej będzie, jeśli przez dwoma wilkami skręcisz w lewo, będzie tam jaskinia. Idziesz dalej, później przez łuk, zabijasz 4 wilki i jesteś w kolonii

P.S - gratuluje awansu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 15:36, orzech76 napisał:

zeby skip zabral cie do korhnis czy jakos tak

Khorinis. Chyba nie ma mozlwosci przewiezienia przez Skipa. Ja w kazdym razie nie wiem o niej.

Dnia 23.06.2008 o 15:36, orzech76 napisał:

kiedy jest te zadanie z strojem bandyty to jest on u grega w domku czy mam dac temu na f. 2tyse czy wystarczy ze sie do grega wroce

Do chaty Grega mozesz dostac sie na kilka sposobow - pobic Francisa, zaplacic mu lub znalezc i zaniesc mu jego ksiege, w ktorej zapisuje podzial lupow (BARDZO korzystny dla siebie zreszta). Ksiega znajduje sie w skrzyni w kopalni w kanionie.
(mapka 1). Gdy wejdziesz do chaty Grega, ten pojawi sie niespodziewanie przed domem, zruga zarowno Ciebie, jak i Francisa, nastepnie zleci Ci kilka zadan. Po ich wykonaniu pozwoli Ci odebrac od Bonesa pancerz bandytow.

Dnia 23.06.2008 o 15:36, orzech76 napisał:

istnieja jakas mapa tej lokacji w ktorej sa ci piraci dla jasnosci jest tam jack aligator calego tego terenu

Tak. Mozesz ja kupic od jednego z Magow Wody, Cronosa.

Dnia 23.06.2008 o 15:36, orzech76 napisał:

ogolnie ile istnieje wejsc i sposobow dostanie sie do gorniczej doliny prosze o najlatwiejszy ale bez kodOw :)

Istnieja dwie drogi - przez waski jar, w ktorym obozuja orkowie - mozliwe do wykonania podczas powrotu z polowania na smoki albo nawet pozniej. Latwiejszym sposbem jest wejscie na kamienny most przed jarem - jedyni przeciwnicy jakich tam spotkasz to mlode wilki i gobliny. (mapka 2)

20080623155110

20080623155346

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować