Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Dnia 11.06.2008 o 21:26, polskavaenk napisał:

A ja mam problem. Otóż mam oko innosa naprawione i nie wiem co dalej robić. W poradniku
czytałem, że jak pójdziesz do Vatrasa to on ci powie co masz robić, a on mi mówi że nie
ma czas ze czeka na zastępstwo. i Co ja mam robić? Poszedłem tez do Laresa i zrobiłem
ten Quest na zastępstwo dla niego no ale dalej kicha. Czy musze zrobić ten Quest ze znikającymi
ludźmi żeby Vatras mi pomógł?

Po prostu ominąłeś wątek z dodatku. Jeżeli chcesz teraz ruszyć Vatrasa z miejsca to czeka Cię sporo pracy. Najlepiej będzie jak przez pewien czas pokieruje tobą poradnik do Nocy Kruka. Dostaniesz się do Jarkendar, wykonasz masę zadań, pokonasz sługę ciemności... potem wrócisz do Khorinis i po sprawie. Vatrasa zastąpi Myxir, dzięki czemu zgodzi się pomóc w naprawieniu oka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 21:26, polskavaenk napisał:

A ja mam problem. Otóż mam oko innosa naprawione i nie wiem co dalej robić. W poradniku
czytałem, że jak pójdziesz do Vatrasa to on ci powie co masz robić, a on mi mówi że nie
ma czas ze czeka na zastępstwo. i Co ja mam robić? Poszedłem tez do Laresa i zrobiłem
ten Quest na zastępstwo dla niego no ale dalej kicha. Czy musze zrobić ten Quest ze znikającymi
ludźmi żeby Vatras mi pomógł?


W naprawieniu także pomaga Xardas i Pyrokar, ale nie będę ci mieszkać w głowie sam się wszystkiego dowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę inne pytanie. Grę przeszedłem już kilkadziesiąt razy oczywiście bez kodów. I słyszałem od niektórych, że w G2:NC jest gdzieś na Jarkendarze jakiś samochód czy coś podobnego do samochodu. Czy to prawda? Jeśli tak to gdzie to jest? I jak się tam dostać bez kodów czy się da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2008 o 22:42, mateusz.1994. napisał:

Ja mam trochę inne pytanie. Grę przeszedłem już kilkadziesiąt razy oczywiście bez kodów.
I słyszałem od niektórych, że w G2:NC jest gdzieś na Jarkendarze jakiś samochód czy coś
podobnego do samochodu. Czy to prawda? Jeśli tak to gdzie to jest? I jak się tam dostać
bez kodów czy się da?

Nad Domem Budowniczych w Kanionie jest. Można się do niego dostać bez kodów chyba, ale najlepiej z kodami. Nic to oczywiście nie robi, bo jak się przeszło grę to można się bawić, hehe. :)

A słyszałeś o wiadomości od Potężnego Krasnoluda z Kosmosu w Górniczej Dolinie? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2008 o 22:47, mateusz.1994. napisał:

> A słyszałeś o wiadomości od Potężnego Krasnoluda z Kosmosu w Górniczej Dolinie?
xD

O czym?? W G2?


Tak, jak uda ci się przeskoczyć palisadę orków w GD bedziesz miał wiadomość od Potężnego Krasnoluda z Kosmosu na tabliczce po środku pustkowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2008 o 22:52, Bosper napisał:

> > A słyszałeś o wiadomości od Potężnego Krasnoluda z Kosmosu w Górniczej Dolinie?

> xD
>
> O czym?? W G2?

Tak, jak uda ci się przeskoczyć palisadę orków w GD bedziesz miał wiadomość od Potężnego
Krasnoluda z Kosmosu na tabliczce po środku pustkowia.


O tym nie wiedziałem ;] a wiesz jak się dostać (bez żadnego zadania) do klasztoru w G2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2008 o 22:58, mateusz.1994. napisał:

O tym nie wiedziałem ;] a wiesz jak się dostać (bez żadnego zadania) do klasztoru w G2?

Patrząc na wejście do klasztoru idziesz w prawo, wskakujesz na ściane, wspinasz się do góry i idziesz po dachu. Schodzisz i jesteś w klasztorze, tylko że jak wejdziesz to już nie wyjdziesz bo się nie da ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2008 o 23:03, 143872 napisał:

> O tym nie wiedziałem ;] a wiesz jak się dostać (bez żadnego zadania) do klasztoru
w G2?
Patrząc na wejście do klasztoru idziesz w prawo, wskakujesz na ściane, wspinasz się do
góry i idziesz po dachu. Schodzisz i jesteś w klasztorze, tylko że jak wejdziesz to już
nie wyjdziesz bo się nie da ;)


no to prawda :D

Zna ktoś jeszcze jakieś ciekawostki, tajemnice G2 i dodatku NC?? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Zależy co nazwać ciekawostką, moze np. jak zjesz 25 jabłek masz +1 do siły, tak samo jak zjesz 50 ciemnych grzybów masz 3 do many. Daron mag ognia w Korinis przyjmuje datki na Światynię i za każdy datek mozna dostać najpierw troche doświadczenia i many a potem za każde 50 szt. złota 5 punktów HP. Kapliczki dają + 1 do danej zdolności za 100 szt. złota dziennie max 10 razy.

Co do innych ciekawostek to w jaskinii z pełzaczami niedaleko Słonecznego Kręgu leży Mag Wody Cronos mimo to iż w G2 NK spotykamy go żywego. W sumie to nie wiem czy jeszcze sa jakieś ciekawostki, może to że jak na plaży piratów wejdziesz do wody i będziesz płynał w morze tak długo jak się da to w końcu pożera ciebie potwór morski(jest nawet sekwencja filmowa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2008 o 00:04, Bosper napisał:

/ciach/

Zależy co nazwać ciekawostką, moze np. jak zjesz 25 jabłek masz +1 do siły, tak samo
jak zjesz 50 ciemnych grzybów masz 3 do many. Daron mag ognia w Korinis przyjmuje datki
na Światynię i za każdy datek mozna dostać najpierw troche doświadczenia i many a potem
za każde 50 szt. złota 5 punktów HP. Kapliczki dają + 1 do danej zdolności za 100 szt.
złota dziennie max 10 razy.

no to wiedziałem :p

Dnia 13.06.2008 o 00:04, Bosper napisał:

Co do innych ciekawostek to w jaskinii z pełzaczami niedaleko Słonecznego Kręgu leży
Mag Wody Cronos mimo to iż w G2 NK spotykamy go żywego. W sumie to nie wiem czy jeszcze
sa jakieś ciekawostki, może to że jak na plaży piratów wejdziesz do wody i będziesz płynał
w morze tak długo jak się da to w końcu pożera ciebie potwór morski(jest nawet sekwencja
filmowa).

ale tego już nie. A gdzie jest dokładnie ta jaskinia z Magiem Wody? Jak tam dojść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2008 o 00:07, mateusz.1994. napisał:

> /ciach/
>
> Zależy co nazwać ciekawostką, moze np. jak zjesz 25 jabłek masz +1 do siły, tak
samo
> jak zjesz 50 ciemnych grzybów masz 3 do many. Daron mag ognia w Korinis przyjmuje
datki
> na Światynię i za każdy datek mozna dostać najpierw troche doświadczenia i many
a potem
> za każde 50 szt. złota 5 punktów HP. Kapliczki dają + 1 do danej zdolności za 100
szt.
> złota dziennie max 10 razy.
no to wiedziałem :p
> Co do innych ciekawostek to w jaskinii z pełzaczami niedaleko Słonecznego Kręgu
leży
> Mag Wody Cronos mimo to iż w G2 NK spotykamy go żywego. W sumie to nie wiem czy
jeszcze
> sa jakieś ciekawostki, może to że jak na plaży piratów wejdziesz do wody i będziesz
płynał
> w morze tak długo jak się da to w końcu pożera ciebie potwór morski(jest nawet sekwencja

> filmowa).
ale tego już nie. A gdzie jest dokładnie ta jaskinia z Magiem Wody? Jak tam dojść?


Jak jesteś w Słonecznym Kregu idx w stronę oceanu i szukaj schodów w dół, złaź tak długo aż w końcu przy jednym(chyba przedostatnim "półpietrze" będzie ta jaskinia).

Z takich małych ciekawostek to nie wiem czy wiesz, ale jak zabijesz wszystkie smoki z Biffem(przynajmniej ostatniego) to możesz mu powiedzieć, że wszystkie nie żyja i dostaniesz 1000 exp(to mozesz wiedzieć, ale sporo osób samemu zabija smoki, wiec może być różnie).

Jeszcze jedna ciekawostka jest to, że jak dostaniesz sie do miasta oijając strażników( tylko na samym poczatku kiedy masz problem z dostaniem sie do miasta) tzn od strony morza to dostaniesz trochę exp od Laresa.
Jak chcesz znaleźć Corneliusa(księgowego Gubernatora, który oskarżył Beneta to znajdziesz go w jaskinii w której kiedyś siedzieli bandyci. W torbie Diega jest 2000 szt. złota(nie wiem czy sprawdzałeś). Zapewne ognisty łuk wesz gdzie jest, wiec to nie jest jakaś specjalna ciekawostka.

Więcej nie kojarze, trzeba by połazić w trudno dostepne miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2008 o 00:17, Bosper napisał:

Jak jesteś w Słonecznym Kregu idx w stronę oceanu i szukaj schodów w dół, złaź tak długo
aż w końcu przy jednym(chyba przedostatnim "półpietrze" będzie ta jaskinia).

Z takich małych ciekawostek to nie wiem czy wiesz, ale jak zabijesz wszystkie smoki z
Biffem(przynajmniej ostatniego) to możesz mu powiedzieć, że wszystkie nie żyja i dostaniesz
1000 exp(to mozesz wiedzieć, ale sporo osób samemu zabija smoki, wiec może być różnie).

Jeszcze jedna ciekawostka jest to, że jak dostaniesz sie do miasta oijając strażników(
tylko na samym poczatku kiedy masz problem z dostaniem sie do miasta) tzn od strony morza
to dostaniesz trochę exp od Laresa.
Jak chcesz znaleźć Corneliusa(księgowego Gubernatora, który oskarżył Beneta to znajdziesz
go w jaskinii w której kiedyś siedzieli bandyci. W torbie Diega jest 2000 szt. złota(nie
wiem czy sprawdzałeś). Zapewne ognisty łuk wesz gdzie jest, wiec to nie jest jakaś specjalna
ciekawostka.

Więcej nie kojarze, trzeba by połazić w trudno dostepne miejsca.

no oki sporo nowych rzeczy sie dowiedziałem jak ktoś coś jeszcze będzie znał niech pisze chętnie sprawdzę :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawsze rzeczy już Ci Bosper napisał. Dodam jeszcze, że istnieje podobna jaskinia do tej ze zwłokami Maga Wody. Znajdziesz ją za palisadą orków w Górniczej Dolinie. Wraz z upływem fabuły znajdziesz tam nowe ciała m. in. Gorna i Miltena.
Skąd te zwłoki w jaskiniach? Prosta sprawa. Jak wiadomo różne postacie przemieszczają się pomiędzy Górniczą Doliną, Khorinis i doliną Jarkendar. Np. Gorn: kiedy pojawia się na farmie Onara w Khorinis w III rozdziale, jego ciało musi "zniknąć" z Górniczej Doliny. Twórcy gry najprawdopodobniej nie znaleźli sposobu na skasowanie jego modelu z Górniczej Doliny, a więc wymyślili składowisko zwłok (rzekomo niedostępne dla graczy), do którego jego martwe ciało zostało przeniesione w III rozdziale. To samo dotyczy Cronosa i jego wycieczki do Jarkendar oraz wielu innych postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem, bo nigdzie nie widzę Świątyni Quahodrona :) W instrukcji jest napisane, że na drodze staną mi harpie, potem jakiś troll... No, harpie były, ale trolla ni widu, ni słychu :) Może mi ktoś narysować, którędy droga? Prosiłbym o edycje screena poniżej [dodając np czerwone strzałki ;)]. I czy w ogóle w dobrym miejscu jestem ;)

20080613204214

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2008 o 20:42, Piciambeer napisał:

A ja mam problem, bo nigdzie nie widzę Świątyni Quahodrona :) W instrukcji jest napisane,
że na drodze staną mi harpie, potem jakiś troll... No, harpie były, ale trolla ni widu,
ni słychu :) Może mi ktoś narysować, którędy droga? Prosiłbym o edycje screena poniżej
[dodając np czerwone strzałki ;)]. I czy w ogóle w dobrym miejscu jestem ;)


o ile dobrze pamiętam to musisz iść ścieżką w dół i wejście bedzie na takich jak by schodach (przy nich stał 1 zębacz)

ale nie jestem pewien czy to tak jak mówię bo już dawno nie grałem z rok już będzie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muisz chyba iść do grobowca Quahadrona. Gdy stoisz koło domu pustelnika podejdź do teleportu z kamieniem ogniskującym i idź w prawo drogą. Dojdziesz do wilkiej groty, która jest w stanie pomieścić i harpie i trolla.

20080613204901

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2008 o 20:42, Piciambeer napisał:

A ja mam problem, bo nigdzie nie widzę Świątyni Quahodrona :) W instrukcji jest napisane,
że na drodze staną mi harpie, potem jakiś troll... No, harpie były, ale trolla ni widu,
ni słychu :) Może mi ktoś narysować, którędy droga? Prosiłbym o edycje screena poniżej
[dodając np czerwone strzałki ;)]. I czy w ogóle w dobrym miejscu jestem ;)

Złe miejsce. Musisz się cofnąć do domku Eremity i iść w dół drogą. Potem po lewej stronie przy skarpie będzie podejśćie w górę. Tam idź i tam jest świątynie Quahodrona w skale. Rozpoznasz miejsce po wielkim Trollu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam od Siebie iż potwór morski pożera po wypłynięciu w morze za daleko niezaleznie gdzie i jeszcze Cornelius, jezeli nie zabije się tam bandytów, to owszem, pobiegnie do nich, ale zastaniemy go mało żywego, okradzionego z pieniędzy, lezącego u bandytów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować