Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Dnia 26.02.2011 o 18:30, jakubg7 napisał:

Na początku gry jest siła potrzebna. Może odniosłem takie wrażenie, ale przez siłę wzrastają zadawane obrażenia.

No ale jesli korzystamy z broni bialej opartej na zrecznosci (palasze, miecze, rapiery itp), to sila nie ma zadnego wplywu na nasze obrazenia, gdyz te sa determinowane przez poziom punktow zrecznosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2011 o 18:34, lydathegreat napisał:

> Na początku gry jest siła potrzebna. Może odniosłem takie wrażenie, ale przez siłę
wzrastają zadawane obrażenia.
No ale jesli korzystamy z broni bialej opartej na zrecznosci (palasze, miecze, rapiery
itp), to sila nie ma zadnego wplywu na nasze obrazenia, gdyz te sa determinowane przez
poziom punktow zrecznosci.

Możliwe... Dosyć dawno nie grałem w Gothic''a II i możliwe, że przez najbliższy miesiąc nie pogram sobie, ani w Gothic''a ani żadną inną grę... (awaria karty graficznej) ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2011 o 18:30, jakubg7 napisał:

Na początku gry jest siła potrzebna. Może odniosłem takie wrażenie, ale przez siłę wzrastają
zadawane obrażenia. W I Rozdziale dużo nie zdziałasz łukiem, bo masz za mało zręczności
i za słabe umiejętności walki łukiem ;P
Także ten I Rozdział lepiej przechodzić jako wojownik ;)

Phi, ja powiem tak. Siła jest ZUPEŁNIE zbędna bo po co marnowac punkty. Jeżeli idziesz jako łucznik to masz zręczność a na początek dobra jest ta szpada. Wystarczy dobić do 30 pktów w walce bronią jednoręczną i w zupełności to starczy. Potem ładujesz ile wlezie w posługiwanie się łukiem i w zreczność. I ot cała filozofia. Bijąc w siłę tracisz dużo punktów bo w nk po 30 za 5 płacisz aż 10 czyli cały lvl. Do tego jak walczysz bronią na zręczność to im jej więcej tym wieksze obrażenia. Więc troche błedne wrażenia odniosłeś ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2011 o 19:05, mlynar911 napisał:

Przypadkowa spacja ;] ale dobra bo off top się robi.

Skoro się robi off-top, to zadam pytanie ;)
Dlaczego tnie mi się Gothic II na komputerze z opisu? Nawet na najniższych detalach.
Gothic I chodzi na "full" i w najwyższej rozdzielczości...Np. Moto GP3 też na "full" w 1680x1050...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2011 o 19:11, jakubg7 napisał:

Dlaczego tnie mi się Gothic II na komputerze z opisu? Nawet na najniższych detalach.
Gothic I chodzi na "full" i w najwyższej rozdzielczości...Np. Moto GP3 też na "full"
w 1680x1050...

To chodzi o silnik gry. Tak gra jest ustabilizowana ,że na lepszych kompach się przycina.. Trochę to dziwne ale ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jesteś(cie) pewni, że im więcej zręczności tym większy dmg "zręcznościowych" broni do walki wręcz?
Grałem w NK postacią stricte na łuk i miecz mistrzowski i doszedłem mniej więcej do końca II rozdziału mając ok 22 lvl, byłem bardzo rozczarowany. Miecz mistrzowski zadaje 120 dmg + niby 60 ze zręczności co dawałoby ładne 180 i dużą szansę na trafienie krytyczne. Jednak nieco mocniejszym przeciwnikom czy takim orkom (choćby wojownikom) to mówiąc brzydko lecz zgodnie z prawdą robi się gówno co . Jestem na 90% przekonany, że jak wcześniej dzierżyłem dobry długi miecz - czyli 80 dmg i 70 siły - co daje łącznie 150, młóciłem znacznie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhh nic bardziej błędnego. Jak miecz wymaga 60 zręcznosci a zadaje 120 obrażeń to to się nie sumuje. Bo musiesz mieć te 60 zręczności by podnieść miecz żeby on zadawał te 120. Jak będziesz miał 70 zręczności to miecz będzie zadawał 120+10 = 130 obrażeń. I w Gothicu nie ma czegoś takiego jak uderzenie krytyczne, crit strike, crity itp itd. To jest szansa na czyste trafienie. Masz 30% we władaniu bronią jednoręczną to masz 30% szansy ,że zadasz czyste obrazenia miecza czyli jak miecz zadaje 120 obrażeń to masz 30% na to ,że zadasz te 120. Z łukiem jest tak ,że im większa umiejętność posługiwania się łukiem tym z dalszej odległości w ogóle trafisz wroga.

Co do młócenia może miałeś większą zdolność w posługiwaniu się mieczem i częściej trafiałeś z full dmg broni ... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, co do krytycznego trafienia to wiem.

Zrobiłem przed chwilą test, załączyłem marvin moda i zabrałem się za badania :)

Wynik jest jednoznaczny - dla broni w zwarciu wymagających zręczności większy poziom tejże nic nie daje. Miecz mistrzowski bonus do zadawanych obrażeń bierze z siły.

Podobnie ma się sprawa obrażeń zadawanych przez miecz siły której on wymaga. Ciężki młot wojenny ma 120 dmg czyli tyle samo co miecz mistrzowski. Ćwicząc na orku wojowniku wyniki są następujące - mieczem mistrzowskim nie działo się mu prawie nic, młotem 4 ciosy i ork leżał. Młot wymaga 120 siły, gdy tyle samo dałem sobie gdy chciałem machać mieczem mistrzowskim wynik był już wtedy identyczny - 4 ciosy trup.

Oczywiście zdolność machania mieczem na 100% we wszystkich przypadkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm to jakoś dziwnie jest to zbilansowane. A jak masz grę zainstalowaną to mam jeszcze jedną prośbę czy możesz zmienić parametry obrony orka wszystkie do 0 i powtórzyć test? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

Obrona orka 0

Bohater 10 siły 60 zręczności, miecz mistrzowski (120/60) 100% w broń jednoręczną.

-Ork pada po 3 ciosach, ale już po 2 zostaje mu bardzo mało życia

Bohater 10 siły 200 zręczności miecz mistrzowski 100% w broń jednoręczną

- bez zmian - 3 ciosy ork leży

Bohater 70 siły 60 zręczności (zapomniałem zmniejszyć, ale to jak widać nie wpływa) dobry długi miecz (80/70) 100% w broń jednoręczną.

- ork pada po 2 ciosach

Bohater 70 siły 200 zręczności, miecz mistrzowski, 100% w broń jednoręczną

- ork pada po 2 ciosach, pierwszy odebrał więcej życia niż gdy zaatakowałem dobrym długim (w końcu 40 dmg więcej)


No niestety, sprawa się ma podobnie jak z kuszą, która tym samym stała się w Nocy Kruka bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jest dość ciekawe ;p
Jakoś kuszą nigdy nie lubiłem się posługiwać. Ta animacja przy 60% mnie strasznie irytowała ;d bo była strasznie nienaturalna ;p
Jakby nie patrzeć jak chce się być mistrzem w jakiejś dziedzinie nie opyla się dodawanie punktów w inną. Ja w sumie grając łucznikem walczyłem szponem beliara ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Nie wiem czy jest to rzecz normalna, wiem tylko, że po wykonaniu niemal wszystkich questów z wyspy Addonworld, w tym zabicie kruka, uwolnieniu więźniów, Saturas nie chce mnie wtajemniczyć na wyższy krąg magii, nie wiem dlaczego tego nie chce zrobić :( Obecnie mam rozdział trzeci i krąg trzeci. Jeżeli jest to normalne, to kiedy mógłbym się u niego tego nauczyć? w rozdziale czwartym? Czy przypadkiem wtedy Karras z magów ognia mógłby mnie tego samego nauczyć i saturas byłby wtedy zbędny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2011 o 11:57, doflamingo napisał:

Spoiler

Nie wiem czy jest to rzecz normalna, wiem tylko, że po wykonaniu niemal wszystkich
questów z wyspy Addonworld, w tym zabicie kruka, uwolnieniu więźniów, Saturas nie chce
mnie wtajemniczyć na wyższy krąg magii, nie wiem dlaczego tego nie chce zrobić :( Obecnie
mam rozdział trzeci i krąg trzeci. Jeżeli jest to normalne, to kiedy mógłbym się u niego
tego nauczyć? w rozdziale czwartym? Czy przypadkiem wtedy Karras z magów ognia mógłby
mnie tego samego nauczyć i saturas byłby wtedy zbędny?



Kolejny krąg będziesz mógł się nauczyć w kolejnym rozdziale, magowie w Khorinis Cię go nauczą lub wrócisz do Jarkendaru do Saturasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Podsumowując, Tak jak wszedłem do Addonworld (z kręgiem trzecim) to nie mógłbym z stamtąd wyjść z kręgiem czwartym, Czyli tekst "Jest zbyt wcześnie, wróć później" Saturasa jest tyko głupią zachętą do wykonywania jego pobocznych questów. (oczywiście są plusy exp/przygoda/pomoc z pułapką) ale główną zachętą dla mnie jako maga, była szybsza nauka czwartego kręgu, ale później się okazało, że może być tylko późniejsza nauka u tego typa. Późniejsza w sensie - trzeba się cofnąć hektar do Addonworld, zamiast użyć teleportu do zakonu i wejść do biblioteki, gdzie przebywa Karras.



Co do nauki kolejnego kręgu w następnym rozdziale, to jest to nieprawdą (!)
Spoiler

Bo krąg czwarty mogę się nauczyć po naprawie przez Vatrasa, Pyrokara i Xardasa Oka Innosa - Awansuję wtedy na wyższą rangę wśród magów i dostanę nową zbroje.
Dopiero wtedy mogę się udać do Saturasa (dłuższa droga) albo do Karrasa (krótsza droga) aby się nauczyć w trzecim rozdziale czwartego kręgu. (mogę wtedy uczyć się tworzenia run czwartego kręgu np. Obudzenie golema, stworzyć tą runę i używać jej do woli).
A w rozdziale czwartym będę dopiero po opuszczeniu Khorinis i udaniu się do Górniczej doliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na gothic.phx.pl jest napisane, ze amulet + 10 do zrecznosci mozna znalezc w takich oto miejsach:

"Płaskowyż przy wieży Xardasa (pod drzewem; Strażnik/Paladyn w rozdziale 2); dostajemy od Dara za realizację zadania (Mag lub łowca Smoków w rozdziale 4)"

Da sie ogarnac taki amulet lowca smokow w 3 rozdziale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2011 o 11:00, lydathegreat napisał:

Da sie ogarnac taki amulet lowca smokow w 3 rozdziale?


Jeśli Ci tak bardzo zależy na tym amulecie, to możesz iść do Górniczej Doliny, a gdy nowy obszar gry się wczyta, i tym samym rozpocznie się rozdział 4, to wróć do Khorinis i wykonaj do zadanie dla Dara. Tyle, że

Spoiler

Darowi pewnie chodzi o pierścień przywódcy jednej z grupki orków, zaś orkowie zaleją Khorinis dopiero w rozdziale 5

. Nigdy jednak tego nie sprawdzałem, zawsze cały 4 rozdział przebywałem w GD, więc pewności co do tych orków nie mam. Najlepiej spróbuj zrobić tak, jak opisałem to na początku posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować