Zaloguj się, aby obserwować  
Ring5

Torchlight II

218 postów w tym temacie

Sequel popularnego hack''n''slasha, będącego duchowym spadkobiercą Fate oraz niedokończonego Mythosa (przejętego później przez Hanbitsoft). Dwójka ma poprawić najpoważniejsze, zdaniem graczy, "niedociągnięcie" pierwszej części, czyli brak trybu multi.

Zainteresowani mogą poczytać o grze na jej oficjalnej stronie: http://www.torchlight2game.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że Blizzard leci sobie w M&Msy z Diablo 3 niemal pod każdym względem :-(, postanowiłem jednak że Torchlight 2 kupuję bez zastanowienia... szczególnie za taką cenę. Premiera 20 października, tak ? :-)
W Jedynkę nie grałem, ale skoro Dwójka tuż tuż, postanowiłem ją pominąć, tym bardziej że nie ma w niej obecnego multiplayera, czyli czegoś co jak sądzę stanowi w dużej mierze o żywotności tego typu gier.

I teraz mam właśnie pytanka odnośnie multiplayer w części drugiej, bo takowym chwalą się twórcy.
Mianowicie czy gra ma oferować możliwość handlu przedmiotami, jak w Diablo 2 dajmy na to ? Czyli znajdujemy coś wartościowego ale nie dla nas, więc oferujemy ten przedmiot w taki lub inny sposób i np. wymieniamy na coś innego... wiecie jak to działa. :-)
No i w kwestii samych itemów, nie wiem czy ma tu sens odniesienie do Jedynki, ale pewnie ciężko powiedzieć jak to będzie w TL 2 z różnorodnością przedmiotów... czy również będą dostępne potężne epiki, unikaty, przedmioty setowe itd. ? Coby faktycznie było się czym wymieniać. :-)
Plus generalne pytanko czy Runic Games oferuje jakieś rozwiązania typu blizzardowskie closed battle.net, gdzie cheatowanie i "trainowanie" jest utrudnione no i przede wszystkim karane ? Czy jednak mamy wolną amerykankę ?
Z góry dzięki za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2011 o 11:49, deif33 napisał:

Radzę Ci jednak zapoznać się z jedynką, bo według GOLa premiera nastąpi dopiero w grudniu,
czyli kolejny raz się obsunęła


Ouch... przyznaję, że zasugerowałem się tutaj pewną aukcją na Allegro, gdzie podali datę premiery na 20.X.2011, co byłoby dość sensowne bo to czwartek. Nawet chciałem zamówić, ale się powstrzymałem.
Faktycznie nie widzę nigdzie żadnego oficjalnego potwierdzenia, ale jeśli to prawda, to od grudnia zdaje się będę w stanie już odczekać te kolejne dwa miesiące do premiery D3. Jeśli panowie z Runic myślą, że będą w stanie konkurować z taką marką jak Diablo III, to mogą się lekko przejechać, nawet jeśli ich gra byłaby lepsza. Także IMO działaliby tu na własną szkodę.
Jedynkę mógłbym kupić (za niecałe 40 zł), ale ostatecznie jak bardzo żywotny może być H&S bez multi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2011 o 13:03, Dann napisał:

Jedynkę mógłbym kupić (za niecałe 40 zł)


Lepiej poszukać na straganach z płytami z gazet. Jedynka była w majowym CD Action, więc może jeszcze gdzieś się płytka z tym tytułem znajdzie. Co do samej gry, powiem tak - w demo pograłem, spodobało mi się, postanowiłem kupić pełną wersję (na Steam, akurat miałem pecha i kioski z płytami z gazet przy Dworcu Centralnym zamknęli na czas remontu), nawet jej nie przeszedłem. Mniej więcej w 2/3, może trochę dalej, uznałem, że jest dla mnie zbyt monotonna. Trzy questy na krzyż i taki sobie loot to raczej za mało, by zatrzymać mnie na dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doradzać kupienie polskiej wersji - bardzo chybione.
Pomijając żenujący poziom tłumaczenia, to dochodzi jeszcze fakt, że z naszą wersja mody nie banglają.
Ja swoją kopie brałem prosto ze strony producenta, polską wersję sprzedawaną u nas stanowczo odradzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2011 o 14:05, Pietro87 napisał:

Doradzać kupienie polskiej wersji - bardzo chybione.


Wszystko zależy od tego, co dla danej osoby ważniejsze - gra za 5 złociszy, których nie będzie szkoda, jeśli okaże się chybionym zakupem, czy wydanie 45+ złotych na wersję anglojęzyczną.

A poza tym... czy Torchlight nie jest przypisany do Steama? Jeśli jest, to przecież można ściągnąć wersję anglojęzyczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pudełkowy - nie mam pojęcia, ale chyba nie jest.
Digital download z dnia premiery nie był przypisany do niczego, był stand alone, podobnie jak jego patche, jak jest teraz nie mam bladego pojęcia [jeśli trafił na steam, to muszę zacząć na niego polować w promocji, chętnie za kilka ojro uzupełnię bibliotekę :)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2011 o 14:22, Pietro87 napisał:

jeśli trafił na steam, to muszę zacząć na niego polować w promocji


Kilka tygodni temu (o ile mnie pamięć nie myli) był w promocji chyba za 2,49 euro. Niestety, wtedy przegapiłem i teraz musiałem zabulić normalną kwotę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2011 o 14:01, Ring5 napisał:

Lepiej poszukać na straganach z płytami z gazet. Jedynka była w majowym CD Action, więc
może jeszcze gdzieś się płytka z tym tytułem znajdzie. Co do samej gry, powiem tak -
w demo pograłem, spodobało mi się, postanowiłem kupić pełną wersję (na Steam, akurat
miałem pecha i kioski z płytami z gazet przy Dworcu Centralnym zamknęli na czas remontu),


Ja niestety ze Steama bezpośrednio nic nie kupię, bo nie mam karty kredytowej. Jedyne co, to gdyby dostępny był na Allegro sam kod aktywacyjny, wtedy mógłbym go tam zakupić i wpisać na Steamie. Tak kupiłem całą serię H-L 2 + Portal. Inaczej pozostaje tylko na Allegro zakup wersji pudełkowej, zapewne PL only za około 40 zł.

Dnia 15.10.2011 o 14:01, Ring5 napisał:

nawet jej nie przeszedłem. Mniej więcej w 2/3, może trochę dalej, uznałem, że jest dla
mnie zbyt monotonna. Trzy questy na krzyż i taki sobie loot to raczej za mało, by zatrzymać
mnie na dłużej.


Hmm... aż tak jest źle z tą grą ? To już może lepiej zainstalować z Battle.netu starego Diablo 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2011 o 19:50, Dann napisał:

Ja niestety ze Steama bezpośrednio nic nie kupię, bo nie mam karty kredytowej.


A do czego Ci karta kredytowa? Wystarczy paypal lub karta do zakupów wirtualnych.

Dnia 15.10.2011 o 19:50, Dann napisał:

Hmm... aż tak jest źle z tą grą ? To już może lepiej zainstalować z Battle.netu starego
Diablo 2.


Wszystko zależy od indywidualnych preferencji gracza. Jedni się w to zagrywają, innych nudzi. Mnie demo wciągnęło, ale pełna wersja - odrzuciła monotonią. Najlepiej zainstaluj sobie demo, pograj trochę, a potem zdecyduj, czy warto na to samo (bo pełna wersja to po prostu więcej tego samego, co w demie, praktycznie nic nowego nie uświadczysz) wydawać pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2011 o 19:59, Ring5 napisał:

A do czego Ci karta kredytowa? Wystarczy paypal lub karta do zakupów wirtualnych.


Konta paypal również nie posiadam i nie będę zakładał, skoro i tak nie miałbym tam co wpłacić. :-) A o kartach wirtualnych słyszałem tylko tyle, że ktoś chciał takową zapłacić abonament w WoWie i nie działała. Zresztą aż tak bardzo mi na tej grze nie zależy, aby tylko dla niej jednej bawić się w te całe eKarty, paypale i tym podobne.
To już po prostu kupiłbym wersję pudełkową i tyle.

Dnia 15.10.2011 o 19:59, Ring5 napisał:

Wszystko zależy od indywidualnych preferencji gracza. Jedni się w to zagrywają, innych
nudzi. Mnie demo wciągnęło, ale pełna wersja - odrzuciła monotonią. Najlepiej zainstaluj
sobie demo, pograj trochę, a potem zdecyduj, czy warto na to samo (bo pełna wersja to
po prostu więcej tego samego, co w demie, praktycznie nic nowego nie uświadczysz) wydawać
pieniądze.


Ponoć demo jest tylko na dwie godziny czy jakoś tak ? To się raczej zbytnio nie nagram, więc dałem sobie z tym spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2011 o 20:39, Dann napisał:

Ponoć demo jest tylko na dwie godziny czy jakoś tak ? To się raczej zbytnio nie nagram,
więc dałem sobie z tym spokój.


Demo nie ma ograniczeń czasowych, tylko "poziomowe". Nie wyjdziesz poza 7 poziom postaci (o ile mnie pamięć nie myli) i nie zejdziesz poniżej 3 lub 4 poziomu podziemi. Natomiast możesz tworzyć dowolną liczbę postaci, którymi będziesz demo przechodził i bawić się nimi ile dusza zapragnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2011 o 20:49, Ring5 napisał:

Demo nie ma ograniczeń czasowych, tylko "poziomowe". Nie wyjdziesz poza 7 poziom postaci
(o ile mnie pamięć nie myli) i nie zejdziesz poniżej 3 lub 4 poziomu podziemi. Natomiast
możesz tworzyć dowolną liczbę postaci, którymi będziesz demo przechodził i bawić się
nimi ile dusza zapragnie.


OK, dzięki za informacje. Sprawdziłem na gamershell (miejsce, z którego najczęściej pobieram dema :-)) i faktycznie jest tam dostępne. Ale i tak nie wiem czy pobiorę. :-)
Dwójką zainteresowałem się akurat dzisiaj z dwóch powodów. Na owej aukcji na Allegro oraz na gram.pl zobaczyłem datę premiery za 5 dni, a dwa że jednak jest ten multiplayer. No i oczywiście do premiery D3 jeszcze tak daleko.
Jeśli faktycznie Torchlight 2 wydadzą dopiero w grudniu, to ja pasuję, nie kupuję.

PS. Może to nie pytanie na ten temat, ale jakie są obecnie inne gry tego typu na rynku ? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2011 o 21:03, Dann napisał:

PS. Może to nie pytanie na ten temat, ale jakie są obecnie inne gry tego typu na rynku
? :-)


Z nowości, czy starszych tytułów?

Z czystym sumieniem mogę polecić Titan Quest (to akurat już kilkuletni tytuł, ale nadal miodny), a z nowości to chyba Dungeon Siege III będzie najświeższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehehe podoba mi się ta pantera i to dinozauropodobne coś. ;]
Rany.. czy człowiek może jednocześnie grać w dwa h''n''s? Przeciez nie zostawię Diablo III dla Torchlight II. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować