Zaloguj się, aby obserwować  
Mercuror

Fallout 2 - temat ogólny

3223 postów w tym temacie

Dnia 29.07.2007 o 22:51, Harvenar napisał:

Taak, strażnik jest spoko, a jego toga jeszcze bardziej spoko :) Jednak dla mnie numer uno
pozostanie spotkanie spamerów :P


a właśnie o co w tym chodziło ? Bo podobno każdy ten specjalny Easter Egg mial coś z czymś wspólnego. Np. Wieloryb na pustyni to chyba z filmu autostopem przez galaktykę. Był koleś którego było trzeba naoliwić to chyba coś z czarnoksiężnikiem z krainy OZ. Jedne był chyba nawiązujący do jedynki ten z kryptą 13, gdzie mogliśmy znaleść pistolet na słońce :D. A ten co było paru kolesi w kóleczku i rozstrzelali spamera.. nie do końca zajażyłem, może to jakaś akcja "NO SPAM" :P Też słysząłem o królu arturze, ale nigdy mi się to nie trafiło. Podobno rycerze biegają w pancerzach wspomaganych i jest to jakiś większy quest. Spejalnie dla tego questu przemierzał przez cąły czas pustynie ale w końcu mi się znudziło bo to czaso chłonne i można mieć już dość tych mutantów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2007 o 22:46, Karharot napisał:

Jest jeszcze kilka. Moim ulubionym jest strażnik mostu:)

Aaa to też miałem ale myślałem, że to standard ;-) Dopiero za trzecim razem udało mi się go "pokonać" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Jest to aluzja do pewnego wydarzenia z Internetu. Interplay miał message board''a (Unwashed Message Board), a pewien osobnik o pseudonimie Grim Reaper zaczął go zaśmiecać (spamować). Interplay wyśledził IP tego osobnika i, jeśli się nie mylę, jego provider internetowy zlikwidował mu konto. ;) To musiała być dla niego niespodzianka..." Z 13 schronu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2007 o 23:49, Harvenar napisał:

"Jest to aluzja do pewnego wydarzenia z Internetu. Interplay miał message board''a (Unwashed
Message Board), a pewien osobnik o pseudonimie Grim Reaper zaczął go zaśmiecać (spamować).
Interplay wyśledził IP tego osobnika i, jeśli się nie mylę, jego provider internetowy zlikwidował
mu konto. ;) To musiała być dla niego niespodzianka..." Z 13 schronu.


Dokładnie. A ten Easter egg nawiązujący do F1 polegał na tym, ze przechodziliśmy przez taki krąg kamieni (czy jakoś tak) i przenosiliśmy się w czasie o 80 lat wstecz do Krypty nr. 13, gdzie trzeba było ... no właśnie, trzeba było uszkodzić water chipa (albo coś w tym stylu) , w wyniku czego rozpoczyna się , jak wszyscy wiedzą, akcja Fallouta 1 :-)).
Ponadto można też znaleźć np. (to też piszę tylko z opisów :-)) rozbity statek ze Star Treka, który w jednym z filmowych odcinków przeniósł się w czasie, czy coś takiego :-). Można tam, wtedy znaleźć kilka ciekawych rzeczy przy trupach rozbitków.
Co jeszcze z tych ciekawszych : np. gość strzegący mostu (nawiązanie do Monthy Pytona :-) albo para głosząca religię niemal identycznie zbliżoną do scjentologizmu (gdzieś w San Francisco), a gość to tak naprawdę nieco sparodiowany Tom Cruise (wystarczy przyjrzeć się, jakie tytuły filmów, w których grał, wymienia :-D).
Jest tego od cholery (za przeproszeniem), ale dzięki temu gra jest o wiele bardziej interesująca (ma jakby ukryte dno :-)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wrak promu jak najbardziej znalazłem (a przy ciałach te star-trekowe strzykawki z środkami leczniczymi, całkiem niezłe bo o ile mnie pamięć nie myli uzupełniały hp do max), a tak ze słyszenie dopiszę że można znaleźć wrak "voyagera" z st:voyager (co prawda przeżył tylo nilix i ma problemy z pamięcią, ale (ponoć) jest)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2007 o 22:36, sig. napisał:

jak portal to do krypty 13 w czasach tuż przed falloutem 1, przypomnij sobie jak z niej wyszedłeś
;)



tylko problem w tym że ja już nic praktycznie z Fallouta nie pamietam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 08:24, sig. napisał:

wrak promu jak najbardziej znalazłem (a przy ciałach te star-trekowe strzykawki z środkami
leczniczymi, całkiem niezłe bo o ile mnie pamięć nie myli uzupełniały hp do max), a tak ze
słyszenie dopiszę że można znaleźć wrak "voyagera" z st:voyager (co prawda przeżył tylo nilix
i ma problemy z pamięcią, ale (ponoć) jest)


Na początku to jest bardzo dobre ten środek leczniczy jest warty około 500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przechodziem już kilka razy Fallouta. Zazwyczaj chciałem by postac była mi podobna - wiecie inteligencja, zwinosć itp. po prostu "doskonałość" ;-) Teraz jednak zachcialo mi się zagrać inaczej. Postawiłem na siłę i walke wręcz kosztem innych społecznych czynników. Czy długo pogram waląc tylko łapą zanim ktoś mi łeb odstrzeli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 11:36, Ceteris Paribus napisał:

Przechodziem już kilka razy Fallouta. Zazwyczaj chciałem by postac była mi podobna - wiecie
inteligencja, zwinosć itp. po prostu "doskonałość" ;-) Teraz jednak zachcialo mi się zagrać
inaczej. Postawiłem na siłę i walke wręcz kosztem innych społecznych czynników. Czy długo pogram



Ja tak właściwie tylko raz próbowałem ale udało mi się przejść całą grę.

Dnia 30.07.2007 o 11:36, Ceteris Paribus napisał:

waląc tylko łapą zanim ktoś mi łeb odstrzeli?

Chyba że dosłownie walisz tylko łapą(bez broni) to raczej długo nie pograsz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 11:42, Zgliszcz napisał:

Chyba że dosłownie walisz tylko łapą(bez broni) to raczej długo nie pograsz.


No o tym myślałęm. Przynajmniej na początku gry do czasu zdobycia gana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 14:01, Męczennik napisał:

Takie małe pytanko: Gdzie się znajduje Navaro lub ewentualnie po jakim czasie się ono pojawia?

Navarro znajduje się nad San Francisco na wybrzeżu ( mniej więcej w połowie drogi do Arroyo ).
Baza pojawi się po trzecim lub czwartym śnie z wodzem wioski bohatera.
Żeby Navarro pojawiło się na mapie musisz pogadać z członkiem Bractwa Stali w San Francisco i przyjąć od niego misję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 14:13, sodolis napisał:

> Takie małe pytanko: Gdzie się znajduje Navaro lub ewentualnie po jakim czasie się ono
pojawia?
>
Navarro znajduje się nad San Francisco na wybrzeżu ( mniej więcej w połowie drogi do Arroyo
).
Baza pojawi się po trzecim lub czwartym śnie z wodzem wioski bohatera.
Żeby Navarro pojawiło się na mapie musisz pogadać z członkiem Bractwa Stali w San Francisco
i przyjąć od niego misję.

Dzieki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2007 o 11:49, Ceteris Paribus napisał:

> Chyba że dosłownie walisz tylko łapą(bez broni) to raczej długo nie pograsz.

No o tym myślałęm. Przynajmniej na początku gry do czasu zdobycia gana.


Swojego czasu grałem taką postacią ;). Ważne jest na początku dać mu siłę 10, i "heavy handed" żeby był maks damage w walce wręcz ;). Później inwestowałem jeszcze w broń ręczną i było spoko. Jak później dorwiesz Power Fista to nie ma mocnych ;). Albo porządnego młota. Da się pograć taką postacią, ale na mocniejszych przeciwników to jednak potrzeba gana (albo dużo HP i nóż "Ripper" :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 14:24, Męczennik napisał:

> > Takie małe pytanko: Gdzie się znajduje Navaro lub ewentualnie po jakim czasie się
ono
> pojawia?
> >
> Navarro znajduje się nad San Francisco na wybrzeżu ( mniej więcej w połowie drogi do Arroyo

> ).
> Baza pojawi się po trzecim lub czwartym śnie z wodzem wioski bohatera.
> Żeby Navarro pojawiło się na mapie musisz pogadać z członkiem Bractwa Stali w San Francisco

> i przyjąć od niego misję.
Dzieki za odpowiedź.


Navarro się pojawi dopiero kiedy pojedziesz do swojej wiochy i pogadsz ze Starszym jak będzie już zniszczona przez Enclavę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 14:41, stingah napisał:

Navarro się pojawi dopiero kiedy pojedziesz do swojej wiochy i pogadsz ze Starszym jak będzie
już zniszczona przez Enclavę.

Jesteś pewien? Mi się wydaje, że nie wracałem do wioski przed Navarro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 14:41, stingah napisał:

Navarro się pojawi dopiero kiedy pojedziesz do swojej wiochy i pogadsz ze Starszym jak będzie
już zniszczona przez Enclavę.

mylisz się, dostajemy tam questa od strażnika przed siedzibą bractwa stali w san fransiko (łatwy eksp i fantastyczne graty można zdobyć bez problemu, więc zwykle idę tam na początku. jeszcze przed 1 snem o arrayo. natomiast w rozmowie z starszym wioski dowiadujemy się chyba o enklawie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować