Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 19.05.2009 o 15:30, Czternasty napisał:

wielu ludzi twierdzi że szaman ma kiepską "przeżywalność", z kolei wg innych druid to kiepski caster (lepszy do pvp według nich szaman, ma lepszą sytuację z maną). Co wy na to?


Gram lockiem - i ogólnie obaj są dla mnie praktycznie zqawsze free winem.
Szamana pojechałem gdy był w party z paladynem (oboje ich zjechałem), druida (moonkina wlasnie) zjechalem majac 1/2 hp i 2 moby na plecach. Tyle ostatnio gdy przypadkiem na nich wpadalem na swiecie.
W BG sprawa ma sie troszke inaczej - tam dobry druid potrafi juz niezle powkurzac - a jako niedzwiedz (choc sam nikogo nie zjedzie) to naprawde bardzo dlugo wytrzyma ;] Drzewko to tez bardzo dobry healer na wszelkich BG.

Co do totemow szamana - sprawa z nimi jest lipna o tyle, ze sa stacjonarne i maja maly zasieg. A w PVP zawsze sie biega, skacze i ogolnie zmienia polozenie..
Jakis czas temu mialem do czynienia z szamanem - obstawil sie koles caly totemami - i nie byl w stanie juz nic zrobic. Zeby mnie udezyc musial podejsc (spell lock rzadzi) - a jak podszedl to byl juz poza zasiegiem totemow..

Ogolnie mam wrazenie ze mimo wszystko druid jest lepszy w PVP - choc i on nie jest jakis niesamowity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 08:10, Atreides napisał:

Mam info, ze po wakacjach bedzie polski klient WoW. Noe wiadomo czy bedzie serwer, do
konca miesiaca bedzie decyzja.


I znajomy z Blizzarda ci to powiedział co nie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shaman Ench jest obecnie jedną z najgorszych klas pvp, co z tego, że potrafi przywalić w melee, jak a) nosi mail (dostaje wciry od innych melee) b) interrupt i snare ma na jednym cc c) nie ma nic co by się szybciej dostać do casterów. Jako hunter w ogóle nie powinieneś mieć problemów po prostu biegając i strzelając (najgorsze co może użyć to wielki cooldown z wilkami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja enchancement szamanem doszedłem do 75 lvl-hunter mnie pwnował rowno-feral spirit jest bardzo mocne, ale właśnie - 3min cd..
Niestety nie udało mi się wbic 80lvla, na którym jest hex-to powinno pomoc dośc do castera, postawic totemy nie obrywając jednocześnie..
Apropo totemów czytałem jeden blue post, że blizz chetnie by jakos ''rzucanie'' ich zmienił..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 22:00, DragonLord napisał:

Shaman Ench jest obecnie jedną z najgorszych klas pvp, co z tego, że potrafi przywalić
w melee, jak a) nosi mail (dostaje wciry od innych melee) b) interrupt i snare ma na
jednym cc c) nie ma nic co by się szybciej dostać do casterów. Jako hunter w ogóle nie
powinieneś mieć problemów po prostu biegając i strzelając (najgorsze co może użyć to
wielki cooldown z wilkami).


Jestem graczem pre-wotlk :) Nie mówię, że z szamanami kiedykolwiek jako hunter miałem problemy, ale że mnie denerwowali :) A jak tam się teraz miewają hunterzy w PvP? Dają radę?
I naprawdę muszę też tego prepaida kupować? Rany... blizzard jest strasznie skąpy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 20:17, goomis74 napisał:

Odnosnie spolszczenia wowa. Pamietajcie ze to dopiero poczatek kompletowania ekipy polskojezycznej.


jesli chodzi o gry - w koncu najlepszym graczem w W3 na swiecie jest Przemek Wadon ps.
Paladyn:P.



Co do tego najlepszego gracza W3 to chyba tylko w pl bo na świecie to tak w świetle takiego Moona wypada średnio.

Było by super jak by Blizz otworzył własny punkt w Polsce ;p może by ktoś wreszcie poprawił tłumaczenie polskiej edycji W3 bo CDP już o niej zapomniało a Blizzard ma jeszcze tłumaczenie zapewne z premiery gry i co łatka masowo dochodzą literówki jednym słowem tragedia ;s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 20:17, goomis74 napisał:

Odnosnie spolszczenia wowa. Pamietajcie ze to dopiero poczatek kompletowania ekipy polskojezycznej.


Ekipa jest kompletowana do obsługi battle.net-u, przynajmniej tak wynika z informacji umieszczonych na stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 20:03, Kubacube90 napisał:

Jakoś nie czuję druidów i uważam ich za słabsze odpowiedniki prawdziwych casterów,
tanków, czy healerów, ale z tego co widziałem w gildii rok temu, to dobrze wygearowany
druid spokojnie tankuje MH i BT. Jestem, a raczej byłem w gildii nastawionej bardziej
na PvE, ale myślę, że tak samo jest w PvP :) Czyli jeżeli dobrze wygearujesz swojego
moonkina, to bedzie rzeź ^^


No właśnie. ;-)
Prawda jest taka, że druidzi potrafią być jednymi z najlepszych raid-healerów jak również Main Tanków.
Kto inny byłby w stanie wysolować (oczywiście w sensie jako solo tank, nie całkowicie sam ;-)) takiego Patchwerka, jeśli nie misiek. ;-)
A ostatnimi czasy (po 3.1) nawet pantery i lwy zaczynają pokazywać pazury i kły w DPSie. ;-) Co prawda gra nimi nie jest łatwa, ale jak już się wdrożyć, to ... ;-)
Co do sów , to ciężko mi powiedzieć. Ja mam dual spec na misia i drzewo. Panterą trochę DPSuję, ale raczej kiepsko, jako że i spec i gear mam pod niedźwiedzia. Także to bardziej do solowania i dailowania.
Natomiast sową grałem tylko chwilowo, kiedyś tam na lvl 50 do 55, czy jakoś tak. Generalnie sowy mnie nie interesują, jako że moim drugim charem jest arcane mage, który IMO jest znacznie ciekawszym casterem, a DPS przy zerowej ilości fioletów (mało nim gram od kiedy wbiłem na 80-ty, stąd taki stan) wyciąga nawet do 2k w 5-man. ;-)


PS. Grałem wieloma różnymi healerami, ale nie ma to jak drzewo. Heal chartów raczej nie topuję, ale leczy mi się naprawdę przyjemnie i komfortowo. A to jest najważniejsze. ;-)
Nie ma to jak HoTy, ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawali, póki nie znerfili im BM (double Bestial Wrath był imba) i Survival (Explosive shot doty po 3k + darmowe stuny). Teraz znów są raczej kiepscy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2009 o 12:44, DragonLord napisał:

Dawali, póki nie znerfili im BM (double Bestial Wrath był imba) i Survival (Explosive
shot doty po 3k + darmowe stuny). Teraz znów są raczej kiepscy.


Bieda :/ Mam jeszcze 61 lvl locka, może nim się coś pobawię... :> Się zobaczy :)

I kolejne pytanie - "Requires The Burning Crusade Expansion" oznacza, że wymaga GRY(czyt. plików etc.) czy wymaga, by konto miało załadowane TBC? Bo kupiłem tylko klucz do TBC i nie chce mi się przez całą noc ściągać TBC :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2009 o 15:11, Kubacube90 napisał:

I kolejne pytanie - "Requires The Burning Crusade Expansion" oznacza, że wymaga GRY(czyt.
plików etc.) czy wymaga, by konto miało załadowane TBC? Bo kupiłem tylko klucz do TBC
i nie chce mi się przez całą noc ściągać TBC :/


Jeśli dodasz do swojego konta klucz do dodatku a nie zupgrejdujesz klienta, to nie będziesz mógł wejść. Nie jestem pewien co do TBC, ale z WotLK na pewno tak jest, bo próbowałem osobiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2009 o 18:32, pkapis napisał:

Jeśli dodasz do swojego konta klucz do dodatku a nie zupgrejdujesz klienta, to nie będziesz
mógł wejść. Nie jestem pewien co do TBC, ale z WotLK na pewno tak jest, bo próbowałem
osobiście.


No to to ja wiem. Chodzi mi właśnie o to, czy muszę ściągać i instalować TBC? Bo już cały dzień dzisiaj ściagam jakiegoś patcha i mam dopiero 64% -.-'' Radiowy internet ftw -.-''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2009 o 18:32, pkapis napisał:

Jeśli dodasz do swojego konta klucz do dodatku a nie zupgrejdujesz klienta, to nie będziesz
mógł wejść. Nie jestem pewien co do TBC, ale z WotLK na pewno tak jest, bo próbowałem
osobiście.


No to to ja wiem. Chodzi mi właśnie o to, czy muszę ściągać i instalować TBC? Bo już cały dzień dzisiaj ściagam jakiegoś patcha i mam dopiero 64% -.-'' Radiowy internet ftw -.-''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2009 o 19:32, Kubacube90 napisał:

No to to ja wiem. Chodzi mi właśnie o to, czy muszę ściągać i instalować TBC?


Z tego co wiem wystarczy tylko instalowac WotLK. Nie musisz nawet podstawki ani TBC instalowac..
Glowy nie dam, nie mam WotLKa jeszcze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie ogólne pytanie dotyczące healowania PvE.
Czy prawdą jest, że optymalny przydział healerów wygląda tak:
-holy pala (tank)
-disc priest (tank)
-holy priest (raid)
-resto drood (raid)
-resto shammy (raid)
Mam zamiar grac priestem, gdzies widziałem tak podział - wynika z niego, że priest to najbardziej wszechstronny healer (co byłoby zrozumiałe jakoże jako jedyny ma dwa osobne drzewka do healowania, disc to już nie jest pvp tylko).

I jeszcze jedna rzecz-gadałem z jednym priestem online-powiedział, że healowanie main tanka jest trudniejsze niż raidu-prawda li to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2009 o 19:31, Kubacube90 napisał:

No to to ja wiem. Chodzi mi właśnie o to, czy muszę ściągać i instalować TBC? Bo już
cały dzień dzisiaj ściagam jakiegoś patcha i mam dopiero 64% -.-'' Radiowy internet ftw
-.-''


Ja kiedyś na 60 zrobiłem sobie trial TBC nie mając zainstalowanego owego dodatku jedynie podstawową wersję
no i oczywiście nie mogłem się zalogować bo była wymagana gra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. więc są jakiejś addony językowe do gry nie wiem języka nie znam a na raidy bym sobie pochodził a nie mam jak się porozumieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2009 o 22:44, orzech76 napisał:

Mam pytanie. więc są jakiejś addony językowe do gry nie wiem języka nie znam a na raidy bym sobie pochodził a nie mam jak się porozumieć


Ze WTF chcesz? Addon, ktory bedzie ci za translator robic? xDD
<upadlem>

Nie nie ma czegos takiego..
Chcesz sie komunikowac a nie znasz angielskiego - to naucz sie angielskiego, badz znajdz ludzi z polski i gadaj po polsku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2009 o 22:48, DemoBytom napisał:

> Mam pytanie. więc są jakiejś addony językowe do gry nie wiem języka nie znam
a na raidy bym sobie pochodził a nie mam jak się porozumieć

Ze WTF chcesz? Addon, ktory bedzie ci za translator robic? xDD
<upadlem>

Nie nie ma czegos takiego..
Chcesz sie komunikowac a nie znasz angielskiego - to naucz sie angielskiego, badz znajdz
ludzi z polski i gadaj po polsku..

no ten addon może być daj linka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się