Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 10.11.2008 o 15:40, px333 napisał:

Zaczełem grać w wiedźmina po raz drugi i gdy dochodziłem do aktu I, to ładowanie dochodzi
do końca i nic. Wskaźnik ładowania jest pełen, ale się nic nie włącza. Można tak czekać
całe życie. Co się dzieje ?

Gra się pewnie zacina. Masz minimalne wymagania sprzętowe, bo może być wina tutaj. ja na twym miejscu zaktualizowałbym sterowniki lub/i zrobił reinstall gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast czekam już "pół życia" na zaktualizowanie się gry :/ Wyskoczyło mi (już raczej) końcowe okienko "modyfikuje pliki gry, to może potrwać nawet dwie godziny. Proszę czekać..." Nie wiem czy te "dwie godziny" mam traktować jako żart, czy na poważnie to tyle trwa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 16:43, 88Bonzo napisał:

Ja natomiast czekam już "pół życia" na zaktualizowanie się gry :/ Wyskoczyło mi (już
raczej) końcowe okienko "modyfikuje pliki gry, to może potrwać nawet dwie godziny. Proszę
czekać..." Nie wiem czy te "dwie godziny" mam traktować jako żart, czy na poważnie to
tyle trwa ...


na poważnie. U kumpla trwało 3h :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 16:55, Pernia napisał:

na poważnie. U kumpla trwało 3h :)


Jezusicku już się wystraszyłem, że czekanie poszło na marne ... na pasku wyskoczyły mi dwa okienka, przy jednym z nich widniał napis "brak odpowiedzi" i już miałem anulować instalacje. Jednakże wszystko dobrze się skończyło :)

Ps. pogratuluj kumplowi cierpliwości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2008 o 16:59, 88Bonzo napisał:

Ps. pogratuluj kumplowi cierpliwości :D


Nie skarżył się specjalnie, no może poza groźbami podpalenia CDP Red :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Dzisiaj zainstalowałem wiedźmina i na próbę zagrałem i na samym początku - mam iść otworzyć bramę podczas walki po jakimś czasiei wywala mnie do pulpitu i gra się wyłącza i niema przy tym rzadnego komunikatu ... coś wiecie dlaczego tak jest ... mam grę z wersją roszerzoną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 02:38, bart31 napisał:

Witam!!! Dzisiaj zainstalowałem wiedźmina i na próbę zagrałem i na samym początku - mam
iść otworzyć bramę podczas walki po jakimś czasiei wywala mnie do pulpitu i gra się wyłącza
i niema przy tym rzadnego komunikatu ... coś wiecie dlaczego tak jest ... mam grę z wersją
roszerzoną


Mi też sie to czasem dzieje, ale potem włączam grę ponownie wszytuje grę i gram dalej.To zapewne się dzieje, bo twój komputer nie spełnia minimalmych wywagań gry. Ja poprostu sprzątam kmputer ze śmieci i na kilka dni mam spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 09:54, px333 napisał:

Mi też sie to czasem dzieje, ale potem włączam grę ponownie wszytuje grę i gram dalej.To
zapewne się dzieje, bo twój komputer nie spełnia minimalmych wywagań gry. Ja poprostu
sprzątam kmputer ze śmieci i na kilka dni mam spokój.


Mam procka Intel Core 2 Duo E8400 3GHz, 2GB RAM ,Karta GrAFICZNA Nvidia GF8800GT 1GB, WIN XP SP3 ... czyli wymagania spełnia .. no może ramu za mało trochę ale ze śmieciami faktycznie może być problem bo dawno nie czyściłem kompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem: jestem na początku II aktu i nie wiem gdzie jest ta skrzynia z moimi rzeczami (zaniosłem głowę korliszka bodajże Vicentowi, powiedziałem klawiszowi Siemko, że chcę moję rzeczy, on mi powiedział że w skrzyni i tu właśnie mam problem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 13:23, pirat111 napisał:

Mam problem: jestem na początku II aktu i nie wiem gdzie jest ta skrzynia z moimi rzeczami
(zaniosłem głowę korliszka bodajże Vicentowi, powiedziałem klawiszowi Siemko, że chcę
moję rzeczy, on mi powiedział że w skrzyni i tu właśnie mam problem).

Poszukaj w celi po lewej, jeśli stoisz na wprost głównej sali więzienia. Nie pamiętam, gdzie to było, ale powinno być właśnie tam ta skrzynia i twoje rzeczy.

Ponawiam moje pytanie: czy to normalne, że jak gram w Wieśka na max. ustawieniach, to jego wargi jak i świat wyglądają jakby były złożone z warstw? No nie umiem to inaczej nazwać, a jak chcę screena do painta dać to jest czarny ekran.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 13:25, Kalejdoskop86 napisał:


U mnie na kompie jak zacząłem zwiększać jakość grafiki to jak dla mnie się pogarszała. A co do screna to nie wiem jak Ci pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 13:58, Joannita napisał:

U mnie na kompie jak zacząłem zwiększać jakość grafiki to jak dla mnie się pogarszała.

U mnie wszystko jest ładniej, tylko że właśnie wszystko wygląda, jakby było zrobione z warstw, takich kresek, a wargi Geralta wyglądały lepiej na mniejszych ustawieniach.

Dnia 11.11.2008 o 13:58, Joannita napisał:

A co do screna to nie wiem jak Ci pomóc.

Acha, nie ma sprawy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 11:28, bart31 napisał:

Mam procka Intel Core 2 Duo E8400 3GHz, 2GB RAM ,Karta GrAFICZNA Nvidia GF8800GT 1GB,
WIN XP SP3 ... czyli wymagania spełnia .. no może ramu za mało trochę ale ze śmieciami
faktycznie może być problem bo dawno nie czyściłem kompa

Nie. Również mam ER, komp jest czysty (zarówno od kurzu jak i od syfu software''owego) i co kilka/kilkanaście godzin wywala mnie bez błędu. Taki urok Wiedźmina.
PS. Chcesz mi powiedzieć, że twoja grafa ma 1GB GDDR?! o.O

@Kalejdoskop
Tak się niestety dzieje, jak chcesz coś poradzić na to, zmniejsz jakość oświetlenia. Ale moim zdaniem nie warto, bo wtedy sama gra wygląda dużo gorzej. Chociaż to już kwestia gustu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 14:21, szypek26 napisał:

@Kalejdoskop
Tak się niestety dzieje, jak chcesz coś poradzić na to, zmniejsz jakość oświetlenia.
Ale moim zdaniem nie warto, bo wtedy sama gra wygląda dużo gorzej. Chociaż to już kwestia
gustu...

No nie zmniejsze jednej rzeczy, bo wtedy będę jeden krok do przodu, a dwa do tyłu. Chyba jednak pozostanę przy średnich ustawieniach. Poza tym, głupio jest, że gra często wywala do Windowsa (mam Vistę) , z komunikatem, że przestała działać, jak np. się za często ładuje jakieś pomieszczenie (ach... ten quest z babcią, która daje swój dom Shani ;P ) .
Jak można ew. polepszyć taki fakt, że postacie świecą za bardzo, tj. np. głowa postaci jest za jasna, za bardzo światło odbija? W max. ustawieniach tego nie ma, ale wiadomo, co jest (te kreski...) .
Czasami też są takie czarne kreski, tj. błędy graficzne.

btw. a nie psuje to PC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 14:34, Kalejdoskop86 napisał:

No nie zmniejsze jednej rzeczy, bo wtedy będę jeden krok do przodu, a dwa do tyłu. Chyba
jednak pozostanę przy średnich ustawieniach.

Średnich? Ja gram na max, a mam dużo słabszy komp od twojego...

Dnia 11.11.2008 o 14:34, Kalejdoskop86 napisał:

Poza tym, głupio jest, że gra często wywala
do Windowsa (mam Vistę) , z komunikatem, że przestała działać, jak np. się za często
ładuje jakieś pomieszczenie (ach... ten quest z babcią, która daje swój dom Shani ;P

A to już twój problem (tj coś z twoim softem) bo u mnie rzadko wywala, jak dotychczas mam średnią 1 wywalenie na akt.

Dnia 11.11.2008 o 14:34, Kalejdoskop86 napisał:

Jak można ew. polepszyć taki fakt, że postacie świecą za bardzo, tj. np. głowa postaci
jest za jasna, za bardzo światło odbija? W max. ustawieniach tego nie ma, ale wiadomo,
co jest (te kreski...) .

No to jest zabawa z jakością oświetlenia, ja gram na max (również w oświetleniu) i olewam "nieregularność" ust itp w niektórych dialogach. Przejaskrawienie głów? Miałem tak tylko w prologu...

Dnia 11.11.2008 o 14:34, Kalejdoskop86 napisał:

Czasami też są takie czarne kreski, tj. błędy graficzne.

Nie mam takich.

Dnia 11.11.2008 o 14:34, Kalejdoskop86 napisał:

btw. a nie psuje to PC?

Yhm... zaraz ci wybuchnie komputer, a przedtem zobaczasz migający napis "Mamy cię"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 14:43, szypek26 napisał:

Średnich? Ja gram na max, a mam dużo słabszy komp od twojego...

Ale na średnich nie ma tych linii, co mnie wkurzają.

Dnia 11.11.2008 o 14:43, szypek26 napisał:

A to już twój problem (tj coś z twoim softem) bo u mnie rzadko wywala, jak dotychczas
mam średnią 1 wywalenie na akt.

A inni mówią, że to wina gry. ;)

Dnia 11.11.2008 o 14:43, szypek26 napisał:

No to jest zabawa z jakością oświetlenia, ja gram na max (również w oświetleniu) i olewam
"nieregularność" ust itp w niektórych dialogach. Przejaskrawienie głów? Miałem tak tylko
w prologu...

A mógłbyś zamieścic screena z tymi ustami, tj. nieregularnością? Chciałbym zobaczyć, jak jest u ciebie.

Dnia 11.11.2008 o 14:43, szypek26 napisał:

Nie mam takich.

Ale czasami jak idziesz. ;)

Dnia 11.11.2008 o 14:43, szypek26 napisał:

Yhm... zaraz ci wybuchnie komputer, a przedtem zobaczasz migający napis "Mamy cię"

;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 15:00, Kalejdoskop86 napisał:

A inni mówią, że to wina gry. ;)

Pewnie coś w tym jest, ale ja nigdy nie miałem problemów z częstym wywalaniem, więc rozumiesz...

Dnia 11.11.2008 o 15:00, Kalejdoskop86 napisał:

A mógłbyś zamieścic screena z tymi ustami, tj. nieregularnością? Chciałbym zobaczyć,
jak jest u ciebie.

Wrzucone. Niestety, nie ma zbliżenia.

Dnia 11.11.2008 o 15:00, Kalejdoskop86 napisał:

Ale czasami jak idziesz. ;)

...?!

20081111151838

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a na pewno używacie AA? Bo aż dziw bierze, że na wysokich ustawieniach graficznych są takie...jakby to nazwać...rozstroje graficzne (?). ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować