Zaloguj się, aby obserwować  
T710PH

Windows problemy i rozwiązania...

2522 postów w tym temacie

Dnia 28.07.2007 o 15:27, Olamagato napisał:

> Prawdę mówiąc to nie mam jeszcze Service Packa... :(
To wiele wyjaśnia. Potrzeba Ci najpierw wgrać SP2, potem DirectX 9c, a na końcu ściągnąć wszystkie
możliwe łatki. Przy czym nawet nie próbuj instalować żadnej z tych rzeczy z sieci bo zanim
Ci się wgra, to w kompie będziesz miał już stado wirusów. Niezbędne minimum, to włączony firewall
- choćby ten we właściwościach TCP/IP połączenia sieciowego (nazywa się to tam filtrowaniem),
albo jakikolwiek inny przynajmniej darmowy. Możesz też, żeby nie ściągać SP2 z sieci poszukać
kumpla, który ma płytkę Windows od razu z SP2 i instalując z tej płytki wpisz swój serial.
Jest połowa szans, że zadziała na innej płytce (oczywiście z ta samą wersją handlową Home lub
Pro, potem trzeba aktywować system).



Mógłbyś mi powiedzieź skąd mogę ściągnąć Service packa 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2007 o 13:04, Homicide napisał:

Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się, ponieważ nie znaleziono d3dx9_29.dll.


Zainstaluj DirectX 9.0c. Ta DLLka jest od niego :).


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2007 o 16:05, Homicide napisał:

Mógłbyś mi powiedzieź skąd mogę ściągnąć Service packa 2?

Najlepiej ze strony producenta systemu czyli microsoft.com. :)
Najprościej odpalic internet explorera i w menu narzędzia wybrać "Windows Update". Tam jest strona do ściągania wszelkich aktualizacji systemu. I jest po polsku oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2007 o 16:05, Homicide napisał:

Mógłbyś mi powiedzieź skąd mogę ściągnąć Service packa 2?

http://www.microsoft.com/windowsxp/sp2/default.mspx, ale lepiej będzie wejść w windows uparagde (i regularnie tam zaglądać, żeby zainstalować łatki krytyczne), wersja "ściągalna" ma w sobie wszystkie łatki do windowsa jakie wyszły przed jego premierą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jasne, na korzyść Visty przemawiają:
- problemy ze sterownikami i oprogramowaniem (np. SLI),
- MS będzie udzielał supportu dla XP do 2014 (Vista - 2012 - to jest już prawie jak przyznanie się, że Vista im nie wyszła),
- MS już pracuje nad kolejnym systemem, który ma się ukazać za trzy lata (j.w.),
- gier wyłącznie na DX10 (jedyny argument dla graczy za przejściem na Vistę) jest żałośnie mało (a Halo 2, który to niby miał pokazać całą moc tych bibliotek wzbudza co najwyżej uśmieszki politowania).
A co do wikipedii - jest to średnio wiarygodne źródło informacji (no, może angielska wersja jest znośna, ale nic ponadto) - ułamek procenta zweryfikowanych haseł najlepiej o tym świadczy (nie wspominając o bzdurach, np. KiBach i MiBach xD).
PS Nie używaj Caps Locka, tekst napisany kapitalikami uważany jest za krzyk, a osoby krzyczące na lewo i prawo nie dają o sobie dobrego świadectwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2007 o 14:18, Blackhand napisał:

No jasne, na korzyść Visty przemawiają:
- problemy ze sterownikami i oprogramowaniem (np. SLI),
- MS będzie udzielał supportu dla XP do 2014 (Vista - 2012 - to jest już prawie jak przyznanie
się, że Vista im nie wyszła),
- MS już pracuje nad kolejnym systemem, który ma się ukazać za trzy lata (j.w.),
- gier wyłącznie na DX10 (jedyny argument dla graczy za przejściem na Vistę) jest żałośnie
mało (a Halo 2, który to niby miał pokazać całą moc tych bibliotek wzbudza co najwyżej uśmieszki
politowania).
A co do wikipedii - jest to średnio wiarygodne źródło informacji (no, może angielska wersja
jest znośna, ale nic ponadto) - ułamek procenta zweryfikowanych haseł najlepiej o tym świadczy
(nie wspominając o bzdurach, np. KiBach i MiBach xD).
PS Nie używaj Caps Locka, tekst napisany kapitalikami uważany jest za krzyk, a osoby krzyczące
na lewo i prawo nie dają o sobie dobrego świadectwa.

ehh... mnie nikt nie przekona ze xp jest lepszy bo po przejsciu na viste na moim kompie zaobserwowalem ogromny wzrost wydajnosci >
a stery sa do wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2007 o 14:38, PtaQ15 napisał:

Jaka jest zasadnicza różnica między Windowsem XP HE a Windowsem XP Profesjonal???


To że HE nie ma większości opcji Professional. W zasadzie np. ja nie potrafiłbym korzystać z HE.

"Power user

Obsługa wielu procesorów - HE obsługuje tylko jeden, a Professional dwa (Win2k Pro. obsługuje 4)

Obsług wielu monitorów - Professional obsługuje nawet do dziewięciu, a HE tylko jeden.

Backup i Automated System Recovery (ASR) ratuje system w chwili pojawienia się katastrofalnych błędów. Użytkownik HP musi się zadowolić System Restore.

Wsparcie dla Dynamic Disk Professional obsługuje tę funkcje, a HE zwykłe Simple Disks.

Fax HE nie ma zintegrowanej funkcji Fax.

IIS HE nie zawiera IIS Web Serwer

Zabezpieczenia

Encrypting File System WinXP Pro. Umożliwia dzięki EFS szyfrowanie dowolnych plików i folderów.

Poziom dostępu do plików Administrator może limitować dostęp do pewnych źródeł danych (pliki, foldery, serwery) przez określanie list dostępu .

Zarządzanie

Domain membership - użytkownik HE nie może zalogować się do domeny Active Directory i nie ma Domain Wizard.

Group Policy od kiedy w HE nie można się zalogować do domeny Active Directory wyeliminowano w HE Group Policy.

Roaming profiles� użytkownik logując się z dowolnego komputera do Active Directory w Pro. Network automatycznie otrzymuje swoje ustawienia.

Edycje 64-bit

WinXP Pro. udźwignie 64-bitowego Itanium.

Network

Interfejs użytkownika dla IPSecurity (IPSec)
SNMP
Simple TCP/IP services
SAP Agent
Client Service for NetWare
Network Monitor
Multiple Roaming feature

Do wersji WinXP HE można aktualizować z Win98/98Se/Me, a nie można z Win95/NT/2000, natomiast do WinXP Pro. z Win98/98Se/Me/NT/2000."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2007 o 14:26, Bam-Margera napisał:

ehh... mnie nikt nie przekona ze xp jest lepszy

Nikt nie próbuje. Sam się przekonasz... ;)

Dnia 29.07.2007 o 14:26, Bam-Margera napisał:

bo po przejsciu na viste na moim kompie zaobserwowalem ogromny wzrost wydajnosci

Wcale nie. Po prostu zaobserwowałeś zniknięcie ogromnego ubytku wydajności spowodowanego przez stado wirusów w poprzednim XP... ;)
Gdybyś przeinstalował do XP być może zaobserwowałbyś jeszcze większe zniknięcie ubytku wydajności. :)

Dnia 29.07.2007 o 14:26, Bam-Margera napisał:

a stery są do wszystkiego

Tylko nie do czegoś nowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2007 o 01:56, Olamagato napisał:


> a stery są do wszystkiego
Tylko nie do czegoś nowego...

No właśnie z tym jest problem. Nie wiem ale jak Linux czy Apple wydaje nowy system to nie ma problemu, że nie ma sterowników do czegoś a w Windows zawsze jest ten problem. Z każdym nowym system to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem otóż gdy robie coś na kompie głównie jak gadam przez Skype''a komputer nie wiadomo dlaczego sie resetuje??? Dlaczego??? Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

vista jest bardziej restrykcyjna wobec sterowników niż poprzednicy (jeśli mnie pamięć nie myli to działają na prawach zalogowanego usera, a nie administratora jak dotychczas. Podobno ze względów bezpieczeństwa, ale sterowniki Linuksowe wbudowują się w jądro systemu i jakoś problemów niema), więc trzeba je pisać od nowa (podczas gdy na xp-ku działały sterowniki przeznaczone dla linii nt (sam takie instalowałem jak dedykowanych dla xp nie było i problemów z instalacją/działaniem nie stwierdziłem (co najwyżej było info że nie podpisane cyfrowo przez microsoft)), więc od początku było ich całkiem sporo bez przepisywania czegokolwiek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 10:27, sig. napisał:

vista jest bardziej restrykcyjna wobec sterowników niż poprzednicy (jeśli mnie pamięć nie myli
to działają na prawach zalogowanego usera, a nie administratora jak dotychczas.


Zgadza się. Wszystkie poważniejze operacje polegające na uruchomieniu aplikacji trzeba uruchamiać poprzez zaznaczenie we właściwościach opcji "uruchom jako administrator".

Dnia 31.07.2007 o 10:27, sig. napisał:

Podobno ze względów bezpieczeństwa, ale sterowniki Linuksowe wbudowują się w jądro systemu i jakoś

>problemów niema), więc trzeba je pisać od nowa (podczas gdy na xp-ku działały sterowniki przeznaczone

Dnia 31.07.2007 o 10:27, sig. napisał:

dla linii nt (sam takie instalowałem jak dedykowanych dla xp nie było i problemów z instalacją/działaniem
nie stwierdziłem (co najwyżej było info że nie podpisane cyfrowo przez microsoft)), więc od
początku było ich całkiem sporo bez przepisywania czegokolwiek).


Żeby było zabawniej. Od czterech blisko tygodni bawię się Vistą Ultimate. Wszystko jest cacula. Uruchamia się szybciej niż zaraz po instalacji (szybciej niż goły XP-ek). Uciążliwe trochę jest korzystanie z nowego StartMenu i ustawiczne pytania typu "czy aby na pewno jesteś pewien, że chcesz uruchomić tę aplikację". Poza tym baja. Ale... No właśnie. Jest jedna gra, która ni ciut ciut nie chce chodzić. Far Cry. To znaczy w zasadzie chodzi, ale wciąż wywala mnie do pulpitu z komunikatem, że "główny sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność). Oczywiście w najmniej odpowiednich ku temu powodach. Testuję od tygodnia różne sterowniki NVidii i wciąż to samo. Teraz ściągnąłem referencyjne stery Gigabyte''a. Zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

far cry? o ile pamiętam to fps, czyli pewnie z opengl-a korzysta (korzysta masa fpsów, np doom 3, oraz wszystkie gry z serii quake/unreal a także Return to Castle of Woflensztain) a takowy jest pod vistą softwaerowo tłumaczony na directx (bo bez direct3d nie da się skomunikować z kartą graficzną (sztuczne ograniczenie narzucone przez microsoft, o żadnym uzasadnieniu dla takiego posunięcia nie szłyszaem), w przeciwieństwie do dźwiękowej gdzie na wskutek błędu? można zastosować openal, o wykorzystuje creavite żeby było możliwe sprzętowe wspomaganie dzwięku (dx10 nie ma rozszerzeń, więc jeśli microsoft tego nie uwzględni to zostaje openal przy dzwięku i walenie głową w ścianę przy grafice)). może właśnie tu tkwi problem, tłumacz to nowość i może być jeszcze nie dopracowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vista tłumaczy opengl? Czyżby czekały nas czasy, gdy windowsowe produkcje będą wydajniej działały pod linuxem?

Hmm... Porównywał ktoś ilość fps''ów w grach typu cs pod linuxem z winem i vistą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 18:12, PirO 17 napisał:

Vista tłumaczy opengl? Czyżby czekały nas czasy, gdy windowsowe produkcje będą wydajniej działały
pod linuxem?

już się doczekaliśmy, doom 3 jest wydajniejszy pod Linuksem niż pod xp. co z innymi grami niewiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Zapewne chodzi Ci o problem z "nowością" DX10? Że jest niedopracowany? To tłumaczyłoby te zwiechy. Zastanawia mnie natomiast inna rzecz. Dlaczego działają inne FPS-y? Delta Force Black Hawk Dawn chodzi bez zarzutu - mimi iż jest mniej bogatą graficznie, mniej wymagającą i wreszcie starszą grą. DeusEx Projest Snowblind - kolejny "shooter" - działa bezbłędnie. Co powiesz w obliczu tego? Dodam (to tak dla całkowitego zmącenia), że gry dzieciaków - Harry Pottery i inne Shreki działają bez zarzutu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie tyle dx10 co wspomniany przezemnie konwerter opengl-directx. Może po prostu far cry jakoś niestandardowo korzysta z opengl, i stąd komplikacje. pasowało by się dowiedzieć czy wszyscy tak na viście, mają czy tylko ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pilnie potrzebuję pomocy. W jaki sposób można odzyskać dane? Chodzi o folder ze zdjęciami. Dodam, że przeinstalowałem system i pozmieniałem partycje. Czy można coś z tym zrobić? Jeśli tak to jak i czym?
PILNE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować