Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 19.05.2008 o 15:39, czapla56 napisał:

/.../
Tak, tylko że kompa zmieniałem już 3 razy, a obudowa ciągle stara... ;) W tej mojej nie
chodzi tylko o wygląd, lecz także o wielkość. Jak już mówiłem jest tam lekki ścisk, zasilacz
musi leżeć na dole, bo inaczej będzie blokował przepływ powietrza do procesora. Natomiast
jak leży na dole, to jest bardzo blisko karty i powietrze dmucha od grafiki na zasilacz...
;) Ostatnio robiłem małe przemeblowanie w obudowie i wystawiłem zasilacz poza obudowę,
dzięki czemu nie owadzał innym podzespołom... ;) Dlatego mam problem co lepiej jest kupić
w moim wypadku ;)
Edit: Dodam, że jak zasilacz leży na dole w obudowie, to grafika się wcale nie przegrzewa,
temperatura jest ciągle na takim poziomie, na jakim powinna być normalnie.


A to nie wiedziałe ze takie burdello masz pod blatem.To już lepiej w obudowe i potem w ram jak na karte nie starczy.Na tej karcie którą masz pograsz jeszcze w nowe gry (zależy czy jestes takim typem co tylko na max. detalach chce grac czy nawet niskie średnie cie zadowolą -ja tam miałęm na starym pc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze mialem doczynienia z ciasna nie wentylowana buda (koszmar) i z duya wentylowana to radze ci, wymien bude (polecam thermaltake matrix, ewentualnie tanszy CoolerMaster Elite) a za resyte dokup, a nawet wymien ram na np. (2x1 GB Corsair XMS2 800 MHz CL 4). Grafa bedzie musiala poczekac (zreszta, masz za slaby zasilacz na chociazby GF 9600 GT - on wymaga 450W)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Z tego co czytałem, to 9600gt wcale nie potrzebuje mocnego zasilacza... Tutaj dwa fora, które niedawno przeglądałem:
http://forum.pclab.pl/t340362.html
http://www.frazpc.pl/b/213855
Po za tym, np wg. tego kalkulatora: http://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp
x2 4400+, 2x DDR2, 9600gt, wiatrak 92mm i 88mm będą pobierać 269w... Tak czy siak, najpierw chyba faktycznie wezmę pierw obudowę i ram, a potem to się będzie myśleć co dalej :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Tak wygląda moja aktualna buda, gdy zasiłka leży na dole (sry za badziewną jakość :/ ). O dziwo grafika wcale nie grzeje się, utrzymuje temperaturę na normalnym poziomie. Czyli wypadało by pierw kupić obudowę i ram,
>(ale dobrego zasilacza a nie jakiegos tracer)
^Strzał w dziesiątkę... ;) Właśnie takiego mam :] A to z tego względu, że jak przyszedł komp, to okazało się że mój stary zasilacz jest słabszy niż myślałem no i w dodatku miał 20pin, nie 20+4... No więc trzeba było wyjechać do sąsiedniego miasta po jakiś zasilacz... Niebawem go opchnę komuś i kupię jakiegoś chiefteca lub fortrona, więc powinno być ok.

20080519185350

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zainstalowanego windowsa xp proffesional, oraz zakupioną, czekającą na instalację, Vistę. Jak najprościej wyczyścić całkowicie, sformatować i podzielić na partycje dysk, żeby zainstalować "na czysto"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 22:05, exlibris napisał:

Witam. Mam zainstalowanego windowsa xp proffesional, oraz zakupioną, czekającą na instalację,
Vistę. Jak najprościej wyczyścić całkowicie, sformatować i podzielić na partycje dysk,
żeby zainstalować "na czysto"?


Podczas instalacji XP (z poziomu Biosu) jest taka opcja w której partycjonujesz dysk , tam łatwo sie połapiesz o co chodzi ,wszystko jest napisane.Wybierasz partycje na której ma zainstalowac Winde (najlepiej od nowa zrobic te partycje np. jak byly 3-y to daj 2-e,zeby usunąć poprzednie i stworzyć nowe).Jak chcesz z Windowsa zrobić format to prawym na partycje i "formatuj..." nie bierz szybkiego formatowania tylko zwykłe.Ale ten pierwszy sposób jest lepszy.W biosie podczas instalacji będziesz mogła wybrac wielkość partycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Otóż mam dylemacik,chodzi o oto że niedawno zakupiłem sobie xboxa 360 i głośniki creative t6100 i chcę odtwarzać dźwięk z konsoli do głośników przez komputer.Wszystko było by fajnie gdybym nie zapomniał że moja zintegrowana karta w kompie nie obsługuje 5.1 tylko stereo(2.1)czy jakoś tak:P Nie zostało mi wiele funduszy gdzieś około 100-120zł a chcę dokupić kartę dźwiękową która współgrałaby z moją płytą główną.Prosiłbym żeby ktoś doradził mi jaka karta była by najlepsza za tą cenę.


Nazwa płyty głównej: Asus P4SD-LA
Z góry dziękuje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 22:48, 000franek napisał:

Witam.Otóż mam dylemacik,chodzi o oto że niedawno zakupiłem sobie xboxa 360 i głośniki
creative t6100 i chcę odtwarzać dźwięk z konsoli do głośników przez komputer.Wszystko
było by fajnie gdybym nie zapomniał że moja zintegrowana karta w kompie nie obsługuje
5.1 tylko stereo(2.1)czy jakoś tak:P Nie zostało mi wiele funduszy gdzieś około 100-120zł
a chcę dokupić kartę dźwiękową która współgrałaby z moją płytą główną


Nazwa płyty głównej: Asus P4SD-LA
Z góry dziękuje;)

Przez komputer? Nie wiem jaki to ma sens. Z tego co się orietuję, to klocek ma wyjścia liniowe (nie wiem tylko czy na 5.1).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 22:53, hans olo napisał:

> Witam.Otóż mam dylemacik,chodzi o oto że niedawno zakupiłem sobie xboxa 360 i głośniki

> creative t6100 i chcę odtwarzać dźwięk z konsoli do głośników przez komputer.Wszystko

> było by fajnie gdybym nie zapomniał że moja zintegrowana karta w kompie nie obsługuje

> 5.1 tylko stereo(2.1)czy jakoś tak:P Nie zostało mi wiele funduszy gdzieś około
100-120zł
> a chcę dokupić kartę dźwiękową która współgrałaby z moją płytą główną
>
>
> Nazwa płyty głównej: Asus P4SD-LA
> Z góry dziękuje;)
Przez komputer? Nie wiem jaki to ma sens. Z tego co się orietuję, to klocek ma wyjścia
liniowe (nie wiem tylko czy na 5.1).

Może i niema sensu ale jak już kupiłem głośniki to chciałbym wykorzystać pełną moc 5 głośników a nie tylko2:).Więc i tak potrzebuje tej karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko....
Z racji, ze nabylem droga kupna monitor lcd 22 cale chcialem sie spytac szanownych gramowiczow co to jest za funkcja o nazwie DPMS ?.
Mam takie cos dostepne tylko pisze, ze jest OFF.
Czy wie ktos o co biega ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 22:48, 000franek napisał:

Witam.Otóż mam dylemacik,chodzi o oto że niedawno zakupiłem sobie xboxa 360 i głośniki
creative t6100 i chcę odtwarzać dźwięk z konsoli do głośników przez komputer.Wszystko
było by fajnie gdybym nie zapomniał że moja zintegrowana karta w kompie nie obsługuje
5.1 tylko stereo(2.1)czy jakoś tak:P Nie zostało mi wiele funduszy gdzieś około 100-120zł
a chcę dokupić kartę dźwiękową która współgrałaby z moją płytą główną.Prosiłbym żeby
ktoś doradził mi jaka karta była by najlepsza za tą cenę.


Nazwa płyty głównej: Asus P4SD-LA
Z góry dziękuje;)


To ci nic nie da. Bo musial bys miec karte muzyczna z wyjsciem cyfrowym i ona musiala by robic jako dekoder sygnalu 5.1 wiec jest to bardzo problematyczne zeby np pograc na konsoli to trzeba by wlaczac kompa. 1000 razy lepszym rozwiazaniem jest podpiecie pod X360 ampltunera jakiegos koszta kolo 250zl i wtedy bedziesz mial spokoj on spokojnie bedzie dekodowal dzwiek 5.1.

ps. Sam osobiscie nie potrzebuje 5.1 do konsoli. 5.1 mam do kompa a Stereo do X360 :P
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 23:03, Misquamaqus napisał:

Mam pytanko....
Z racji, ze nabylem droga kupna monitor lcd 22 cale chcialem sie spytac szanownych gramowiczow
co to jest za funkcja o nazwie DPMS ?.
Mam takie cos dostepne tylko pisze, ze jest OFF.
Czy wie ktos o co biega ?.


jaki to monitor?/ prosze o pelna nazwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 23:03, Misquamaqus napisał:

Mam pytanko....
Z racji, ze nabylem droga kupna monitor lcd 22 cale chcialem sie spytac szanownych gramowiczow
co to jest za funkcja o nazwie DPMS ?.
Mam takie cos dostepne tylko pisze, ze jest OFF.
Czy wie ktos o co biega ?.

(ang. Display Power Management Signalling) - zdefiniowany przez VESA sposób sygnalizacji przejścia monitora w tryby oszczędzania energii za pomocą sygnałów wizji i synchronizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 23:03, Misquamaqus napisał:

Mam pytanko....
Z racji, ze nabylem droga kupna monitor lcd 22 cale chcialem sie spytac szanownych gramowiczow
co to jest za funkcja o nazwie DPMS ?.
Mam takie cos dostepne tylko pisze, ze jest OFF.
Czy wie ktos o co biega ?.


(ang. Display Power Management Signalling) - sposób sygnalizacji przejścia monitora w tryby oszczędzania energii za pomocą sygnałów wizji i synchronizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

amplituner? To żeś palnął. Głośniki mają swój wzmacniacz i podawanie mu wzmocnionego sygnału na wejście jest conajmniej niebezpieczne. Poza tym dźwięk 5.1 będzie tylko zakłamaną emulacją.
Dużo bardziej racjonalne byłoby zastosowanie zewnętrznej karty dźwiękowej USB
www.allegro.pl/item343617879_zewn_creative_sound_blaster_surround_5_1_usb2_0.html
Ale nie wiem jakie są szanse odpalenia tego na klocku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 23:16, hans olo napisał:

amplituner? To żeś palnął. Głośniki mają swój wzmacniacz i podawanie mu wzmocnionego
sygnału na wejście jest conajmniej niebezpieczne. Poza tym dźwięk 5.1 będzie tylko zakłamaną
emulacją.
Dużo bardziej racjonalne byłoby zastosowanie zewnętrznej karty dźwiękowej USB
www.allegro.pl/item343617879_zewn_creative_sound_blaster_surround_5_1_usb2_0.html
Ale nie wiem jakie są szanse odpalenia tego na klocku.

A mniejsza z klockiem jakoś sobie poradze mam jeszcze boobboxa:P
Potrzebuje kary dźwiekowej dobrej jakości do 120zł Max byle tylko mi wszystkie głośniki chodziły:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się