Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 21.05.2008 o 22:53, Ćpunek01 napisał:


> Jak dobre tzn jakie ?
Myszka to A4 tech X7 a słuchawki to Creative Fatal1ty (ofc z mikrofonem).


Sam chce kupić XL750-F a słuchawki ostatnio kupiłem SpeedLink Medusa :) Jednak mimo wszystko na słuchawkach 5.1 gra się nieporównywalnie fajniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2008 o 15:42, Ćpunek01 napisał:

OK, a czy warto kupować więcej niż 2 GB RAM? Da się zamontować np. 3 GB pamięci?

PS: Czy takie będą dobre: http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/Pamieci_DIMM_do_komputerow_desktop_/DDR2/Corsa
ir/Twin2X_/_XMS/zestawy_dual_channel_Twin2X/Corsair_Twin2X_DDR2_2x_1GB_800MHz_CL4_4_
4_12_DHX_Technology/pelny,id,43837/

?


Do xp 32 bit bardzo ciekawym posunieciem jest zakup 4 gb ramu bicouse system widzi 3.5 gb ramu a reszta jest przydzielona do urzadzen plyty glownej.
W ten sposob pozostala czesc pamieci jest do wykorzystania przez aplikacje.
Mam to wlasnie tak rozwiazanie i powiedziec moge z reka na sercu, ze teraz jak gram w np. crysis to nie mam zadnych przycinek co mialo miejsce przy 2 gb ramu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro już tak przy dźwięku jesteśmy... może mi ktoś coś powiedzieć o głośnikach Creative Inspire P380? Bo mogę je kupić za 110 zł, ale nie wiem czy warto.

@Misquamaqus - czyli warto zastanowić się nad zakupem 4 GB RAMu... Corsair Twin2X DDR2 2x 2GB 800MHz CL4-4-4-12 DHX Technology będzie dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2008 o 23:14, Ćpunek01 napisał:

Skoro już tak przy dźwięku jesteśmy... może mi ktoś coś powiedzieć o głośnikach Creative
Inspire P380? Bo mogę je kupić za 110 zł, ale nie wiem czy warto.


Szukam na allegro - są tylko jedne takie. Szukam na stronie creative - już nawet nic o nich nie ma. A w tej cenie są Inspire T3100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.05.2008 o 23:20, dawidos170 napisał:

Szukam na allegro - są tylko jedne takie. Szukam na stronie creative - już nawet nic
o nich nie ma. A w tej cenie są Inspire T3100


Tu są: http://www.ceneo.pl/67361 :P Ale trochę shitowsko wyglądają, więc raczej ich nie wezmę. Ale w sumie to najmniejszy problem. Zdążę znaleźć jakieś ładne głośniczki w standardzie 2.1 Nawet ostatnio w CDA gdzieś takie widziałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2008 o 23:14, Ćpunek01 napisał:

Skoro już tak przy dźwięku jesteśmy... może mi ktoś coś powiedzieć o głośnikach Creative
Inspire P380? Bo mogę je kupić za 110 zł, ale nie wiem czy warto.

@Misquamaqus - czyli warto zastanowić się nad zakupem 4 GB RAMu... Corsair Twin2X
DDR2 2x 2GB 800MHz CL4-4-4-12 DHX Technology będzie dobre?


Oczywiscie, ze warto kupic 4 gb ramu.
Nie wiem czy tak duze kosci pamieci obslozy Twoja mobo.
Zdarza sie, ze sa z tym problemy wiec raczej bylbym za zakupem 4x1 gb corsarzy.
Swietne pamieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2008 o 00:18, Misquamaqus napisał:

Zdarza sie, ze sa z tym problemy wiec raczej bylbym za zakupem 4x1 gb corsarzy.
Swietne pamieci.

Czyli wystarczy, że wezmę dwa zestawy 2x 1 GB? Jeśli tak, to mnożę tamten zestaw x2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płyta wybrana przez ciebie obsłuży 2x2 GB bez problemu, inne pytanie dlaczego wziąłeś tą płytę najgorszy model z możliwych, o OC zapomnij słabe kondensatory oraz kiepskie zasilanie procka szukaj GA-P35-DS3L lub GA-EP35-DS3L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 09:57, blacklio2 napisał:

Płyta wybrana przez ciebie obsłuży 2x2 GB bez problemu, inne pytanie dlaczego wziąłeś
tą płytę najgorszy model z możliwych, o OC zapomnij słabe kondensatory oraz kiepskie
zasilanie procka szukaj GA-P35-DS3L lub GA-EP35-DS3L


Dlaczego ją wziąłem? Bo na płytach głównych już w ogóle się nie znam i dlatego czekam na sugestie, takie jak Twoja. :)
OK, płyta główna zmieniona na Gigabyte GA-P35-DS3L (tej drugiej chyba nie mają w komputroniku chwilowo).

PS: to jakie pamięci w końcu lepiej wybrać? 2x2 GB czy 4x1GB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor:
Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/
599 zł

Płyta główna:
Foxconn P35A-S /Intel P35/
290 zł

Pamięć RAM:
Corsair 4GB (2x2GB) PC800 CL4 XMS2 DHX
299 zł

Dysk twardy:
Seagate 250GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.10
149 zł

Karta graficzna:
TwinTech GeForce 9800GTX 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI
799 zł

Nagrywarka DVD:
Pioneer DVR-215 SATA (black)
110 zł

Obudowa:
Cooler Master Dominator /bez zasilacza/
269 zł

Zasilacz:
BeQuiet StraightPower 500W
325 zł

Suma 2840, buda rzecz gustu, z pamięciami jak zrobisz to już twój wybór, czy to 2x2 czy 4x1, CL takie same kwestia jak się będą podkręcać poszczególne kości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 10:08, Ćpunek01 napisał:

OK, płyta główna zmieniona na Gigabyte GA-P35-DS3L (tej drugiej chyba nie mają w komputroniku
chwilowo).


Na tym mobo z dobrym prockiem zrobisz FSB 500 mhz zapewne. Więcej Ci nie zagwarantuję ale 500 powinno robić spokojnie.

Dnia 22.05.2008 o 10:08, Ćpunek01 napisał:

PS: to jakie pamięci w końcu lepiej wybrać? 2x2 GB czy 4x1GB?


Jak masz chrapkę na 8 GB w kompie to 2x2. A jak nie to to co tańsze bo chyba nie ma różnicy między 2xdual chanel a dual chanel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2008 o 11:05, dawidos170 napisał:

Jak masz chrapkę na 8 GB w kompie to 2x2. A jak nie to to co tańsze bo chyba nie ma różnicy
między 2xdual chanel a dual chanel.

Nigdy nie wiadomo co przyniesie przyszłość, więc chyba wezmę 2x2GB. Płytę główną już chyba wezmę taką, jak podałem. A TwinTech GeForce 9800GTX 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI w komputroniku nie ma, a już na pewno nie tak tanio :/ Tam 900 zł to minimum.
A więc trzeci już raz podaję konfig:

1. Intel Core2 Duo E8400 3,00GHz (S775) BOX
zawiera: wentylator procesora
2. Seagate 250 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły)
3. Kieszeń Chieftec KF-22-SB
5. Zasilacz do obudowy Chieftec (GPS-500AB-A) 500W bulk
6. Pioneer DVD+/-RW DVR-215 bulk black (Serial ATA
7. CoolerMaster Elite 330 Black-Silver
8. Gigabyte GA-P35-DS3L (((ewentualnie GA-EP35-DS3L)))
zawiera: karta muzyczna, karta sieciowa
9. GeForce 8800 GTS ZOTAC 512MB TV & 2x DVI (PCI-E) (((jak będzie za 800 zł to TwinTech GeForce 9800GTX 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI)))

10. Corsair Twin2X DDR2 2x 2GB 800MHz CL4-4-4-12 DHX Technology

Skoro komputronik to taki drogi sklep, to może doradzicie mi gdzie kupować? Tzn. żeby sklep był sprawdzony itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CpunekJ......ak koledzy twierdza, ze mobo wybrane przez Ciebie obslozy bez problemow pamieci w kosciach 2 gb to oczywiscie taki wybor jest lepszy od 4x1 gb.
Przy dwoch kosciach ramu czyli 2x2 gb bedziesz mogl ustawic w biosie wartosc T jako T1 co przelozy sie na wzrost predkosci dostepu do pamieci o pare % a to zawsze cos. Przy 4 kosciach musi byc wartosc T ustawiona jako T2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten konfig co składałem dla ciebie jest z www.esc.pl, bardzo porządny sklep, zestawik będziesz miał złożony przez nich, przesyłka kurierem ubezpieczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 12:13, blacklio2 napisał:

Właśnie ten konfig co składałem dla ciebie jest z www.esc.pl, bardzo porządny sklep,
zestawik będziesz miał złożony przez nich, przesyłka kurierem ubezpieczona

A dlaczego wybrałeś płytę główną Foxconn P35A-S /Intel P35/? Dlaczego jest lepsza od tej, którą ja wybrałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze na innym forum ktoś mi zaproponował, żebym płytę główną zmienił na Asus P5K PRO, a zasilacz na Corsair HX 520W. To dobra propozycja?
Aha: w tym www.esc.pl faktycznie jest TwinTech GeForce 9800GTX 512MB DDRII po tak łądnej cenie, więc też na tą kartę się zdecyduję... I już chyba będę dochodził do końca dobierania komponentów... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 16:47, Virus 500 napisał:

Poczekaj do wakacji , znów będą nowe karty graficzne od Nvidii


wiesz, tak to można czekać w nieskończoność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 17:48, GANGSTERR napisał:

> Poczekaj do wakacji , znów będą nowe karty graficzne od Nvidii

wiesz, tak to można czekać w nieskończoność


Tak, ale mimo wszystko ja bym się z zakupem karty graficznej trochę wstrzymał. Akurat jest taki moment, że bardzo niewiele brakuje do premiery nowszych układów. A starsze można w każdej chwili kupić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się