Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Warhammer 40.000 Dawn of War - okiem Finnegana

29 postów w tym temacie

Lucas the Great

Uzupełniamy zaległości. Wstyd nie zamieścić artykułów o pewnych grach, a WH40K: Dawn of War na pewno do nich należy. Wykorzystaliśmy bezczelnie fakt, że Finnegan kiedyś przyznał się do wielu godzin spędzonych na polach bitewnych czterdziestego millenium. Dostał rozkaz napisania tekstu.

Przeczytaj cały tekst "Warhammer 40.000 Dawn of War - okiem Finnegana" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2006 o 18:44, Kolotko Tanker napisał:

artykuł dobry, gra jeszcze wepsza, ale mam jedną watpliwość: mówi się eldarzy czy eldarowie?

W środowisku figurkowców spotykałem się tylko z "Eldarzy" - sam dowodzę Chaosem, więc dla mnie to żadna różnica, jak kto nazywa padlinę pozostałą po przejściu moich sił :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurde fajna gra ale jesetm bez kasy bo zamówiłęm sobie Gothica 1 i Kroniki Riddicka więc spłukany ale następny raz to będzie warhammer ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra zapowiada sie dobrze, mam nadzieje, ze zostanie wydane wraz z podstawka i reszta dodatkow razem.

A Chaos to nietaki silny, moje Imperium odpiera ich ataki jakby nieprobowali i tak zwycierzam (oczywiscie mowie o WFB). ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dajcie wreszcie gdzieś tę list artykułów, bo chcę jeszcze raz przeczytać tekst o Disciples (grr... przez was kupiłem ostatni egzemplarz w poznaniu i nie żałuję ^^) i nie mogę go znaleźć >.<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2006 o 19:28, dark master napisał:

dajcie wreszcie gdzieś tę list artykułów, bo chcę jeszcze raz przeczytać tekst o Disciples
(grr... przez was kupiłem ostatni egzemplarz w poznaniu i nie żałuję ^^) i nie mogę go znaleźć
>.<

łap linkę: http://www.gram.pl/felieton.asp?id=773

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawn of War jest grą wybitną. Jednakowoż mi w pamięci najbardziej ostało to, że była to pierwsza gra w której w zależności od użytej broni inaczej ginęły jednostki. I tak sponieierane wyrzutnią rakiet wybuchały na miejscu, lub "przynajmniej" odrzucało je bardzo daleko za siebie. Żal się robiło orków, przebitych chainsword''ami space marine''sów. A najbardziej efektowny był dredgnauth z wbudowanym miotaczem ognia. Sam raz takim w grze pokierowałem i byłem świadkiem, jak wziął biednego wrogiego commandera, zaczął nim kecić, potem złamał w pół, podpiekł miotaczem ognia i rzucił nim na drugą stronę mapy, to był istny szok. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie największym klasykiem świata 40k jest Final Liberation. Świetna strategia turowa, tyle że bardziej nastawiona na walki pojazdami, w tym największymi - Tytanami ^^ To dzięki niej poźniej zwróciłem uwagę na DoW''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry text o dobrej grze, ale dlaczego by the Emperor nie wspomnieliście ani słowem o dodatkach?? Przecież WA zmienia naprawdę dużo, a Dark Crusade jest juz w drodze... I jeśli zapowiedzi THQ spełnią się (a na chwilę obecną wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że tak) to dopiero zobaczycie co znaczy kampania single player z prawdziwego zdarzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dyzio w pelni sie z toba zgadzam. Tej grze brakuje zbalansowania, szkoda ze przez roznorodnosc jednostek i upgrady do nich nie da sie jej w pelni zbalansowac. Btw w dodatku powinni oslabic elderow wzmocnic ciut orkow i space marinow a chaos zostawic jak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawy sposob pozbywania sie z polek starszych produktow. a gre kupilem juz daaaaaaawno temu i bardzo mi sie podobala. zwlaszcza animacje walki drednotów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodatek drugi w drodze jak ktos pisal, ale wyszedl nowy patch, ktory rozgrywki sieciowe mozna powiedziec calkowicie zbalansowal. Kazda rasa ma szanse wygrac. W koncu kazda jednsotka sie na cos przydaje i jest skuteczna- zwiadowcy u eldarow - oni teraz lamai drastycznie morale(nie gram eldarami, gram orkami i nie narzekam :D ). Sm zrobili slabsze( bo byli strasznie przegieci- w pewnych momentach gry byli chodzaca forteda nie do przejscia) Pozmieniali troche wrasach i musze powiedziec ze na plus. No i w koncu poprawili orka :D Nareszcie mozna uzywac stormboyzow :) Dark Crusade bedzie wysmienity :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok "Eldarzy - przedstawiciele starej rasy, rządzącej niegdyś pośród gwiazd" , można byłoby tylko dodać, że to elfy w tych dzidowych hełmikach ;) Niom a gra jest ciekawa, ale swoje pazury pokazuje jak się przejży wszystkie mody, wtedy do dopiero się robi super gra. A jeszcze ciekawsze od samej gry jest universum warhammera 40000, szkoda, że w naszym pięknym kraju jest chyba zaledwie 6 książek, na całe szczęście są strony internetowe, które dają jako takie pojęcie o wszystki (,np. Lexicanum)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry text, dobra gra, kto nie kupil niech szybko naprawi swoj błąd :D a co do narzekan na kampanie z podstawki - to rozwiazuje WA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować