Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Eidos Montreal zadba o właściwą wersję Thiefa dla pecetowców

15 postów w tym temacie

Bez zombie? Ale...ale...jak to tak? Dla mnie osobiście etapy z trupkami były jednymi z bardziej klimatycznych zarówno w jedynce (niezapomniana Katedra...) jak i w przeciętnym gameplayowo Deadly Shadows. Można mówić o DS co się chce, ale Dom Wariatów/Sierociniec to było coś. Oj podpadli mi tym bardziej chyba nawet niż brakiem Russella...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Gwarantuję, że zanim przystąpiliśmy do tego projektu, odrobiliśmy pracę domową starając się zrozumieć, dlaczego ludzie kochali tę markę"
Po czym wypieprzyliśmy każdy z tych aspektów.
Czuję się jakby szczali mi do uszu i wmawiali, że deszcz pada. Zamiast Stephena Russella zatrudnili jakiegoś noname''a, a teraz jeszcze mówią, że pozbyli się magii i zombie. Przecież w zasadzie nawet ten durny pomysł z zarazą mógł być idealnym nawiązaniem do Haunted Cathedral z Dark Project. Glify, Opiekunowie, przepowiednie, magia czająca się zawsze gdzieś za rogiem - to stanowiło o sile serii.

Spoiler

Zawsze liczyłem, że następna część pokaże co się działo z Miastem po zniknięciu Glifów i Opiekunów...

Coż, niech po prostu dadzą solidne skradanie w cieniu, bo na dzień dzisiejszy nawet konkurencyjna seria z tego zrezygnowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ nie odrobili pracy domowej. Nie dość, że nie ma magii i zombie (profanacja) to jeszcze fani serii nie są docelowymi odbiorcami gry. Chyba nie trzeba się rozpisywać co to oznacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, co dalej? Poganie tez z gry wylatuja?
Thief slynal z ociekajacych klimatem poziomow podchodzacych pod dobry horror i miasta zyjacego relacjami i starciami miedzy trzema glownymi frakcjami. Krasc kazdy jeden potrafi!:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam nigdy nie przypadł do gustu Batman Nolana, dlatego to stwierdzenie nastawia mnie negatywnie do tego projektu. Mam jeszcze tylko nadzieję, że tym co łączy nowego złodzieja ze starymi będzie nie tylko imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytając to, co gośc mówi, jestem w zasadzie na 100000% pewien, że to będzie maksymalna kaszana, nie mająca NIC wspólnego ze starym Thiefem. Skąd ta pewność? Cóż, podobne słowa słyszałem już multum razy - i zawsze, niechybnie, zapowiadały one grę robioną pod masy, uproszczoną, spłyconą, będącą jedynie żerowaniem na marce. Takie gadki to nic innego, jak szykowanie gruntu - zachęcanie nowych graczy, uspokajanie starych wyjadaczy (by nie psuli marketingowej machiny). Jestem się w stanie założyć o litr dobrego, szkockiego, mocno torfowego "mleka", że tak się to własnie skończy.

Swoją drogą: "odrobiliśmy pracę domową starając się zrozumieć, dlaczego ludzie kochali tę markę". Nie, panie Roy, gracze nie kochali MARKI. W czasach, gdy wychodziły poprzednie Thefy, gry były grami, a nie jedynie metkami, które po przypięciu mają gwarantować sprzedaż. Widać, że jednak lekcja nie zostałą odrobiona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co wiadmość o Thief to coraz gorzej. Wygląda na to że nie ma co się napalać na tą grę, postoję z boku i popatrzę. Jeśli ten pociąg czeka katastrofa to tylko gorzka się zaśmieję, ale sądzę że stanie się coś innego - recenzenci jak zwykle zapieją z zachwytu, gracze którzy nie mieli nic wspólnego z Thief również, tylko ci którzy pamiętają o reszcie gier z serii zostaną niepocieszeni. A to dlatego, bo ich stara ulubiona seria została zmieniona tak mocno, że zastanawiają się po co w ogóle ktoś tą nową grę nazwał ''Thief''?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że ED zapomniało o jednym, ale to niewielkim szczególe. Otóż skradanki to specyficzny gatunek i ma określonych odbiorców. Robienie z tego na siłę czegoś dla mas mija się z celem, bo to wtedy nie będzie skradanka tylko jakaś napierdalanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze bedzie regenerujace zdrowie.
A na serio- ja juz nie czekam, odpuszczam. Po tym co juz powiedzieli- to nie moze byc dobra gra, a raczej- to nie moze byc dobry Thief.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować