Zaloguj się, aby obserwować  
Czternasty

Jaka jest dobra myszka?

301 postów w tym temacie

Dnia 11.05.2008 o 22:00, Klimos napisał:

Falconer
500 złotych za mysz? Co ona ze złota ma być? Za 200 złotych to już chyba maksymalnie
wypasioną można mieć...


Ja kupiłem ostatnio za 250 zł Logitech G5 refresh. Myszka absolutnie ge-nial-na ! Kupowałem nowego kompa i musiałem dokupić jakąśmychę. Pomyślałem, że nie będę się bawił w oszczędzanie, czy długotrwałe szukanie odpowiedniej myszki (wygoda, czyłość, waga itepe) i zdecydowałem się na zachwalany model przeznaczony specjalnie dla graczy. Po miesięcznym użytkowaniu mogę to powiedzieć - chociaż na początku myszka wystraszyła mnie ceną, teraz nie żałuję wydanych pieniędzy. Myszka jest boska, wygodna, świetnie leży w dłoni, są wymienne ciężarki, można ustawić 3 różne czułości które zmienia się w lot (dwa przyciski, mysz reaguje natychmiast), wielka precyzja, bez opóźnień, ręka się nie poci (może na początku, ale potem już nie) i w ogóle jest gites. Polecam, nie żałujcie na nią kasy bo jest jej warta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 22:11, Outlander-pro napisał:

Ja kupiłem ostatnio za 250 zł Logitech G5 refresh. Myszka absolutnie ge-nial-na !
/.../


Słyszałem sporo dobrego o tej myszce, ale to raczej sprzęt nie dla mnie. Tak jak wspominałem przerzuciłem się na Xboxa i na komputerze gram raczej okazjonalnie. Poza tym myszki używam także do drobnej obróbki grafiki czy filmów. Na touchpadzie momentami bywa to średnio wygodne. Falconer, G5 będzie chyba akurat dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, po co taki temat :) Każda myszka jest ok. Aktualnie posiadam taką za 2 dychy, A4 Tech, a nie widzę różnicy w użytkowaniu między nią, a innymi, dużo droższymi... Chyba że gracze mają za dużo pieniędzy albo wygórowane wymagania (co do bajerów), to polecam te z "wyższej półki"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 22:00, Klimos napisał:

W takim razie dzięki za poradę ;)


nie ma za co, produkty razera zachwalać i polecać mogę bez końca, nigdy się na nich nie zawiodłem i nie znam nikogo, kto by się zawiódł ; )

Dnia 11.05.2008 o 22:00, Klimos napisał:

500 złotych za mysz? Co ona ze złota ma być? Za 200 złotych to już chyba maksymalnie
wypasioną można mieć...


no tak za 250 - 300 zł chodzą najlepsze modele razera. a te wg. mnie są najbardziej wypasione...

co do G5 i myszek Logitecha... dla mnie są zbyt udziwnione, to samo mają produkty innych marek, a te inne są wg. mnie lepsze. ale cóż, każdy lubi co innego. ja Falconerowi polecałbym coś razera, choćby [leciwego już nieco, ale wspaniałego] Death Adder''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 22:37, pizmak666 napisał:

/.../
ja Falconerowi polecałbym coś razera, choćby [leciwego już nieco, ale wspaniałego] Death Adder''a.


Zastanawiałem się nad DeathAdderem w limitowanej edycji - Guild Wars. Niestety okazyjną aukcję na Allegro przegapiłem, a te które są obecnie podchodzą pod 200 złotych i tyle na myszkę już raczej nie mam zamiaru wydawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale Death Adder jest czarny i nie będzie Ci do MacBook''a pasował :P
poza tym, mysz świetna, swego czasu najlepsza na rynku. i od wtedy ją mam. do tej pory zero kłopotów, nadaje się do grania kapitalnie, a dzięki zmienianiu czułości w locie, mogę normalnie pracować, surfować itp, jaki i totalnie zmniejszyć czułość i pobawić się nad tworzeniem nowego laya ; )
dla mnie ta mysz jest ideałem ;]

P.S nadal chodzą po ponad 200zł ?! bardzo dziwne, w zwykłym sklepie wydaje się, że dostaniesz taniej...
właśnie mi skąpiec.pl znalazł ofertę, za 128 zł... może jednak warto się zastanowić nad tym modelem..hm? ; )

RRohen
a co to za myszka, może jakaś fotka..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 22:50, pizmak666 napisał:

ale Death Adder jest czarny i nie będzie Ci do MacBook''a pasował :P

No też właśnie to chyba mnie zatrzymywało przed kupnem i ktoś inny ją zgarnął...

Dnia 11.05.2008 o 22:50, pizmak666 napisał:

P.S nadal chodzą po ponad 200zł ?! bardzo dziwne, w zwykłym sklepie wydaje się, że dostaniesz taniej...

Mówię o tej edycji limitowanej GW - jest sporo droższa od zwykłego DeathAddera

Dnia 11.05.2008 o 22:50, pizmak666 napisał:

właśnie mi skąpiec.pl znalazł ofertę, za 128 zł... może jednak warto się zastanowić nad
tym modelem..hm? ; )

Ale ona jest czarna, czy tam bardzo ciemno szara i do MacBooka pasować nie będzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 22:57, Klimos napisał:

Mówię o tej edycji limitowanej GW - jest sporo droższa od zwykłego DeathAddera


no nie wpadłem na to, rzeczywiście, EL są zazwyczaj znacznie droższe...

Dnia 11.05.2008 o 22:57, Klimos napisał:

Ale ona jest czarna, czy tam bardzo ciemno szara i do MacBooka pasować nie będzie :P


już, koniec, więcej nie Cię nie przekonuję, do jakże wspaniałego Death Addera :p
ale Solution też będzie dla Ciebie dobry ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Kupiłem bezprzewpdową myszkę Logitech LX8 Cordless Laser i mam pewien problem.
Otóż działają tylko przyciski natomiast nie mogę poruszać kursorem. Ściągnąłem do niej Logitech Desktop Messenger oraz program SetPoint i dalej nic. Sprawdziłem każde wejście USB (pad działa elegancko) i nic. Może uda wam się mi pomóc zanim oddam do serwisu (gorzej jak oddam a myszka okaże się sprawna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czas odświeżyć czerstwy temat. Mam zamiar kupić myszkę za maksymalnie 109,99 zł, ;-) jednak kompletnie się na nich nie znam. Zależy mi na wygodzie i względnej funkcjonalności (czyli minimalnie pięć przycisków, w tym scroll). Rozdzielczość spora też nie zaszkodzi, ale jak wiadomo - cena dyktuje warunki... Możecie mi coś poradzić? Seria MX - stara, ale w porządku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać - zależy mi na tym, aby nie była to myszka bezprzewodowa. Nie pytajcie, dlaczego. ;-)
Druga sprawa - pisząc o MXach miałem na myśli oczywiście gryzonie Logitecha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, czy do 110 PLN staniał już gdzieś w sieci DeathAdder, ale jeśli tak, to polecam tę mysz Razera.
zresztą, wszystkim ją polecam ; )

a jeśli nie Razer, a Logitech, to może G5... bardzo chwalona mysz. nie miałem z nią do czynienia [bo imho brzydka jest ;p] ale warto się nią zainteresować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moja mum kupiła ją sobie przy okazji zakupu laptopa [po niższej cenie], bo... spodobała jej się... imho wygląda okropnie :P za samo to bym jej nie kupił.
oprócz tego, średnio leży w dłoni. w mojej dłoni... nie wiem jak by się Tobie podobała.
zaś jeśli chodzi o precyzję, opory, ciężar itp itd... to mój Razer DeathAdder jest wg mnie dużo lepszy pod tymi względami.
ale to już odczucia nieco subiektywne...

to, co mogę Ci najbardziej polecić, to pójście do jakiego bądź sklepu i przymierzenie się do paru gryzoni.
inaczej, jak kupisz coś w ciemno, bo cena dobra i dane techniczne kuszące... może się okazać, że mysz w ogóle Ci nie leży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze, nigdy o tej firmie nie słyszałem :P
po drugie... dość krótki opis, z niewieloma tak na prawdę istotnymi informacjami. oprócz tego, że laser ma rozdzielczość od 1800dpi do 2400dpi to nic więcej nie wiadomo... no i posiada ciężarki :P

i jeszcze... imho bardzo dziwny ma kształt, wątpię aby dobrze leżała w dłoni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2008 o 15:16, pizmak666 napisał:

inaczej, jak kupisz coś w ciemno, bo cena dobra i dane techniczne kuszące... może się
okazać, że mysz w ogóle Ci nie leży.


Okej, dzięki. Jakiś tam punkt widzenia teraz mam. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować