Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rocksteady i Nvidia pracują nad poprawieniem pecetowej wersji Batman: Arkham Knight

66 postów w tym temacie

Dnia 27.06.2015 o 19:40, Principes napisał:

To akurat o niczym nie świadczy. Winę zrzucałbym raczej na napięte do granic możliwości

Deadline''y są po to, aby zmieścić się w budżecie i skupić się na tym co jest ważne.
Z drugiej strony jak miałbyś opóźnienie, to gracze mieliby ból dupska, bo PC olane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2015 o 21:15, LaplaceNoMa napisał:

Deadline''y są po to, aby zmieścić się w budżecie i skupić się na tym co jest ważne.


Niemożliwe do dotrzymania deadline''y często skutkują jednak portami takimi, jak Arkham Knight. To tzw. pozorne oszczędności.

Dnia 27.06.2015 o 21:15, LaplaceNoMa napisał:

Z drugiej strony jak miałbyś opóźnienie, to gracze mieliby ból dupska, bo PC olane ;)


Niektórym nigdy się nie dogodzi, niestety. Inna sprawa, że na ogół już po tygodniu od premiery wyczekiwanego tytułu nikt o uprzednim rozdzieraniu szat na forach (patrz wątek opóźnienia debiutu gry na rynku) nie pamięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Knighta się nie spinałem wcale, mam wciąż zaległe dwa poprzednie batmany. Więc teraz w dobie przewijających się co i rusz newsów batman to, batman sramto, myślę odrobię zaległości. Odpalam City, gra stara, sprzęt współczesny to dawaj wsio na max. Wychodzę w miasto, obserwuje, klatki stają na 62, acha, unrealowe smoothfps z limitem w dół i w górę, znane przerabiane wiele razy. Rozglądam się, jakieś dziwne zwolnienia, ok , pewnie ładuje textury, zrobie spina 360°, pomogło, drugi obrót już płynniutki. Lece, skacze, biegnę, pacze a tu jakieś kurde slowmotion co i rusz. Fraps chyba kłamie bo coś mu tam spada ale niewiele, a ja tu widzę jakby 15 klatek momentami rozciągnięte na 50-60... Dobrą godzinę zajęło mi doprowadzenie tego do ładu. Ja się pytam, czy przy premierze City też były takie cyrki z optymalizacją? A może rocksteady rozsyłało maile po narzekających co mają sobie sami poprzestawiać w DefaultEngine.ini by mieć grę zoptymalizowaną? Jak na mój gust dobry port to to nie jest też, może jakby poustawiać wszystko na low, jak na ówczesnych konsolkach, zmniejszyć rozdzielczość na 720p i ustawić limit na budyniowe 30 fps to było by ok... Pewnie Knight na ustawieniach rodem z current genów też problemów nie ma, szkoda, że grafy w piecach są już ze 3x wydajniejsze i nikt po wydaniu kasy na r9ki i 9xx na low grać nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2015 o 00:27, SamaelvonHell napisał:

Ja się pytam, czy przy premierze City też były takie cyrki
z optymalizacją?


Były, min. jakieś problemy z DX chyba już 11. Ja w City grałem na razie tylko na PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały dx 11 w AC to jedna wielka pomyłka efekty których widać prawie nie było a wymagania wzrosły tragicznie i j jedynie bajery od nvidia jak miało się geforce''a oczywiście były w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować