Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Warhammer 40,000: Freeblade zapowiedziane. Szczegóły, trailer, galeria

11 postów w tym temacie

Bardziej mnie ciekawi jak rozwiążą dwie kwestie:

Fabularna - Imperial knights to jednostka powiązana z Adeptus Mechanicus i zazwyczaj służą jak część Legio Titanica. Nawet tworzą jednostki gdzie kilka z nich działa razem na takiej samej zasadzie co Tytani.

Sprzętowa - Każdy rycerz ma określony sprzęt do użycia i z tego co widzę główny prym wiodą dwa typy Knight Crusade i Knight Warden. Już nie wspomnę że owszem Knights mają Ion Shields ale działają na innej zasadzie niż void Shields w tytanach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Bardziej mnie ciekawi jak rozwiążą dwie kwestie:
>
> Fabularna - Imperial knights to jednostka powiązana z Adeptus Mechanicus i zazwyczaj
> służą jak część Legio Titanica. Nawet tworzą jednostki gdzie kilka z nich działa razem
> na takiej samej zasadzie co Tytani.
>
> Sprzętowa - Każdy rycerz ma określony sprzęt do użycia i z tego co widzę główny prym
> wiodą dwa typy Knight Crusade i Knight Warden. Już nie wspomnę że owszem Knights mają
> Ion Shields ale działają na innej zasadzie niż void Shields w tytanach.


Powiązani z Adeptus Mechanica? Z tego co wiem to po prostu rody szlacheckie na wyposażeniu których są te pancerze, mają swoje światy tzw. światy feudalne i to są ich zarządcy czy gubernatorzy. Pancerze te pochodzą jeszcze z okresu kolonizacji i są relikwiami przechodzącym z ojca na syna. Być może jeszcze z mrocznej ery technologii. Często są ulepszane za pomocą różnego rodzaju złomu pozyskanego z floty kolonizacyjnej czy innych dziwnych źródeł. Niekonieczne muszą być chyba powiązani z Legio Titanica wydaję mi się że są autonomiczni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imperial Knights pilotowane są przez członków rodzin szlacheckich, których korzenie sięgają aż do pierwszych wypraw kolonizacyjnyh z Terry. Questoris Familia, jak brzmi oficjalna nazwa tych rodów w High Gothic, stacjonują na Knight Worlds i mają wewnętrzną, bogatą kulturę, która wynikała poniekąd z działania systemu kierowanie Knightem - Throne Mechanicum. Nie zmienia to faktu, że Knight Worlds przysięgały lojalność zarówno Tronowi jak i Adpetus Mechanicus. Teoretycznie rzecz ujmując Knights są samodzielnymi jednostkami, ale w praktyce są dośc mocno zależne od Forge Worlds, a ich obsługę stanowią wyznawcy Cult Mechanicus - Sacristanie. Teoretycznie moznaby tu mówić o pewnym rodzaju partenrstwa, ale z drugiej storny Mechanicum lub późniejsze Adeptus Mechanicus zawsze było pazerne na wszelkią maszynerię różnej maści i wpływy, zdobywane na Knight Worlds chociażby poprzez Sacristanów.

Gra jak gra... nie zapowiada się jakoś ach, och, miodnie, ale może będzie jakimś zapychaczem aż do czegoś lepszego w świecie Wh40K. Z drugiej zaś strony Knights są dość nowym tworem, więc przy dobrych układach gierka ma szansę wprowadzić chociażby troszkę fluffu. A przynajmniej mam taką nadzieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Biorąc pod uwagę kłopoty finansowe GW to nic dziwnego, że zaczęli sprzedawać licencje
> na lewo i prawo.

Problem w tym, że w ten sposób zamiast wyciągać swoje marki z dołka, tylko zakopują je głębiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się przysięgli lojalność imperatorowi, ale pic polega na tym że to się stało poprzez Adeptus Mechanicus. AM wysyłało ekspedycje jeszcze długo przed Erą Imperium. I gdy nawiązali kontakt z owymi rodami szlacheckim w celu poszukiwania starej technologii ludzkości. I tak w zamian za siłę militarną AM dało im technologię i między innymi owych Rycerzy.

Co przy okazji wiadomo o co chodzi z freeblade - to jest zgraja rycerzy którzy działają na podobnej zasadzie jak co nie które zakony np. Black Templars tyle że odłączyli się od swojej macierzystej planety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko, pewien niesmak pozostaje. Niszczą markę rozdając prawa na tworzenie takich gierek. Nawet zapowiedziane "action rpg" z inkwizytorem okazuje się być łupanką, poziomem niewiele przebijającą Freeblade. Oby tylko w przyszłości nie uśmiercili 40k, jak to zrobili z fantasy battle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować