Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dobra mam kilka pytań odnośnie lig. W 1 vs 1 przydzieliło mnie do jakiejś tam ligii (platynowej ; /, teraz nie będzie bezstresowej gry), ale z resztą lig jest już problem. Przed chwilą wygrałem jeden z pięciu meczów sprawdzających 2 vs 2 (bez tworzenia teamu) i sobie patrze, a tu nadal zostało mi 5. Wcześniej za to pograłem sporo meczy z takimi dwoma i dostałem się z nimi do złotej ligi 3 vs 3. Czyli wnioskuje, że żeby mnie przydzieliło do jakiejś ligi (po za 1 vs 1) muszę przejść te mecze sprawdzające z kimś w teamie? Jeśli nie to niech ktoś mi to wytłumaczy. Kolejne pytanie: jak sprawdzam swoje miejsce w lidze, dywizji itd to w prawym górnym rogu widnieje pewna liczba punktów - co ona oznacza? Kolejne pytanie: Czy jak długo nie będę grał i spadnę na ostatnie miejsce w dywizji to może mnie wywalić z ligi platynowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2010 o 16:27, Aku230 napisał:

placement powyżej 2v2 jest mocno skopany, 2v2 jest tylko skopany ^^


ja przy 3win na 5 przy 3v3 dostałem bronza , ciekawe

btw. Do ligi bierze wg. APM czy to tylko plotka ^^ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2010 o 16:24, Aku230 napisał:

wiesz, nigdy nie podałeś wystarczających informacji by cię znaleźć ^^ chyba cię mam dodanego,
ale nie jestem pewny

Też prawda. :P Także, uwaga, uwaga, ogłaszam wszem i wobec, że mój nick w grze to Matiz, z numerkiem 372. :)

Dzisiaj natomiast "odkryłem" coś, co dobrze by było dopracować w matchmakingu. Mianowicie podczas wczytywania jednego ze spotkań zobaczyłem, że mój przeciwnik ma "lekką przewagę". Pojedynek wygrałem (w sumie nie było tak ciężko) i dostałem za to aż 17 punktów, co prawie wcale mi się nie zdarza (zwykle dostaję 11-13). Po meczu, jak to mam w zwyczaju, zajrzałem do profilu przeciwnika i okazało się, że było to jego ostatnie spotkanie placementowe (znalazł się w złocie). I była to jego pierwsza porażka, poprzednie 4 mecze wygrał. Czyli do spotkania ze mną wygrał 100% meczów (meczy?). Innym razem trafiłem na kogoś z ligi diamentowej. Niestety przegrałem (chociaż stawiałem opór przez pół godziny :P) i straciłem chyba 11 punktów. Ekran wczytywania oznajmił - "wyrównane szanse", co mnie zdziwiło. Po zajrzeniu do profilu przeciwnika zobaczyłem, że ma on niewiele ponad 50% wygranych.
Także wynika z tego, że jeśli chodzi o określenie teoretycznej przewagi jednego gracza nad drugim przed meczem (co ma spory wpływ na ilość zdobytych/straconych punktów), bardzo dużą rolę odgrywa procent wygranych pojedynków. A według mnie ważniejsze jest to, w jakiej lidze znajduje się przeciwnik (zwłaszcza jeśli jest on w diamencie - przez przypadek raczej ciężko tam trafić). Przypuszczam, że brana pod uwagę jest kombinacja tych czynników (i zapewne dochodzą do nich jeszcze inne), ale procent wygranych ma chyba zbyt duże znaczenie. Nie powinien przeważać nad tym, w jakiej lidze jest przeciwnik.

Zresztą... Możliwe, że gdzieś jest dokładnie wyjaśnione, jak to działa, a ja się tutaj bezsensownie produkuję. :P No ale trudno, przynajmniej sobie trochę popisałem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.09.2010 o 18:59, Jan_Czarny napisał:

ja przy 3win na 5 przy 3v3 dostałem bronza , ciekawe

3v3 placement 4/5, druga 50 w brazie

Dnia 03.09.2010 o 18:59, Jan_Czarny napisał:

btw. Do ligi bierze wg. APM czy to tylko plotka ^^ ?

kłamstwo, wg poziomu przeciwników prędzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2010 o 00:39, Wojman napisał:

6. Blep vs. Feallan

Ja mogę jutro zagrać ok 20 a potem dopiero w niedziele cały wieczór to samo poniedziałek.A organizator musi być czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2010 o 00:39, Wojman napisał:

3. BISHOP vs. Masuoye


Mogę grać dzisiaj obojętnie o której byleby nie w nocy bo nie zbytnio chce mi się siedzieć po to aby rozegrać kilka meczyków a później niewyspanym chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2010 o 22:58, blep napisał:

Ja mogę jutro zagrać ok 20 a potem dopiero w niedziele cały wieczór to samo poniedziałek.A
organizator musi być czy nie ?


Ok, mi pasuje, jak najbardziej. W weekend mogę grać o dowolnej porze, za to beznadziejnie mam w dni tzw. powszednie. Trafiłem akurat na Ciebie, heh, chyba szybko odpadnę. :)) Aha, i ja też nie gram po nocach, potem trzeba przecież o 6 wstać...

Btw. co to za niespodzianka, o której Wojman wspominał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2010 o 14:21, FranTheMan napisał:

Będę dzisiaj od 16-17 jakoś.

Hm, mi w sumie też pasuje ta godzina. To znaczy będę teraz przy komputerze do 18, może 19. Tylko że chyba konieczna będzie obecność Wojmana. Jak się zjawi, to możemy grać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić sobie SC2, ale zastanawiam sie czy kupić wersje pudełkową, czy lepiej zaoszczędziś kilkadziesiąt złotych i kupić sam key? Co, poza grą, znajduje sie w pudelku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować