Zaloguj się, aby obserwować  
Astmol

Air Soft Gun - hobby dla maniakow

3950 postów w tym temacie

Dnia 13.02.2009 o 12:54, Damianuss1 napisał:

> Jesli to nie poskutkuje kup PTW Systema i będzie git.
Tak wtrącę przy okazji. Gdzie można ją dostać?


Nie ma lepszej repliki niż Systema PTW. Niosę tę tezę z doświadczenia i przetestowania dziesiątek replik. Niedługo zamieszczę recenzje tej repliki w wersji z najmocniejszym cylindrem oraz jej kompatybilności z reszta części w wykonaniu mojego kumpla Milo. Oczywiście w : http://asgshop.pl/sklep/catalog.php?cat=126

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 13:11, Damianuss1 napisał:

Piękny T.T. Może moje dzieci kiedyś mi taki kupią : P ehhehehe. Niezła cena za taki sprzęcik.


Dzieci jak dzieci, ale kobieta. Jeśli kocha to kupi na walentynki ;D Jednak wart każdej wydanej złotówki. Możecie wierzyć lub nie, ale recenzja wam wszystko wytłumaczy szczegółowo. Sami się przekonacie, że pisał ja bardzo doświadczony airsoftowiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i sie bloczy na 100BB ;/ doszłem tą metodą co 10BB ale dalej już żadnuch postępów ;/ tylko paznokcie połamałem ;S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 13:15, Damianuss1 napisał:

A będą jakieś filmiki pokazowe? : >


Oczywiście w HD :] Nie miałem, ale dodam parę. Ze strzelanki oraz pokazowy na 100% zamieszczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 12:52, stiffyone napisał:

Jesli to nie poskutkuje kup PTW Systema i będzie git.

Nie każdy ma tyle kasy, albo ochoty żeby wywalac cash w replikę ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 13:40, Rumcajs52 napisał:

Nie każdy ma tyle kasy, albo ochoty żeby wywalac cash w replikę ;p

To niech zrezygnuje z tego sportu. Prawda jest okrutna, ale niestety tutaj tak jak w rzeczywistości bron ma bardzo duży wpływ na wynik rozgrywki. Każdy gracz ASG doceni wydane pieniądze na replikę - ja dla przykładu zbierałem na dzisiejszy sprzęt 4 lata, a mam kumpli, którzy kupili to samo w przeciagu tygodnia. Taki ktoś nie powie Ci jaka replika jest lepsza, ale może dać szansę, aby wyporzyczyć okaz do porównań. Jesli jestes z kims w ekipie i tworzycie na prawde zgrana druzyne to pomagacie sobie nawzajem. My sponsorowalismy kolege kiedy zauwazylismy jakie ma problemy finansowe, a jaki zapal do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze airsoft to nie sport ;) Równie dobrze można powiedziec że jeśli kogos nie stac na ferrari to niech w ogóle nie jeździ samochodami.
Dla mnie w airsofcie bardziej niż to czy kogoś ustrzelę czy nie liczy się sam klimat rozgrywek, a na to nie trzelb sprzętu za kilka tysięcy.
Nawet gdybym miał taką kasę w życiu bym jej nie wydał na replikę, dla mnie to już przesada ;)

Ale jeśli stac Cię na PTW, to czemu nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 13:17, Adamo 55 napisał:

No i sie bloczy na 100BB ;/ doszłem tą metodą co 10BB ale dalej już żadnuch postępów
;/ tylko paznokcie połamałem ;S


Jak już pisałem, zepsułeś sprężynę. Wątpie czy dasz radę ją wymienić, lepiej kupić nowy mag. Jak kupisz nowy to zastosuja ze 2 razy metodę 10bb 20 bb, potem korzystaj normalnie- i zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

stiffyone - Nie liczy się tylko marka i cena repliki ale także umiejętności osoby posługującej się nią. Co z tego, że ktoś ma M4/M16 systemy jak jej umiejętności bojowe nie będą prawie nic warte. A co innego ktoś kto ma taktykę obcykaną w małym palcu i nawet z chińską repliką potrafi zdziałać cuda.

Poza tym czemu ktoś kto nie ma systemy miałby zrezygnować z airsoftu ? Wtedy może w Polsce zostałoby może 300-400 osób posiadające te repliki.Sorry, że się tak wypowiem ale reprezentujesz postawę typowego Warriorowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 14:01, Szczur22 napisał:

> No i sie bloczy na 100BB ;/ doszłem tą metodą co 10BB ale dalej już żadnuch postępów

> ;/ tylko paznokcie połamałem ;S

Jak już pisałem, zepsułeś sprężynę. Wątpie czy dasz radę ją wymienić, lepiej kupić nowy
mag. Jak kupisz nowy to zastosuja ze 2 razy metodę 10bb 20 bb, potem korzystaj normalnie-
i zadziała.


Niby jak zespułem, załadowanie więcej niż 10 kulek na początku psuje sprężynę? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ilu rozgrywkach ASG brałeś udział? Jeździsz na zloty?

Napisałem wyraźnie, że nie wszystkich musi byc stać na godna replikę, ale jesli już kupisz takiego "chiczyka" to z biegiem czasu zauwazysz, ze to strata pieniędzy i kupisz cos lepszego. Oczywiscie nie mówie, ze chińskie produkty sa złe, ale to jest ruletka. Mowiac brutalnie: jeden dostanie kotleta i zrobi replike dobrze, a na nastepny dzień garść ryzu i odwali tak replike, ze jak dojdzie do klienta to juz nie bedzie nadawac sie do uzytku.

Twoje porownanie jest tak bezsensowne, jak hodowla pingwina na Madagaskarze. Czy ja napisałem, ze trzeba zaczynac od PTW? Nie. Mozna rownie dobrze bawić się z sprężynowym SWD, ale trzeba brac pod uwagę, ze w walkach zlotowych nie wygrasz z takim potworem. Oczywiscie wazniejsza jest radość czerpana z zabawy, ale nie porownujmy tego do rezygnowania z gry jesli nie ma sie dobrego argumentu. Ktos naprawde zaangazowany w te reogrywki znajdzie sposob na odpowiedni argument jak to wczesniej nazwalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No trzeba się z tym liczyc. Ale (ja zawsze mówię o moim przypadku) dla mnie to czy kogoś ustrzelę nie jest warte ceny PTW.
Po prostu dla mnie to jest jedynie hobby, i nie mam zamiaru wywalac w tego tak dużej kasy.

ps. Sorka, ale Alt+C mi nie działa, nie wiem czemu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za drugi post z rzędu, ale muszę przyznać, że to warta uwagi sugestia. Taktyka jest najwazniejsza, ale to nie biblijna opowieść, więc z taktyką i wykałaczką nie przelamiesz lini obrony wroga jak chociażby z popularnym minimi.

Jednak musze przyznac, ze zagadnienia taktyczne są poruszane na każdej strzelance - nie tylko treningach, ale rownież opierdzielamy goscia, który nie wykonal zadania jak nalezy ze względu taktycznego. Z taktycznego punktu widzenia zadania wykonuję się z jak najmniejszą proporcja strat do zyskow i tak nalezy działać. bez tego natomiast nawet z PTW nie damy sobie rady w lesie, ale jesli mamy juz te PTW i małą znajomośc taktyki damy sobie lepiej radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra ja już wiem co wybrać (zostańmy przy tym G36, braciszek tego shotguna z taiwana) ale nie wiem jakie kulki ? ulegające biodegradacji ? z farbą ? jaka waga ? A dwóch moich kumpli też chciało się za to zabrać ale to raczej tak bardzo ale to bardzo rekreacyjnie :P wybrali takie cudeńka
http://www.sklep.airsoftguns.pl/product-pol-1152191371-Replika-karabinu-wzorowana-na-serii-AK.html
drugi podobny nie chciało mi się linku szukać i też chciałbym wiedzieć jakie kulki do nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Optymalny wybór ciężaru kulek:
Repliki z prędkością wylotową kulki od 250fps do 300fps – kulki o wadze 0,20g / 0,23g
Repliki z prędkością wylotową kulki od 300fps do 400fps – kulki o wadze 0,23g / 0,25g
Repliki z prędkością wylotową kulki od 400fps do 480fps – kulki o wadze 0,25g / 0,28g
Repliki z prędkością wylotową kulki od 480fps do 550fps – kulki o wadze 0,30g / 0,36g
Repliki z prędkością wylotową powyżej 550fps – kulki o wadze 0,36g / 0,43g

Opracowane przez ASGShop i moim zdaniem najlepiej odpowiedni dobór wagi do prędkości. Wszystko także zależy od lufy itd.

Najlepiej używać kulek biodegradalnych, bo są już na tyle dopracowane, że strzela sie z nich nawet czasem lepiej i celniej niz z tych plastikowych. To koszt jednak dla przykładu 65zł za kilo (około 4000 kulek w zależności od wagi kulki).

Akurat cokolwiek włożysz do tego czegoś będzie nieopłacalne w stosunku do ceny repliki. Krótko mówiąc: Kup pomarańczowy shit w kiosku i strzelaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Chciałbym sobie kupić air soft gun''a, ale jest jeden problem: lubię broń starszą typu muszkiet . Czy znajdę coś takiego w sklepie z Air Soft Gunami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 19:13, nightfaler napisał:

Spokojnie :P Jak nic nie spartolę to biere coś takiego :
http://www.taiwangun.com/shop,show,682 chyba że coś lepszego mi w oko wpadnie .


To bardzo dobry wybór na poczatek. Wielu od takiego chinczyka zaczynało i szczerze musze go polecic. Moim zdaniem ta replika byłaby w pierwszej trójce chińskiej produkcji replik. Mialem go pare razy w rączkach i przyznam, ze fajnie strzela. Nie ma fajerwerków, ale strzela czysto, a kultura pracy gearboxa jest nice.

Co do poprzedniego linku to jak pisałem - do takiej repliki sa kulki 0,12 g - dostepne w kioskach tzw. pomarańczowy shit. Przy okazji niech nie zdziwia sie jak kulki nie poleca dalej niz 15 m lub jak jakąś zdmuchnie po 5 pokonanych metrach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować