Zaloguj się, aby obserwować  
Noxbi

Chessmaster - temat ogólny

21 postów w tym temacie

Jakie jest wasze zdanie o serji gier komputerowych Chessmaster? Moim zdaniem najlepszą częścią serji był Chessmaster 9000 i 10th edition! (choć "dziesiądka" była tylko ulepszonym 9000). Moim zdaniem Chessmaster to najlepsz seria gier szachowych jaka kiedykolwiek powstała! Genialne gry! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2006 o 13:01, MagikT napisał:

> Czy nikt nie gra w Szachy?!?

Ja gram czasami ale w prawdziwe nie na kompie


Ja nie mam z kim grać, więc gram na kompie... ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2006 o 13:00, Noxbi napisał:

Czy nikt nie gra w Szachy?!?


Grałem w 10 część tej gry - całkiem przyjemna - czasami jeszcze zagram ale bez maniactwa :)

No dawniej gdy jeszcze PC nie było raczej dostępne (czasy mojej podstawówki jakieś kilkanaście lat temu ) to się grywało w szachy często - w planszowe gry także

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2006 o 13:05, Noxbi napisał:

Ja nie mam z kim grać, więc gram na kompie... ^_^


Też nie mam z kim grać. Nauczyłem się kiedyś grac i tyle z tego wynikło. Chyba sobie musze sprawić jakiś program do szachów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2006 o 13:28, HumanGhost napisał:

> Ja nie mam z kim grać, więc gram na kompie... ^_^

Też nie mam z kim grać. Nauczyłem się kiedyś grac i tyle z tego wynikło. Chyba sobie musze
sprawić jakiś program do szachów.


To polecam Chessmaster 9000, albo łatwiej dostępnego (i ładniejszego) Chessmaster 10th Edition (Super Seller...), Obydwie są podobne, choć "dziesiątka" mam troche więcej możliwości. ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W każdej części o czasu 7000 można sobie zmieniać wygląd pionków... W 10th Edition były fajna opcja, w której można było ustawić sobie, że pionki są postaciami gier Ubi... Super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2006 o 22:03, Noxbi napisał:

W każdej części o czasu 7000 można sobie zmieniać wygląd pionków... W 10th Edition były fajna
opcja, w której można było ustawić sobie, że pionki są postaciami gier Ubi... Super.

no nie wiem, czy o to chodzi... bo tam od poczatku takie cos bylo... np. jak smok zbijal pionkla to ział ogniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2006 o 22:01, Delis napisał:

Ja kiedyś grałem w jakąś edycję, w której zamiast zwykłych pionków były smoki, rycerze itd.

W CS9000 jest wiele szachownic i figur (ale takich jak mówisz nie kojarzę, pewnie inna wersja). Ja w każdym razie preferuję B&W Metal 2D - najbardziej czytelna ze wszystkich. Na tych planszach 3D źle się gra. Może 10 to poprawiła.
I tak najlepiej gra mi się na wielkich 60x60cm, "prawdziwych" ręcznie rzeźbionych szachach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajna gra... W tej grze najlepsze były opcje zmiany wyglądu pionków, przynajmniej mniej się gra nudziła...

PS. Zmiana wyglądu postaci była już w edycji 5000, ale to tylko wybór pomiędzy drewnianymi, metalowymi, czy porcelanowymi, przynajmniej tak mi się zdaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe a co uważacie o innym świetnym symulatorze szachów czyli... Lego Chess xP oczywiście żartuje, ale pamiętam, że jak byłem mały to się na tym uczyłem grać, no i jeszcze te filmiki przy zbijaniu szachów xP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mając najnowszą wersję CHESSMASTER: GRANDMASTER EDITION będę mógł grać przez internet z kolegą mającym wersje wcześniejszą CHESSMASTER 10 000 , gdyż nie chciałbym wydać pieniędzy na darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować