Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gry na Wii za 50 dolarów

62 postów w tym temacie

Dnia 02.08.2006 o 19:43, PsychoMan napisał:

Rzecz w tym że Nintendo ma wyłączne prawa do technologi, a nie tylko do urządzenia, co w praktyce
uniemożliwia legalne sprzedawanie tego typu kontrolerow bez zgody N. A jasne jest że N się
nie zgodzi na robiebnie takich pilotow do PC, czy do innych konsol. Głownie dlatego że to właściwie
jedyna zaleta Wii


od siebie dodam ze granie na takim kontrolerze na pc jest niemozliwe z prostego powodu - rozmiaru monitora. aby celowanie bylo precyzyjne przy zachowaniu mozliwosci machania kontrolerem na lewo i prawo, potrzebne jest minimum 26-30 cali. malo ktory pctowiec ma taki monitor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 19:36, Lailonn napisał:

Fajnie tlyko co z tego, ze gra bedzie o 50zl tansza skoro bedzie wygladala jak kupa? Wole doplacic
pare zlotych i miec ladna gre niz oszczedzac na oczach...


A ja wole cos nowego i innowacyjnego niz grac w to samo tylko ze ladniej :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 20:10, Ciastuś napisał:

od siebie dodam ze granie na takim kontrolerze na pc jest niemozliwe z prostego powodu - rozmiaru
monitora. aby celowanie bylo precyzyjne przy zachowaniu mozliwosci machania kontrolerem na
lewo i prawo, potrzebne jest minimum 26-30 cali. malo ktory pctowiec ma taki monitor.


To inna rzecz. Swoją drogą ciekaw jestem ja to rozwiążą. Bo ja mam telewizor 21 cali, to znaczy że będę musiał siedzieć bliżej monitora, czy też wykonywac delikatne ruchy, i czy wtedy gość z TV 42 cale będze musiał wymachiwać tym pilotem an wszystkie strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 19:52, lampak napisał:

"Wygląda więc na to, że ciekawe i innowacyjne pomysły oraz niska cena mogą
być nie tylko głównymi, ale i jedynymi atutami Nintendo"

Teraz, jak coś jest innowacyjne, to się wybrzydza, że to za mało. A czego brakuje: grafiki.
Teraz liczy się, żeby było ładnie, nie nowo. W każdym razie pragnę zauważyć, że jedyną zaletą
PS3 będzie grafika
. No, prawie.

Ktora do tego bedzie ciut lepsza niz ta na xklocu 360 ,a rozncie beda sie ograncizac do szczegulow na ktore i tak nie beda jakies imponujace :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 20:11, Mr_Hyde napisał:

A ja wole cos nowego i innowacyjnego niz grac w to samo tylko ze ladniej :D .


tylko tak szczerze zastanow sie jak bardzo okropnie bedzie wygladac grafika na wii za 3-4 lata z punktu widzenia przecietnego gracza. caly swiat growy na czele z pctami sie rozwija technologicznie w mega wielkim tempie. za dwa lata liczac od dzis grafika, fizyka i mozliwosci interakcji z otoczeniem jakie oferuje crysis beda standardem. za 4 lata beda smiesznym starociem. jak na tym tle bedzie wygladac wii z rozdzielczoscia 640x480 i to z przeplotem?
ja rozumiem, innowacja i w ogole. ale to samo na dluzsza perspektywe nie wystarczy.

zeby nie bylo watpliwosci - sam zamowilem wii... choc bardziej ciekawostkowo, jako sprzet na zabawe z mlodszymi czlonkami rodziny albo od czasu do czasu ze znajomymi. na pewno nie jako glowny sprzet do grania. nie mam zamiaru tracic wszystkich nowych fajnych gier i zamykac sie w erze retro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 20:13, PsychoMan napisał:

To inna rzecz. Swoją drogą ciekaw jestem ja to rozwiążą. Bo ja mam telewizor 21 cali, to znaczy
że będę musiał siedzieć bliżej monitora, czy też wykonywac delikatne ruchy, i czy wtedy gość
z TV 42 cale będze musiał wymachiwać tym pilotem an wszystkie strony?


to jest ogolnie duzy problem ktory jakims dziwnym trafem pomija wiekszosc fanow wii.

aby moc na powazne cieszyc sie ta konsola trzeba miec (1) duzy telewizor gdyz bedziemy stac/siedziec w 2-3 metrowym oddaleniu od nigo... tak 32 cale to wg mnie minimum + (2) trzeba miec odpowiednio duzy pokoj. na tyle duzy abysmy mogli w pustej przestrzeni machac rekami we wszystkie strony, skakac i przemieszac sie po dwa trzy kroki w kazdym kierunku bez obawy wybicia szyb i rozwalenia mieszkania.

oczywiscie grac w wii mozna na monitorze 17 cali swiedzac przed nim na krzesle. grajac w golfa wcale nie trzeba robic pelnych zamachow - wystarczy umiescic kontroler w pionie i leciutko go przesunac w bok. tylko jaka z tego radocha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najpierw chciałbym zagrać na Wii, a potem dopiero je kupić. Jest w nim za dużo rzeczy ktore, przynajmniej w moim mniemaniu, budzą wątpliwości jak będzie to rzeczywiście działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 19:12, Ciastuś napisał:

a kto kupuje w pl gry na x360 za 300 zlotych? chyba ktos krancowo nienormalny. za 131 zeta
razem z przesylka z lik-sang.com mozna sprowadzic nowki w angielskich wersjach (wlasnie dostalem
preya i ghost recona: aw).(...)


Słuchaj a możesz mi jeszcze 3 rzeczy napisać? Po pierwsze to jak wygląda opłata- przelew czy za pobraniem? Jeżeli ta druga opcja to czy trzeba w domu mieć euro czy poczta przelicza kursy walut? Po drugie jak ma się sprawa z regionalizacją konsol? Ja zawsze brałem gry na x360 z polskich sklepów wysyłkowych, nie wiem skąd oni ściągali te kopie. Po trzecie to czy mógłbyś podać gamertag?:P Zawsze miło jest zagrać w GR:AW z jakimś Polakiem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 20:23, Ciastuś napisał:

> To inna rzecz. Swoją drogą ciekaw jestem ja to rozwiążą. Bo ja mam telewizor 21 cali,
to znaczy
> że będę musiał siedzieć bliżej monitora, czy też wykonywac delikatne ruchy, i czy wtedy
gość
> z TV 42 cale będze musiał wymachiwać tym pilotem an wszystkie strony?

to jest ogolnie duzy problem ktory jakims dziwnym trafem pomija wiekszosc fanow wii.

aby moc na powazne cieszyc sie ta konsola trzeba miec (1) duzy telewizor gdyz bedziemy stac/siedziec
w 2-3 metrowym oddaleniu od nigo... tak 32 cale to wg mnie minimum + (2) trzeba miec odpowiednio
duzy pokoj. na tyle duzy abysmy mogli w pustej przestrzeni machac rekami we wszystkie strony,
skakac i przemieszac sie po dwa trzy kroki w kazdym kierunku bez obawy wybicia szyb i rozwalenia
mieszkania.

oczywiscie grac w wii mozna na monitorze 17 cali swiedzac przed nim na krzesle. grajac w golfa
wcale nie trzeba robic pelnych zamachow - wystarczy umiescic kontroler w pionie i leciutko
go przesunac w bok. tylko jaka z tego radocha?


Czy ty w ogóle wiesz o czym piszesz? Nie wydaje mi się.
Wielkość telewizora nie ma nic wspólnego ze sterowaniem. Za sterowanie będzie odpowiedzialny specjalny czujnik umieszczany na lub pod telewizorem.
Druga sprawa to machanie i przestrzeń. Zauważyłem, ze wielu ludzi papla bez zastanowienia zupełnie nie przyjmując do wiadomości faktów. Szkoda mi się rozpisywać na ten temat, najlepiej zrobisz jak zassasz jakikolwiek filmik z E3 i zobaczysz na własne oczy jak się gra na Wii. W czasie prezentacji jakoś nikt nie biegał z kontrolerem po hali tylko radził sobie w dość sporym tłoku, często przy małym ekranie (max 21 czli).

Odniosę się jeszcze do twojej wypowiedzi o grafice.
PS2 ma dzisiaj przedpotopową grafikę i jakoś nie widać spadku zainteresowania konsolą, w dalszym ciągu sprzedaje się lepiej niż Xbox 360. Grafika to tylko jeden z elementów gry i dla bardzo wielu ludzi nienajważniejszy (co pokazał DS i PS2). Szanuję to, że ty lubisz popatrzeć na ładne widoki (ja też lubię) ale dziwię się, że grafika znaczy dla Ciebie więcej niż gameplay. Jestem bardzo ciekawy czy na prawdę katujesz się przy kiepskich grach tylko dlatego, że ładnie wygladają.

Ostatnio przeszedłem nowego Hitmana na PS2. Gra rewelacyjna a grafika w porównaniu do Xboxa 360 i PC bardzo kiepska (widziałem filmy). Specjalnie zastanawiałem się czy dobra grafika dałaby mi dużo więcej radości i doszedłem do wniosku, że nie. Po prostu, po pierwszych 5 minutach przestałbym zwracać na nią uwagę ponieważ gra była tak wciągająca, że skupiłem się na wykonaniu misji.

Ten pościg za jak najlepszą grafiką spowodował zaburzenie priorytetów w tworzeniu gry i rozleniwił developerów. Kiedyś gry sprzedawał pomysł, gameplay czy opowiedziana historia w połączeniu lub nie z ładną grafiką. Dzisiaj wielu twórców wychodzi z założenia, że wystarczy dopieścić grafikę a gra się sprzeda. Np. taki Prey byłby pewnie tak samo oceniony 5 lat temu jak dzisiaj. Po co było 5 dodatkowych lat developingu skoro poza lepszą grafiką nic to nie dało? W takim kierunku zmierzają Xbox 360 i PS3. Myślę, że powoli następuje zmierzch takiego stawiania sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 19:40, PsychoMan napisał:

A co do tych 250-300, to takie są ceny na ultima.pl, tam też Wii w przedsprzedaży kosztuje 1000zł.


No to rzeczywiście sobie znalazłeś sklep do porównania:P Ja trochę wertowałem różne oferty i ten e-store jest najdroższy w całej Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 22:15, matmi napisał:

dla mnie to i tak za duzoi dlatego nie kupie konsoli


Dla mnie też dużo, ale myślę że na jedną grę raz na 2-3 miesiące byłoby mnie stać. Gorzej z wyłorzeniem kasy na samą konsolę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ani PieCyka... bo bedziesz zmuszony kupic nastepny lub konsole. w ogole konsola to cos co kojarzy mi sie z czyms kompletnie nie praktycznym i nie uzytecznym, przy tym nieracjonalnie drogim. na kompa wychodzi wiele gier ktore nie sa warte kupienia, bo mozna w nie pograc tydzien maxymalnie (95%wszystkich gier), dlatego ze mozna sobie je latwo w jakis sposob zalatwic ("pozyczyc"), jezeli kupuje jakas gre tylko jest to mmorpg, gra ktora bezwzglednie wymaga cd keya lub gra na singla ktora poprostu zasluguje na szacunek i docenienie pracy ktorej w nia wlozono. niestety ostatnio zadne dobre gry nie wyszly ;/ czekam na gotica 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Arin swiete slowa :D .

Ja dodalbym od siebie jeszcze to .

Ciastus Wii to nie sa gry retro a wlasnei nowe generacja gier na zupelnie nowym poziomie pod wzgledem pomyslu ,gameplayu .
Ds przenosna konsolka z grafika ciutke lepsza od psx''owej ,a co ?? Sprzedaje ja pomysl na gry jakie na nia wychodza . Sa wciagajace ,oryginalne i pelne miodu :-] .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować