Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

Dnia 15.12.2006 o 18:31, szerszeń45 napisał:

> a czy musze zostac magiem wody?? czy moge zostac najemnikiem ;)
I tak zanim zostaniesz magiem wody musisz zostać wpierw najemnikiem, nie ma innej rady. Jeżeli
nim zostaniesz grasz jako najemnik, a jak chcesz być magiem wody to zgłaszasz się do Saturasa
i grasz jako mag wody ;-)


No chyba, że grało się magiem ognia. ;) Wtedy to po wygnaniu ze Starego Obozu, idziemy prosto do Saturasa i składamy przysięgę wody. W ten oto sposób (kwestia Saturasa), stajemy się "namiestnikiem woli Innosa i Adanosa na ziemi", czy coś takiego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No fakt, ale ja myslałem, że chodzi o awansowanie w stylu szkodnik->najemnik->mag wody. Jednakże twój sposób też jest dobry.

PS> Gratuluje awansu ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 19:34, kama009 napisał:

Moglby mi ktos opisac droge polozenie wiezy Xardasa?? i gdzie sa te golemy?? bo sie poglubilem...


Patrz mapę:

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 19:34, kama009 napisał:

Moglby mi ktos opisac droge polozenie wiezy Xardasa?? i gdzie sa te golemy?? bo sie poglubilem...

plis

pzdr Jaszczur ;)


Obok Starego Obozu jest taka mała drewniana brama, przy której stoi dwóch strażników (oczywiście w Gothic I bo w Gothic II tam jest pełno orków). Przejdź przez bramę (musisz być dobrze uzbrojony) Możesz ominąć orków skręcając w prawo. Zeskoczysz po paru stopniach w dół i dotrzesz do jeziorka. Mogą być tam potwory zwane brzytwami. Skręć w lewo na główną ścieżkę. Idź do przodu aż dotrzesz do rozwidlenia. W szkielecie gościa tkwi bardzo dobry topór. Weź drogę w prawo. Pierwszy golem będzie kamienny (rozwal go Młotem Orków kupionym w Nowym Obozie - według mnie najsilniejszy). Zabierz z trzech golemów serca (to BARDZO WAŻNE). Dojdziesz do wieży i dasz serca demonowi, który da ci teleport do Xardasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 19:40, walgierz napisał:

> Moglby mi ktos opisac droge polozenie wiezy Xardasa?? i gdzie sa te golemy?? bo sie poglubilem...


Patrz mapę:

Pozdrawiam



ok dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 21:33, kama009 napisał:

a co mam szukac w tej zatopionej wierzy??


W zatopionej wieży w zamkniętej skrzyni jest zbroja z magicznej rudy. Możesz ją później ulepszyć u kowala Stone''a w Starym Obozie. To najlepsza zbroja w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 21:33, kama009 napisał:

a co mam szukac w tej zatopionej wierzy??


Możesz też tam znaleźć runę telepotacyjną do Starego Obozu.No i załatwić w środku wielu gości, m.in. Gomeza i zwinąć jego Gniew Innosa, fajny mieczyk bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 22:07, kama009 napisał:

przeciez tam nic nie ma... ;/ tylko woda.


Musisz popłynąć w dół. Użyj strzałek i klawisza skoku do płynięcie. I najlepiej zapisz stan gry, bo pływanie w Gothicu jest trochę... hmm, dziwne;)
Do powrotu polecam już runę.

Dnia 15.12.2006 o 22:07, kama009 napisał:

a w ktorej kopalni jest ten ork(kumpel tego co sie go ratuje od orkow)


Chodzi ci o tego, który może zrobić ulu-mulu? Znajduje się w Wolnej kopalni koło nowego obozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2006 o 22:13, rob006 napisał:

> przeciez tam nic nie ma... ;/ tylko woda.

Musisz popłynąć w dół. Użyj strzałek i klawisza skoku do płynięcie. I najlepiej zapisz stan
gry, bo pływanie w Gothicu jest trochę... hmm, dziwne;)
Do powrotu polecam już runę.

> a w ktorej kopalni jest ten ork(kumpel tego co sie go ratuje od orkow)

Chodzi ci o tego, który może zrobić ulu-mulu? Znajduje się w Wolnej kopalni koło nowego obozu.



ok dzieki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2006 o 10:13, kama009 napisał:

gdzie jest ten trol co mu mam wziasc kly czy cos , po zleceniu Tarroka.

Trolle żyją na terenach bardziej górzystych. A znajdziesz go bodajże na terenie klasztoru, w którym byłeś z Gornem po kamień ogniskujący.
Lekarstwo jest niedaleko orka w kopalnii, ale ciężko wytłumaczyć, gdzie dokładniej... :/ Może ktoś będzie miał screen z tej lokacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ kama009
Lekarstwo dla orka Tarroka znajduje się po zejściu z jego drewnianej podpróki na wprost musisz iść aż do drabiny. Bedą tam takie lisze. Gdy się nią wspniesz zapal pochodnię lub uzyj zaklecia światła i pozbieraj lezace tam napoje mana i uzdrawiajace w tym lekarstwo dla orka.

Troll będzie w tym samym miejscu gdzie zabiłeś pierwszego z gatunku razem z Diego przy poszukiwaniu kamienia ogniskujacego. Zwój z zaklęciem zmniejszenia potwora mozna nabyć u Xardasa.

@ paweusz,
tam troll też był tyle że młody i wystepuje tylko w poszukiwaniu kamienia ogniskujacego z klasztoru kiedy nam Gorn pomaga ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować