Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

Dnia 11.12.2006 o 16:16, black day napisał:

Mam problem kiedy włanczam grę przez chwilę pojawia się ekran ładowania(tego pierwszego) potem
ekran robi się czarny a potem wyświetla się jakiś problem i całkiem grę wyłncza


Mozliwe, że to wina firewalla. Sporo osób miało podobny problem i wyłączenie zapory ogniowej pomagało, ale wtedy wyglądało to trochę inaczej. Problem może również sprawiać antywirus. Jak sugerował niejaki tykus przydałaby sie treść komunikatu z błędem.
Ale możliwe że rozwiązanie problemu znajdziesz tu==> http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=247

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 16:40, rob006 napisał:

Chyba wiem w czym problem. Przed chwilą też nie mogłem odpalić Gothica. Wyglądało to tak samo
jak u ciebie - Gothic był w procesach, zajmował ok 5 MB pamięci RAM i nie uzywał procesora.
Spróbuj wyłączyć firewall - u mnie pomogło.
Mam nadzieje, że nie zrezygnowałeś z Gothica do tej pory;)


TO DZIAŁA!
Na całą mroczną wiedzę, to działa!

Wielkie dzięki rob006, dziś wprawdzie nie, ale koło weekendu wezmę się za granie.

Jeśli kiedykolwiek się spotkamy, masz u mnie piwo (jeśli nie masz jeszcze 18 czytaj soczek marchewkowy ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znowu mam problem z Gothiciem i znowu obawiam sie, ze moze to byc wina jakiegos buga :/ (jeden bug utrudniajacy przejscie gry mam juz za soba).

Jestem w trakcie wykonywania misji na poczatku 2 rozdzialu, tzn szukam kamienia ogniskujacego dla Y''Beriona. Ide w miejsce, ktore wskazuje mapa i nie znajduje tam zupelnie nic (patrz: screenshot). Zajrzalem do solucji i dowiedzialem sie, ze co prawda kamienia tam nie ma, ale powinien byc gosc, ktorego wczesniej po ten kamien wyslano i mam go zabic zeby uzyskac kamien. Goscia niestety tam nie ma. Nie wiem czy szukam go w zlym miejscu (jestem dokladnie tam gdzie wskazuje mapa od Y''Beriona) czy znowu gra ma dla mnei niespodzianke w postaci buga uniemozliwiajacego przejscie dalej :/ Bede wdzieczny za jakies informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest tam jeden typek. Jak ja grałem to jego lokalizacja nie zgadzała też się z mapą. Był spory kawałek dalej. Szukaj wzdłuż urwiska a na pewno na niego trafisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie, nie, nie. Żaden bug. Musisz poprostu bardziej zapuścić się w te tereny. Najlepiej dojdź do brzegu skały i idź wzdłuż niegoa, a końcu dotrzesz do kamienia. Punkt z kamieniem jest prawie dokładnie nad jaskinią Y''beriona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz poszukać kamienia na własną rękę, czyli idź wzdłuż klifu czyli trzymaj się prawej strony twojego screenshota :P Gościu o którym mówisz będzie stał przy piedestale gdzie niegdyś znajdywał się kamień. Po prostu pokręć się, i zapuść się dalej w las ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 22:10, Bajuj napisał:

Xardas sam mówi, ze był magiem Ognia, nawet był wysoko w hierarchii kręgu.


Oczywiście, sam tak mówił, ale miało to miejsce dopiero po utworzeniu Bariery (bo jak wiadomo, magowie podzielili się na kręgi, dopiero po uwiezieniu w Kolonii). Wynika z tego, że magowie przed podziałem, nosili takie same szaty. Tylko nasuwa się kolejne pytanie - skoro wszyscy mieli takie same stroje, to w jaki sposób ukazywali innym swoja przynależność do konkretnego boga? Cóż, takie niuanse można by mnożyć bez końca... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 20:16, Cossack777 napisał:

Oczywiście, sam tak mówił, ale miało to miejsce dopiero po utworzeniu Bariery (bo jak
wiadomo, magowie podzielili się na kręgi, dopiero po uwiezieniu w Kolonii). Wynika z tego,
że magowie przed podziałem, nosili takie same szaty.


Mało prawdopodobne. Przecież w Gothicu 2 magowie wody mieli inne szaty niż Magowie ognia. Nie sadzę, aby zmieniło sie to zaraz po utworzeniu bariery. A Pyrokar dając list Bezimiennemu miał przecież czerwoną szatę. Podział na kręgi byl chyba jeszcze przed utworzeniem bariery.
Zresztą, jak juz powiedziałem nie opierałbym swoich przypuszczeń na intrze.

Dnia 11.12.2006 o 20:16, Cossack777 napisał:

/.../ Cóż, takie niuanse można by mnożyć bez końca... :D


To prawda, ale co mamy innego do roboty? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 20:28, rob006 napisał:

> Oczywiście, sam tak mówił, ale miało to miejsce dopiero po utworzeniu Bariery (bo
jak
> wiadomo, magowie podzielili się na kręgi, dopiero po uwiezieniu w Kolonii). Wynika z tego,

> że magowie przed podziałem, nosili takie same szaty.

Mało prawdopodobne. Przecież w Gothicu 2 magowie wody mieli inne szaty niż Magowie ognia. Nie
sadzę, aby zmieniło sie to zaraz po utworzeniu bariery. A Pyrokar dając list Bezimiennemu miał
przecież czerwoną szatę. Podział na kręgi byl chyba jeszcze przed utworzeniem bariery.
Zresztą, jak juz powiedziałem nie opierałbym swoich przypuszczeń na intrze.

> /.../ Cóż, takie niuanse można by mnożyć bez końca... :D

To prawda, ale co mamy innego do roboty? :]



Król zwołał 12 najpotężniejszych magów Królestwa: sześciu z kręgu wody i sześciu z kręgu ognia. Rozkazał im wytworzyć magiczną barierę dookoła kolonii w Khorinis, przez którą można będzie wejść z zewnątrz, ale nie można będzie się wydostać!


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 13:30, Bimber Fresh napisał:

Trzynastu . Sześciu z kręgu wody i siedmiu z kręgu ognia.

Masz rację, jednak on chyba zacytował fragment z demka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak było powiedziane w intrze, że 12. I oni tworzyli barierę, a Xardas (13) tylko ich nadzorował. Mówi to Saturas, więc barierę tworzyło 12 magów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 12:45, qothic napisał:

Król zwołał 12 najpotężniejszych magów Królestwa: sześciu z kręgu wody i sześciu z kręgu
ognia. Rozkazał im wytworzyć magiczną barierę dookoła kolonii w Khorinis, przez którą można
będzie wejść z zewnątrz, ale nie można będzie się wydostać!


Cytat pochodzi z tej strony? ==> http://www.gothic.phx.pl/gothic/infopage.php?id=13
Jeśli tak, to mogłeś to łaskawie napisać;)

Rzeczywiście, nie ma tam mowy o 13 magu, a rękę dał bym sobie uciąć, że Saturas nazwał Xardasa 13 magiem. Może nie ma tam o nim wiadomości dlatego, że Xardas nie współtworzył bariery, a tylko nadzorował pracę pozostałych. Poza tym strona nie jest oficjalna i nie wszystko tam napisane musi być prawdą;)

Tajemnic, knopfler

W intrze nie ma wiadomości o liczbie magów. Jest tylko powiedziane:
.../ król zebrał swych najpotężniejszych magów, by ci stworzyli magiczną barierę, a ja byłem jednym z nich /.../

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 20:42, rob006 napisał:

.../ król zebrał swych najpotężniejszych magów, by ci stworzyli magiczną barierę, a ja byłem
jednym z nich /.../

Dokładnie to samo napisałem kilka postów wyżej ;-).

Myślę, że nie ma nad czym się już rozwodzić. Magów było 12 oni utworzyli magiczną barierę, a Saturas MÓWI o tym 13 magu nadzorującym (Xardasie) w momencie kiedy już nie może liczyć na pomoc - w wysadzeniu kopca rudy w Nowym Obozie - od magów Ognia. Szkoda, że w intrze nie ma podanej ilosci magów tylko jest podane "swych najpotężniejszych magów". Trudno. A może chodziło o 12 razem z Xardasem a Milten był 13-ty już przyjęty po powstaniu bariery, tylko Piranie się zakręciły i potem tego już nieodkręciły? Sam już mam mętlik w głowie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale macie problemy.Jakbyście słuchali uważnie niektórych dialogów i przeczytali wszystkie księgi to by nie było takich nieporozumień.

Tak, magów tworzących barierę było 13. Trzynastym był Xardas który dowodził nimi. Po stworzeniu bariery magowie podzielili się na magów wody oraz ognia,a Xardas zaczął studiować Nekromancję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ale nie chodzi o to, ilu było magów, tylko o to, czy Milten był magiem przed powstaniem bariery, czy został nim juz po jej utworzeniu. Niby wszystkie argumenty wskazuja na to, że uczestniczył w tworzeniu bariery, ale jednak odniosłem wrażenie, że magiem został już po jej utworzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2006 o 20:26, rob006 napisał:

/.../

Ale nie chodzi o to, ilu było magów, tylko o to, czy Milten był magiem przed powstaniem bariery,
czy został nim juz po jej utworzeniu. Niby wszystkie argumenty wskazuja na to, że uczestniczył
w tworzeniu bariery, ale jednak odniosłem wrażenie, że magiem został już po jej utworzeniu.

Ja tez odniosłem takie wrażenie. Któryś z NPC chyba nawet mówi, że ostatnim, którego Corristo przyjął na maga był Milten. Skoro tak, to z tego by wynikało, że Milten został magiem już po stworzeniu bariery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 11:21, knopfler napisał:

Ja tez odniosłem takie wrażenie. Któryś z NPC chyba nawet mówi, że ostatnim, którego Corristo
przyjął na maga był Milten. Skoro tak, to z tego by wynikało, że Milten został magiem już po
stworzeniu bariery.


I tu zataczamy koło;) Wtedy nie zgadza sie liczba magów: 6 z kręgu wody i 5 z kręgu ognia + Xardas. A więc 12 magów, a Saturas mówi wyraźnie, że Xardas był 13 magiem. :-/
Chyba jednak prawdziwa jest teoria, że goscie Piranha Bytes po prostu się pomylili i zaliczyli Miltena, jako 6 maga z kręgu ognia tworzącego barierę, mimo, że został magiem dopiero po jej utorzeniu. :-/
W sumie wcale im sie nie dziwię. Ja też nie zauwazyłem, że liczba magów się nie zgadza;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna dość bezsensowna możliwość (na pewno byśmy się o tym dowiedzieli) - Milten został magiem dopiero za barierą, ponieważ jakiś inny udał się do Innosa...
Ale jak napisałem powyżej - b. mało prawdopodobne - było by o tym głośno...
Żeby nie było - ja tylko rzucam wolne pomysły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować