Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

Dnia 30.12.2006 o 21:13, Tomasz K. napisał:

Raziel? Kody są po to aby uprościć sobie grę, jednak w tej grze jest inaczej, bo czasami są
momenty nie do zniesienia... Chodzi mi o trudne sytuacje ( zbyt dużo orków ).

Gothic`a DA się przejść bez kodów, w dodatku to NIC trudnego. Tylko czasem trzeba ich uzyć bo np. gra nie wygenerowała trolla, z którego mamy wyciąć kieł do Ulu-Mulu, rózne rzeczy się w Gothicu zdarzają. Ale tak ogólnie przejście Gothica bez kodów niczym wybitnym nie jest ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to osoby stosujące kody nigdy nie kończą zaczętej kampanii. Mój brat pograł trochę w Gothic, potem zobaczył przy pomocy kodów wszystkie możliwe bronie i pancerze, po czym rozniósł wszystko co tylko mógł. Na koniec odstawił grę na półkę :) Moim zdaniem fajnie jest po ukończonej rozgrywce obejrzeć co oferowała gra, zawsze można było coś przeoczyć zwłaszcza jeśli to RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 21:08, Azrathel napisał:

> Nie rozumiem po co stosowąc kody. to zabija całą przyjemność grania

to ich nie używaj - proste i logiczne. a to, czy ktoś używa kodów to wyłącznie jego prywatna
sprawa - i według mnie nikogo nie powinno to obchodzić.

chociaż... kody w Gothicu? PO CO?? no ale cóż... różni ludzie się zdarzają...


Nie wiem co jest nie tak z różnymi graczami ze sie tak bulwersuja jak ktos uzywa kodow. Sam uzywalem i uzywam kodow w niektorych grach. W gotrhicu rownież bo niby to niweczy cala przyjemnosc grania ale wg mnie jak sie nie moze przejsc jakiegos fragmentu gry to rownież psuje cala przyjemnosc grania. Kodów używa się również 4Fun. W gothicu dzieki marvin mode''owi bawiłem sie w podmienianie zbroi. Gornowi dałem ciężką zbroję najemnika bo wg mnie na nią zasługiwał ;). Natomiast w G2 uzyłem kodu na modyfikację EXP bo nie spodobal mi sie pomysl z utrata pamieci bezimiennego to tez dalem mu taka ilas exp ile mialem na koncu G1 przed walka ze sniacym. Kody nieraz urozmajcaja gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 21:28, Smash napisał:

Kody nieraz urozmajcaja
gre.

Jasne. Tak naprawdę to myśle, że Ci co twierdzą, że kody są "be" poprostu mają na myśli, że głupio jest ich używać (nagminnie) przy pierwszym przechodzeniu gry(ja też tak myślę) Sam przechodziłem G2 jakieś 5 razy i przy 3 czy 4 razie też kodów trochę używałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 21:28, Smash napisał:

> > Nie rozumiem po co stosowąc kody. to zabija całą przyjemność grania
>
> to ich nie używaj - proste i logiczne. a to, czy ktoś używa kodów to wyłącznie jego prywatna

> sprawa - i według mnie nikogo nie powinno to obchodzić.
>
> chociaż... kody w Gothicu? PO CO?? no ale cóż... różni ludzie się zdarzają...

Nie wiem co jest nie tak z różnymi graczami ze sie tak bulwersuja jak ktos uzywa kodow.


Zgaduje, że pijesz do mnie. No cóż, ja NIE uważam używania kodów za złe, tylko (przynajmniej mnie) odbiera przyjemność zabawy. Jeśli ktoś gra z kodami i mu to nie przeszkadza to tez nie widze w tym nic złego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 21:33, Piotrekgościu napisał:

> Kody nieraz urozmajcaja
> gre.
Jasne. Tak naprawdę to myśle, że Ci co twierdzą, że kody są "be" poprostu mają na myśli, że
głupio jest ich używać (nagminnie) przy pierwszym przechodzeniu gry(ja też tak myślę) Sam przechodziłem
G2 jakieś 5 razy i przy 3 czy 4 razie też kodów trochę używałem.


Ja w G1 i 2 zacząłem używac kodów gdy juz nie moglem dac rady. Zawsze za pierwszym razem gdy przechodze gre staram sie ja przejsc bez kodow ale jak zaczyna byc tak trudno ze co minute daje load i tak przez ok 15 razy to juz wlaczam godmode albo uzywam kill. God mode czasami nie wystarcza w G1 bo np nasza bron nie robi zbytniego wrazenia na trollu. Zreszta zszkowalo mnie kiedy wpisalem kill na trollu a mu jeszcze zostala 1/6 zycia xD. Ja w grach typu Gothic zawsze lubię się bawić zbrojami wiec mozliwosc wreczania takiej zbroi NPCowi jaka sie uwaza za sluszna poprostu mnie cieszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 21:40, Smash napisał:

Ja w G1 i 2 zacząłem używac kodów gdy juz nie moglem dac rady.

A nie jest Ci trochę głupio/wstyd, że 95% ludzi "daje radę" bez kodów, a Ty się od razu poddajesz? W Gothica grałem już ok 15 razy (1+2+NK) i nie użyłem w trakcie gry ani jednego kodu. Satysfakcja z gry olbrzymia, jak podejrzewam nieporównanie większa od tej "na czitach".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh masz rację. Przypomniałeś mi tym pewną historię:
W wakacje pożyczyłem koledze G1 (jego pierwszy kontakt z grą) grał trochę, mówił, że mu się podoba. Następnego dnia poszedłem do niego żeby zobaczyć jak mu idzie... i zobaczyłem :) Był w 1 rozdziale, miał na sobie szatę nekromanty(był cieniem), był mistrzem w broni dwuręcznej(!!!) miał włączonego "god mode" i spokojnie siekał Trolle. Pytał się mnie jak teraz może zostać szkodnikiem(!!!) Po kilkunastu minutach gry powiedział, że był za Barierą - ale tam nie ma żadnego miasta jak mu mówiłem (Khorinis - G2) i chciał żebym mu na juro przyniósł dwójeczkę. Myślałem, że za to zbeszczeszczenie Gothic''a mu zrobię "kuku"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak mówi gramowicz RTN (wybacz skrót ;)) granie na kodach zwłaszcza w Gothicu, psuje to jego wewnętrze "łał" :)

Granie bez kodów daje mnóswto satysfakcji, zwłaszcza gdy już zabijamy Śniącego. Bezcenne, a kody wszystko psują.

I na koniec, może dajmy spokój kodom bo to wątek o Gothicu a nie o kodach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 21:45, Remember_The_Name napisał:

> Ja w G1 i 2 zacząłem używac kodów gdy juz nie moglem dac rady.
A nie jest Ci trochę głupio/wstyd, że 95% ludzi "daje radę" bez kodów, a Ty się od razu poddajesz?
W Gothica grałem już ok 15 razy (1+2+NK) i nie użyłem w trakcie gry ani jednego kodu. Satysfakcja
z gry olbrzymia, jak podejrzewam nieporównanie większa od tej "na czitach".


Nie jest mi w ogole glupio ani wstyd. Kupuję grę po to by przy niej się dobrze bawić a nie po to zeby nie spac po nocach i rozmyslac "jak ja ubiję tego cholernego trolla zebym w koncu mógł zrobic to glupie ulumulu" a potem szpanowac na forach ze ja skonczylem G1 bez cheatow a wyyy nieeeee. W gry nie gram dla uczucia zwanego satysfakcją tylko po to by się dobrze bawiąc spędzic wolny czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 21:55, Smash napisał:

W gry nie gram dla uczucia zwanego satysfakcją tylko po to by się dobrze bawiąc spędzic wolny czas

To fajnie, ale np. ja mam jedno i drugie ;P A Ty mówisz tak, jakby gra bez kodów nie mogła przynieść frajdy i jakby grając bez nich nie można się było dobrze bawić... I jeszcze jedno, bo wyczuwam w Twoim poście nutkę frustracji - my Cię nie osądzamy, masz prawo grać w co chcesz i jak chcesz, my jesteśmy tylko tymi "życzliwymi", którzy namawiają Cię do spróbowania czegoś nowego ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 21:55, Smash napisał:

Nie jest mi w ogole glupio ani wstyd. Kupuję grę po to by przy niej się dobrze bawić a nie
po to zeby nie spac po nocach i rozmyslac "jak ja ubiję tego cholernego trolla zebym w koncu
mógł zrobic to glupie ulumulu" /.../


Możliwe, że jest to czysto teoretyczne rozważanie, ale jest to najlepszy przykład, że w tej grze trzeba także myśleć. Zamiast męczyć się z trollem wystarczyło kupić od Xardasa zwój "zmniejszenie potwora" i troll nie sprawiał juz żadnych trudności. Nie cieszyłbyś sie, gdybyś sam to odkrył?

Co do kodów, to w zupełności je potępiam (szczególnie w tak prostej grze jaką jest Gothic), i staram sie zawsze grac bez ich pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 22:01, Remember_The_Name napisał:

> W gry nie gram dla uczucia zwanego satysfakcją tylko po to by się dobrze bawiąc spędzic
wolny czas
To fajnie, ale np. ja mam jedno i drugie ;P A Ty mówisz tak, jakby gra bez kodów nie mogła
przynieść frajdy i jakby grając bez nich nie można się było dobrze bawić... I jeszcze jedno,
bo wyczuwam w Twoim poście nutkę frustracji - my Cię nie osądzamy, masz prawo grać w co chcesz
i jak chcesz, my jesteśmy tylko tymi "życzliwymi", którzy namawiają Cię do spróbowania czegoś
nowego ;]


Nie powiedziałem czegos takiego ze gra bez kodow nie dalaby frajdy. Może tak to odebrales ale nie mialem tego na mysli ;). W przypadku mnie w G1 i 2 bez marvin mode nie mialbym takiej frajdy jaka mam, bo przeciez bez wlaczonego marvina nie moglbym podmieniac zbroi co mnie bawi. Zreszta kody w Gothicu 2 a bardziej edit abilities i mozliwosc ustawienia EXP jest dobrym rozwiazaniem dla tych ktorym utrata pamieci niezbyt przypadla do gustu prawda? Co do mojej nutki frustracji... moze spowodowane jest to tym ze na wielu forach spotykam sie z wyraznym "atakowaniem" tych ktorzy uzywaja kodow lub pytaja o nie. Najbardziej denerwuje mnie to kiedy ktos sie spyta o kody a obroncy "normalnego" grania przebojkotuja 2 strony tematu jakie to jest zle i jaka to przjemnosc odbiera itd. itp. zamiast dac te cholerne kody. Bo i gracz ktory sie zapytal o kody mialby problem z glowy i tez forum byloby mniej zaspamowane nie sadzisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 22:15, Smash napisał:

(...) Bo i gracz ktory sie zapytal o kody
mialby problem z glowy i tez forum byloby mniej zaspamowane nie sadzisz ?

Sądzę ;] Dlatego nie potępiam grania przy użyciu kodów, a jedynie staram się nakłonić ludzi grających z ich pomocą do podjęcia próby zagrania "fair", czyli tak, jak to sobie wymyślili twórcy gry. Wybór oczywiście należy do gracza i jest on całkowicie nie moją sprawą, ale spróbować zawsze można :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno niejeden z Was grał w Gothica I magiem. W związku z tym mam pytanie: jaką drogę do magii wybieraliście (tzn. wstępowaliście do Magów Ognia czy dużo później do Magów Wody?) i jaką stosowaliście później taktykę w czasie walk? Pytam, bo jestem teraz Magiem Ognia i z niektórymi walkami mam problem (wszak magia = zupełnie inna taktyka niż przy machaniu mieczem). Niestety wciąż jeszcze nie jestem w stanie wszystkich pojedynków za pomocą magii i najczęściej zaczynam walkę jakimś zaklęciem, a potem (gdy przeciwnicy się nieco zbliżą) zamieniam płonącą od magii dłoń na chłodną stal miecza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do gry Gothic I

1.Gdy proszę Scattiego o obstawienie walki mówi mi, że walka odbędzie się za kilka dni i będzie ogłoszenie.
Czekam te kilkadni i niema żadnej walki.
2.Pytam się kopaczy czy jest coś ciekawego do oglądania oprócz chat. Odpowiadają, że wieczorem są walki strażników na arenie. I też nie ma żadnej walki.

Czy ktoś widział walki na arenie?
Czy ktos obstawiałe te walki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 23:15, Mumin napisał:

Na pewno niejeden z Was grał w Gothica I magiem.

Grałem zarówno magiem ognia jak i dopiero później magiem wody. Zawsze udawało mi się posiadać 100 (lub więcej dzięki amuletom itp) pkt siły i tyle samo many, ponadto szósty krąg magii. Zawsze jednak walczyłem mieczem, rzadko wspomagając się zaklęciami. Nie mogę się do nich przekonać gdyż nie podoba mi się to iż je kupujemy a nie uczymy tak jak ma to miejsce w G2. Walcząc robiłem tak jak Ty, rzucałem jakiś czar aż wrogowie do mnie podejdą wtedy wyciągałem broń i atakowałem. Zawsze grając w g1 mam tyle PD, że mogę być "mistrzem" i w broniach i magii lub w strzelaniu, w gothic2 na szczęście już tak łatwo nie jest. Z przeciwnikami problemów nie było czar odejmował sporo ich pkt życia a stal dokonywała reszty tych jakże haniebnych czynów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2006 o 18:56, Bal Isidro napisał:

Pytanie do gry Gothic I

1.Gdy proszę Scattiego o obstawienie walki mówi mi, że walka odbędzie się za kilka dni i będzie
ogłoszenie.
Czekam te kilkadni i niema żadnej walki.
2.Pytam się kopaczy czy jest coś ciekawego do oglądania oprócz chat. Odpowiadają, że wieczorem
są walki strażników na arenie. I też nie ma żadnej walki.

Czy ktoś widział walki na arenie?
Czy ktos obstawiałe te walki?


Przeszedłem Gothic''a kilka razy i ani razu nie udało mi się obstawić walki na arenie. Scatti zawsze mówił to samo - "Przecierz teraz nikt nie walczy" i coś tam jeszcze. Nigdy też nie widziałem takiej walki. To raczej tylko takie gadanie i nie sądze żeby ktoś tam walczył, mimo że kopacze zawsze wieczorem zbierają się na "trybunach" areny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować