Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Dnia 16.01.2009 o 19:11, kurczak-AFC napisał:

A matura z matmy nie jest obowiązkowa ?


No właśnie jest... Chodzi o to, że "pewnie" dlatego, jak nic się w tym temacie nie zmieni, na co jest dość duża szansa... Ale i tak trzeba wierzyć, a nuż... :x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja uważam, że nikt nie powinien narzucać ludziom z czego chcą pisać maturę... Zamiast tego, zajęcia poza lekcyjne dla ludzi, nie znających ortografii! Z tym powinni coś zrobić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 19:29, kurczak-AFC napisał:

Wiesz, ja uważam, że nikt nie powinien narzucać ludziom z czego chcą pisać maturę...
Zamiast tego, zajęcia poza lekcyjne dla ludzi, nie znających ortografii! Z tym powinni
coś zrobić :/

A bo to nie ma takich zajęć? Są nawet na lekcjach. U mnie nauczyciel prowadzi dwie osoby z dysleksją i innymi wadami. Mają np robić ćwiczenia z ortografii i mu je pokazywać. A to, że polski jest na maturze tylko mobilizuje żeby uczyć się zasad i wg mnie powinien być dalej obowiązkowy. Nie wiem jak z matematyką. Jestem przekonany, że bym jej nie zdał (na szczęście mnie już nie obejmie) ale może jednak dobrze, że wróciła jako obowiązkowy przedmiot?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 20:00, Garam napisał:

Sorry za spam, ale muszę to napisać :)

Feeeeeerieeeeeee :)


Ja mam dopiero za tydzień. Tobie zleci 1 tydzień a ja będę zaczynał ferie ;-)

Dzień w szkole nudny. Po za religią gdzie ogladaliśmy dosyć ciekawy film. Wiało nudą, ponieważ I klasy miały wycieczkę do teatru na przedstawienie omawiające sprawę narkotyków. Teraz weekend ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to ja myślałem, że mam fajną szkołę, a tu proszę dla mnie ten tydzień tak szybko nie zleci :( i na dodatek od sprawdzianów też się nie uwolnie, cóż tak bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 20:52, kedzior141 napisał:

Ferie ;) jakże się cieszę

hehe no to tylko pogratulować ;] Mi został jeszcze tydzień ;/ chociaż i tak lekcje to będą takie by tylko je przesiedzieć ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się cieszycie, a ja jestem w lepszej sytuacji :P
Ferie zimowe zaczynają się u mnie w ostatnim terminie, (16 lutego - 1 marca) więc zmęczę się szkołą na tyle, że sam odpoczynek będzie upragniony i maksymalnie wykorzystany. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 07:26, CokeManiac napisał:

dzisiaj idę do szkoły


Strzelam, że odrabiacie jakiś dzień, najpewniej 2 stycznia. I tak, to jest normalne :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące wycieczek szkolnych. Czy w waszych szkołach również ich nie ma, ponieważ nie można organizować płatnych zajęć w czasie lekcji? Jestem w trzeciej klasie gimnazjum i jak na razie byliśmy tylko na jednej wycieczce w pierwszej. Nic nie zapowiada aby coś mogło to zmienić. Napiszcie jak jest u was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 09:25, Mendreck9 napisał:

Mam pytanie dotyczące wycieczek szkolnych. Czy w waszych szkołach również ich nie ma,
ponieważ nie można organizować płatnych zajęć w czasie lekcji? Jestem w trzeciej klasie
gimnazjum i jak na razie byliśmy tylko na jednej wycieczce w pierwszej. Nic nie zapowiada
aby coś mogło to zmienić. Napiszcie jak jest u was.



U mnie przynajmniej dwie duże dwódniowe wycieczki na rok są + tam jakieś ognisko, kino ( wtym tygodniu akurat, hura!) czy teatr, a właśnie przez pojęcie wycieczki szkolne rozumiesz, że więcej niż jedna klasa ? Czy tylko ze swoją ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 19:29, kurczak-AFC napisał:

Wiesz, ja uważam, że nikt nie powinien narzucać ludziom z czego chcą pisać maturę...
Zamiast tego, zajęcia poza lekcyjne dla ludzi, nie znających ortografii! Z tym powinni
coś zrobić :/


Ja bym poszedł dalej. Zajęcia dodatkowe dla:
- nie znających działań na liczbach rzeczywistych
- nie znających reakcji chemicznych
- nie znających zasad dynamiki
- nie znających historii Polski
- nie znających gatunków roślin i zwierząt

Dlaczego ortografia jest ważniejsza od ww. rzeczy ? Jak ktoś nie zna działań na liczbach rzeczywistych, to nie będzie potrafił wypełnić PIT-u. Zastanawia mnie ile humanistów wie, że:

Humanizm edukacyjny [edytuj]

Humanizm jako prąd w szkolnictwie, zaczął dominować w szkołach w XVII wieku. Zakłada on, że to dziedziny, które pozwalają rozwijać ludzki intelekt, są tymi, które naprawdę czynią ludzi "w pełni ludźmi". Praktyczną podstawą jest przekonanie o istnieniu różnych możliwych do rozwijania rodzajów intelektu, takich jak zdolności analityczne, matematyczne, lingwistyczne, itp. Wzmocnienie jednego z rodzajów, jak uważano, rozwija także niektóre inne jego rodzaje. Ważną postacią końca XIX wieku w humanizmie edukacyjnym był stanowy minister do spraw edukacji W.T. Harris, który wyróżnił "pięć okien duszy" (matematyka, geografia, historia, gramatyka, i literatura/sztuka). Humaniści edukacyjni wierzyli, że podejście "najlepsza edukacja dla najlepszych studentów" oznacza najlepszą edukację dla wszystkich. Chociaż humanizm jako prąd edukacyjny został w dużej mierze wyparty przez innowacje początków XX wieku, jednak niektóre jego aspekty ciągle są w użyciu w niektórych szkołach (szczególnie w nauce literatury). (wikipedia.pl)

Pozwoliłem sobie pogrubic interesujące słowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2009 o 10:25, HunterO7 napisał:


Dlaczego ortografia jest ważniejsza od ww. rzeczy ?


Hmm... Historia Polski - ok. Gatunki roślin/zwierząt - też. Działania matematyczne - tym bardziej. Ale na Boga, uwierz, że i dynamika i reakcje chemiczne nie są potrzebne w życiu, chyba że dla fizyka/chemika. Bez tego da się żyć. Ale bez ortografii, bez matematyki, bez ogólnego pojęcia o przeszłości ojczyzny (na upartego dorzucimy te gatunki) jest już ciężej. Bez znajomosci języka ojczystego nie można się normalnie porozumieć, bez podstaw matmy to już w ogóle, a historia... Cóż, to korzenie nasze decydują o tym, kim jesteśmy, więc...
Za to nie widzę wyjaśnienia dla dynamiki i reakcji chemicznych... Byłbyś łaskaw mnie oświecić?

M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2009 o 10:30, Mr.M napisał:

Za to nie widzę wyjaśnienia dla dynamiki i reakcji chemicznych... Byłbyś łaskaw mnie
oświecić?


Napisałem to, żeby było coś z fizyki i chemii. O ile truniej szukać praktycznego zastosowania w codziennym życiu chemii (choc może dostarczyć niezapomnianych wrażeń :)), o tyle fizyka w życiu pomaga. Po pierwsze fizyka jest jednym z najbardziej rozwijających umysł przedmiatów. Czytałem kiedys badania IQ u studentów przed i po zakończeniu studiów. Absolwenci fizyki zaliczyli wzrost, a np. medycyny spadek (typowo pamięciowe studia). Fizyka uczy myślenia. A jeśli chodzi o bardziej pragmatyczne rzeczy np. zastosowanie dźwigni, zeby ułatwić pracę. Trudno podać przykłady. Z doświadczenia wiem, że znający fizykę lepiej radzą sobie z problemami typu:
- jak coś złapać, zeby dobrze się niosło
- jak naprawić telewizor (nie mówię tu o strasznie trudnych naprawach :))
- łowienie ryb (:P)
- robienie podciągnięć na drążku
- otwieranie różnych rzeczy
Jak już mówiłem trudno podać dobry przykład, choc wiedza ta sie b. często przydaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować