Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Dnia 04.09.2009 o 18:29, Mohair napisał:

Ps. Ja z bio i chem rozszerzonymi bym nie zdał pewnie :D


Z chemii głównie będę musiał się mocno wziąć do roboty, a z biologii i matmy już jakoś pójdzie.
A klasę mam też pożarniczą, czyli jeden dzień w tygodniu będziemy chodzić w mundurach strażackich (które nam uszyją na zamówienie) po szkole. ;) Plus do tego różne ćwiczenia strażackie mają być. Ogólnie to cieszę się ze swojej klasy, myślę że dobrze wybrałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.09.2009 o 19:26, kedzior141 napisał:

A klasę mam też pożarniczą, czyli jeden dzień w tygodniu będziemy chodzić w mundurach
strażackich (które nam uszyją na zamówienie) po szkole. ;) Plus do tego różne ćwiczenia
strażackie mają być. Ogólnie to cieszę się ze swojej klasy, myślę że dobrze wybrałem.


Specjalne liceum by zostać strażakiem? Lol nie wiedziałem, że coś takiego istnieje :P
GL&HF zatem ;] Za mundurem panny sznurem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2009 o 19:46, Outlander-pro napisał:

Specjalne liceum by zostać strażakiem? Lol nie wiedziałem, że coś takiego istnieje :P


To jest dodatkowa rzecz, ale napewno łatwiej się dostać na studia strażackie.

Dnia 04.09.2009 o 19:46, Outlander-pro napisał:

GL&HF zatem ;] Za mundurem panny sznurem xD


No ja myślę ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam mieć w pierwszej klasie LO 17 obowiązkowych lektur licząc oddzielnie dziady cz. 3 i 4 itp. W Grudniu zaczniemy omawiać 1 lekturę. Jak to możliwe. że mamy ich omówić w tym roku szkolnym 17 ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalnie. Kumpel ma 20, ale mówi że 12 z nich to fragmenty, więc lajt. Jesteś pewien,że całości a nie fragmenty? Bo jeśli całości, to ja życzę powodzenia, rly :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2009 o 22:54, crash807 napisał:

Jak to możliwe. że mamy ich omówić w
tym roku szkolnym 17 ?!


Niezbyt możliwe. Chodzisz do klasy humanistycznej?
Bardzo prawdopodobne jest to, że większość z nich to fragmenty (u mnie na lekcji, nauczycielka zaznaczała, które nimi są), duża część z nich to pojedyncze wiersze, czy teksty w podręczniku. Zresztą od czytania jeszcze nikt nie umarł :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My mieliśmy fragmenty, ale i tak musieliśmy przeczytać całe książki. To normalka jest w liceum. Jedna książka na tydzień, czasem jedna na 3 lekcje. Tak już jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, jestem w klasie humanistycznej. Najdziwniejsze jest w tym wszystkim to (jak napisałem wcześniej), że pierwszą lekturę zaczniemy omawiać dopiero w Grudniu i aby zdążyć to musiały by być min 3 lektury na miesiąc i jak tu zdążyć? Licząc jeszcze lekcje gdzie będziemy je omawiać to to jest nierealne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 lektury w miesiąc? W 2 klasie będzie przerabiać 5 w miesiąc. To nie jest omawianie jak w gimnazjum - najpierw pytanka z całości, a później jakieś dopowiedzenia. Łącznie jedną lekturę przerabialiście w 2 tygodnie... W LO przychodzisz z lekturą, szybko ważne cytaty, odniesienie do epoki i zamykasz, kolejna lektura. Treść musisz znać, bo jak Ci się trafi takie coś na maturze to musisz się odnieść do całości. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 10:15, crash807 napisał:

/.../


Nie widzę przeszkody w tym, aby zacząć czytać już dziś i do grudnia przerobić na boku połowę tych lektur :P Gdzieś pisałeś, ze nie lubisz czytać. Jak widzisz - klasa humanistyczna nie dla Ciebie ;D Jednak jestem niemal pewien, że połowa tych lektur to fragmenty i nie będziesz musiał brnąć przez całą treść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2009 o 19:19, Lukas813 napisał:

Ile można mieć max lekcji dziennie w szkole średniej?


Nie wiem ale za moich czasów najwięcej lekcji w ciągu dnia mieliśmy 8, więc więcej chyba nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2009 o 19:21, Isildur napisał:

> Ile można mieć max lekcji dziennie w szkole średniej?

Nie wiem ale za moich czasów najwięcej lekcji w ciągu dnia mieliśmy 8, więc więcej chyba
nie ma...

U mnie jest 10 przy poniedziałku czy to zgodnie z prawem?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2009 o 19:19, Lukas813 napisał:

Ile można mieć max lekcji dziennie w szkole średniej?

Zależy od szkoły bo zasadniczo dziennego limitu raczej nie ma jest tylko tygodniowy. W liceum w którym się uczyłem niektóre klasy miały nawet po 9 lekcji w jedne dzień (było to w 3 klasie i tak się łączyło z fakultetami że wracali po 9 godzinach lekcyjnych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2009 o 19:23, Lukas813 napisał:

> > Ile można mieć max lekcji dziennie w szkole średniej?
>
> Nie wiem ale za moich czasów najwięcej lekcji w ciągu dnia mieliśmy 8, więc więcej
chyba
> nie ma...
U mnie jest 10 przy poniedziałku czy to zgodnie z prawem?!

U nas jest najwięcej 9 oficjalnie, ale jak ktoś ma np eee... dodatkowe zajęcia... to cóż... ja miałem kiedyś taki dzień, że trzeba było na 7:10, a łącznie siedziałem tyle, jakbym miał 10 lekcji, chociaż oficjalnie było 8...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2009 o 19:25, Tomoya-kun napisał:

> Ile można mieć max lekcji dziennie w szkole średniej?
Zależy od szkoły bo zasadniczo dziennego limitu raczej nie ma jest tylko tygodniowy.
W liceum w którym się uczyłem niektóre klasy miały nawet po 9 lekcji w jedne dzień (było
to w 3 klasie i tak się łączyło z fakultetami że wracali po 9 godzinach lekcyjnych)

Te 10 to są obowiązkowe bez żadnych zajęć dodatkowych. Widocznie może tak być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie. Zebranie u mnie w II klasie LO jest 16.09. Nasza wychowawczyni powiedziała, że do tego czasu musimy chodzic na religię lub każdorazowo przynosić zwolnienie. Jak to się ma do tego, że zgodnie z prawem to zainteresowani rodzice lub po ukończeniu 18 lat uczniowie zwracają się o organizację lekcji religii/etyki, a niezainteresowani po prostu nic nie robią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja mam jutro 10 lekcji od 7 rano:(
8 + 2 fakultety z matmy
nie ma to jak wyjsc przed 7 i wrocic przed 17. Nigdy tak jeszcze nie miałem, jestem w II LO. Ogolnie od poniedzialku do piatku mam tak: 6, 10, 7, 7, 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2009 o 15:29, Ratefi napisał:

nie ma to jak wyjsc przed 7 i wrocic przed 17. Nigdy tak jeszcze nie miałem, jestem w
II LO. Ogolnie od poniedzialku do piatku mam tak: 6, 10, 7, 7, 9


Jak chcesz możemy się zamienić ty pójdziesz za mnie do pracy i na studia a ja za ciebie do liceum... Uwierz mi, że twoja sytuacja akurat nie jest taka zła. Sam chciałbym jeszcze chodzić do szkoły średniej. Ja miałem raz w tygodniu lekcje do godziny 17:30 ze względu na fakultety z historii. Nie dość, że przygotowania z historii do matury to jeszcze moje zainteresowania idą w tym kierunku... Szkoła średnia to piękne czasy... A na ilość lekcji nie ma co narzekać przynajmniej nie siedzi się bezczynnie w domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować