Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Dnia 01.07.2007 o 16:13, ppajak27 napisał:

Ja jestem z tych co lubią sie spóźniać na lekcje ;) Nie lubie wstawać z rana... Wole posiedzieć
długo wieczorem a wstać po południu :)))... Ale to już rzecz gustu...

Ja mam odwrotnie. W szkole potrafiłam być godzinę przed lekcją (dopiero jak zmieniłam szkołe to chodziłam normalnie). I wcale mi nie przeszkadzało, że muszę wczas wstawać. A czemu tak wczas przychodziłam do szkoły? Bo miałam zawsze zrobione zadanie z matmy no i inni... zwalali je odemnie a niekiedy było go tyle, że nawet ta godzina to było mało na odpisanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2007 o 18:14, PolishWerewolf napisał:

Nie taki diabel straszy jak go maluja ;) Nie jest wcale az tak zle. Ja pomimo swoich nienajlepszych
wynikow na koniec gimnazjum 2 lata temu, dostalem sie na spokojnie do LO do ktorego chcialem
i mialem jeszcze ogromny zapas punktowy. W wiekszosci przypadkow mowi sie ze jest zle i trudno.
Przez 2 lata nauki dotychczas w domu nad ksiazkami i nauka siedzialem ze trzy razy, z czego
dwa razy nad historia, wiec wiesz... :)


A ja się nie dostałem, miałem 144 pkt i zabrakło mi 0 pkt :P Odsyłam do paru moich postów wcześniej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzialem je. Ale jak sam wspominales, masz jeszcze liste rezerwowa. A z doswiadczenia wiem, ze generalnie pierwsze 5-10 osob sie dostaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2007 o 13:10, sferis napisał:

Hej licealiści ... Od godziny można sprawdzać w systemie elektronicznego naboru do szkół ponadgimnazjalnych
- KSEON Optivum, do jakiego liceum sie dostaliście... Dostaliście się do swej wymarzonej szkoły?
Bo ja nie :-( Dostałem się dopiero do liceum drugiej preferencji :-( I to na takiej zasadzie,
że zabrakło mi 0pkt ... Jak to możliwe? Ano tak, że miałem 144 pkt i przyjmowano od 144 pkt.
Zadecydowały o przydziale kryteria ex-equo ... Które mówią, że pierwszeństwo mają Dzieci Nauczycieli
...

Pozdrawiam ...


Odwołaj sie i po sprawie. Jak ich pomęczysz to w końcu dostaniesz się:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2007 o 19:37, PolishWerewolf napisał:

Widzialem je. Ale jak sam wspominales, masz jeszcze liste rezerwowa. A z doswiadczenia wiem,
ze generalnie pierwsze 5-10 osob sie dostaje :)


Z doświadczenia? A kiedy uczestniczyłeś w rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej? :P Bo od czasu kiedy wprowadzono elektroniczny system rekrutacji KSEON Optivum to się trochę zmieniło :P Generalnie w 99% osób potwierdza chęć uczęszczania do szkoły, bo inaczej nigdzie nie pójdą ... Więc miejsce może się zwolnić ewentualnie jak ktoś (nie daj Boże) umrze albo będzie miał jakiś wypadek .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu. A ten system to nie wiem od kiedy jest i na jakiej zasadzie dokladnie dziala :) Podczas mojej rekrutacji na liscie do klasy mialem okolo 60 osob. Z tego zostaly 33. 15 zrezygnowalo samemu, bo sie dostalo gdzie indziej.

I sie nie wolno poddawac, pamietaj. Z takim nastawieniem, ze juz wszystko stracone, to Cie zjedza Panie Sferis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2007 o 19:44, PolishWerewolf napisał:

2 lata temu. A ten system to nie wiem od kiedy jest i na jakiej zasadzie dokladnie dziala :)
Podczas mojej rekrutacji na liscie do klasy mialem okolo 60 osob. Z tego zostaly 33. 15 zrezygnowalo
samemu, bo sie dostalo gdzie indziej.

I sie nie wolno poddawac, pamietaj. Z takim nastawieniem, ze juz wszystko stracone, to Cie
zjedza Panie Sferis :)


O_o Ale ja się nie poddaje :P Przecież i tak nawet nic nie mogę zrobić :-) System KSEON Optivum jest dopiero drugi rok (w tamtym roku go wprowadzono). Może troszkę przybliżę jego działanie :-)

Na początku wybierasz sobie trzy szkoły:
- szkoła I wyboru (do tej do której chcesz się najbardziej dostać)
- szkoła II wyboru
- szkoła III wyboru (najmniej Ci na niej zależy)

Po zakończeniu zgłaszania się do systemu (w tym roku 27,28,29 czerwca - w zależności od województwa) system automatycznie rekrutuje. Do każdej szkoły dostają się osoby z największa liczbą punktów. I teraz system sprawdza czy się dostałeś do szkoły I wyboru. Jeśli nie, to przerzuca Cię do II wyboru, jeśli się nie dostałeś przerzuca Cię do III wyboru. Jeśli się w którejś dostajesz procedura zostaje zatrzymana i zostajesz przydzielony do konkretnego oddziału i nie ma praktycznie odwołania. Szczerze mówiąc przez cały przydział (który notabene trwa parę sekund) jest wykonywane mnóstwo operacji. Wystarczy tylko troszkę pomyśleć jak to działa i wyobrazić sobie (powiadam Ci: dostaniesz zawrotu głowy) :D Mam nadzieję, że trochę chociaż wyjaśniłem. Jak będziesz miał pytania to jeszcze chętnie odpowiem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.07.2007 o 19:56, sferis napisał:


O_o Ale ja się nie poddaje :P Przecież i tak nawet nic nie mogę zrobić :-) System KSEON Optivum
jest dopiero drugi rok (w tamtym roku go wprowadzono). Może troszkę przybliżę jego działanie
:-)

W częstochowie jest 3 rok takka errata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2007 o 18:26, Madia napisał:

> Ja jestem z tych co lubią sie spóźniać na lekcje ;) Nie lubie wstawać z rana... Wole posiedzieć

> długo wieczorem a wstać po południu :)))... Ale to już rzecz gustu...
Ja mam odwrotnie. W szkole potrafiłam być godzinę przed lekcją (dopiero jak zmieniłam szkołe
to chodziłam normalnie). I wcale mi nie przeszkadzało, że muszę wczas wstawać.

Ja wstaję na tyle wcześnie na ile muszę, nie lubię czekac w szkole na lekcje, a czasami się spóźniam... Czasami to nawet tak z godzinkę ;) A mam w klasie chłopaka, który jak już wreszcie przyjdzie na lekcje, to nauczyciel pyta się tylko: "Wyspany?" ;]

Dnia 01.07.2007 o 18:26, Madia napisał:

A czemu tak
wczas przychodziłam do szkoły? Bo miałam zawsze zrobione zadanie z matmy no i inni... zwalali
je odemnie a niekiedy było go tyle, że nawet ta godzina to było mało na odpisanie :)


Ale tak dawałaś wszystkim zwalac? :D U mie zwalania zazwyczaj nie ma... Każdy musi sam pracowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 15:19, Vaerinammi napisał:

A mam w klasie chłopaka, który jak już wreszcie
przyjdzie na lekcje, to nauczyciel pyta się tylko: "Wyspany?" ;]

A to u mnie pytali czy mi sie spać nie chce ;] albo stwierdzali, że jestem ranny ptaszek. A i była taka zasada: jak mnie nie było pół godziny przed lekcją to nie było mnie w ogóle albo przychodziłam zaspana 15 minut po dzwonku :P

Dnia 02.07.2007 o 15:19, Vaerinammi napisał:

Ale tak dawałaś wszystkim zwalac? :D U mie zwalania zazwyczaj nie ma... Każdy musi sam pracowac
;)

Tzn bo byłam jedną z lepszych uczennic w klasie ale najlepsza dawała tylko wąskiemu gronu swoich przyjaciółek. No to ja przychodziłam z zeszytem od matmy i czekałam po czym przychodziły kolejno osoby i czasami tak nawet w 10 naokoło zeszytu siedzieli i pisali :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do wcześniejszego posta sferis''a, że przy takiej samej ilości pkt. pierwszeństwo mają dzieci nauczycieli. a ja sie kurna pytam czemu?! bo co one są ważniejsze czy jak?! o co do ch***ry chodzi?! jak to tak może być, że dzieci nauczycieli są uprzywilejowane. skoro mają starych za nauczycieli to się mogą w domu douczać pod okiem rodzicieli i to jest ich niejako przywilej. ale dlaczemu mają być przyjmowanie w 1 kolejności do szkoły?! nie rozumiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.07.2007 o 16:19, Madia napisał:

Tzn bo byłam jedną z lepszych uczennic w klasie ale najlepsza dawała tylko wąskiemu gronu swoich
przyjaciółek. No to ja przychodziłam z zeszytem od matmy i czekałam po czym przychodziły kolejno
osoby i czasami tak nawet w 10 naokoło zeszytu siedzieli i pisali :P



U mnie w klasie to ja jestem taki smyk, który wszystkim daje zżynać ;) Nie jestem jakiś zadufany, ale jestem najlepszym uczniem w klasie i ma to swoje plusy i minusy ;) Jestem ścisłowcem, jednak moja wychowawczynia zmusiła mnie do olimpiady z historii, a ja głupi się zgodziłem :/. Teraz żałuję, bo ja bardziej jestem umysł ścisły niż humanistyczny i przez tę olimpiadę nie mogę się skupić na innych, bardziej interesujących mnie olimpiadach. Usnułem nawet plan, że historii będę się uczył na pokaz, aby nauczycielka się odczepiła, a tak naprawdę zajmę się innymi, lepszymi dla mnie przedmiotami ;}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 21:13, mattex napisał:

Kurcze i czerwiec już minął zostały tylko dwa miesiące wakacji :( niby duzo ale mało :)


Szczerze mówiąc mnie już te wakacje nudzą. Wolę iść do szkoły. Dzisiaj nawet porobiłem notatki na olimpiadę z historii, poczytałem podręcznik i chciałem rozwiązać test, jednak magia Tony''ego Hawk''a przezwyciężyła mnie ;) Ale jutro też na pewno jakiś test i notatki do sporządzenia, a potem na trening przygotowujący do uprawiania parkour (biegi, brzuszki, przysiady, pompki itepe.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 21:26, Ponury Żniwiarz napisał:


Rany człeku twoja wola ale nie masz znajomych etc?? Wakacje nie są od nauki tylko od odpoczynku;p


Ja się nie uczę;) Znajomych mam, jednak wszyscy na wyjeździe. Ale wrócą już niedługo. Do tego czasu - trening i delikatne przygotowania na olimpiadę. Jakieś notatki mieć muszę, bo potem nauczycielka mnie zabije ;) Chociaż i tak zostałem do niej zmuszony, bo historii nie lubię, należę do ścisłowców. O, ja głupi i nieszczęsny :( Za to jest jeszcze trening i parkour, styl życia i bycia, który działa niezwykle odstresowywująco ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja idę teraz do nowej szkoły. W Gimnazjum mam nadzieję nie będzie źle. No cóż... pożyjemy zobaczymy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 22:18, sz94 napisał:

Ja idę teraz do nowej szkoły. W Gimnazjum mam nadzieję nie będzie źle. No cóż... pożyjemy zobaczymy
:D


Hehe długa droga przed tobą zacny13 latku;p Gim to fajny okres naprawde;p Nic sie nie robi a ma sie oceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam sprawę. otóż potrzbeuję napisać podanie do mojeo nowego LO, żeby mnie przenieśli z klasy mat-inf-geo do mat-inf-fiz. brakowało mi 2 pkt. póki co na razie mało osób rezygnuję, ale i tak są duże szanse że się mogę dostać, tylko potrzebuję napisać to podanie, motywujące, żeby mnie przenieśli. i tu leży mój problem. nie za bardzo wiem jak zacząć, nie mam z tym doświadczenia. proszę o możliwie szybką pomoc. z góry dzięki ; )

P.S. napisałbym w kąciku prac domowych, ale kto tam w wakacje zagląda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiecie jak się cieszę :-) Jednak dostałem się do tej mojej wymarzonej szkoły - VIII Liceum Ogólnokształcące im.M.Skłodowskiej-Curie w Katowicach, ul. 3-go Maja 42 (klasa 1C - mat-fiz-inf). Dzisiaj się okazało, że parę osób zrezygnowało całkowicie, a ja byłem na 2 miejscu na liście rezerwowych i zostałem przyjęty :-) Podskakuje pod sufit z radości xD

Ktoś z gramowiczów będzie tam uczniem? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować