Zaloguj się, aby obserwować  
Phenomenalny

Gruntz - Gra w którą grałem w dzieciństwie, i gram do dziś. Graliście w nią kiedyś??

44 postów w tym temacie

Ale ja ją uwielbiam te dialogi s ąprześmieszne a te Gruntzy fajnie wyglądają, fajne levele, fajne zabawki i narzędzia po prostu cool.Ech aż mi się zachciało w nią zagrac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie ma wymagania:

Pentium 133 MHz
32 MB pamięci RAM
karta graficzna 2MB zgodna z directX
Karta dźwiękowa zgodna z Windows
CD-ROM 4x
Windows 95/98/2000/XP

Był jak zwykle piękny, słoneczny dzień w krainie Groan. Król ze swoimi poddanymi Gruntz''ami odpoczywał na pobliskim wzgórzu. Grumley dostał niedawno piękną piłkę plażową, którą teraz zabawiał się w najlepsze. Nagle piłka potoczyła się w stronę krzaków. Sięgając po nią Grumley zobaczył trzy tajemnicze Fioletowe Przyciski. Nikt przedtem nie widział niczego podobnego. Najbardziej zaciekawiony odkryciem był sam Król, który po namyśle kazał Grimley''owi, Gromley''owi oraz Grumley''owi skoczyć na nie. Gdy wszystkie Przyciski zostały naciśnięte, wzgórze otworzyło się. Do powstałej szczeliny wpadła piłka Grumley''a, który bez zastanowienia skoczył za nią. Wszystko to obserwowała grupa złych Gruntz''ów zwanej Klanem Niezadowolonych, którzy całe dnie spędzali na pracy lub trenowaniu sztuki wojennej. Zabawa Gruntz''ów bardzo ich rozłościła. Król i jego ludzie nie byli uzbrojeni, więc przywódca Niezadowolonych postanowił ich zaatakować. Niezadowoleni otoczyli Króla, który nie widząc innej drogi ucieczki nakazał podwładnym skoczyć do szczeliny. Wielu Niezadowolonych także skoczyło, a wzgórze zaczęło się zamykać. Czy Królowi i innym Gruntz''om uda się wydostać z tajemniczej jamy i wrócić do domu? Czy obronią się przed Klanem Niezadowolonych? Myślę że tak!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jajpierw Claw, teraz Gruntz... Cały czas przywracacie moje wspomnienia o moich pierwszych grach... Gruntz lubiłem, właściwie nie wiem za co... Za humor? Za ładną jak na tamte czasy grafikę? Ogólnie lubiłem, przeszedłem... I po tym jak polubiłem Hype''a Gruntz poszło w odstawkę...

PS. Gruntz było razem z Captain Claw w PC World Komputer Na Gwiazdkę... W 1998 roku... Pudełkowej wersji tej gry również nie widziałem, a wiem, że była...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu kultowa gra:).Pamiętam jak zagrywałem się w demo,a teraz w pełną wersję.Rewelacyjne połączenie RTS''a i gry logicznej + elementy zręcznościowe.Kto nie grał w ten rewelacyjny tytuł Monolitha,niech się wstydzi...
I parę pytań:
1.Jaka jest średnia ocen tej gry?
2.Jaką ocenę dostała w CDA?


Ja oczywiście daję bez wahania 10/10 za świetną grywalność,humor i oprawę audiowizualną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno (czyt. dzisiaj) postanowiłem odpalić sobie ten tytuł. Grałem już w to kilka lat temu jednak postanowiłem wrócić do gry raz jeszcze. Z tego co wiem gra jest Freeware. Niestety w mojej wersji nie ma tych głupich/śmiesznych/zabawnych (jak kto woli) tekstów Gruntów :( Szkoda, bo pamiętam, że ich teksty były śmieszne. Czy wie ktoś gdzie mógłbym uzyskać pełną wersję, taką bez żadnych barków? A co do samej gry - jest świetna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2006 o 06:59, Skywalker560 napisał:

Jeżeli już,to nie Freeware,tylko Abandonware:).Tę wersję też mam i muszę przyznać,iż zmniejsza
ona radość płynącą z grania.


No niestety, bez tych tekstów to już nie to samo. A wiesz czy jest ta gra jeszcze dostępna do kupienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehehe :) .

To była chyba moja pierwsza pełna wersja gry, którą zdobyłem, i w którą się zagrywałem.

Gra była po prostu fantastyczna, grałem w to maniakalnie (co ciekawe, jako nieznający prawie angielskiego dzieciak, no i zupełnie początkujący gracz), nie wpadłem na pomysł używania save & load :P . Tym bardziej, że chyba nie było jakoś specjalnie intuicyjnie umieszczone.

Grę pamiętam, taaak... I to naprawdę ciepłe wspomnienia :D !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować