Sheleila

Szukam pewnej gry - ale nie znam nazwy

2026 postów w tym temacie

Witajcie :)
Otóż, jakiś czas temu (nie wiem dokładnie kiedy, nie mam poczucia upływającego czasu) ukazało się na stronie Gram.pl info (czy tam news jak kto woli) o grze, o pewnej grze. Gra ta była utrzymana w grafice dość prostej, takiej a''la rysowanej ręką. Sens rozgrywki polegał na prowadzeniu robota po mieście pełnym jemu podobnych maszyn, w systemie chyba point''n''click. Dodatkowo gra działała na systemie MacOS (nie pamiętam, czy na Windowsach też).
Podsumowując - gra ma grafikę "oldschoolową", jest w systemie point''n''click, dzieje się w świecie robotów, działa na Mac''ach.
Pamiętam jeszcze, że na JoeMonsterze chyba była wersja prezentacyjna tej gry, albo inny tytuł zupełnie, jednak podobnie wyglądający (zrobiona we Flashu). Polegała na prowadzeniu robota (też point''n''click) przez wymarłe miasto do generatora prądu, aby to miasto ożywić.
Ktoś wie może o co mi chodzi? :)

Z góry dziękuję.

M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2009 o 17:41, zerohunter napisał:

Machinarium?


Tak :D Dzięki wielkie, teraz nie pozostaje nic innego, jak zebrać fundusze i grę zakupić ^^ Jeszcze raz dziękuję :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema.
Szukam gry w stylu Fable. Ważne żeby miała ciekawą fabułę i ten swój klimat.
Proszę fanów RPGów o podrzucenie jakiegoś fajnego tytułu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować Gothic 1 i 2 jeśli jeszcze w nie nie grałeś, graficznie może nie są najnowsze ale pod względem klimatu i grywalności są naprawdę doskonałe. Z nowości polecam Dragon Age choć jest to klasyczny cRPG a nie action-RPG jak Fable.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2009 o 20:36, MadDogg napisał:

Siema.
Szukam gry w stylu Fable. Ważne żeby miała ciekawą fabułę i ten swój klimat.
Proszę fanów RPGów o podrzucenie jakiegoś fajnego tytułu :)


Wydaje mi się, że powinieneś to zamieścić w temacie o poradach ws kupna gier. A co do pytania. Dragon Age ;) Jak już to powiedział Karharot, to jest cRPG, a nie action, jednak polecam. A z action RPG to Gothiki, Risen...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2009 o 21:53, Karharot napisał:

Możesz spróbować Gothic 1 i 2 jeśli jeszcze w nie nie grałeś, graficznie może nie są
najnowsze ale pod względem klimatu i grywalności są naprawdę doskonałe. Z nowości polecam
Dragon Age choć jest to klasyczny cRPG a nie action-RPG jak Fable.


No właśnie też interesowałby mnie Gothic, bo w żadnego jeszcze nie grałem.
Ale która część jest dla Ciebie najlepsza? Najchętniej pograłbym w świeżą trójkę, ale ponoć nie jest wcale taka dobra.
Dragon Age? Na razie dziękuje, chyba, że pod choinkę dostane nowego kompa :)

EDIT: A co powiesz na temat Neverwinter Nights 2 i Wiedźmina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2009 o 22:36, MadDogg napisał:

No właśnie też interesowałby mnie Gothic, bo w żadnego jeszcze nie grałem. Ale która część jest dla Ciebie najlepsza?

G1 i G2 (najlepiej w tej kolejności bo lepiej się zorientujesz w świecie). G3 unikaj jak ognia bo został wypuszczony tylko po to aby producenci mogli zarobić na marce tytułu (do tego wypuszczono go pół roku za wcześnie, nie wiem czy widziałem w życiu bardziej zabugowaną i niezoptymalizowaną grę).

Dnia 30.11.2009 o 22:36, MadDogg napisał:

EDIT: A co powiesz na temat Neverwinter Nights 2 i Wiedźmina?

Wiedźmin jest ok. Z Neverwinter Nights polecam dwójkę bo jedynka była IMO mało udana (eksperymentowali z nowym silnikiem i nie wyszło to grze na dobre).
Jeśli interesują Cię także klasyczne cRPG o mniejszych wymaganiach sprzętowych to polecam Baldur''s Gate 1 i 2, Planescape: Torment, Arcanum, Icewind Dale 1 i 2 oraz Knights of the Old Republic (o ile lubisz klimaty Gwiezdnych Wojen).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z nowości Dragon Age, fakt faktem nie jest podobny do fable ale to bardzo dobry cRPG, jeden z lepszych ostatnich lat. Ewentualnie Mass Effect tez jako bardzo dobre cRPG/FPS.

A w Overlorda grałeś ? Gierka nieco podobna designem i miejscami klimatem do fable, nie jest to co prawda rpg [elementy jakieś ma ale szczątkowe] a raczej zręcznościowy platformer, ale jest świetny, daje od groma funu i ma sporo czarnego humoru. Dwójka tez wyszła niedawno, jest całkiem ok, nie jest jakaś wybitna względem pierwszej części ale poziom utrzymała jak dla mnie.

Gothica 1 i 2 z dodatkiem Noc Kruka również polecam, i tak jak mój przedmówca radzę zacząć od jedynki, bo inaczej będzie ci ciężko się połapać fabularnie, dwójka w dużej mierze bazuje na wydarzeniach z jedynki [obie części się wiążą, dwójka zaczyna się dokładnie tam gdzie pierwszy gothic się skończył], trójkę - to już na własne ryzyko, jak się po pierwszych dwóch częściach jednak odważysz to obowiązkowo oficjalne patche + ten duży nieoficjalny fix pack, inaczej g3 jest niegrywalny [a i full patched nie jest za dobrze, do tego nie trzyma już tego klimatu i poziomu co 1 i 2]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic 3 jest najłatwiejszy, ale musisz zagrać wcześniej w G1 i G2, a także dodatek do G2 - Noc Kruka. Co do action RPG podobnego do Fable, to może Jade Empire (nie grałem, ale coś mnie podkusiło, żeby to napisać) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli "w stylu Fable" oznacza u Ciebie dawkę humoru to od siebie mogę polecić jeszcze Bard''s Tale, ale zaznaczam, że to już wręcz hack&slash. Jednak pośmiać się idzie, a kosztuje teraz ani 30zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2009 o 22:58, Karharot napisał:

/.../

Dzięki wszystkim za podpowiedzi :)
Na początek zakupie sobie Gothic 1 i 2, gdyż są to propozycje dla każdego fana cRPG obowiązkowe :D

Usłyszałem jeszcze od Was jeszcze dużo tytułów na które na pewno zwrócę uwagę. Ale z grona tych wszystkich gierek chciałbym wyłonić najlepszą propozycję dla mnie. Dlatego trochę sprecyzuję to czego oczekuję od dobrego cRPG: powinien mieć "wsysającą" fabułę z mile widzianym humorem, duży i ciekawy obszar rozgrywki, dużooo mieczy, zbrój itp, no i, żeby ładnie chodziła na jednojajowym procku i GF7900GS :)
To jest moje wymarzone cRPG, tylko nie wiem, czy aby taka gierka jeszcze powstała ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wypisz wymaluj Gothiki, tylko z wielkością świata w G1 może być problem, ale za to każdy centymetr kwadratowy jest pięknie zaplanowany :)

EDIT: Ze zbrojami też może być problem, dużo jest w dodatku do Gothic 3, ale to crap, w który grałem tylko z fanowskiego obowiązku ;] No i G3 może mieć kaprysy z chodzeniem na różnorakim sprzęcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2009 o 19:08, MadDogg napisał:

powinien mieć "wsysającą" fabułę z mile widzianym humorem, duży i ciekawy obszar rozgrywki, dużooo mieczy, zbrój itp, no i, żeby ładnie chodziła na jednojajowym procku i GF7900GS :)

Jade Empire i Planescape: Torment nie mają zbroi (w JA nawet o bronie jest ciężko) choć obydwa te tytuły mimo to naprawdę polecam (zwłaszcza P:T). Co do Baldur''s Gate, Arcanum i KotOR to spełniają wszystkie Twoje wymagania (może z wyjątkiem humoru który pojawia się jedynie okazyjnie ale to akurat nie dziwi w cRPG). Wiedźmin i NWN2 mogą robić problemy na słabszym sprzęcie więc lepiej zaczni od reszty tytułów a do tych zabierz się dopiero po upgradzie kompa.
Jeśli idzie o Gothic to Gumisiek2 już powiedział wszystko co jest do powiedzenia na ich temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poszukuje gry , dobrej gry , cena moze byc kazda gry na Pc która;
-nie bedzie krótka ,nie chce za cos zapłacic co skoncze przez dzien
-szukam gry w singleplayer której trzeba poswiecic co najmiej 30-60 godzin
- gra moze byc typu fpp , fpp połaczonej z rpg , lubie gry typu strzelanki
-musi to byc gra nie krótka , gra dobra

zeby Wam ułatwic to napisze w co grałem ostatnio
soldier of fortune payback ( dobra ale zbyt szybk sie skonczyła )
-dwie czesci Stalkera , zaczynam trzecia
-half life 2 z wszystkimi dodatkami
-crisis 9 grab ale nizbyt przyapdła do gustu0
- mount blade ( grałem ale szybko sie znudziła )
i inne ale nie chce mi sie wymieniac wiec prosze pomoc ( najgorsze jest to jak cos mnie wciagnie a zobacze koniec gry

najwiekszy jest problem w tym ze gier jest mnustwo a nie wiadomo na co sie zdecydowac - obawa ze pieniadze pujda w błoto a gra nie jest warta ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2009 o 12:34, karolekx23x napisał:

Fallout 3 grałem
Stalker Czyste Niebo i Cien Czarnobyla skonczone , a Zew Prypeci nie dawno jest w domu

A klasyki pokroju Deus Ex?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się