FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 16.11.2008 o 15:49, Jaki Ganh1 napisał:

Dobrze, zastanowię się, tym bardziej, że kiedyś już miałem to kupić :)

Z tego co pamiętam to Enclave polega na przebijaniu się przez zastępy wrogów za pomocą różnych broni białych. Gra jest stara, była kiedyś w CDA, ale IMO całkiem fajna :)

Czy moglibyście polecić jakąś dobrą grę dla ośmiolatka? Najlepiej z elementami edukacyjnymi. Dobrze byłoby też gdyby gra nie była polska, bo mieszkam za granicą i nie widzi mi się ściąganie gry z innego kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, dzisiaj mając w ręku stare opakowanie od Enclave wraz z płytką zachciało mi się w coś takiego zagrać, tyle, że już w to grałem :) W Dark Messiaha też grałem, bo coś mi się widzi, że zaraz ktoś z DM by wyskoczył :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 15:32, Jaki Ganh1 napisał:

Witam. Mam pytanie, znacie jakąś grę na podobiznę Jade Empire? Coś jak RPG + dużo akcji.
Chodzi mi o przebijanie się przez hordy wrogów uber bohaterem w połączeniu ze znakomitą
fabuła, taką jak w JE. Niestety, nic nie przychodzi mi na myśl. Wiedźmin jeszcze jako
tako pasowałby, ale niestety, przeszedłem go już na wszystkie strony :) Niekoniecznie
w klimatach japońskich, ale coś z fantasy, lubię, jak mamy do wyboru rasy/klasy, chodzimy
sobie po świecie, mamy zapas ekstra umiejętności i... o, coś jeszcze jak Fable. Czyli
coś jak Fable, Jade Empire czy Wiedźmak. Znajdzie się coś?


Pod to co napisałeś to prawie Mass Effect pasuje, akcji jest dużo, masz do wyboru kilka klas postaci, tylko rasa głównego bohatera jest narzucona przez fabułę - człowiek, fabuła jest niezła (na pewno wciąga), umiejętności jest dość dużo, tylko osadzona jest w realiach futurystycznych (statki kosmiczne i eksploracja wszechświata) więc bronie to są różnej maści pistolety i karabiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 15:43, ziptofaf napisał:

PS A myślałeś o Mass Effect? Trochę przypomina UT3 (no dobra, bardziej Gears of War-a),
bo trzeba dużo strzelać i trochę Kotora2, bo też ma rozbudowaną fabułę (chociaż jednak
interakcja z postaciami jest o klasę niższa niż w Kotorze 2). Można powiedzieć, że to
coś pomiędzy dwoma wymienionymi przez ciebie tytułami.

Dzięki za pomysł na Mass Effetc.Kuzynowi może się to spodobac.Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jedno. Jak wygląda tam walka? Czy to coś w stylu KotORa? Że klikamy i strzelamy, czy np. tak jak w Unreal Tournament, chodzimy i sami celujemy w to, co chcemy pozbawić życia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 18:25, Jaki Ganh1 napisał:

A powiedz mi jedno. Jak wygląda tam walka? Czy to coś w stylu KotORa? Że klikamy i strzelamy,
czy np. tak jak w Unreal Tournament, chodzimy i sami celujemy w to, co chcemy pozbawić
życia :)


Walka to taka trochę jak w UT, masz celownik a jego rozmiar zależy od umiejętności posługiwania się daną bronią i trafiasz w to co jest wewnątrz, widok masz z nad ramienia bohatera, możesz zawsze spauzować grę za pomocą przytrzymania spacji w celu wybrania umiejętności do użycia lub wydania polecenia któremuś z członków drużyny.
Zresztą wpisz w youtuba zapytanie "mass effect gameplay" to powinieneś znaleźć sporo filmików przedstawiających walkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Company of Heroes i dodatek, Supreme Commander i dodatek, Command&Conquer 3 i dodatek, Saga The Settlers I-V, Frontlines:Fuel of War, Ghost Recon: Advanced Warfighter, Ghost Recon: Advanced Warfighter 2, King`s Bounty: Legenda, Gears of War. Jeszcze by się pare znalazło, ale myślę, że coś z tego wybierzesz.

A ja byłem wczoraj na zakupach growych w MM i zakupiłem Max Payne: Antologia i Sam&Max: Sezon 1. Chciałem jeszcze kupić Hitman:Krwawa Forsa, ale już niestety nie było, bo gracze wykupili.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha, dokładnie tak: Mass Effect gameplay :) Wpisałem tak na YT zaraz po twoim poście :) No, raczej będzie mi się podobać, chyba zaryzykuję. A statkiem sam mogę latać? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2008 o 20:00, laki13 napisał:

A ja byłem wczoraj na zakupach growych w MM i zakupiłem Max Payne: Antologia i Sam&Max:
Sezon 1. Chciałem jeszcze kupić Hitman:Krwawa Forsa, ale już niestety nie było, bo gracze
wykupili.



Sam & Max- przy zadnej innej grze sie tak nie ubawilem. POLECAM!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 20:03, Jaki Ganh1 napisał:

Ha, dokładnie tak: Mass Effect gameplay :) Wpisałem tak na YT zaraz po twoim poście :)
No, raczej będzie mi się podobać, chyba zaryzykuję. A statkiem sam mogę latać? ^^


Ze statkiem to jest tak, że tylko wybierasz gdzie chcesz lecieć, ale za to możesz wiele planet, poza kilkoma zwiedzać za pomocą MAKO, czyli takiego pojazdu terenowego z działkiem i karabinem maszynowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą w 100% ;)
Bardzo fajna gra. Jak narazie przeszedłem 2 odcinki (szok kulturalny i sitcom) i bardzo mnie rozśmieszały. Już się nie mogę doczekać kolejnych odcinków. Miałem też pewne obawy co do dubbingu (w roli Samam Wojciech Mann), ale sprawdza się świetnie. Max Payne też świetna gra. Skończyłem jedynkę i była świetna. Zacząłem dwójkę i jestem pod koniec 1 części. Polecam obie gry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 20:00, laki13 napisał:

Company of Heroes i dodatek, Supreme Commander i dodatek, Command&Conquer 3 i dodatek,
Saga The Settlers I-V, Frontlines:Fuel of War, Ghost Recon: Advanced Warfighter, Ghost
Recon: Advanced Warfighter 2, King`s Bounty: Legenda, Gears of War. Jeszcze by się pare
znalazło, ale myślę, że coś z tego wybierzesz.

A ja byłem wczoraj na zakupach growych w MM i zakupiłem Max Payne: Antologia i Sam&Max:
Sezon 1. Chciałem jeszcze kupić Hitman:Krwawa Forsa, ale już niestety nie było, bo gracze
wykupili.

CoH,SC,Hitmana mam,aCommand Conquer 3 jest dobry???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chwilę grałem w C&C u kumpla, ale On jest zapalonym strategiem, i mówił, że dla niego jest dobrą grą strategiczną. Nie wiem, poczytaj na necie recenzje, i sam zdecyduj, czy Ci pasuje. Możesz też ściągnąć demo, jak jest w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 18:52, Adrios1 napisał:

Co byście mogli dobrego polecić na święta?
Gre najlepiej jakaś strategia lub fpp.


Strategia? Ja polecam Medieval II: Total War i The Settlers: Dziedzictwo Królów, chociaż to tak w 50% może strategia jest :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elo.

Kurde, zbliżają się mikołajki klasowe - już 6 grudnia - i z kumplem już chcemy wybrać sobie gry, które kupimy. No i powiedzcie mi, jaką grę mogę sobie wybrać do 2 dyszek?

Czy Call of Juarez to dobra gierka?

Co by było lepsze - Titan Qeust, czy może Call of Juarez. Podając gierki, mówcie też jak będą śmigać na mojej kupie złomu, która przypomina PC.

I jak będzie na moim sprzęcie chodził Gears of War? Pytam bo wypatrzyłem okazję - premierówka za 4dychy nówka ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się