FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie

Dnia 30.01.2010 o 21:02, zerohunter napisał:

Hmm, jakaś dobra gra na X360, tylko taka co by dużo czytania nie było, mam tv małe i
literki to męczarnia.


Możesz jakoś sprecyzować o jaki gatunek Ci chodzi dokładnie? To na pewno ułatwiłoby nam pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polećcie jakąś super gre RPG na kompa, cena nie gra roli (fable, gothici mam).
A i żeby się na takim szajsie odpaliła chociaż na minimalnych
AMD Athlon 1800+ 1,5 Ghz
NVIDIA GeForce FX 5200 128 MB, najnowsze sterowniki
DIRECTX 9.0c
WINDOWS XP Home Edition service pack 3
1024 MB RAM
Dużo wolnego miejsca na dysku XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2010 o 12:52, 1096 napisał:

Polećcie jakąś super gre RPG na kompa, cena nie gra roli (fable, gothici mam).
A i żeby się na takim szajsie odpaliła chociaż na minimalnych
AMD Athlon 1800+ 1,5 Ghz
NVIDIA GeForce FX 5200 128 MB, najnowsze sterowniki
DIRECTX 9.0c
WINDOWS XP Home Edition service pack 3
1024 MB RAM
Dużo wolnego miejsca na dysku XD


Planescape Torment, Baldury oba, Fallouty (1 i 2), Knights of the Old Republic też oba.

[Edit literówki]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś zręcznościowego "symulatora" lotu współczesnymi myśliwcami (coś w stylu Tom Clancy''s H.A.W.X.), który można by było obsługiwać klawiaturą bez konieczności kupienia joysticka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2010 o 14:13, kulpamen napisał:

Szukam jakiegoś zręcznościowego "symulatora" lotu współczesnymi myśliwcami (coś w stylu
Tom Clancy''s H.A.W.X.), który można by było obsługiwać klawiaturą bez konieczności
kupienia joysticka.


Hmm.. szukałem podobnych gier i może: Blazing Angels 2, Secret Weapons: Over Normandy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może coś przeoczyłem, ale w którym momencie w Blazing Angels siada się za sterami jakiegokolwiek współczesnego myśliwca? Moze w SWoN były jakieś?

Z podobnych gier kojarzę jedynie serię Ace Combat, ale jej kolejne odsłony pojawiały się wyłącznie na konsolach. Być może dałbyś rade uruchomić je w emulatorze, jednak wtedy raczej możesz zapomnieć o sterowaniu za pomocą myszki i klawiatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, nie miałem jeszcze okazji pograć w wiedźmina ( ;/ ) i teraz planuję to zmienić. Chcę w sklepie gram.pl kupić edycję rozszerzoną. Jednak mam pytanie, czy wiedźmin jest rpgiem zręcznościowym ( jak np. Titan quest ) ?
Nie lubię takich rpgów bo uważam ze zręczność nie powinna decydować. Konkretniej to mógłby mi ktoś powiedzieć czy atak jest manualny ( sam klikam za każdym razem gry chcę przywalić ) czy automatyczny ? I jak jest ze skillami/eliksirami maja one czas po użyciu kiedy są niedostępne ( nie pamiętam jak to się nazywało ). I ogólnie czy to zręczność decyduje o zwycięstwie w walce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2010 o 16:03, czapol napisał:

Mam pytanie, nie miałem jeszcze okazji pograć w wiedźmina ( ;/ ) i teraz planuję to zmienić.
Chcę w sklepie gram.pl kupić edycję rozszerzoną. Jednak mam pytanie, czy wiedźmin jest
rpgiem zręcznościowym ( jak np. Titan quest ) ?
Nie lubię takich rpgów bo uważam ze zręczność nie powinna decydować. Konkretniej to mógłby
mi ktoś powiedzieć czy atak jest manualny ( sam klikam za każdym razem gry chcę przywalić
) czy automatyczny ? I jak jest ze skillami/eliksirami maja one czas po użyciu kiedy
są niedostępne ( nie pamiętam jak to się nazywało ). I ogólnie czy to zręczność decyduje
o zwycięstwie w walce?

Walka jest podobna do tej z Gothica. W miarę postępów w grze, Geralt zdobywa nowe kombosy i musisz w odpowiednim momencie klikać (jak dobrze pamiętam symbolizują to mieczyki pojawiające się podczas walki). Jak wszystko dobrze pójdzie przeciwnik pada w efektownej fontannie krwi. Więc trzeba mie zręczność, ale to jednak RPG pełną gębą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2010 o 16:03, czapol napisał:

Mam pytanie, nie miałem jeszcze okazji pograć w wiedźmina ( ;/ ) i teraz planuję to zmienić.
Chcę w sklepie gram.pl kupić edycję rozszerzoną. Jednak mam pytanie, czy wiedźmin jest
rpgiem zręcznościowym ( jak np. Titan quest ) ?


Jest to RPG z nastawieniem przede wszystkim na linię fabularną i to ona jest najważniejsza.

Dnia 31.01.2010 o 16:03, czapol napisał:

Nie lubię takich rpgów bo uważam ze zręczność nie powinna decydować. Konkretniej to mógłby
mi ktoś powiedzieć czy atak jest manualny ( sam klikam za każdym razem gry chcę przywalić
) czy automatyczny ? I jak jest ze skillami/eliksirami maja one czas po użyciu kiedy
są niedostępne ( nie pamiętam jak to się nazywało ). I ogólnie czy to zręczność decyduje
o zwycięstwie w walce?


Atak jest i zręcznościowy i nie. Znaczy najpierw klikasz na przeciwnika i Geralt wyprowadza serię ciosów pod koniec serii na poziomie łatwym i normalnym kursor zmienia kształt i oznacza to że należy kliknąć raz jeszcze aby wiedźmin wykonał dalszą część kombosa (masz na to ok 1-2s czyli całkiem sporo bioroą pod uwagę że średni czas reakcji człowieka to ok 0,3-0,5s). Jak będziesz klikał za szybko to na pewno przegrasz a jak za wolno to będziesz atakował tylko za pomocą podstawowej kombinacji ciosów. Ogólnie nie uważam, aby trzeba było wykazywać się nienaturalną zręcznością, ot trzeba być uważnym podczas walki.
Jeśli chodzi o mikstury to możesz się ich nałykać tyle na ile pozwoli ich toksyczność (każdorazowe zażycie powoduje wzrost tejże). Jednak oprócz kilku mikstur praktycznie wszystkie mają działanie czasowe wystarczające na eksplorowanie całkiem sporego obszaru pod ich wpływem (np podstawowa mikstura lecząca regeneruje życie nie od razu ale po kilka-kilkanaście pkt na sekundę przez kilka minut).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2010 o 17:39, darth_16 napisał:

Mass Effect 2. Dla takiej gry warto być graczem! :)

A coś bardziej takiego jak cod, coś gdzie nie wlczysz z mutantami i takimi i może żebym nie wydał za duzo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2010 o 17:42, Bobcio6 napisał:

> Mass Effect 2. Dla takiej gry warto być graczem! :)
A coś bardziej takiego jak cod, coś gdzie nie wlczysz z mutantami i takimi i może żebym
nie wydał za duzo ;)


COD 5? Trzecia część też jest fajna, do tej pory do niej czasami wracam. F.E.A.R. 2 to też fajna gierka, a na dodatek już całkiem staniała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2010 o 18:01, Bobcio6 napisał:

A coś w stylu cod nie musi byc tak dopracowana grafa ?

Ja bym Ci polecił Medal of Honor Pacific Assault, wszystkie części Brother in Arms, Mercanaries 2 World in Flames ale to na konsole i ew. Mortyr obojętnie która część:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2010 o 18:20, Bithda napisał:

> A coś w stylu cod nie musi byc tak dopracowana grafa ?
Ja bym Ci polecił Medal of Honor Pacific Assault, wszystkie części Brother in Arms, Mercanaries
2 World in Flames ale to na konsole i ew. Mortyr obojętnie która część:)


Mortyr?Najgorsza gra FPS w jaką grałem...

MoH cała seria
CoD cała seria
Commandos:Strike Force(polkecam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2010 o 18:54, Marked_One napisał:

> > A coś w stylu cod nie musi byc tak dopracowana grafa ?
> Ja bym Ci polecił Medal of Honor Pacific Assault, wszystkie części Brother in Arms,
Mercanaries
> 2 World in Flames ale to na konsole i ew. Mortyr obojętnie która część:)

Mortyr?Najgorsza gra FPS w jaką grałem...

Mi się bardzo podobała druga część, więc polecam:)

Dnia 31.01.2010 o 18:54, Marked_One napisał:


MoH cała seria
CoD cała seria

koleś chciał coś podobnego do CoD''a a nie jego samego;)

Dnia 31.01.2010 o 18:54, Marked_One napisał:

Commandos:Strike Force(polkecam)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się