FranTic69

Jaką grę radzilibyście kupić - poradnia forumowiczów dla innych forumowiczów :)

29329 postów w tym temacie


Klękajcie narody, bo proszę o radę. Szukam czegoś w stylu KotORa bądź Bloodlines. Jest jeden haczyk, musi ruszyć na ponad siedmioletnim sprzęcie (2,4 Ghz, 1 GB RAM, Radeon 9600 Pro 128/128). Najpewniej skuszę się KotORa 2, ale szukam jeszcze jakieś alternatywy. Fajnie by było, gdyby te gry nie były fantasy. Uprzedzam, że Gothici 1-3 mam ograne, Morrowind jak dla mnie ssie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2012 o 07:58, barsum napisał:

Może Jade Empire? Gra RPG akcji od Bioware, czyli twórców KotORa. :) Pójdzie Ci na twoim
sprzęcie.


Również polecam Jade Empire. To jest taki KotOR w stylu kung-fu. Ja się bawiłem przy tym świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2012 o 00:55, Perry_Cox napisał:


Klękajcie narody, bo proszę o radę. Szukam czegoś w stylu KotORa bądź Bloodlines. Jest
jeden haczyk, musi ruszyć na ponad siedmioletnim sprzęcie (2,4 Ghz, 1 GB RAM, Radeon
9600 Pro 128/128). Najpewniej skuszę się KotORa 2, ale szukam jeszcze jakieś alternatywy.
Fajnie by było, gdyby te gry nie były fantasy. Uprzedzam, że Gothici 1-3 mam ograne,
Morrowind jak dla mnie ssie.


A może Deus Ex?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dwa razy podchodziłem (miałem nawet w swoim czasie kolekcjonerkę tejże gry) i nie mogłem się złamać aby ugrać więcej niż pół godziny. Może spróbuję po raz trzeci, bo jak wiadomo do trzech...

Nufiko=> O ile na Bunt Ludzkości jestem napalony, w dwie pierwsze części ciężko mi się grało. Nie wiem, może za szybko odpuściłem, ale nie porwały mnie te tytuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Z tego co wiem, to Risen ma większe (albo przynajmniej takie same) wymagania sprzętowe od trzeciego Gothica, a ten na moim sprzęcie jest niegrywalny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z opakowania pudełka: minimalne - Procek 2GHz, 1 GB RAM, karta Radeon 256 MB. Nie wiem czy jest, ale mógłbyś sprawdzić demko. Co do trójeczki - ściągnąłeś pacze? Po wszystkich łatkach i usprawnieniach stworzonych przez graczy trójka chodzi naprawdę dużo lepiej i płynniej, więc mógłbyś przynajmniej w nią sobie pograć. Z innych gier - Neverwinter Nights 2 i dodatki, przy czym nie wiem czy Ci się spodoba, bo to gra oparta na D&D, a nie tylko stworzona na wzorze jak KotOR. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gatunek jest obojętny. A co do parametrów to wszystko mam super prócz karty graficznej, która jest "tylko" ok - GeForce 9800 GT i to do karty muszę wszystko przyrównywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wersje cyfrowe Cię interesują, najlepiej Steam? ;)

Polecam Batman: Arkham Asylum, Assassin''s Creed, Hitman: Kwadrologia, Splinter Cell: Trylogia, Alan Wake (Muve digital - 25 zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Trójkę zdążyłem ograć jeszcze gdy miałem sensowny sprzęt, ale na tym sprawdzałem także z dodatkami, nie da rady, nawet masochiście by się na to nie pisali. Dlatego Risen na dzień dzisiejszy odpada. NWN2 grałem może 15 min wieki temu, więc może warto ją sobie przypomnieć (za to jedynka mi się kompletnie nie podobała).

Dzięki wszystkim za rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W związku z promocją na gry z Platynowej Kolekcji na gram.pl i empik.com postanowiłem dokonać małych zakupów. Waham się między Empire: Total War,a Napoleon: Total War. Problemem jest dla mnie warstwa sprzętowa, pamiętam, że w okolicach premiery, było wokół Empire wielkie halo o to że jest niedopracowane. W związku z tym Drodzy Forumowicze, poradźcie mi, która z tych dwóch gier jest lepiej zoptymalizowana i z którą lepiej poradzi sobie mój leciwy komputer.

Core2Duo 2,13GHz
GeForce 7950gt 512mb
3GB RAM
Win XP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naszło mnie dziś, by zagrać w jakąś fajną grę o zombie. Możecie coś polecić? Ważne by miała singla, nie była strategią i nie przeważały w niej elementy humorystyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2012 o 18:53, darth_16 napisał:

Jaką grę polecacie na PC do 30 zł? Tak o, żeby sobie chwilę pograć.
Gatunek jest obojętny. A co do parametrów to wszystko mam super prócz karty graficznej, która jest "tylko" ok - > GeForce 9800 GT i to do karty muszę wszystko przyrównywać.


A co chcesz od karty? No chyba że monitor FullHD ale skoro gry do 30zł to wiadomo że nie nowości. Gatunek obojętny - spory wybór ;-) ale skoro "... chwilę pograć'' to "gry z fabułą" raczej odpadają. Może wiec jakieś free?
Drakensang Online - h''n''s fabuły jak na lekarstwo
Alliance of Valiant Arms (A.V.A) - strzelanka multi w stylu MW ale chyba jeszcze tryb z zombi dodali
Starcraft 2 - chyba nadal jest dostępny tryb free z ok.5 mapami do multi (albo kup Dawn of War2 np podstawka była w CDA)
World of Battles: Morningstar - tak na oko to bitwy w stylu Total War w klimacie Warhammera Fantasy
albo coś innego z Free to Play na Steamie lub play4free.com
Może karcianka?
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=77348&u=1304
nawet fajne ;-)
wszystkich kluczy nie rozdali ale czy jeszcze rozsyłają..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi polecić coś podobnego do Sodliers: Ludzie Honoru albo Outfronta?
Procek Pentium 4 3Ghz, karta Radeon HD3850 512MB, 1,5 giga ramu.

P.S. Tak wiem... Archaizm, ale kasy na kompa nie mam, a do grania mam xboxa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się