Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gothic 3 - wymagania sprzętowe

806 postów w tym temacie

heeee ja mam semtrona 2800+ (soc. A, cooler Pentagram 90 - proc podkręcony do wartości 3200+), 512 RAM (niewiele mi brakuje do kupna kolejnego 512), Radeona 9600 PRO Atlantis Sapphire 256MB (wymieniam na GF 6600 128MB + cooler Pentagram 85 - kartę podkręce do GF 6600GT)
Co powiecie o tym :D , na średnich chyba pójdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2006 o 12:45, sirdoom napisał:

heeee ja mam semtrona 2800+ (soc. A, cooler Pentagram 90 - proc podkręcony do wartości 3200+),
512 RAM (niewiele mi brakuje do kupna kolejnego 512), Radeona 9600 PRO Atlantis Sapphire 256MB
(wymieniam na GF 6600 128MB + cooler Pentagram 85 - kartę podkręce do GF 6600GT)
Co powiecie o tym :D , na średnich chyba pójdzie...


Cieszyc sie bedziesz jak na minimum ci pojdzie :)
ja mam:
AMD 64 3000Ghz / 3500ghz
Gigabyte K8NXP-SLI
3D1 6600Gt - 2x 6600 GT
1024 DDR Geil

I mam obawy czy mi pojdzie na najwyzszych ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm JA sie jakos nie obawiam nowego Gothica;) Ja sądzę że nie będzie tak źle z tymi wymaganiami;)

Ja mam Athlona 64 3000+.. 1024 ramiku.. radeona X850XT 256 MB... Powinno wystarczyć by grać na max detalach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[quote]Ej jak ty zrobiles tego AMD ze ma 3GHz jak najwiekszy Atlon 4000+ ma 2,4GHz ty go pokreciłes czy co[/quote]
nie po prostu podkręciłem mojego semptrona (był semtronem 2800+), do takiego taktowania, że system odczytuje go jako 3200+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ej ja tez mam 2800+ jak go podkreciłes??
MAsz wiatraczek ten co miales czy jak nowy kupiłes on sie nie grzeje
Moj semprom ma 1,6GHz to moj numer gg 6927562 jagbys miał czas to napisz jak to robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LOL
Firmowy wentylator dostał buta, a kupiłem se Pentagrama 90 Freezone, płyta główna Epox z chipsetem NForce 2 Ultra. (jak kupowałem ten wentylator to mnie kosztował 90 zł, teraz nie wiem ile kosztuje) Moge też dodać, że procka mogę jeszcze bardziej podkręcić bo się nie grzeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HEJ propo gothica 3, ja na waszym miejscu bym sie bał wymagań sprzętowych! u mnie na kompie noc kruka zużywało 670MB ram i ponad połowe procka z p4 3.0ghz. grałem niby na max detalach ale skoro gothic2 zużywał tak sprzęt to jakie będzie miał wymagania G3??? widziałem dość filmów i fotek z G3 że spokojnie moge poprzeć aktualne wymagania! taka grafika i taki dźwięk, przecierz to cudo a nie gra! no ale na minimalnych wymaganiach G3 powinien chodzić osobom z 512MB ram P4 2.0Ghz\AMD 2600+ i kartą GF4Ti\ATI 9250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taak tylko, że powodem wymagań engine''u Gothic''a 1 i 2 było to, że w założeniach miały być to gry nisko budżetowe, więc na optymalizację kodu zabrakło kasy i czasu. Gothic 3 jest już grą wysoko budżetową (widać to po screenach między innymi)...
A tak dla twojej wiadomości: Gothic II na full detalach na każdym kompie będzie się kiepsko chodzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No moj blaszak reczej pociągnie

GeForce 6800gs ,AMD athlon 64 3200+ BOX 1024 MBramu i plyta gl A8N-sli asusa (czyli moge wpiac jeszce jeszce jednego 6800gs ) :D wiec chyba pociagnie dam rade mam nadizeje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi G2 nawet nie prycinał ni troche:) ale zużywał nieźle sprzęt choć mam procesor P4 3.0Ghz 2mb cache, 1GB DDR, karta Ati radeon X800GT i mi śmigają jak narazie wszystkie gierki na maxymalnych ustawieniach, ale i tak wiem ze G3 nie uruchomie na maxymalnych:( obawiam sie 1 rzeczą, bo mam karte X800GT i przez nią mi cały czas system pokazuje że zużywa 195-220MB ram i tu mi tyle pamięci wcina:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taak tylko, że wy mówicie o "krótkiej" grze, typu 2-3 godzin... ja mam na myśli 6-8 godzin ;]... Ciekaw jestem jakie musielibyście mieć kompy żeby wam wogóle po takim czasie grania się nie cięło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pardon nie 6-8 tylko 8-12...
@kedly5: nie martw się tym, że tyle pamięci jest zurzywane. Nie zamominaj, że Windows XP na swoje tylko potrzeby zurzywa około 120 MB RAM''u... Ale co do jednego masz rację - komfortowo to chyba se nie zagrasz z 1 GB RAM''u... coś czuję, że Gothic 3 przy sprzęcie optymalnym w readme będzie miał napisane nie mniej jak 1536 RAM''u...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować