Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gothic 3 - wymagania sprzętowe

806 postów w tym temacie

Kurcze, ja chyba tez musze sprawdzic, bo jezeli sie okaze, ze mam 2xDVI, to dokupie jednego LCD i bede gral na 2 LCD (DVI) i 1 CRT (na D-Subie) :DDD To dopiero bedzie wypas :)

PS. Gothic 1 wedlug mnie jest okropny, dwójka znosna, wiec moze trójeczka mnie wreszcie przekona do tej serii :) Osobiscie jednak zdecydowanie wole Obliviona - zwlaszcza po tym co na filmiku z tej gry mozna zobaczyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EEE tam przesadzają ja mam takiego kompa:
- AMD OPTERON 250 2,4 Ghz
- MSIl K8T Master1
- PDP PATRIOT 2x512MB ELK 700Mhz PC560
- Sapphire Radeon X850XT Platinum Edition AGP

Reszta tam do gry w Gothic 3 jest mniej ważna ;)

Majac takiego kompa Gothic raczej bez problemu ruszy na wysokich detalach, i moze jakies AAx4 :] Ważne zeby działał płynnie i nie było zamrożenia gry :D

A Ci co mają kompy słabrze niż minimalne wymagania niech sie nie martwią zazwyczaj jest tak ze jak jest napisane P4 2 GHz to nawet na 1,7 ruszy, a jak nie no to pozostał tylko dobry OC zeby pograć sobie w ta gierke ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2006 o 11:35, czeslav1 napisał:

EEE tam przesadzają ja mam takiego kompa:
- AMD OPTERON 250 2,4 Ghz
- MSIl K8T Master1
- PDP PATRIOT 2x512MB ELK 700Mhz PC560
- Sapphire Radeon X850XT Platinum Edition AGP

Reszta tam do gry w Gothic 3 jest mniej ważna ;)

Majac takiego kompa Gothic raczej bez problemu ruszy na wysokich detalach, i moze jakies AAx4
:] Ważne zeby działał płynnie i nie było zamrożenia gry :D

A Ci co mają kompy słabrze niż minimalne wymagania niech sie nie martwią zazwyczaj jest tak
ze jak jest napisane P4 2 GHz to nawet na 1,7 ruszy, a jak nie no to pozostał tylko dobry OC
zeby pograć sobie w ta gierke ;]


Niestety, ale nie ruszy na max. detalach. G3 (beta wersja) była pokazywana ostatnio na jakiś targach i z tego co pisało w kilku gazetach (np. w CDA) to G3 w max. detalach, 1280X1024 i 6800Ultra był niegrywalny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uważam że to co pokazali na targach było jakąś zagrywką z ich strony ,żeby ludzie se pomyśleli że jakiś gniot z ogromnymi wymaganiami a gdy przyjdzie premiera to gra nie będzie aż tak straszyć wymaganiami i ludzi tak olśni jej genialność że nie zauważą lub przymkną oczy na ewentualne wady... to całkiem możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2006 o 21:29, Broha napisał:

Ja mam procka 3.2 pentium4 karte graficzną GeForce 7800 GTX Leadtek 512MB (256-bit) 2xDVI 4
Giga ram opłacało sie dać za kompa 8 000 zł pszynajmiej będe miał go na dugo a w Gothica
3 będe grał tak jak grałem na starym kompie gothica 1 fajnie mieć takiego kompa

I widzisz, 8000 zl poszlo na to, bys mogl grac "tak jak na starym kompie"... warto bylo?

Nawet kupujac komputer w calosci (czyli nie wkladajac don posiadanych starszych czesci) mozna spokojnie wybrac sobie maszynke za 4000 zl, ktora pociagnie kazda wspolczesna gierke. A ze nie bedzie w 2048x1480 z 8x aa i tylko 50 fps, a nie 90? trudno.... Nowy sprzet graficzny jest zawsze straszliwe drogi w porownaniu do oferowanego wzrostu mozliwosci; moim zdaniem - nie warto, ale oczywiscie niech kazdy robi ze swoja forsa co chce.

A sprzet do danej gierki lepiej jest kupowac po jej wydaniu :-). Mozna sie srodze zawiesc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ja mam procka Celeron D 2.8 1024 RAM karte graficzną Radeon 9600 Pro
>Powiedzcie da sie na tym kompie w to zagrac
>I jeszcze jedno co najbardziej by mi sie oplacalo dokupic za 400zł do tego zeby ta gra lepiej chodzila

Z góry dzieki za odppowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja mam procesor 1.7Ghz pamięć 256mb i Radeona 9000Pro... A tak chciałem sobie pograć w Gothica 3 i Obliviona. Ale może kupię sobie z 1G ram i jakiegoś Geforca za 700zł to może te gierki pujdą na niskich detalach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2006 o 09:33, bak21 napisał:

Kurcze ja mam procesor 1.7Ghz pamięć 256mb i Radeona 9000Pro... A tak chciałem sobie pograć
w Gothica 3 i Obliviona. Ale może kupię sobie z 1G ram i jakiegoś Geforca za 700zł to może
te gierki pujdą na niskich detalach...



Jak dokupisz troche Ramu(nawet 512 już styknie myślę i kartę)to powinno Ci chodzić.Tez nie należy popadać w skrajnści.Wiele gier jak wiadomo miał przesadzone wymagania przed premierą a po się okazywało że są o wiele mniejsze.I na odwrót.Dużo zależy też od optymalizacji kodu.Jak zła optymalizacja to i nawet na 4 GB Ramu,Athlonie 4800 i Geforce 7800 GTX SLI(2 X)będzie się cieło:)Ja mam jak juz napisałem Athlon 3000+,Geforce 6800 GT,1GB Ram i jestem pewien że mi pójdzie.Najwyżej dokupię troche Ramu i spox.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeeeee ten temat powinien być już zamknięty jakoś :)
Jak już ktoś powiedział: do premiery zostało około pół roku, do tego czasu twórcy zoptymalizują w jakimś stopniu kod (tak mi się wydaje). Spójrzcie na to tak: Half Life 2 był zapowiadany jako najbardziej wymagająca gra na świecie (robiono pokazówy że na najnowszych kartach graficznych, procesorach i sporej ilości ramu gra była ledwo grywalna), jak przyszło co do czego to okazało się, że na full detalach HL2 ruszał na każdym kompie który miał minimalną konfigurację (fakt bez bajerów Shadderowych, ale FULL to FULL ;) )...
Nie ma powodu twierdzić, że wymagania podane przez twórców są podane tylko dlatego żeby wiedzieć jaki komóter musisz se kupić... Ważne tylko żeby procek miał powyżej 1,5 GHz a karta obsługę Shadderów, oraz 512 RAM - taki komp kosztuje ~ 1300 zł :/ (majątek to to nie jest). Zresztą na bank wyjdzie "playable demo" gry więc sami ocenicie co wam brakuje.
Najbardziej mnie ciekawi, jaki procent populacji która tu pisze kupi oryginała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wiem jedno, mi NAJLEPSZA i NAJWYSMIENITSZA i NAJBARDZIEJ WCIAGAJACA i w KTORA SERIE GRAM OD SAMEGO POCZATKU I WTEDY NIKT O NIEJ NIE MYSLAL i WYBITNA 3 czesc Gothica pojdzie mi na Full detalach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do wymagań...
Niektóre strony podaja gigantyczne wymagania (podobno minimalne) procesor 2.0, 1024 ram karta 128mb ( zalecane: procesor 3.0 1024 ram karta 128 mb)
Inne podają procesor 1,7 ram 512 karta 64!!!!!!
Rozmawialem z kolesiami na czacie gothic site i mówili ze powinno dzialac przy 512mb ram i procku 1.6
Stronki podają troche kosmiczne wymagania...
Dla porównania Oblivion ma minimalne oficjalne wymagania 2.0 512 ram i dziala na takich wymaganiach dość przyzwoicie, mimo iż świat składa sie z wiekszych segmentów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O kurde ale macie problemy. Zrobcie O/C kompa i wam pojdzie tak czy owak. Gothic jest taką grą ze nie musi byc piękna tu chodzi o grywalnosc i nawet na low mozna grac aby nie klatkowało :D:D

Ja sie nie przejmuje wymaganiami bo w wakacja zamierzam zakupic new kompa.
Intel Conroe E6600 2,4 GHz
Jakiegos geforca z serii 7xxx
2Gb ramu

i styknie na EH detalach ;] Troche sie zbieralo na nowego kompa tylko zeby Intel pośpieszył sie z premierą Conroe. Niechce mi sie czekac do połowy wakacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już na kilku stronach czytałem, że wymagania (minimalne) będą dużo mniejsze. Gra pójdzie na proc. 2 GHz, 512 RAM-u, GeForce 3(!!!) lub odpowiedniku z 64 MB, DVD. Więc nie ma co panikować! Myślę, żę Gothic 3, będzie nieźle chodził na komputerach mniej więcej sprzed roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napewno bedzie miał wymagania mniejsze niż Obliviona, a ten mi chodzi na ustawienach średniach wszystko :)
(bez zabawy z ini)
Mam radka 9600 pro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2006 o 20:17, Skeyba napisał:

(...) tylko zeby Intel pośpieszył
sie z premierą Conroe. Nie chce mi sie czekac do połowy wakacji...


- kupując w okresie premiery ten cpu przepłacisz strasznie - to wywalanie pieniędzy w błoto...już w 2, 3 miesiące od pojawienia się na rynku ceny spadną ok. 10-15 proc., a za pół roku 20 proc. (może nawet do 35-40 proc. to zależy od tego, czy będzie udany nowy cpu AMD pod DDR 2 i czy ten Conroe będzie faktycznie tak wydajny jak go reklamują). Czasem warto poczekać i nie łapać się na tzw. "hity"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej powiedzcie mi czy mi pojdzie ghotic albo co mam zmienic zeby mi wogule poszlo i dalo sie tak w miare grac na minimalnych opcjach
-AMD sempron(tm) 2.6+
-geforceFX 5500
-1024 ramu DDR
no i chyba tyle
POMOZCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam słabego kompa

procesor - sempron 2600+
grafika - GeForce FX 5500
ram - 512 MB GoodRam

Powiedzcie czy pójdzie mi gothic 3 chociarz na niskich detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować