Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 01.04.2007 o 20:41, Kurammi napisał:

Już powoli nic nie kapuję...


O to jest elementarne mój drogi Watsonie. Odczyt skompresowanego pliku i jego dekompresja trwają krócej niż odczyt zdekompresowanego pliku. Pozatym masz ten refleks, problem ten wypłynął już jakieś dobre 7 miesięcy temu:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2007 o 07:36, syriusz.b napisał:

musze powiedzieć, że byłem pewien o tym że Ps3 będzie szybsze i masz racje ten filmik o niczym
nie świadczy, bo Ps3 może mieć jakiś dodatkowy plik, jeden w innym formacie i to ladowanie
sie wydluza ...


no ta, pewnie, w sony debile pracuja i "dodatkowe pliki" wladowali zeby wydluzyc czas ladowania gry i uszczesliwic w ten sposob swoich klientow... a swistak sam-wiesz-co.

fakty:
naped dvd x360 = odczyt 16MB / sekund
naped b-ray ps3 = odczyt 9MB / sekunde

jesli chodzi o ps3 to juz odczyt plyt dvd przez naped w konsoli wypada szybciej niz odczyt blurayow. taki efekt ladowania sie w nowe technologie. pewnie za rok wyjdzie nowe ps3 z szybszym czytnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.04.2007 o 15:01, Ciastuś napisał:

no ta, pewnie, w sony debile pracuja i "dodatkowe pliki" wladowali zeby wydluzyc czas ladowania
gry i uszczesliwic w ten sposob swoich klientow... a swistak sam-wiesz-co.


no ta pewnie to była tylko hipoteza ... poza tym zauważ, że na obie konsole gry robi się inaczej więc na pewno są tam inne pliki! Czyż nie panie mądralo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie ;] co lepiej zakupić xboxa360 czy ps3, mam zamiar w niedługim czasie dokonać zakupu konsoli i mam problem co wybrać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar za jakies 4 miechy do pół roku ^^, zastanawiam się bo ps3 bardziej zaawansowane technicznie, xkloc tańszy i więcej gier i nie mogę się zdecydować..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2007 o 18:40, donaan napisał:

Mam zamiar za jakies 4 miechy do pół roku ^^, zastanawiam się bo ps3 bardziej zaawansowane
technicznie, xkloc tańszy i więcej gier i nie mogę się zdecydować..

sam sobie odpowiedziałeś: więcej gier - w końcu konsolę kupujesz do grania, a nie po to, żeby stała ;) co ci po większej mocy jak nawet nie ma na co ją spożytkować?
przejrzyj dokładnie bibliotekę gier na obie platformy, porównując ceny i dostępność. od razu ci się wszystko wyklaruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ? "Bardziej zaawansowane" nie znaczy lepsze. Od czasu do czasu, zaglądałem na różne strony, szukałem newsów i informacji, czytałem gazety o konsolach. Moim zdaniem XboX wcale nie jest słabszy od PS3. Może dlatego, że jeszcze nie udało się wykorzystać całego potencjału PS3. Dotychczas żadna gra na PS3 nie była "o niebo lepsza" od gier na 360 - kę. ( Może dlatego , że grałem w Gears of War ). Na ten czas X jest trochę lepszy od PlayStation. Ma więcej gier, które są bardzo dobre i zaawansowane graficznie i dużo możliwości ( Xbox Live ). Nie chcę udowadniać "słabości" PS3, ale zdecydowanie stoję po stronie "iksboksa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to macie racje, myślę że będzie dobry wybór szczególnie że mam niedaleko do kupienia i jest dużo tańszy.
Zostaje jeszcze kwestia czekania na elite czy zakup premium ;], 479$ to około 1300 zł a nasi sklepowcy zrobią z tego 2000 zł ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2007 o 20:58, donaan napisał:

> Czekaj, bo nie rozumiem. Ty w tej chwili napisałeś o PS3 czy X360 ?
X360 ^^

no ale po co ci elite? ty będziesz na tej konsoli grał, czy filmy na niej trzymał że potrzebujesz 120gb dysku? bez złącza hdmi też da się obejść. zaoszczędzisz dzięki temu sporo kasy, którą będziesz mógł przeznaczyć na gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.04.2007 o 21:01, penny napisał:

no ale po co ci elite? ty będziesz na tej konsoli grał, czy filmy na niej trzymał że potrzebujesz
120gb dysku? bez złącza hdmi też da się obejść. zaoszczędzisz dzięki temu sporo kasy, którą
będziesz mógł przeznaczyć na gry.

Coraz bardziej mnie popychacie w stronę sklepu ^^, czekam jeszcze na virtua fighter 5 i odrazu sobie pada dokupie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My nie zmuszamy Cię do kupna którejś z konsol. Próbujemy Ci pomóc w dokonaniu wyboru. I tak ty musisz zadecydować. Przemyśl wszystkie za i przeciw. Nagła decyzja najczęściej jest pochopna ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2007 o 21:07, donaan napisał:

Coraz bardziej mnie popychacie w stronę sklepu ^^, czekam jeszcze na virtua fighter 5 i odrazu
sobie pada dokupie ;]


Jeżeli myślisz o x360 jako konsoli głównie do bijatyki to czeka cię customizacja pada. Nie zapomnij jeszcze śrubokrętu zakupić:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.04.2007 o 08:07, shinian napisał:

Jeżeli myślisz o x360 jako konsoli głównie do bijatyki to czeka cię customizacja pada. Nie
zapomnij jeszcze śrubokrętu zakupić:P

Głownie to do TPP ;], bijatyki przydadzą się jak kumple wpadną albo z siostrą pograć. Co rozumiesz przez customizacje pada? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2007 o 09:31, donaan napisał:

Głownie to do TPP ;], bijatyki przydadzą się jak kumple wpadną albo z siostrą pograć. Co rozumiesz
przez customizacje pada? :)


Trzeba poprawić działanie krzyżaka. W tym celu rozkręca pad, bierzesz gruboziarnisty papier ścierny i poszerzasz plastykowy kołnierz nad krzyżakiem. Wtedy krzyżak nadaje się już do bijatyk (szybciej reaguje i nie stawia tak silnego oporu) . Nie mam pojęcia czemu Microsoft tego do tej pory nie zrobił. Dzięki temu kontroler od x360 z pewnością stałby się niekwestionowanym liderem wśród padów:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2007 o 18:34, donaan napisał:

Mam takie pytanie ;] co lepiej zakupić xboxa360 czy ps3, mam zamiar w niedługim czasie dokonać
zakupu konsoli i mam problem co wybrać..


Na obecną chwilę X360 ma więcej gier, ale PS3 jest zdecydowanie bardziej zaawansowane technicznie i ma Blue-Ray. Lepiej poczekać kilka miesięcy, jak na PS3 wyjdzie więcej gier i wtedy kupić PS3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2007 o 13:23, master matrox napisał:

ale PS3 jest zdecydowanie bardziej zaawansowane technicznie


Tylko wg. marketingowców firmy Sony, bo jakoś w żadnej grze tego nie wiać

Dnia 06.04.2007 o 13:23, master matrox napisał:

i ma Blue-Ray.


Dzięki temu jest droższe i wolniejsze (napęd ps ma niższy transfer odczytu niż xbox), w grach też żadnej przewagi nie widać, płaci się tylko za logo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się